Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α κι εγώ νόμιζα οτι επρόκειτο για νέο update. Το έχουμε πάρει εδώ και πολλές μέρες. Μάλλον έχετε branded συσκευές.

Χθες πήρε update το πληκτρολόγιο μέσω play.

 

Αυτο το τηλέφωνο μαζί με το android οπως εχει εξελιχθεί, ειναι ο τέλειος συνδυασμός.

Πιάνω συχνά τον εαυτό μου να προτιμώ να χρησιμοποιήσω το Μ8 παρά το iPad Air με την τεράστια οθόνη του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου ηρθε και μενα ενα μικρο update 100μβ,ειχα ξεχασει να τσεκαρω εδω και μερες..χαρηκα,λεω καμια L θα ειναι :p

 

 

εκτος απο το wifi φτιαχνει τιποτε αλλο?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω οτι ως δια μαγείας λύθηκε το προβλημα που ειχα με την δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας που κολλούσε στο 49%. Ομολογώ οτι μια τέτοια λειτουργία backup την ζήλευα στα apple που την είχαν, και πολλές φορές καταπιάστηκα στα Sammy να δώσω λύση με τρίτες εφαρμογές αλλα κάθε φορα είτε βαριομουν είτε επρεπε κάθε φορα να το στήνω, το γεγονός οτι υπάρχει εργοστασιακά, το κανει απο μονο του αυτόματα ειναι μια πολυ ωραια λειτουργία που πραγματικα χαίρομαι που την πρόσθεσε η htc

Αυτα!

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ύστερα από 6 μήνες υπερεντατικης χρήσης κ αρκετούς πειραματισμούς στον ήχο με h/k κλπ, το πάνω ηχείο έχει αρχίσει να εμφανίζει αρκετό distortion. Πιστεύετε ότι αξίζει να το ξανακλειδωσω και να το πάω στο σέρβις; Θα βρω άκρη με την arvato και την εγγύηση ή τσάμπα ο κόπος να κλειδωνω bootloaders κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Νέες διαρροές για το Μ8 μιλούν για 5.5" QHD με snapdragon 805 και κάμερα 16mp.

 

Κανένα ενδιαφέρον για μένα εκτός απο τυχόν επαναστατικές αλλαγές στην σχεδίαση και ίσως η κάμερα αν και το βλέπω δύσκολο να πετύχουν με την πρώτη κάτι εξαιρετικό στα 16mp.

 

Εκτός αυτού αν πάω στις 5.5" ίντσες θα ειναι μόνο σε Note λόγο των πολλαπλών δυνατοτήτων του S-pen που το κάνουν πιο επαγγελματικό εργαλείο. Δοκίμασα το καλοκαίρι το OnePlus. Το μέγεθος δυσκολεύει την καθημερινότητα χωρίς να υπάρχει το αντιστάθμισμα των έξτρα δυνατοτήτων που έχουν τα Note.

 

Το ίδιο και το iPhone plus που αν κρίνω απο το iPad Air μου, δεν μου κάνει at all. Εκτός των γνωστών περιορισμών του iOS που για την ίδια εργασία χρειάζεσαι 5 κλικ παραπάνω συν έξτρα χρόνο, υπάρχει θέμα με την ram κι ας κάνουν τον κουφό οι fan.

Ενώ ανοίγει ταχύτατα τις εφαρμογές μετά απο restart, όσο το δουλεύεις στην διάρκεια της μέρας, μειώνεται αισθητά η ταχύτητα. Γίνεται ενοχλητικά αργό ειδικά σε συγκεκριμένες βαριές εφαρμογές, πράγμα που δεν συμβαίνει με τίποτα στο Μ8 ακομα και μετά απο 3 μέρες χωρίς να κλείσω ούτε μια εφαρμογή.

 

Με αυτά τα δεδομένα το πιθανότερο ειναι να παραμείνω ως έχω. Λατρεύω το M8 μου και με τις QHD των άλλων, θα παραμείνει για καιρό ανάμεσα στα πιο γρήγορα smartphones.

Η ανάλυση των QHD δεν μ εχει εντυπωσιάσει κυρίως γιατι δεν χρησιμοποιώ το κινητό μου για πράγματα που θα ηταν χρήσιμη οπως ταινίες και παιχνίδια.

Προτιμώ να ξοδέψω τα χρήματα μου σε κάτι πιο χρήσιμο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ειναι πολυ νωρίς να κρίνουμε τον διάδοχο παρολαυτα θα συμφωνήσω, οι 5,5+ ίντσες δεν ειναι πρακτικες ειδικα για δουλειες του ποδιού που εχεις λογω βιασυνης μονο το ενα χερι διαθέσιμο και πασχιζεις να τα καταφέρεις πραγμα κουραστικό κ επικίνδυνο να σιυ πέσει κλπ κλπ

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μη ξεφύγουν από τις 5...μακάρι! Σε μια τόσο επιτυχημένη συσκευή θα είναι κρίμα να ορίσουν χάλια διάδοχο.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι απο αυτους που ,δυστυχως,εχω αλλαξει πολλα κινητα απο τον Ιουνιο μεχρι σημερα,εννοειται χανοντας καποια χρηματα,αν και οχι τοσο πολλα.

Δεν βρηκα κανενα κινητο να λειτουργει τοσο απροβληματιστα ομαλα και τοσο ομορφα σαν το Μ8.

 

περασαν απο τα χερια μου G3/Find7a/Mx4/Oneplus1/S5/One Mini 2/Nexus5 και στην καθημερινοτητα στην σκληρη χρηση το Μ8 ειναι αυτο που απανταει σε ολα.

Μπαταρια καλη σε 4g, οθονη αριστη κινητο σχετικα μικρο και απιστευτα ευχρηστο,ποιοτητα κατασκευης αριστη και σημα,gps,ακουστικο,ηχεια,λογισμικο,λειτουργειες απολυτα δεμενα μεταξυ τους.

 

Το πιο αρμονικο κινητο μεχρι και ΣΗΜΕΡΑ 1/12/14.

Ειναι απιστευτη η δουλεια που εχουν κανει.

ενδεχεται να το προσθεσω παλι στην υπογραφη μου και να δωσω ολα τα αλλα.

αν το Μ9 το πανε στις 5,3 θα ηταν τελειο η ακομα και στις 5,2 αλλα πανω απο ολα δεν πρεπει να πειραξουν τις διαστασεις.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχουν να κάνουν στο Μ9 είναι να αφαιρέσουν τη μαύρη φέτα με το HTC και να βελτιώσουν την κάμερα στις εξωτερικές πανοραμικες λήψεις. Αν και λάτρης της σειράς Note οφείλω να ομολογήσω ότι η HTC με έχει εκπλήξει ευχάριστα τα τελευταία 2 χρόνια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω παρατηρήσει ένα πρόβλημα στο κινητό όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση δεν με ακούνε όταν το βάζω κανονικά όμως λειτουργεί. Έχει ξεχωριστό μικρόφωνο για την ανοιχτή ακρόαση η λέτε να είναι bug?
Link to comment
Share on other sites

Pik θα σε δουμε πισω εδώ ή θα παραμείνεις με το mx??? βαλε οτι εγω ακομα το σκεφτομαι να παω σε mx4 αλλα με αποθαρρυνεις... σε καλο θα βγει ομως!!!! ασε μην φαω καμια ξενερα... Edited by Vip3r

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι στα υπόψη μου... Με το φακό της κάμερας υπάρχει κάποιο θέμα; (κάπου διάβασα για οδοντόβουρτσες).

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως προσωπικα, ειμαι υπερ ευχαριστημενος απο την συσκευη, κατα διαστηματα μου κανει κατι χαζο κολληματα με το ασυρματο δικτυο του σπιτιου μου, παρολαυτα ειναι ΤΟ ΠΡΩΤΟ ANDROID που πιανω στα χερια μου και πιστεψτε με εχω αλλαξει αρκετα που καταφερνω εγκαθιστώντας τις ιδιες εφαρμογες που εγκαθιστώ παντα να πιανω πεντε ωραιοτατες ωρες ενεργης οθονης με ανοικτα για μεγαλα χρονικα διαστηματα ειτε ασυρματο δικτυο ειτε δεδομενα.

Αλλα ναι το μοναδικο μου παραπονο ειναι στη καμερα που σε ορισμενες καταστασεις χωλαινει αρκετα .

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχουν να κάνουν στο Μ9 είναι να αφαιρέσουν τη μαύρη φέτα με το HTC και να βελτιώσουν την κάμερα στις εξωτερικές πανοραμικες λήψεις. Αν και λάτρης της σειράς Note οφείλω να ομολογήσω ότι η HTC με έχει εκπλήξει ευχάριστα τα τελευταία 2 χρόνια.

 

συμφωνω απολυτα και να προσθεσω να αλλαξουν λιγο την αναλογια,ειναι πολυ μακροστενο..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα και να προσθεσω να αλλαξουν λιγο την αναλογια,ειναι πολυ μακροστενο..

 

Συμφωνώ ωωω να χορτάσουμε οθόνη επιτέλους...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Pik θα σε δουμε πισω εδώ ή θα παραμείνεις με το mx??? βαλε οτι εγω ακομα το σκεφτομαι να παω σε mx4 αλλα με αποθαρρυνεις... σε καλο θα βγει ομως!!!! ασε μην φαω καμια ξενερα...

 

αφου εχεις Μ8 μην αγορασεις τιποτε αλλο χρηματα θα χασεις.

Απολαυσε το.

 

το 1+1 εχω βασικο λογω μπαταριας αλλα ,ναι, ενδεχεται να παρω το Μ8 σε χρυσαφι για τις γιορτες.

Προφανως καποιο θα φυγει απο την υπογραφη μου...καποιος Κινεζος απο τους 2 θα αποχωρησει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

αφου εχεις Μ8 μην αγορασεις τιποτε αλλο χρηματα θα χασεις.

Απολαυσε το.

 

το 1+1 εχω βασικο λογω μπαταριας αλλα ,ναι, ενδεχεται να παρω το Μ8 σε χρυσαφι για τις γιορτες.

Προφανως καποιο θα φυγει απο την υπογραφη μου...καποιος Κινεζος απο τους 2 θα αποχωρησει.

 

η μπαταρια του μ8 ειναι πολυ καλη για τα δεδομενα του..παντα γυρναω σπιτι με 40-50 % οσο σχεδον γυρνουσα και με το 1+1.στα μεγαλα ζορια δηλαδη 16ωρο εξω και πολλες απο αυτες τις ωρες με 3G,γυρνουσα με 15-20%

 

 

αυτο το ειδατε?δεν ηξερα οτι ηταν τοσο κοντα η λ..

 

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/android-5-0-lollipop-delay-for-htc-one-and-one-m8-google-play-editions-1275162

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σημερα παρελαβα ενα μ8,το βαζω την sd και δεν την διαβαζει,ενω η καρτα δουλευε σε αλλο τηλ.

Τι μπορει να φταιει;

Αμοίβεστε περί πάρτης!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σημερα παρελαβα ενα μ8,το βαζω την sd και δεν την διαβαζει,ενω η καρτα δουλευε σε αλλο τηλ.

Τι μπορει να φταιει;

 

το ιδιο επαθα και εγω, με το που το αγοραζω βγαζω την καρτα απο το s4 τη βαζω στο m8 και τιποτα,κατεστραμενη.αναγκαστικα φορματ

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

αν την βλεπει στις ρυθμισεις-αποθηκευτικος χωρος της κανεις διαμορφωση απο εκει.αλλιως απο υπολογιστη.αλλα θα σβηστει οτι ειχες μεσα και στις 2 περιπτωσεις

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σημερα παρελαβα ενα μ8,το βαζω την sd και δεν την διαβαζει,ενω η καρτα δουλευε σε αλλο τηλ.

Τι μπορει να φταιει;

 

Δεν ξέρω τι φταίει αλλά αν θέλεις να μην χάσεις τίποτα άδειασε την microSD στο pc σου, φόρμαρε την μετά στην συσκευή και ξαναπέρασε τα από το pc στην microSD.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

m9 specs.. http://www.androidauthority.com/htc-hima-specs-upleaks-572090/ Mια μικρη ενσταση στην οθονη που ειναι 1080p αλλα επειδη εχω παιξει και με τις μεγαλυτερες αναλυσεις δε θα σταθω εκει . 5’’ που σημαινει οτι παραμενει κινητο και βολικο στο χερι και αν μειωσουν και τον χωρο των ηχειων τοτε θα ειναι το επομενο μου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και ελπιζω να το πει και htc one m9 ωστε να αρχισει να καθιερωνετε παντου οτι το one ειναι μονο ενα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...