Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι και πριν λίγες ημέρες δεν είχα σκεφτεί ποτέ να αγοράσω ΗΤC

Σας ευχαριστώ όλους

Η συσκευή αυτή απλά δεν υπάρχει!!!

Τελικά πήρα το Gunmetal

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέχρι και πριν λίγες ημέρες δεν είχα σκεφτεί ποτέ να αγοράσω ΗΤC

Σας ευχαριστώ όλους

Η συσκευή αυτή απλά δεν υπάρχει!!!

Τελικά πήρα το Gunmetal

Μια από τα ίδια φίλε. Καλοδουλευτο λιωστο όσο δεν πάει.

Πες σε εμένα αν έχεις τζόγο στα κουμπιά. Στο πλαίσιο που το τεσταρα βάρκα πήγαιναν. Χαχαχα. Δεν ασχολούμαι φτου φτου μη τα ματιαξουμε. Καλορίζικο φίλε και παλι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια φίλε. Καλοδουλευτο λιωστο όσο δεν πάει.

Πες σε εμένα αν έχεις τζόγο στα κουμπιά. Στο πλαίσιο που το τεσταρα βάρκα πήγαιναν. Χαχαχα. Δεν ασχολούμαι φτου φτου μη τα ματιαξουμε. Καλορίζικο φίλε και παλι

 

Σε ευχαριστώ

Λίγο τζόγο όλα έχουν στην ένταση -+ και είναι normal, don't worry

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.Θα παρακαλούσα να μου πεί κάποιος που γνωρίζει αν με τη 4.4.2 και με συσκευή root γίνεται να περαστούν διαφορες εφαρμογές όπως π.χ facebook, viber, skype και παιχνίδια απο τη συσκευή στην εξωτερική κάρτα sd.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και πριν λίγες ημέρες δεν είχα σκεφτεί ποτέ να αγοράσω ΗΤC

Σας ευχαριστώ όλους

Η συσκευή αυτή απλά δεν υπάρχει!!!

Τελικά πήρα το Gunmetal

 

Καλορίζικο την καλύτερη επιλογή έκανες

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο την καλύτερη επιλογή έκανες

Νομίζω ναι, ευχαριστώ!

Πρώτη φορά που δεν έβαλα κατευθείαν Nova Prime.

Ίσως το κάνω αργότερα, θα δούμε. Υπάρχει κάποια γνώμη επί αυτού?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και πριν λίγες ημέρες δεν είχα σκεφτεί ποτέ να αγοράσω ΗΤC

Σας ευχαριστώ όλους

Η συσκευή αυτή απλά δεν υπάρχει!!!

Τελικά πήρα το Gunmetal

 

Επειδή ξέρω τα γούστα σου μια και ταιριάζουν στα δικά μου, δεν υπάρχει άλλη συσκευή android για μας.

 

Αν δεν υπήρχε το Μ8 θα αγόραζα ενα Nexus 5 για δεύτερο και θα έμενα με το 5s.

 

Οι άνθρωποι πρέπει να δίνουν μαθήματα σχεδιασμού. Δεν ξέρω πως η samsung άφησε τον σχεδιαστή της HTC όταν έφυγε απο την εταιρεία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.Θα παρακαλούσα να μου πεί κάποιος που γνωρίζει αν με τη 4.4.2 και με συσκευή root γίνεται να περαστούν διαφορες εφαρμογές όπως π.χ facebook, viber, skype και παιχνίδια απο τη συσκευή στην εξωτερική κάρτα sd.

Νομίζω ότι και χωρίς root κάποιες εφαρμογές γίνεται πχ viber.Το facebook δεν νομίζω ότι γινεται

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ναι, ευχαριστώ!

Πρώτη φορά που δεν έβαλα κατευθείαν Nova Prime.

Ίσως το κάνω αργότερα, θα δούμε. Υπάρχει κάποια γνώμη επί αυτού?

Καλορίζικο και με χαρά!! Κι εγώ από τις λίγες φορές που δεν έχω βάλει Nova, όπως έγραψα και πιο πίσω και το μόνο που μου λείπει είναι το 5x5 grid.. Αν κάνεις root βέβαια όλα γίνονται :p

Πριν είχα βάλει ακουστικά και χάζευα λιγάκι μουσική στο YouTube, άλλη εμπειρία λέμε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ναι, ευχαριστώ!

Πρώτη φορά που δεν έβαλα κατευθείαν Nova Prime.

Ίσως το κάνω αργότερα, θα δούμε. Υπάρχει κάποια γνώμη επί αυτού?

 

Για εμένα προσωπικά σε όλες τις συσκευές που είχα κατά περιόδους έβαζα nova,τώρα μόνο sense,είναι μοναδικός και εάν το κάνεις ρουτ παραμέτροποιεις τα πάντα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ

Λίγο τζόγο όλα έχουν στην ένταση -+ και είναι normal, don't worry

 

Μετα απο τοσα χρονια με μηλα και εσυ εδω! :)

 

Καλοριζικο!!!!!!:)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα προσωπικά σε όλες τις συσκευές που είχα κατά περιόδους έβαζα nova,τώρα μόνο sense,είναι μοναδικός και εάν το κάνεις ρουτ παραμέτροποιεις τα πάντα

Πανουλη έχεις xposed+sense 6 toolbox;Μειώνει στο μισό και τα software buttons

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πανουλη έχεις xposed+sense 6 toolbox;Μειώνει στο μισό και τα software buttons

 

Αργύρη το έβαλα και Ναι τα μειώνει περίπου στο μισό,τώρα η viper έχει δικά της mods που τα φτιάχνει όσο θες εσύ επομένως [ATTACH]46958[/ATTACH]

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το αναμένω από μέρα σε μέρα μπορεί κάποιος να πει για τους πρώτους κύκλους φόρτισης για καλύτερη απόδοση και μεγαλύτερη διάρκεια?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσα χρονια με μηλα και εσυ εδω! :)

 

Καλοριζικο!!!!!!:)

 

Ευχαριστώ Δημήτρη!

Οι παλιοί πάντα βρίσκουν τον σωστό δρόμο ....... :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το αναμένω από μέρα σε μέρα μπορεί κάποιος να πει για τους πρώτους κύκλους φόρτισης για καλύτερη απόδοση και μεγαλύτερη διάρκεια?

 

Άφησε το να πέσει γύρω στο 20% και μετά βάλτο στην πρίζα όλο το βράδυ,κάντο για τρεις συνεχόμενες φορτίσεις και θα είσαι οκ

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Δημήτρη!

Οι παλιοί πάντα βρίσκουν τον σωστό δρόμο ....... :p

 

Όταν σαν τα λέγαμε πέρσι(m7-s4) , αγρόν αγοράζατε :rolleyes:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το αναμένω από μέρα σε μέρα μπορεί κάποιος να πει για τους πρώτους κύκλους φόρτισης για καλύτερη απόδοση και μεγαλύτερη διάρκεια?

Όπως σου είπε ο φίλος. Έτσι έκανα και μετά από 4 φορτίσεις τα πάει τέλεια

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όταν σαν τα λέγαμε πέρσι(m7-s4) , αγρόν αγοράζατε :rolleyes:

Το m7 ειναι ενα εξαιρετικο τηλεφωνο με μετρια μπαταρια (για τις αναγκες μου ηταν ικανοποιητικη).Υπηρχαν κατασκευαστικα θεματα που απετρεψαν αρκετο κοσμο να το παρει και επισης οι μνημες της κακης htc ακομα νωπες.Το m7 βοηθησε αρκετα παιδια να καταλαβουν οτι η htc προσπαθει προς τη σωστη κατευθυνση.Το m8 ειναι η επιβεβαιωση της προσπαθειας της.

 

Πολυ καλη αυτονομια,

Πολυ καλη οθονη,

Ραδιοφωνο,

Εξωτερικη sd,

Μικρο ποσοστο κατασκευαστικων λαθων,

Σχεδον αμεση διαθεσιμοτητα της συσκευης

 

Ενταξει καποιοι θα ηθελαν και αποσπωμενη μπαταρια και καλυτερη φωτογραφικη, προσωπικα μου ειναι αχρηστο το πρωτο και ψιλοαδιαφορο το δευτερο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όταν σαν τα λέγαμε πέρσι(m7-s4) , αγρόν αγοράζατε :rolleyes:

Το Note 3 που ειχα οταν εσυ μιλαγες για Μ7 & S4 εκανε μακραν καλυτερη δουλεια απο αυτα τα δυο :wink:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το m7 ειναι ενα εξαιρετικο τηλεφωνο με μετρια μπαταρια (για τις αναγκες μου ηταν ικανοποιητικη).Υπηρχαν κατασκευαστικα θεματα που απετρεψαν αρκετο κοσμο να το παρει και επισης οι μνημες της κακης htc ακομα νωπες.Το m7 βοηθησε αρκετα παιδια να καταλαβουν οτι η htc προσπαθει προς τη σωστη κατευθυνση.Το m8 ειναι η επιβεβαιωση της προσπαθειας της.

 

Πολυ καλη αυτονομια,

Πολυ καλη οθονη,

Ραδιοφωνο,

Εξωτερικη sd,

Μικρο ποσοστο κατασκευαστικων λαθων,

Σχεδον αμεση διαθεσιμοτητα της συσκευης

 

Ενταξει καποιοι θα ηθελαν και αποσπωμενη μπαταρια και καλυτερη φωτογραφικη, προσωπικα μου ειναι αχρηστο το πρωτο και ψιλοαδιαφορο το δευτερο

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Εκτός αυτού χρειάζονται και οι τολμηροί που θα δοκιμάσουν πρώτοι.

Ο gsir το έκανε με το Μ7 και στάθηκε τυχερός. Εγω το ειχα κάνει με το HOX και την πάτησα. Δεν μπορούσα να εμπιστευτώ ξανά την HTC χωρίς ντοκουμέντα.

Κάποια στιγμή αναγνωρισαμε και γράφαμε οτι ειναι το πιο smooth android.

 

@@@@ Έχει δοκιμάσει κανείς απ όσους είναι rooted το παρακάτω tweak για την κάμερα να μας πει την γνώμη του?

http://www.androidauthority.com/htc-one-m8-camera-mod-400324/

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα δεν σκοπεύω να κλείσω το μέταλλο σε πλαστικό.

Στο iphone χρησιμοποιώ bugatti pouch αλλά στο αυτοκίνητο έχω βάση τύπου μανταλάκι και φοβόμουν μην κάνει τίποτα σημάδια στο μέταλλο παρόλο που η βάση έχει επικάλυψη πλαστικού για προστασία εκεί που πιάνει. Θέλω λοιπόν μια θήκη που να αφαιρείται εύκολα αλλά να ειναι μαλακή.

 

Και Γιατί δεν προτιμάς μια σιλικόνης απλή χωρίς πολλά πολλα?

Δεν σου κανει για προχειρη αυτη που εχει η συσκευασια?

Παντως σε αυτη την συσκευη δεν πρεπει να βαλεις με τιποτα.

Δεν μου αρεσουν οι θηκες γιατι χαλανε την αισθηση της συσκευης, αν και παντα αγοραζω για *λογους που δεν μπορω να εξηγησω, οπως και τωρα που θα παρω την dot view(blue).

*Μαλλον τις παραγγελνει το ''συρταρι'' απο μονο του :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κανει για προχειρη αυτη που εχει η συσκευασια?

Παντως σε αυτη την συσκευη δεν πρεπει να βαλεις με τιποτα.

Δεν μου αρεσουν οι θηκες γιατι χαλανε την αισθηση της συσκευης, αν και παντα αγοραζω για *λογους που δεν μπορω να εξηγησω, οπως και τωρα που θα παρω την dot view(blue).

*Μαλλον τις παραγγελνει το ''συρταρι'' απο μονο του :p

 

Όσο χαζή κι αν ακουστεί η γνώμη μου η θήκη δε μου χρειάζεται. Αν βάλεις μια θήκη κανονική, ακόμα κι αν πέσει δε το σώζει. Αν κάνει γραμμές και σημάδια την βάζεις για να τα καλύψεις. Τώρα για όσους θέλουν να κερδίσουν 20-30 ευρώ από τη μεταπώληση ΟΚ, αλλά προτιμώ να την χαρώ εγώ τη συσκευή παρά ο επόμενος ακόμα κι αν χάσω κάποια χρήματα. Φυσικά υπάρχουν και οι θήκες τανκ αλλά για μένα δεν είναι καν επιλογή. Εγώ προσωπικά έχω 4 αλλά τελικά χρησιμοποιώ μόνο το pouch της buggatti όταν το βάζω στην τσάντα για το γυμναστήριο. Τίποτε άλλο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κανει για προχειρη αυτη που εχει η συσκευασια?

Παντως σε αυτη την συσκευη δεν πρεπει να βαλεις με τιποτα.

Δεν μου αρεσουν οι θηκες γιατι χαλανε την αισθηση της συσκευης, αν και παντα αγοραζω για *λογους που δεν μπορω να εξηγησω, οπως και τωρα που θα παρω την dot view(blue).

*Μαλλον τις παραγγελνει το ''συρταρι'' απο μονο του :p

 

Το iphone το είχα με την bugatti.

 

Παράγγειλα την dot αλλά κι αυτήν πάλι σε συγκεκριμένες περιπτώσεις θα την φοράω. Δεν μπορείς τώρα να πας για κυνήγι και να έχεις το κινητό χύμα. Άρα χρειάζεται να υπάρχει μια θήκη.

Αυτή που έχει στην συσκευασία καλή είναι, αλλά βγαίνει δύσκολα και όπως έγραψα, βαλε βγάλε θα πάρει σκόνη ......

Με τα καινούργια πράγματα είμαι λίγο περίεργος αν παλιωσουν δεν με νοιάζει.

 

Γενικά τις συσκευές που μου αρέσουν τις χρησιμοποιω χωρίς αλλά εκεί που με παίρνει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδακια να επιστρέψω λίγο εγώ ο περίεργος στο θέμα που ειχα αναφέρει. Για την οθόνη που στη μια γωνιά έχει ένα μικρό δόντι όσο πατάει η τρίχα :p

Υπάρχει περίπτωση να μαζέψει σκόνη και να πάει κάτω από την οθόνη?

Δεν με ενοχλεί τρέλα αλλά αν είναι πρόβλημα να το στείλω service.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...