Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση βρε παιδιά, οι γρατσουνιές που αναφέρετε είναι για το gun metal χρώμα? Ασημί το έχει κάποιος? Γιατί το χρυσό και ασημί έχουν την ίδια υφή με το Μ7 ενώ το gun metal νομίζω διαφορετική..

Η γρατζουνιές σε μέγεθος τρίχας δεν είναι πίσω Είναι σε αυτό το κομμάτι γύρω από την οθόνη. Δεν φαίνονται

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν την βάζεις και την βγάζεις ναι, γιατί και σκόνη περνάει αλλά αν βγαίνει δύσκολα μπορει να γίνει γρατζουνιά απο το νύχι μας.

Οι θήκες σιλικόνης πρέπει να εφαρμοζουν τέλεια ωστε να μην περνά τίποτα μέσα γιατί ειναι μαλακές οπότε αν υπάρχει ενας κόκκος άμμου μέσα και πιέζεται απο το πιάσιμο θα κάνει σημάδι.

Αν λοιπόν θέλουμε θήκη να την βάζουμε και να την βγάζουμε συχνά μονο οι σκληρές TPU είναι ασφαλείς.

 

Παράγγειλα την dot view σε μαυρο. Στα βίντεο είδα οτι βγαίνει εύκολα και οτι προσφέρει καλή προστασία σε επικίνδυνες καταστάσεις.

Μακάρι να σου βγεί μαύρη,. Warm black ε? Γκρί ποντικί περίμενε

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Θα σου αρέσει η φωνητική κλήση. Απλά να ξέρεις ότι αφήνει στην οθόνη κάποια σημαδάκια dot που απλά με το χέρι φεύγουν. Η υφή από πίσω είναι αρκετά καλή της θήκης αυτής
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σου βγεί μαύρη,. Warm black ε? Γκρί ποντικί περίμενε

 

Εννοείται. Φαίνεται και στις φώτο. Νομίζω του ταιριάζει καλύτερα απο το μαύρο μαυρο.

 

 

 

 

 

Θα σου αρέσει η φωνητική κλήση. Απλά να ξέρεις ότι αφήνει στην οθόνη κάποια σημαδάκια dot που απλά με το χέρι φεύγουν. Η υφή από πίσω είναι αρκετά καλή της θήκης αυτής

 

Λογικό γιατί περνάει η σκόνη από τις τρύπες.

 

Στο βίντεο που είδα βγαίνει πανεύκολα χωρίς να χρειάζεται να βάλεις νύχι κοντά στο μέταλλο. Αυτό μ έκανε και το αποφάσισα. Επίσης εκτός από πλοήγηση, όλες τις άλλες λειτουργίες, όταν το έχεις σε βαση αυτοκινήτου, μπορείς να τις κάνεις και με κλειστή την θηκη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τότε πείτε ένα καλό pouch που ξέρετε γιατί βλέποντας τα σκέφτομαι ότι θα μπαινοβγαίνει σφιχτά.

Mια που το αγορασες απο τον Νκολα παρε και την Bugatti απο εκει

http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-One-M8-Bugatti-SlimFit-leather-case-Dermatini-thiki-Pouch-Black.1000457.html

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Φαίνεται και στις φώτο. Νομίζω του ταιριάζει καλύτερα απο το μαύρο μαυρο.

 

 

 

 

 

 

 

Λογικό γιατί περνάει η σκόνη από τις τρύπες.

 

Στο βίντεο που είδα βγαίνει πανεύκολα χωρίς να χρειάζεται να βάλεις νύχι κοντά στο μέταλλο. Αυτό μ έκανε και το αποφάσισα. Επίσης εκτός από πλοήγηση, όλες τις άλλες λειτουργίες, όταν το έχεις σε βαση αυτοκινήτου, μπορείς να τις κάνεις και με κλειστή την θηκη.

 

Ακριβώς όπως τα λες. Είναι πολύ εύχρηστη η θήκη αυτή.

Μαζί με το SBH52 Bluetooth της Sony προσφέρουν ένα πλήρης πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Mια που το αγορασες απο τον Νκολα παρε και την Bugatti απο εκει

http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-One-M8-Bugatti-SlimFit-leather-case-Dermatini-thiki-Pouch-Black.1000457.html

Ωραίος. Σε ευχαριστώ πολύ. Με την πρώτη ευκαιρία θα την πάρω. Έχει και tempered glass είδα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δώσε ένα λινκ αν μπορείς.

 

οριστε http://www.bugatti-mobilecases.de/en_htc-one-m8-slimfit-leather-black_8621_10698.html

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη Όχι δεν βρίσκεται στα επίπεδα του g2 με την καμία αλλά είναι στα ίδια επίπεδα με το Ζ2 παρόλο που αυτό έχει 3200 mh μπαταρία

Εμένα όμως το z2 με τη χρήση που το κάνω μου βγάζει 2 ημέρες, το m8 ποτέ δεν τα κατάφερε 2η μέρα η τη δεύτερη μέρα πολύ συντηρητικά.

Τα 3200 με 2600 φαίνονται στην πράξη ξεκάθαρα,αλλιως θα είχα το m8 κύριο και μοναδικό κινητο.

Ερώτηση βρε παιδιά, οι γρατσουνιές που αναφέρετε είναι για το gun metal χρώμα? Ασημί το έχει κάποιος? Γιατί το χρυσό και ασημί έχουν την ίδια υφή με το Μ7 ενώ το gun metal νομίζω διαφορετική..

 

Έχω το ασημί κι αυτό διότι πρώτα το gun metal δεν μου αρέσει καθόλου και δεύτερον είναι πιο ανθεκτικό και όντως 2 μήνες απόλυτα γυμνό δεν έχει το παραμικρό,ενω το z2 μου έκανε 2 μικροαμιχες πολύ γρήγορα σε καπάκι και κάτω γωνία για αυτονκαι του φόρεσα skin όπως στο g2 είχα βαλει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν μου αρέσει στο sense είναι το widget με τον καιρό και την ώρα.

Το ένα θυμίζει εποχές Windows Mobile και το άλλο έχει απαίσια χρώματα. Λευκο την μερα μαυρο την νύχτα.

Δεν μπορείς να το ταιριαξεις με κανένα wallpaper.

Πάλι widgets HD θα δουλέψω.

 

Για την μπαταρία απο τις λίγες μέρες που το χρησιμοποιησα πιστεύω ότι βγάζει άνετα την μερα.

Οτι τηλέφωνο και να εχω οσο και μεγαλη αυτονομία και να έχει, δεν υπάρχει περίπτωση να φύγω απο το σπίτι χωρίς να είναι στο 100%. Οπότε δεν με απασχολεί η δεύτερη μέρα. Θέλω να με βγάζει μεχρι να πάω για ύπνο.

Συνεπώς όταν εχω σίγουρη την μερα, παύει να ειναι κριτήριο αγοράς η αυτονομία.

 

Για την αντοχή μεταξύ ασημι και gun metal, δεν νομίζω οτι υπάρχει διαφορά στο σημείο που είναι ευαίσθητο γιατί και στα δυο εκεί το μεταλλο είναι αβαφτο.

Το ασημί μαλλον εχει καλύτερο κράτημα λογο υφής.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα γιατί το έδωσες φίλε? Ολοκληρωμένες οι απαντήσεις σου πάντα και βοηθάνε πολύ. Συμφωνώ με ότι έγραψες εκτός από τον καιρό που δεν με χαλάει.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κώστα γιατί το έδωσες φίλε? Ολοκληρωμένες οι απαντήσεις σου πάντα και βοηθάνε πολύ. Συμφωνώ με ότι έγραψες εκτός από τον καιρό που δεν με χαλάει.

Ειχα πάρει ταυτόχρονα και το iphone. Θέλησα να δώσω το iphone αλλα δεν ειχα χρονο να περιμένω. Οπότε εδωσα το Μ8 που πουλήθηκε αμέσως.

 

Να τονίσω ότι το iphone 5s δεν είναι κακό τηλέφωνο. Ισα ίσα θα έλεγα απο τα καλυτερα. Σε άλλες εποχές θα κρατούσα και τα δύο. Το βέβαιο είναι οτι θα περάσει απο τα χέρια μου το 6 και πιστεύω θα με κρατήσει πλέον.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Mια που το αγορασες απο τον Νκολα παρε και την Bugatti απο εκει

http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-One-M8-Bugatti-SlimFit-leather-case-Dermatini-thiki-Pouch-Black.1000457.html

 

Ειμαι ετοιμος να αφησω το μ7 και να παω στο μ8 και σκεφτομαι να το παρω απο αυτο το καταστημα.δεν πιστευω να εχει branded συσκευες?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να αφησω το μ7 και να παω στο μ8 και σκεφτομαι να το παρω απο αυτο το καταστημα.δεν πιστευω να εχει branded συσκευες?

Δεν έχει branded συσκευές και τα παιδιά εκεί (Ηλίας, Νίκος) είναι επαγγελματίες και πάντα σωστοί, πάρτο με κλειστά μάτια :D

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν μου αρέσει στο sense είναι το widget με τον καιρό και την ώρα.

Το ένα θυμίζει εποχές Windows Mobile και το άλλο έχει απαίσια χρώματα. Λευκο την μερα μαυρο την νύχτα.

Δεν μπορείς να το ταιριαξεις με κανένα wallpaper.

Πάλι widgets HD θα δουλέψω.

 

Για την μπαταρία απο τις λίγες μέρες που το χρησιμοποιησα πιστεύω ότι βγάζει άνετα την μερα.

Οτι τηλέφωνο και να εχω οσο και μεγαλη αυτονομία και να έχει, δεν υπάρχει περίπτωση να φύγω απο το σπίτι χωρίς να είναι στο 100%. Οπότε δεν με απασχολεί η δεύτερη μέρα. Θέλω να με βγάζει μεχρι να πάω για ύπνο.

Συνεπώς όταν εχω σίγουρη την μερα, παύει να ειναι κριτήριο αγοράς η αυτονομία.

 

Για την αντοχή μεταξύ ασημι και gun metal, δεν νομίζω οτι υπάρχει διαφορά στο σημείο που είναι ευαίσθητο γιατί και στα δυο εκεί το μεταλλο είναι αβαφτο.

Το ασημί μαλλον εχει καλύτερο κράτημα λογο υφής.

Κώστα είναι βέβαιο ότι θα γυρνάς στο σπίτι και θα έχεις ακόμα μπαταρία.

Άντε...Ακόμα δεν το πήρες!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αλίμονο αν δεν έβγαζε μέρα και αυτονόητο ειναι που ακόμα και nexus 5 μια χαρά καλύπτει τους περισσότερους εδώ που τα λέμε που εχει την χειρότερη αυτονομία μεταξύ όλων των ναυαρχιδων.

 

Απλα η χρηςη του καθενός μας διαφέρει και για αυτο βλέπουμε διαφορετικές προσεγγίσεις στο θέμα αυτονομία.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως γυρναω καθε βραδυ σπιτι μετα τη δουλεια στις 8 και εχω 70-75% μπαταρια, οπότε με βγαζει και 2η μερα ανετα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως γυρναω καθε βραδυ σπιτι μετα τη δουλεια στις 8 και εχω 70-75% μπαταρια, οπότε με βγαζει και 2η μερα ανετα!

Εσύ και 3 ημέρες τη βγάζεις άνετα τότε.:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ και 3 ημέρες τη βγάζεις άνετα τότε.:lol:

 

Το δοκιμασα αλλα η 3η ηταν οριακα!

Γενικα η καθημερινοτητα μου περιλαμβανει πολυ viber, κλησεις 1 ωρας, 5-6 sms, εφαρμογη gnotes, συνεχεια ανοιχτο 3G και αυτοματη φωτεινοτητα.

Μια μερα ετυχε να το πιεσω αρκετα με πολυ GPS, internet, ομιλια, viber και το βραδυ ειχε 50%.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα η 3η ηταν οριακα!

Γενικα η καθημερινοτητα μου περιλαμβανει πολυ viber, κλησεις 1 ωρας, 5-6 sms, εφαρμογη gnotes, συνεχεια ανοιχτο 3G και αυτοματη φωτεινοτητα.

Μια μερα ετυχε να το πιεσω αρκετα με πολυ GPS, internet, ομιλια, viber και το βραδυ ειχε 50%.

Εγώ σε όλα τα κινητά μου η φωτεινότητα παντα μεταξύ 80-100% ειναι,έξω η μέσα σε κλειστούς χώρους,αρκετό wifi tethering,bt ομιλία και μουσική σε καθημερινή βάση απο 1-2 ώρες και τα 2 μαζί.

3G/bt παντα ανοιχτά.

GPS,σερφάρισμα και παιχνίδια σχεδόν σπάνια απο κινητό.

Έχουμε το iPad για αυτή του δουλειά και κυρίως τα 2 τελευταία αφού παντα το κουβαλώ μαζί μου παρέα με το κινητό.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε όλα τα κινητά μου η φωτεινότητα παντα μεταξύ 80-100% ειναι,έξω η μέσα σε κλειστούς χώρους,αρκετό wifi tethering,bt ομιλία και μουσική σε καθημερινή βάση απο 1-2 ώρες και τα 2 μαζί.

3G/bt παντα ανοιχτά.

GPS,σερφάρισμα και παιχνίδια σχεδόν σπάνια απο κινητό.

Έχουμε το iPad για αυτή του δουλειά και κυρίως τα 2 τελευταία αφού παντα το κουβαλώ μαζί μου παρέα με το κινητό.:p

 

Χαρας στο κουραγιο σου να κουβαλας 2 συσκευες!

Παντως και με τη χρηση που περιγραφεις, σε βγαζει ανετα 1 μερα το Μ8!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαρας στο κουραγιο σου να κουβαλας 2 συσκευες!

Παντως και με τη χρηση που περιγραφεις, σε βγαζει ανετα 1 μερα το Μ8!

Άνετα με βγάζει στάνταρ,αλλα τη δεύτερη μέρα όχι με την ίδια χρηςη.

Το bt,το wifi tethering/ 3G και η οθόνη καταναλώνουν μπόλικα.

 

Σιγά καλε τα 350 γραμμάρια του tablet,αφού έχουμε παντα και μια βολικη μικρή τσάντα/χαρτοφύλακα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ,σε εμενα μου ειναι υπεραρκετο να μου βγαζει μια ημερα και νομιζω οτι το Μ8 την ξεπερναει
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ετοιμος να αφησω το μ7 και να παω στο μ8 και σκεφτομαι να το παρω απο αυτο το καταστημα.δεν πιστευω να εχει branded συσκευες?

 

Έφυγες. Από εκεί το πήρα και όλα τέλεια.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με την εγγύηση. Βρήκα μια συσκευή κερδισμένη από διαγωνισμό της Vodafone, θέλω να την αγοράσω αλλά δεν υπάρχει κάποιο παραστατικό. Υπερέχει εγγύηση σε αυτή την περίπτωση? Και αν ναι πως το μαθαίνουμε?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...