Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχθες ειδα πως η φωτινοτητα του κινητου παιζει το βραδυ (την εχω στο αυτοματο) γιατι μιπως ειναι καποιο προβλημα?

 

Έχει να κάνει με την υπερευαισθησία του σένσορα φωτεινότητας. Απενεργοποίησε την αυτόματη φωτεινότητα γιατί με την παραμικρή αλλαγή σκιάς (πχ τηλεόραση) θα σου ανοιγοκλείνει ο φωτισμός. Ιδανικά βάλε τον φωτισμό στο 55-60% και είσαι οκ από μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να το κρατίσω για τα επόμενα 6 χρόνια

Και το χρειάζομαι μι8ας και πάω τώρα 3η λυκείου και θα εχω πολά εγγραφασ κτλπ και δεν θα εχω χρόνο για pc οπότε ψάχνω κατι που να με βολ'εψει για ολες τις ανάγκες σε κινιτο και όχι κοροϊδίες οπως αφτο που εχω τώρα που το πήρα 200 Ε και με έχει απογοητεύσει πολύ τελεφταία

είμαι πολύ απαιτητικός χρήστης (δεν με ενδιαφέρει η μπαταρία)

και θέλω να πάρω το καλύτερο μέχρι 200 Ε

τεχνολογικά εχω μήνει στο 2009 με ενα netbook

2 σταθεροί υπολογιστές

1) του 2007 τον αγορασα 1400 Ε (πλούτη τοτε) και σερνετε και δεν καθομε καθολου επειδή είναι του πατέρα μου

2) του 2000 pentium 4 κτλ

οπότε θα είναι η τελεφταία ευκαιρία να αναβαθμιστώ γενικά :}

λευτα για τεχνολογια εχς να χαλάσω απο τοτε που πηρα το sums

οποτε μια αδιέξοδο για μενα αλλα και για τους γονείς μου που δεν το θέλουν γιαυτό θέλω να τους πείσω να με αφήσουν να το πάρω

εχω απελπιστει........:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

sorry για τα greeklish ημουν απο το παλιο μου κινιτο και είναι λιγο πιο ευκολο για μένα να γράφω με αγγλικούς χαρακτ. τεσπα

 

δηλαδη αν καταλαβα καλα θα διαβαζεις για τις πανελληνιες απο μια 5αρα οθονη?

παρε ενα ταμπλετ καλυτερα με 3g πιο κοντα σε υπολογιστη ειναι ή βαλε linux στο netbook να κανεις την δουλεια σου

Link to comment
Share on other sites

Τα greeklish απαγορεύονται. Τροποποιήθηκε το post.

Παρακαλώ και τα υπόλοιπα μέλη σε τέτοιου είδους περιπτώσεις να μην απαντάνε, αλλά να κάνουν μία αναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το κρατίσω για τα επόμενα 6 χρόνια

Και το χρειάζομαι μι8ας και πάω τώρα 3η λυκείου και θα εχω πολά εγγραφασ κτλπ και δεν θα εχω χρόνο για pc οπότε ψάχνω κατι που να με βολ'εψει για ολες τις ανάγκες σε κινιτο και όχι κοροϊδίες οπως αφτο που εχω τώρα που το πήρα 200 Ε και με έχει απογοητεύσει πολύ τελεφταία

είμαι πολύ απαιτητικός χρήστης (δεν με ενδιαφέρει η μπαταρία)

και θέλω να πάρω το καλύτερο μέχρι 200 Ε

τεχνολογικά εχω μήνει στο 2009 με ενα netbook

2 σταθεροί υπολογιστές

1) του 2007 τον αγορασα 1400 Ε (πλούτη τοτε) και σερνετε και δεν καθομε καθολου επειδή είναι του πατέρα μου

2) του 2000 pentium 4 κτλ

οπότε θα είναι η τελεφταία ευκαιρία να αναβαθμιστώ γενικά :}

λευτα για τεχνολογια εχς να χαλάσω απο τοτε που πηρα το sums

οποτε μια αδιέξοδο για μενα αλλα και για τους γονείς μου που δεν το θέλουν γιαυτό θέλω να τους πείσω να με αφήσουν να το πάρω

εχω απελπιστει........:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

sorry για τα greeklish ημουν απο το παλιο μου κινιτο και είναι λιγο πιο ευκολο για μένα να γράφω με αγγλικούς χαρακτ. τεσπα

εχει ωραιοτατα κινητα με 80-100 ευρω απο κινα ,παρε ενα φτηνοτερο αφου υπαρχει οικονομικο προβλημα μην βαζεις και τους γονεις σου σε εξοδα τετοιες εποχες και με φτηνο μια χαρα θα κανεις την δουλεια σου η κρατα το κινητο που εχεις και κανει 200 ευρω και πες τους γονεις σου να σου παρουν tablet που ειναι φτηνα και δεν θα εχουν μεγαλο προβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 μηνα ο θειος μου πηρε το kingelon n8000 με 110€

Μολις το ειδα πορωθηκα

Εχω βρει kingelon g9000 με 130€

Αλλα το προβλημα μου ειναι πως η ραμ γεμιζει γρηγορα και θελω να εχω τουλαχιστον 2 gb

Tablet δεν θελω

Θελω καινουριο κινητο

Αυτο που εχω τωρα δεν υπαρχει στην αγορα και αμα το βρεις θα κανει 50 - 80 € πιστευω

Απλα εψαχνα το καλυτερο που μπορω να παρω σε λογικες τιμες 100 - 150€

Το kungelon g9000 λεει μεν 2gb αλλα κατι λενε για ψευτικη ραμ με 1 gb real

Τελικα μαλον kingelon g9000

Deal with it

Θα υπαρξουν και καλυτερες εποχες οπου θα μπορω να κανω περισσοτερα

Απλα κολησα με το συγκεκριμενο

Για να μην γεμιζω το φορουμ με βλακιες τελειωνω με την ελπιδα και το ονειρο για ενα kingel

Ty btw

Θα τω παρακολουθω για τυχων νεα σε τιμες κτλπ

Ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Πριν 1 μηνα ο θειος μου πηρε το kingelon n8000 με 110€

Μολις το ειδα πορωθηκα

Εχω βρει kingelon g9000 με 130€

Αλλα το προβλημα μου ειναι πως η ραμ γεμιζει γρηγορα και θελω να εχω τουλαχιστον 2 gb

Tablet δεν θελω

Θελω καινουριο κινητο

Αυτο που εχω τωρα δεν υπαρχει στην αγορα και αμα το βρεις θα κανει 50 - 80 € πιστευω

Απλα εψαχνα το καλυτερο που μπορω να παρω σε λογικες τιμες 100 - 150€

Το kungelon g9000 λεει μεν 2gb αλλα κατι λενε για ψευτικη ραμ με 1 gb real

Τελικα μαλον kingelon g9000

Deal with it

Θα υπαρξουν και καλυτερες εποχες οπου θα μπορω να κανω περισσοτερα

Απλα κολησα με το συγκεκριμενο

Για να μην γεμιζω το φορουμ με βλακιες τελειωνω με την ελπιδα και το ονειρο για ενα kingel

Ty btw

Θα τω παρακολουθω για τυχων νεα σε τιμες κτλπ

Ευχαριστω για την βοηθεια

κανα δυο ατομα εδω μεσα πουλανε το δικο τους κ1 ρωτα μπας και συμφερει να το παρεις αφου το θελεις τοσο!
Link to comment
Share on other sites

κανα δυο ατομα εδω μεσα πουλανε το δικο τους κ1 ρωτα μπας και συμφερει να το παρεις αφου το θελεις τοσο!

 

θέλω απλα ενα ποιοτικό κινητο που να κρατήσει χρόνια και να μην διαλυθεί στα χέρια μου

Μήπως θυμάσαι ποιοί το πουλάνε ?

Link to comment
Share on other sites

θέλω απλα ενα ποιοτικό κινητο που να κάνει χρόνια και να μην διαλυθεί στα χέρια μου

Μήπως θυμάσαι ποιοί το πουλάνε ?

 

Διάβασε και παρακολουθησε και το thread του xiaiomi redmi note..είναι στην ίδια κατηγορία αλλά αρκετά πιο φθηνό.... Η απόφαση όπως και το ρίσκο για την αγορά κινητού τηλεφώνου μέσο Κίνας είναι αποκλειστικά δική σου... Εμείς πήραμε το δικό μας ρίσκο σε άλλους βγήκε σε καλό και άλλους σε κακό.... Εδώ απλά γράφουμε τις εμπειρίες μας και βρίσκουμε και κάποιες απαντήσεις σε προβλήματα που αφορούν την συσκευή μας

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ok

Ευχαριστω για την βοηθεια

Συμετεχω τωρα και σε θεματα με elephone p8 κτλ

Το συμπερασμα θα παρει πολυ καιρο να βγει

Παρολα αυτα θα ενημερωνομαι για την πορεια του απο το σιτε αυτο καθημερια

Και βλεπουμε μετα

Link to comment
Share on other sites

εχθες ειδα πως η φωτινοτητα του κινητου παιζει το βραδυ (την εχω στο αυτοματο) γιατι μιπως ειναι καποιο προβλημα?

Και εμενα το ιδιο μου εκανε και παει μαυριλα το πακεταρισα και το έστειλα πίσω.

Edited by TASOS_KAR
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ιδιο μου εκανε και παει μαυριλα το πακεταρισα και το έστειλα πίσω.

 

Όχι ο φίλος παραπάνω δεν έχει το ίδιο πρόβλημα με εσένα... Το δικό του πρόβλημα είναι καθαράθθέμα sensor.... Το είχα αναφέρει και εγώ αλλά επειδή το ανακάλυψα μετά από πτώση του τηλεφώνου νόμιζα ότι έφταιγε αυτό....

Το δικό σου πρόβλημα είναι προφανώς οθόνης ή motherboard.... Έστειλα και εγώ πίσω μια δεύτερη συσκευή με ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.... Άνοιξε στην αρχή το εστεισα και μετά τέλος.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

ας ελπισω τελικα να μην εχω προβλημα και να μην μαυρισει καμια οθονη στο τελος , θα βγαλω την αυτοματη φωτεινοτητα και θα δω πως παει το κινητο
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να φορτίσει με qi cahrger?

Βλέπω ότι τα περισσότερα qi φορτίζουν μέχρι 70% της μπαταρίας ... :(

Αληθεύει κάτι τέτοιο ?

πχ στο

http://www.ebay.com/itm/161342736343?var=460368166219

το λέει ξεκάθαρα "Charge efficiency:70%"

 

Τι νόημα έχει το qi τότε ? (εκτός από μούρη κτλ,κτλ)

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να φορτίσει με qi cahrger?

Βλέπω ότι τα περισσότερα qi φορτίζουν μέχρι 70% της μπαταρίας ... :(

Αληθεύει κάτι τέτοιο ?

πχ στο

http://www.ebay.com/itm/161342736343?var=460368166219

το λέει ξεκάθαρα "Charge efficiency:70%"

 

Τι νόημα έχει το qi τότε ? (εκτός από μούρη κτλ,κτλ)

 

Με τον φορτιστή του βίντεο που έχω φορτίζει το κινητό με την μπαταρία του (powerbank) και την ασύρματη φόρτιση στο σχεδόν στο μισό χρόνο από ότι με το συμβατικό στο 100%, και φυσικά κρατάει λίγο παραπάνω (2 μέρες σχεδόν αφόρτιστο).

 

Εξαρτάται τον φορτιστή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι και σε προσφορά !!! Εγώ τον πήρα 30 ευρώ τώρα έχει 21 ευρώ http://www.aliexpress.com/item/iCYSPO-Qi-Wireless-Charging-Pad-5000-mAh-Power-Bank-Wireless-Charger-Combo-Portable-Charger-for-Google/1745542197.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , λάβαμε απάντηση από την kingzone στην ερώτησή μας πότε θα γίνει η αναβάθμιση του K1 turbo στην 4.4.

H αναβάθμιση είναι έτοιμη και στην διαδικασία δοκιμής.

Στο επόμενο διάστημα θα γίνει η αναβάθμιση μέσω OTA Update αυτόματα.

 

(Η δική μας έκδοση rom για όποιον την έχει εγκατεστημένη υποστηρίζει αυτόματα την αναβάθμιση OTA κανονικά)

Link to comment
Share on other sites

Με τον φορτιστή του βίντεο που έχω φορτίζει το κινητό με την μπαταρία του (powerbank) και την ασύρματη φόρτιση στο σχεδόν στο μισό χρόνο από ότι με το συμβατικό στο 100%, και φυσικά κρατάει λίγο παραπάνω (2 μέρες σχεδόν αφόρτιστο).

 

Εξαρτάται τον φορτιστή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι και σε προσφορά !!! Εγώ τον πήρα 30 ευρώ τώρα έχει 21 ευρώ http://www.aliexpress.com/item/iCYSPO-Qi-Wireless-Charging-Pad-5000-mAh-Power-Bank-Wireless-Charger-Combo-Portable-Charger-for-Google/1745542197.html

 

Και σε εσένα λέει -- > Charge efficiency: ≥ 70%

Link to comment
Share on other sites

Και σε εσένα λέει -- > Charge efficiency: ≥ 70%

 

Εγώ μπορώ να εγγυηθώ ότι φορτίζει 100% διότι το έχω εδώ και 1 μήνα και είμαι ευχαριστημένος. Η μπαταρία συμπεριφέρεται κανονικότατα και καλύτερα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπορώ να εγγυηθώ ότι φορτίζει 100% διότι το έχω εδώ και 1 μήνα και είμαι ευχαριστημένος. Η μπαταρία συμπεριφέρεται κανονικότατα και καλύτερα ακόμα.

 

:cool: merci

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

εχω ενα προβλημα με το kingzone μου...σαν μ....ς πηγα και εγκατεστησα το xposed χωρις να εχω κανει backup ουτε εχοντας recovery εγκατεστημενη.

Τωρα το κινητο κανει bootloop και δεν μπανει καν σε stock recovery.

Ειναι root με εκδοση 4.2.2.

Σας παρακαλω βοηθηστε με το εχω μονο 2 μερες

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

εχω ενα προβλημα με το kingzone μου...σαν μ....ς πηγα και εγκατεστησα το xposed χωρις να εχω κανει backup ουτε εχοντας recovery εγκατεστημενη.

Τωρα το κινητο κανει bootloop και δεν μπανει καν σε stock recovery.

Ειναι root με εκδοση 4.2.2.

Σας παρακαλω βοηθηστε με το εχω μονο 2 μερες

 

Ευχαριστω!

 

Xposed mod + gravity δεν υποστηρίζονται σε αυτό το τηλέφωνο.

Μπορείς με αυτή την rom http://www.needrom.com/mobile/kingzone-k1-turbo-1980x1020-2gb-ram/ εάν είσαι root να κάνεις recovery

 

Ή εγκατέστησε κατευθείαν μια custom. και είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

<b>Kingzone K1 Turbo v1.13 Android L beta (01-08-2014):</b>

 

Add Android L media

Add Android L setting

New custom settings

Add mediatek sdk2 core

Add app bass booster

Add app Lightflow led notification

Add sunbeam from android L

Add android L theme for primo launcher

Remove some apps

Update gms core

Update playstore

Update lib files

Stability settings

 

http://www.needrom.com/mobile/aroma-installer-k1-turbo-android-4-4-2-p8-android-l-developer/comment-page-8/#comment-87894

Link to comment
Share on other sites

Xposed mod + gravity δεν υποστηρίζονται σε αυτό το τηλέφωνο.

Μπορείς με αυτή την rom http://www.needrom.com/mobile/kingzone-k1-turbo-1980x1020-2gb-ram/ εάν είσαι root να κάνεις recovery

 

Ή εγκατέστησε κατευθείαν μια custom. και είναι οκ.

Δεν ξερω πως να εγκαταστησω recovery σε αυτο το κινητο . Μπορεις να με βοηθησεις παρακαλω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως να εγκαταστησω recovery σε αυτο το κινητο . Μπορεις να με βοηθησεις παρακαλω?

 

Κατέβασε την εφαρμογή αυτή http://www.filedropper.com/mtkdroidtoolskingzonek1turbo

 

Και εφόσον είσαι root ακολούθησε τις οδηγίες του βίντεο μετά το root.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή αυτή http://www.filedropper.com/mtkdroidtoolskingzonek1turbo

 

Και εφόσον είσαι root ακολούθησε τις οδηγίες του βίντεο μετά το root.

Το κινητο δεν ανοιγει για να μπω σε adb κανει bootloop

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητο δεν ανοιγει για να μπω σε adb κανει bootloop

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ!!!!

Το μονο που επρεπε να κανω ηταν ενα factory reset απο το stock recovery.

Και παλι σε ευχαριστω που με βοηθησες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασε την εφαρμογή αυτή http://www.filedropper.com/mtkdroidtoolskingzonek1turbo

 

Και εφόσον είσαι root ακολούθησε τις οδηγίες του βίντεο μετά το root.

[/quote

 

Εχεις να προτεινεις καμια καλη σταθερη Custom ROM?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...