Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα , λοιπόν έτοιμη η έκδοση προς δοκιμή προς όλους την ξαναπακετάραμε και την ανεβάζουμε.

 

Details from MTK DROID Tools:

 

Hardware : MT6592

Model : K1 turbo

Build number : Android L v1.11 Beta

Build date UTC : 20321109-234947

Android v : 4.4.2

Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V21, 2014/01/20 11:15

Kernel v : 3.4.39 (zmchivin3@chivin-All-Series) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP Tue May 27 12:14:00 CST 2014

Uboot build v : -----

LCD Driver IC : 1-e19_k168a_yikuailai_nt35596

 

[ATTACH]47414[/ATTACH]

 

Rom Details

 

Rom Based in official and elephone p8 4.4.2 and Android L developer edition

 

CWM / Aroma Installer

 

What's new:

 

- Remove applications

- Remove permition managers

- Replace bootscreen, boot logo

- Replace Media Sounds with new

- Add Customize Aroma Installer

- Replace config with our custom

- Replace build

- Add Sound fixes code

- Add Microphone fixes sound

- Boost volume to max

- Boost microphone to max

- Boost speaker to max

- Localization settings

- Update library

- 2 Modem driver fixes

- Application services standby fixes

- Add Fast boot settings

- Add fast shutdown settings

- Add Google service framework 5.0.77 Android L

- Add Google new search Android L

- Add P8 4.4.2 Google Android files

- Add Experience launcher (Aroma installer choice)

- Replace some Android 4.2.2 apps with updated 4.4.2

- Changed the default storage location from phone > to SD Card

 

- Not change graphics in android version 4.4.2 and (framework.apk/res) and android L wallpapers by default

 

This version is still in beta. Install with your own risk!

 

Το Αρχείο για εγκατάσταση το ανεβάζουμε τώρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια δεν κανει autofocus οταν τραβαω video!!! τα βγάζει όλα θολά εκτος αν πατήσεις πάνω στην οθόνη που τότε κάνει focus. Εχω και ενα THL W8s που αν τα συγκρίνω σκέφτομαι οτι έκανα πατατα που πείρα το kingzone. Το THL κάνει autofocus με τη παραμικρή κίνηση του χεριου τη ωρα που τραβας video και το αποτέλεσμα είναι απίστευτο!.

Πως μπορω να βάλω autofocus στο video? υπάρχει κανένα application?

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν κανει autofocus οταν τραβαω video!!! τα βγάζει όλα θολά εκτος αν πατήσεις πάνω στην οθόνη που τότε κάνει focus. Εχω και ενα THL W8s που αν τα συγκρίνω σκέφτομαι οτι έκανα πατατα που πείρα το kingzone. Το THL κάνει autofocus με τη παραμικρή κίνηση του χεριου τη ωρα που τραβας video και το αποτέλεσμα είναι απίστευτο!.

Πως μπορω να βάλω autofocus στο video? υπάρχει κανένα application?

 

Έχει αυτόματο σταθεροποιητή εικόνας , κάδρου και βίντεο καθώς και μαζί autofocus.

Το κινητό ανιχνεύει κάθε στιγμή τις διαφορές του περιβάλλοντα χώρου (κάδρου λήψης) με τον ενσωματωμένο σένσορα.

Εάν όμως οι αποχρώσεις χρωμάτων πλησιάζουν μεταξύ τους ή εάν είσαι πολύ κοντά σε αντικείμενο υπάρχει ένα minimum στο autofocus που δεν μπορεί να υπερβεί. Σε αυτή την περίπτωση κάνεις ένα ταπ στην οθόνη σταθερά για 3 δευτερόλεπτα και κεντράρει στο αντικείμενο κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , λοιπόν έτοιμη η έκδοση προς δοκιμή προς όλους

 

Details from MTK DROID Tools:

 

Hardware : MT6592

Model : K1 turbo

Build number : Android L v1.11 Beta

Build date UTC : 20321109-234947

Android v : 4.4.2

Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V21, 2014/01/20 11:15

Kernel v : 3.4.39 (zmchivin3@chivin-All-Series) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP Tue May 27 12:14:00 CST 2014

Uboot build v : -----

LCD Driver IC : 1-e19_k168a_yikuailai_nt35596

 

[ATTACH]47414[/ATTACH]

 

Rom Details

 

Rom Based in official and elephone p8 4.4.2 and Android L developer edition

 

CWM / Aroma Installer

 

What's new:

 

- Remove applications

- Remove permition managers

- Replace bootscreen, boot logo

- Replace Media Sounds with new

- Add Customize Aroma Installer

- Replace config with our custom

- Replace build

- Add Sound fixes code

- Add Microphone fixes sound

- Boost volume to max

- Boost microphone to max

- Boost speaker to max

- Localization settings

- Update library

- 2 Modem driver fixes

- Application services standby fixes

- Add Fast boot settings

- Add fast shutdown settings

- Add Google service framework 5.0.77 Android L

- Add Google new search Android L

- Add P8 4.4.2 Google Android files

- Add Experience launcher (Aroma installer choice)

- Replace some Android 4.2.2 apps with updated 4.4.2

- Changed the default storage location from phone > to SD Card

 

- Not change graphics in android version 4.4.2 and (framework.apk/res) and android L wallpapers by default

 

This version is still in beta. Install with your own risk!

 

Το Αρχείο για εγκατάσταση το βρίσκετε στο site μας δωρεάν

http://www.smartdigi.gr/roms/kingzone-k1-turbo-custom-rom-beta-4-4-2-aroma-installer/

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:
το δοκιμασατε παιδια αυτο?τι λεει καλο ειναι?απο σταθεροτητα ταχυτητα εμφανιση πως ειναι,βαλτε καμια φωτο
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασατε παιδια αυτο?τι λεει καλο ειναι?απο σταθεροτητα ταχυτητα εμφανιση πως ειναι,βαλτε καμια φωτο

 

Καλησπέρα , είναι απόλυτα σταθερή, και ταχύτητατη.

 

[ATTACH]47437[/ATTACH]

 

[ATTACH]47438[/ATTACH]

 

[ATTACH]47440[/ATTACH]

 

[ATTACH]47441[/ATTACH]

 

[ATTACH]47444[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]47446[/ATTACH]

 

[ATTACH]47447[/ATTACH]

 

[ATTACH]47448[/ATTACH]

 

[ATTACH]47449[/ATTACH]

ενδιαφερον φαινεται μπραβο, κανε αν θες ενα τεστ με το antutu και ανεβασε φωτο να δουμε η 4.4 εδωσε ωθηση στο τηλ ?
Link to comment
Share on other sites

Kingzone K1 Turbo Beta Custom rom 4.4.2

Model: Kingzone K1 Turbo 2gb

Mtk version: MTK6592

Android: 4.4.2 (P8)

Multilang,

++Drop the rom file to sd card

in recovery mode

1. wipe data / factory reset > delete all user data

2. wipe cache partition > wipe cache

3. advanced > wipe Dalvik cache

4. install zip from sd card > choose zip from sd card > (the rom file)

5. Follow the aroma installer in only in Custom Install! and choose the applications you want.

 

Τί ειναι το 5 βρε παιδιά;Μας καθοδηγεί κατα την εγκατάσταση της ROM?

Σημαίνει πως δεν θα χάσουμε όσες εφαρμογές θέλουμε;(ειδικά αυτές που έχουμε πληρώσει απο το play store? )

 

Αν μπορεί κάποιος ας κάνει ένα αναλυτικό οδηγό στη πρώτη σελίδα.

Πρέπει το τηλ/νο να είναι root?

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον φαινεται μπραβο, κανε αν θες ενα τεστ με το antutu και ανεβασε φωτο να δουμε η 4.4 εδωσε ωθηση στο τηλ ?

 

Τι να κάνεις το στιγμιαίο τέστ ? Θα σου δώσει 27ΧΧΧ και μετά . Η ουσία είναι στην πράξη στην χρήση.

Χρησιμοποιήσαμε τα service 5 της google μαζί και ότι εφαρμογές από το android L μπορούσε να τραβήξει χωρίς να lagarei.

Δεν είναι full 4.4.2 ακόμα είναι εν μέρη. Πρέπει να ενσωματώσουμε τον κύριο κώδικα του τηλεφώνου (kernel) και γραφικών στην 4.4.2 από το P8. Από το Android L το google service 5XX + search+ κάποια αρχεία συγχρονισμού με τις beta εκδόσεις του L (developer)

 

Ναι η rom είναι Χ2 καλύτερη από την Factory

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kingzone K1 Turbo Beta Custom rom 4.4.2

Model: Kingzone K1 Turbo 2gb

Mtk version: MTK6592

Android: 4.4.2 (P8)

Multilang,

++Drop the rom file to sd card

in recovery mode

1. wipe data / factory reset > delete all user data

2. wipe cache partition > wipe cache

3. advanced > wipe Dalvik cache

4. install zip from sd card > choose zip from sd card > (the rom file)

5. Follow the aroma installer in only in Custom Install! and choose the applications you want.

 

Τί ειναι το 5 βρε παιδιά;Μας καθοδηγεί κατα την εγκατάσταση της ROM?

Σημαίνει πως δεν θα χάσουμε όσες εφαρμογές θέλουμε;(ειδικά αυτές που έχουμε πληρώσει απο το play store? )

 

Αν μπορεί κάποιος ας κάνει ένα αναλυτικό οδηγό στη πρώτη σελίδα.

Πρέπει το τηλ/νο να είναι root?

 

Νομίζω ότι το 99% των συσκευών που έχουν παραληφθεί είναι root.

Oi εφαρμογές που έχεις αγοράσει από το playstore αποθηκεύονται στο λογαριασμό σου gmail , ότι και να κάνεις τις έχεις πάντα με την ενεργοποίηση του λογαριασμού σου στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ είναι το MTK DROID Tools με ενσωματωμένο το boot+recovery για εγκατάσταση cwm στο κινητό και backup

 

https://mega.co.nz/#!qRRhCSgb!TWJGb-kXykC94f2sARRcfg-dZn3ceT0Bj0BEyG_5LfA

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ ξερεις ποτε θα ειναι ετοιμη 100%?θα παρει το κ1 οτα update ξερεις τιποτα?

 

Όπως προανέφερα εάν θα πάρει εξαρτάται από την κινητικότητα του τηλεφώνου στις πωλήσεις και το εάν η εταιρία θέλει να συνεχίσει να πουλάει το Κ1 ή θέλει να βγάλει το Κ2 πχ

 

Η δική μας rom θα συνεχίσει να δουλεύει στα κινητά μας μέχρι να βγεί η εργοστασιακή 4.4.2 και βλέπουμε.

Την δουλεύουμε και όταν έχουμε νεότερες ενημερώσεις θα τις ανεβάζουμε.

 

Μπορείς να την βάλεις άφοβα. Εάν θες κάτι διαφορετικό.

 

100% δεν υπάρχει ποτέ στο android , επειδή είναι open συνέχει κάτι νέο βγαίνει οπότε πάντα είμαστε ένα βήμα πίσω στις εξελίξεις.

 

Μπορεί να κοιμηθείς σήμερα με android 4.4.X σαν επίσημο της google και αύριο το πρωί που θα μπεις στο νετ να είναι επίσημη η 6ΧΧ ποτέ δεν ξέρεις...:D

Link to comment
Share on other sites

Κι εδώ είναι το MTK DROID Tools με ενσωματωμένο το boot+recovery για εγκατάσταση cwm στο κινητό και backup

 

https://mega.co.nz/#!qRRhCSgb!TWJGb-kXykC94f2sARRcfg-dZn3ceT0Bj0BEyG_5LfA

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όπως προανέφερα εάν θα πάρει εξαρτάται από την κινητικότητα του τηλεφώνου στις πωλήσεις και το εάν η εταιρία θέλει να συνεχίσει να πουλάει το Κ1 ή θέλει να βγάλει το Κ2 πχ

 

Η δική μας rom θα συνεχίσει να δουλεύει στα κινητά μας μέχρι να βγεί η εργοστασιακή 4.4.2 και βλέπουμε.

Την δουλεύουμε και όταν έχουμε νεότερες ενημερώσεις θα τις ανεβάζουμε.

 

Μπορείς να την βάλεις άφοβα. Εάν θες κάτι διαφορετικό.

 

100% δεν υπάρχει ποτέ στο android , επειδή είναι open συνέχει κάτι νέο βγαίνει οπότε πάντα είμαστε ένα βήμα πίσω στις εξελίξεις.

 

Μπορεί να κοιμηθείς σήμερα με android 4.4.X σαν επίσημο της google και αύριο το πρωί που θα μπεις στο νετ να είναι επίσημη η 6ΧΧ ποτέ δεν ξέρεις...:D

οχι,ποτες, με android δεν κοιμαμαι,τα βρω γυναικα για τα χαμαλικια:X παντος για οτα 4,4 χλωμο το βλεπω η αν βγει μπορει μετα απο πολυ καιρο:)
Link to comment
Share on other sites

οχι,ποτες, με android δεν κοιμαμαι,τα βρω γυναικα για τα χαμαλικια:X παντος για οτα 4,4 χλωμο το βλεπω η αν βγει μπορει μετα απο πολυ καιρο:)

 

 

xaxaxaxaxaxaxa :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει αυτόματο σταθεροποιητή εικόνας , κάδρου και βίντεο καθώς και μαζί autofocus.

Το κινητό ανιχνεύει κάθε στιγμή τις διαφορές του περιβάλλοντα χώρου (κάδρου λήψης) με τον ενσωματωμένο σένσορα.

Εάν όμως οι αποχρώσεις χρωμάτων πλησιάζουν μεταξύ τους ή εάν είσαι πολύ κοντά σε αντικείμενο υπάρχει ένα minimum στο autofocus που δεν μπορεί να υπερβεί. Σε αυτή την περίπτωση κάνεις ένα ταπ στην οθόνη σταθερά για 3 δευτερόλεπτα και κεντράρει στο αντικείμενο κανονικά.

 

Για το ίδιο κινητό μιλάμε? :lol: το δοκιμάζω και το ξαναδοκιμάζω αλλα τίποτα. Απλα δεν κανει autofocus!! εχει δοκιμάσει κανείς το video?

πχ. τραβάω video τον αναπτήρα δίπλα μου και κανω ταπ στην οθόνη για να τον δείξει σωστά,,το κουνάω για να τραβήξω έναν άλλο αναπτήρα στα 50 εκατοστά πιο πέρα και αυτο εχει μείνει στην προγενέστερη φαση και τον δείχνει θολό μεχρι να ξανακάνω ταπ στην οθόνη πανω στον αναπτήρα για τον ξεθολώσει.... Συμπέρασμα, σε ενα video 5 λεπτών με μακρινά και κοντινά πλάνα θα κανω 30 φορές ταπ στην οθόνη αν θελω να βγεί ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα.

Αν δεν βρώ λυση με root και κανένα module θα το πουλήσω. είμαι πολύ απογοητευμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είναι απόλυτα σταθερή, και ταχύτητατη.

 

Expose framework & Gravity BOX σηκωνει η όχι???

Αν όχι υπαρχει καποιο κολπο ώστε όταν κατεβάζεις την μπαρα ειδοποιήσεων να βλέπεις πρωτα τις συντομεύσεις (wifi,bluetooth κτλ) και μετα να πατας το κουμπι για της ενημερώσεις???Ρωταω γιατι δεν θελω να βαλω καποιο εξωτερικο πρόγραμμα Tongle....

Και κατι ακομα μνμ με 160 χαρακτήρες στα Ελληνικα με την stock εφαρμογή????Μαλλον μου λειπει πολύ το Gravity BOX!!!!!!!!!

 

Επιδει ειμαστε πολύ αυτοι που δισταζουν να το πηραξουν (είναι νωρις ακομα) θα χρειαστεί συνεχης ενημερωση από εσενα όχι τοσο της ρομ αλλα των επιδωσεων της ρομ.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είναι απόλυτα σταθερή, και ταχύτητατη.

 

Expose framework & Gravity BOX σηκωνει η όχι???

Αν όχι υπαρχει καποιο κολπο ώστε όταν κατεβάζεις την μπαρα ειδοποιήσεων να βλέπεις πρωτα τις συντομεύσεις (wifi,bluetooth κτλ) και μετα να πατας το κουμπι για της ενημερώσεις???Ρωταω γιατι δεν θελω να βαλω καποιο εξωτερικο πρόγραμμα Tongle....

Και κατι ακομα μνμ με 160 χαρακτήρες στα Ελληνικα με την stock εφαρμογή????Μαλλον μου λειπει πολύ το Gravity BOX!!!!!!!!!

 

Επιδει ειμαστε πολύ αυτοι που δισταζουν να το πηραξουν (είναι νωρις ακομα) θα χρειαστεί συνεχης ενημερωση από εσενα όχι τοσο της ρομ αλλα των επιδωσεων της ρομ.....

 

 

Από αρχές του χρόνου η εταιρίες πλέον παίζουν μπάλα μόνες τους με android βασισμένο στο alyun os. Παραλλαγή του βασικού android που σημαίνει ότι όλα τα κινητά που τρέχουν το alyun os δεν παίρνουν Expose framework & Gravity BOX. Είναι η εύκολη παραμετροποιήσιμη λύση για αυτούς το alyun os διότι βάζουν πιο πολλά modules και γραφικά χωρίς κόπο. Αλλά... δεν σηκώνουν παραδοσιακά πειράγματα χωρίς πείραγμα από μέσα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το ίδιο κινητό μιλάμε? :lol: το δοκιμάζω και το ξαναδοκιμάζω αλλα τίποτα. Απλα δεν κανει autofocus!! εχει δοκιμάσει κανείς το video?

πχ. τραβάω video τον αναπτήρα δίπλα μου και κανω ταπ στην οθόνη για να τον δείξει σωστά,,το κουνάω για να τραβήξω έναν άλλο αναπτήρα στα 50 εκατοστά πιο πέρα και αυτο εχει μείνει στην προγενέστερη φαση και τον δείχνει θολό μεχρι να ξανακάνω ταπ στην οθόνη πανω στον αναπτήρα για τον ξεθολώσει.... Συμπέρασμα, σε ενα video 5 λεπτών με μακρινά και κοντινά πλάνα θα κανω 30 φορές ταπ στην οθόνη αν θελω να βγεί ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα.

Αν δεν βρώ λυση με root και κανένα module θα το πουλήσω. είμαι πολύ απογοητευμένος.

 

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς ψάχνεις και τι μέτρο σύγκρισης έχεις. Κινητό τηλέφωνο είναι όχι jvc camera... Μάλλον σε βλέπω να το πουλάς...:)

Link to comment
Share on other sites

Για το ίδιο κινητό μιλάμε? :lol: το δοκιμάζω και το ξαναδοκιμάζω αλλα τίποτα. Απλα δεν κανει autofocus!! εχει δοκιμάσει κανείς το video?

πχ. τραβάω video τον αναπτήρα δίπλα μου και κανω ταπ στην οθόνη για να τον δείξει σωστά,,το κουνάω για να τραβήξω έναν άλλο αναπτήρα στα 50 εκατοστά πιο πέρα και αυτο εχει μείνει στην προγενέστερη φαση και τον δείχνει θολό μεχρι να ξανακάνω ταπ στην οθόνη πανω στον αναπτήρα για τον ξεθολώσει.... Συμπέρασμα, σε ενα video 5 λεπτών με μακρινά και κοντινά πλάνα θα κανω 30 φορές ταπ στην οθόνη αν θελω να βγεί ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα.

Αν δεν βρώ λυση με root και κανένα module θα το πουλήσω. είμαι πολύ απογοητευμένος.

 

Μόλις διάβασα το μνμ έκανα εγώ τσεκ στο δικό μου και είδα ότι λειτουργεί κανονικά.... Εντάξει δεν είναι και για βίντεοσκοπηση για Γάμο αλλά δεν είχα αυτό το πρόβλημα που λες.... Το "ταπ" στην οθόνη το χρειάζεται όταν αλλάζεις σκηνή και θες να εστιάσει σε κάτι συγκεκριμένο.... Ας δοκιμάσει και κανένας άλλος να δούμε....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα το μνμ έκανα εγώ τσεκ στο δικό μου και είδα ότι λειτουργεί κανονικά.... Εντάξει δεν είναι και για βίντεοσκοπηση για Γάμο αλλά δεν είχα αυτό το πρόβλημα που λες.... Το "ταπ" στην οθόνη το χρειάζεται όταν αλλάζεις σκηνή και θες να εστιάσει σε κάτι συγκεκριμένο.... Ας δοκιμάσει και κανένας άλλος να δούμε....

 

Εγω λεω το αντίθετο!!! το ταπ στην οθονη ΔΕΝ επρεπε να χρειαζετε οταν τραβας video!!! υποδυέστερα κινητά κάνουν συνεχές autofocus με το παραμικρο. κινιματογραφω την γατα μου που παίζει ανεμελη..ερχετε μια κοντα μου και μια φευγει μακρια, και εγω ειμαι με το δάχτυλο στην οθονη να κανω manual focus καθε φορα που η γατα ερχετε κοντα και καθε φορα που απομακρύνετε! ξευτιλα.:blink:

θα ανεβασω ενα-δυο videaκια να καταλαβετε τι λεω. Δεν ξερω πως τα ανεβάζεται εδω. Θα τα βάλω σε link να σας το δώσω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω το αντίθετο!!! το ταπ στην οθονη ΔΕΝ επρεπε να χρειαζετε οταν τραβας video!!! υποδυέστερα κινητά κάνουν συνεχές autofocus με το παραμικρο. κινιματογραφω την γατα μου που παίζει ανεμελη..ερχετε μια κοντα μου και μια φευγει μακρια, και εγω ειμαι με το δάχτυλο στην οθονη να κανω manual focus καθε φορα που η γατα ερχετε κοντα και καθε φορα που απομακρύνετε! ξευτιλα.:blink:

θα ανεβασω ενα-δυο videaκια να καταλαβετε τι λεω. Δεν ξερω πως τα ανεβάζεται εδω. Θα τα βάλω σε link να σας το δώσω.

 

Σε αυτο το link μπορείτε να κατεβάσετε ενα videaki που τράβηξα... http://www.filedropper.com/autofocus1

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ακριβώς ψάχνεις και τι μέτρο σύγκρισης έχεις. Κινητό τηλέφωνο είναι όχι jvc camera... Μάλλον σε βλέπω να το πουλάς...:)

 

Το μέτρο σύγκρισης είναι ο άλλος Κινέζος που έχω (THL W8s) και δεν τον εκτίμησα οσο έπρεπε :lol: τραβάει απίστευτης καθαρότητας video με το συνεχές autofocus που κάνει! Το kingzone μονο στην φωτογραφία κανει autofocus και παλι δεν ειναι τοσο σβέλτο..Το THL κανει focus καταριπας!!:kill:

Edited by dimitris_30
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το καινουριο τηλεφωνο.....εκανα απαναφορα το backup από titanium back up (ειχα και τα apps και ρυθμεισεις συστηματοσ) και δυστυχος τωρα δεν ανοιγει το τηλεφωνο....κανει την δονιση δειχνει να παιρνει φως η οθονη αλλα μεχρι εκει.....το ειχα ρουταρει αλλα δεν ειχα περασει recovery.......

Smartdigi και οποιος άλλος γνωστης είναι μεσα Helpppppppp....

Εχω κατεβαση και εχω ετοιμα τα Sp flash tool, original rom (για sp flash tool) από το 4pda..

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το καινουριο τηλεφωνο.....εκανα απαναφορα το backup από titanium back up (ειχα και τα apps και ρυθμεισεις συστηματοσ) και δυστυχος τωρα δεν ανοιγει το τηλεφωνο....κανει την δονιση δειχνει να παιρνει φως η οθονη αλλα μεχρι εκει.....το ειχα ρουταρει αλλα δεν ειχα περασει recovery.......

Smartdigi και οποιος άλλος γνωστης είναι μεσα Helpppppppp....

Εχω κατεβαση και εχω ετοιμα τα Sp flash tool, original rom (για sp flash tool) από το 4pda..

 

Που πάς χωρίς recovery backup?.....Anyway κατέβασε το mtkdroid tools που έδωσα χθες και βάλε το recovery. Αφού το εγκαταστήσεις δοκίμασε με vol+ και power button να μπείς στο cwm . εάν σε αφήσει κάνε datafactory reset και θα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Που πάς χωρίς recovery backup?.....Anyway κατέβασε το mtkdroid tools που έδωσα χθες και βάλε το recovery. Αφού το εγκαταστήσεις δοκίμασε με vol+ και power button να μπείς στο cwm . εάν σε αφήσει κάνε datafactory reset και θα είναι οκ.

 

Κατεβασα το mtkdroid tools το τρεχο από το exe ανοι γει και μετα ποια είναι η διαδηκασια???

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το mtkdroid tools το τρεχο από το exe ανοι γει και μετα ποια είναι η διαδηκασια???

 

Ανοίγει το τηλ , το συνδέεις και πρέπει να σου βγάλει τα χαρακτηριστικά

 

Στα βγάζει?

 

αριστερά πχ κάπως έτσι

 

Hardware : MT6592

Model : K1 turbo

Build number :

Build date UTC : 20321109-234947

Android v :

Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V21, 2014/01/20 11:15

Kernel v : 3.4.39 (zmchivin3@chivin-All-Series) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP Tue May 27 12:14:00 CST 2014

Uboot build v : -----

LCD Driver IC : 1-e19_k168a_yikuailai_nt35596

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...