Jump to content

[S5] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν mass storage δεν συνδέεται το τηλέφωνο. Δεν μπορώ να το βρω. Έχω γίνει προγραμματιστής και έχω τικάρει τον εντοπισμό σφαλμάτων. Τι άλλο πρέπει να κάνω; Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 578
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον γραφει τα εξης:

ODIN MODE

PRODUCT NAME: SW-G900F

CURRENT BINARY: Samsung Official

SYSTEM STATUS: Custom

REACTIVATION LOCK(KK): OFF

KNOX WARRANTY VOID: 0x0

QUALCOMM SECUREBOOT: ENABLE (CSB)

RP SWREV: S1, T1, R1, A1, P1

UDC START

Το system status δείχνει custom (τροποποιημενο) και γιαυτό σου βγάζει το συγκεκριμένο μήνυμα.. Ευτυχώς το Knox δεν έχει μετρήσει. Εάν είσαι σίγουρος ότι έχει βγει και άλλη αναβάθμιση για το κινητό σου και δεν στην δείχνει, μπορείς θεωρητικά να απευθυνθείς και ρε επίσημο service για να στην περάσουν.. Αν σου πουν τίποτα για το status της συσκευής, τους λες ότι απλά έκανες μία αναβάθμιση που σου έβγαλε και δεν ξέρεις τίποτα άλλο για αυτό..! :)

 

Και κάτι ακόμα για να μην τρέχεις service τσάμπα.. Εάν έχεις κάρτα μνήμης στο κινητό (?) δοκίμασε να την αφαιρέσεις και ξαναμπες σε download mode.. Σου βγαζει system status : official??

Edited by Sol_Ballads

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σαν mass storage δεν συνδέεται το τηλέφωνο. Δεν μπορώ να το βρω. Έχω γίνει προγραμματιστής και έχω τικάρει τον εντοπισμό σφαλμάτων. Τι άλλο πρέπει να κάνω;

Δεν υπάρχει πλέον η επιλογή για mass storage, μονάχα ptp και mtp έκτος και αν είσαι root.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι root πάνε οι καλές εποχές του sii. Όταν βγάλουν τα αλάνια μηδενισμό του knox τότε θα rootαρω
Link to comment
Share on other sites

Το system status δείχνει custom (τροποποιημενο) και γιαυτό σου βγάζει το συγκεκριμένο μήνυμα.. Ευτυχώς το Knox δεν έχει μετρήσει. Εάν είσαι σίγουρος ότι έχει βγει και άλλη αναβάθμιση για το κινητό σου και δεν στην δείχνει, μπορείς θεωρητικά να απευθυνθείς και ρε επίσημο service για να στην περάσουν.. Αν σου πουν τίποτα για το status της συσκευής, τους λες ότι απλά έκανες μία αναβάθμιση που σου έβγαλε και δεν ξέρεις τίποτα άλλο για αυτό..! :)

 

Και κάτι ακόμα για να μην τρέχεις service τσάμπα.. Εάν έχεις κάρτα μνήμης στο κινητό (?) δοκίμασε να την αφαιρέσεις και ξαναμπες σε download mode.. Σου βγαζει system status : official??

 

Βασικα δεν ξερω αν εχει βγει αλλη αναβαθμιση απλα για μελλοντικα το θελω. Καρτα μνημης δεν εχω. Απλα μετα την αναβαθμιση δεν μου κανει root με του towel την εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ο κόπος να περάσω από ΝΕ2 σε NG2? Βελτιώνει κάτι ή όχι; Ελπίζω να μην έχει άσχημο αποτέλεσμα στην αυτονομία...
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει ο κόπος να περάσω από ΝΕ2 σε NG2? Βελτιώνει κάτι ή όχι; Ελπίζω να μην έχει άσχημο αποτέλεσμα στην αυτονομία...

 

Σε μένα το κινητό εδώ και μια βδομάδα που την έβαλα δουλεύει πολύ καλύτερα και σε μερικές εφαρμογές που δεν δούλευαν πριν με το bluetooth σωστά, τώρα είναι μια χαρά. Με την μπαταρία επίσης κανένα πρόβλημα, πριν π.χ με το pebble watch είχα drain τώρα δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν με το Phone info αλλάξω το csc από Σλοβακία ORX σε ευρωπαϊκό EUR λέτε να δημιουργήσω πρόβλημα στην συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν με το Phone info αλλάξω το csc από Σλοβακία ORX σε ευρωπαϊκό EUR λέτε να δημιουργήσω πρόβλημα στην συσκευή;

Πρώτον χρειάζεται root για κάτι τέτοιο και δεύτερον ποιος ο λόγος να το κάνεις.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να μου στείλει το spirit radio;

 

τι να το κάνεις? το σ5 δεν έχει το hardware για ραδιοφωνο :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εκδοσή κατεβάζω για g900f FGSMH?

παρακαλώ πολύ συγκεκριμένη εκδοσή γιατί έχω brick τηλέφωνο και το kies δεν το βλέπει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια εκδοσή κατεβάζω για g900f FGSMH?

παρακαλώ πολύ συγκεκριμένη εκδοσή γιατί έχω brick τηλέφωνο και το kies δεν το βλέπει.

Όπως σου απαντήθηκε ήδη στο επίσημο νήμα της συσκευής :

 

Να μιλήσει με την Samsung έχοντας την απόδειξη αγοράς, το IMEI και το S/Ν από το κουτί.

 

Και το θέμα θεωρείται λήξαν κάπου εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να προσέχουμε λίγο...firmware ζήτησα,όχι unlock η κάτι άλλο.

Κι αν υπάρχει πρόβλημα γιατί υπάρχει το topic για mods...κι αφού το τηλέφωνο υποστηρίζει mods ζητάω και την λύση.συγνώμη πού δεν πρέπει να ρωτάμε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για να προσέχουμε λίγο...firmware ζήτησα,όχι unlock η κάτι άλλο.

Κι αν υπάρχει πρόβλημα γιατί υπάρχει το topic για mods...κι αφού το τηλέφωνο υποστηρίζει mods ζητάω και την λύση.συγνώμη πού δεν πρέπει να ρωτάμε

 

Εφόσον υπήρξε νύξη από μεριάς σου σχετικά με unlock για την εν λόγω συσκευή και δεν φάνηκε να βρίσκεις χρήσιμη καμιά νόμιμη επίσημη απάντηση ως προς τη λύση του προβλήματος ναι όπως σωστά κατάλαβες στη συγκεκριμένη περίπτωση το θέμα θεωρείται λήξαν.

 

Εάν θέλεις να λάβεις απάντηση θα πρέπει να τη ψάξεις μόνος σου.

 

Για οποιοδήποτε πρόβλημα σου με την απόφαση μου μπορείς να επικοινωνήσεις με κάποιον super moderator/admin.

 

Τυχόν off topic ανάλογο μήνυμα επίσης από εδώ και πέρα θα διαγράφεται χωρίς προειδοποίηση.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εκανα εχθες την αναβαθμιση στο s5 και εχασα το ροοτ υπαρχει τροπος να το κανω ροοτ χωρις να γραψει ο κνοχ...δοκιμασα το towelroot και δεν το κανει..
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εκανα εχθες την αναβαθμιση στο s5 και εχασα το ροοτ υπαρχει τροπος να το κανω ροοτ χωρις να γραψει ο κνοχ...δοκιμασα το towelroot και δεν το κανει..

 

Υπάρχουν 2 εκδόσεις towelroot, η μία δουλεύει ενώ η άλλη εσκεμμένα* πλέον όχι.

Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια και απλά να μην υποστηρίζει το νέο update, παρόλα αυτά θα σου συνιστούσα να είσαι προσεχτικός μιας και στο νήμα του Note3 έχουν αναφέρει πολλοί πως αν και rootaran με towlroot, μετά τα τελευταία updates τους έριξε τον Knox μετρητή και έχασαν την εγγύηση.

 

*Ο dev που δημιούργησε την εφαρμογή δουλεύει πλέον στη Google οπότε όπως καταλαβαίνεις αλλάχθηκαν οι σύνδεσμοι και έβαλε απλά άδεια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

οκ βρηκα λυση στο xda φλασαρα με odin τον παλιο kernel εκανα ροοτ και ξανα φλασαρα τον τελευταίο kernel και ολα πηγαν καλα χωρις να γραψει o knox
Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να αλλαξουμε το csc χωρις να γραψει ο knox? Πρεπει να κανουμε εναν οδηγο.με odin αν περασουμε original firmware δεν γραφει ο knox σωστα?
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ το έχει δοκιμάσει κανείς για την αλλαγή CSC?

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s5/help/changing-csc-s5-root-t2835018

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ το έχει δοκιμάσει κανείς για την αλλαγή CSC?

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s5/help/changing-csc-s5-root-t2835018

 

Δουλευει κανονικα.σε ενα που εκανα .τωρα δεν ξερω αν παιζει ρολο το csc η πια εκδοση φορουσε ...μην σε παρω στον λαιμο μου.

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κανονικα.σε ενα που εκανα .τωρα δεν ξερω αν παιζει ρολο το csc η πια εκδοση φορουσε ...μην σε παρω στον λαιμο μου.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. έχω ένα O2 και έβαλα ελληνική unbranded αλλά το CSC στο kies λέει Ο2 και στο phone info o2/eur όπου EUR είναι το ελληνικό CSC. μάλλον πρέπει να το ξαναπεράσω το firmware ξανά ε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S5] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...