Jump to content

[S5] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, προσωπικά όταν το αγόρασα έβαλα την ALXNDR, η οποία ήταν τέρμα debloated, όμως όταν έβαλα CM είδα πραγματικά τι εστί S5. Μηδενικό κόλλημα και η μπαταρία μου βγάζει άνετα μια μέρα με υπόλοιπο 20% στο τέλος. Βέβαια υπάρχουν πολλές CM12, οπότε προτείνω τη BlissPop, που αναβαθμίζεται συνεχώς.

Εσυ αυτην εχεις; Μπορεις να στειλεις καποιο λινκ απο xda; Το θεμα με την καθυστερηση στην επαναφορα της οθονης οταν παιρνεις το ακουστικο απο το αυτι υπαρχει η οχι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 578
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν στο νέο s5 που πηρα εντόπισα από την αρχή ένα πρόβλημα. Πολλές φορές ανοίγω την κάμερα και είτε είναι μαύρο και δεν κάνει τπτ είτε μένει σε κατάσταση ζουμ χωρίς να μπορώ να επέμβω. Έκανα φακτορυ πέρασα επίσημη ρομ αγγλική από Γερμανική αλλά δεν.. Τι κανω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο νέο s5 που πηρα εντόπισα από την αρχή ένα πρόβλημα. Πολλές φορές ανοίγω την κάμερα και είτε είναι μαύρο και δεν κάνει τπτ είτε μένει σε κατάσταση ζουμ χωρίς να μπορώ να επέμβω. Έκανα φακτορυ πέρασα επίσημη ρομ αγγλική από Γερμανική αλλά δεν.. Τι κανω

 

Έχεις Viber;

Link to comment
Share on other sites

Nai έχω να το σβήσω;;

 

Ναι,κανε μια αποπειρα και πες μας,γιατι ψαχνουμε και μεις το θεμα (ξαφνικο ζεσταμα και στη μπαταρια το camera daemon).

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Ναι,κανε μια αποπειρα και πες μας,γιατι ψαχνουμε και μεις το θεμα (ξαφνικο ζεσταμα και στη μπαταρια το camera daemon).

Ναι έχω και εγώ ξαφνικό ζέσταμα!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω και εγώ ξαφνικό ζέσταμα!!

 

Αυτο ειναι το προβλημα..δες στις Ρυθμισεις- μπαταρια ,αν υπαρχει αυτο "mm-qcamera-daemon"..αυτο τρωει μπαταρια σαν τρελο...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετά το τελευταίο update μου βγαζει camera failed και δεν ανοίγει με τπτ, κάποια βοήθεια;

 

Ανάθεμα την ώρα που την έκανα, με την αγγλική lollipop είχα βρει την υγεια μου.

 

Μου θυμίζει κάποιος σας παρακαλω ποια έκδοση ήταν η τελευταία lollipop χωρίς προβλήματα; (νομίζω αγγλική)

 

Για να την ξαναπερασω από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την boc7?

Πες μας ποια έχεις τώρα?

Και η bod3 ειναι καλή.

Factory reset δοκίμασες να κάνεις?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την boc7?

Πες μας ποια έχεις τώρα?

Και η bod3 ειναι καλή.

Factory reset δοκίμασες να κάνεις?

Μάλλον η boc7 ήταν, τώρα έγινε update με την bod3 αλλά έχω πρόβλημα με την κάμερα δεν ανοίγει με τπτ, κολλάει αρκετά και ζεσταίνεται... Δεν έχω κάνει factory reset γτ εχω πολλα πράγματα και δεν ήθελα να το ξαναστεινω από την αρχή αλλά δυστυχώς πρέπει μάλλον. Το θέμα είναι να κάνω μόνο Hard reset ή hard reset και ξανά install κάποιο firmware.

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και downgrade σε boc7 να κάνεις, θα πρέπει ΣΙΓΟΥΡΑ να κανεις factory reset. Δεν γίνεται αλλιως. Οπότε εγω θα πρότεινα, εφοσον δεν το γλιτώνεις, να προσπαθήσεις στην bod3. Ειναι defacto καλύτερη.

Τραβα του λοιπον ενα reset, απο το recovery καλυτερα, για να κανει και clear cache και ξεκινα να δεις αν θα σου ανοίγει η κάμερα αρχικά. Αναλογα λοιπόν, βλεπεις και κάνεις.

 

Μην ξεχασεις να παρεις backup οτι χρειάζεσαι απο την internal memory.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και downgrade σε boc7 να κάνεις, θα πρέπει ΣΙΓΟΥΡΑ να κανεις factory reset. Δεν γίνεται αλλιως. Οπότε εγω θα πρότεινα, εφοσον δεν το γλιτώνεις, να προσπαθήσεις στην bod3. Ειναι defacto καλύτερη.

Τραβα του λοιπον ενα reset, απο το recovery καλυτερα, για να κανει και clear cache και ξεκινα να δεις αν θα σου ανοίγει η κάμερα αρχικά. Αναλογα λοιπόν, βλεπεις και κάνεις.

 

Μην ξεχασεις να παρεις backup οτι χρειάζεσαι απο την internal memory.

Backup από την internal memory πως;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root και custom recovery, μάλλον χλωμό! Αν όμως το έχει καταφέρει καποιος φίλος θα μ' ενδιέφερε και μένα να μάθω γιατί η μόνη ένσταση που εχω απο την λολιποπ είναι αυτη η ασπριλα στα μενού.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να επαναφερουμε την μαυριλα στα μενου?

και εγω το προτιμω μαυρο...νομιζω ηταν καλυτερα!!δεν πρεπει να υπαρχει τροπος ακομα!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να γυρισω οταν γυρισω στη κιτκατ να μην μου βγαζει τις διαθεσιμες ενημερωσεις συστηματος?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να γυρισω οταν γυρισω στη κιτκατ να μην μου βγαζει τις διαθεσιμες ενημερωσεις συστηματος?

Όταν σου βγάλει την ειδοποίηση για αναβάθμιση, κράτα το παρατεταμένα, πληροφορίες εφαρμογής, και κάνε untick τις ειδοποιήσεις εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχει δοκιμασει κανεις για s5 και note 3 αν δουλευει?

http://towelroot.org/

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχει δοκιμασει κανεις για s5 και note 3 αν δουλευει?

http://towelroot.org/

Νομίζω σταμάτησε η λειτουργία του towelroot

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σταμάτησε η λειτουργία του towelroot

 

Mονο στην kitkat δουλευει εφοσον φλασαρεις root kernel.Eπισης με to mobile odin pro μπορεις να φλασαρεις custom lolipop firmware χωρις να γραψει ο Knox!

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θελω να κάνω root σε Samsung Galaxy S5(SM-G900H). Πατώτας μαζί POWER + VOLUME LOW για να μπω στο recovery, μου εμφανίζει κινέζικα και δεν μπορώ να καταλάβω. Μπορειτέ να με βοηθήσετε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Γινεται σε μπαταρια 5% και κατω να μην πεφτει η φωτεινοτητα; Τι πρεπει να διαγραψω η να απενεργοποιησω; Με ρουτ στοκ ρομ ειμαι, δεν εχω καστομια
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ερωτηση κρισεως,Εχω φαει να ψαχνω και στο xda αλλα δε βρηκα τιποτα!Αυτη η πορτοκαλιλα στα μηνηματα στην Lolipop πως γινεται να της αλλαξω χρώμα;Exω καταφερει και εχω αλλαξει το χρωμα στις επαφές ,στις ρυθμισεις και σε πολλα αλλα μενου εκτος απο την στοκ εφαρμοφη μηνηματα.Ειμαι με custom omega φυσικα!
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα από τότε που έβαλα λολιποπ. το μικρόφωνό μου, όταν κάνω κλήση ειναι πολύ χαμηλό. ενώ το ίδιο δεν συμβαίνει όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση, ή κάνω ηχογράφηση, ή βίντεο.

 

έκανα factory reset, και με το που ξεκίνησε το τηλ, το μικρόφωνο δούλευε οκ. αλλά μόλις έκανα Update τα apps της google Και χωρίς να προσθέσω το οτιδήποτε άλλο, δημιουργήθηκε πάλι το ίδιο πρόβλημα.

 

καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; ή πως μπορώ να το διορθώσω;

 

αν κάτι τέτοιο δεν ειναι εφικτό, μπορείτε να μου υποδείξετε έναν αναλυτικό οδηγό, πως να κάνω downgrade?

 

επίσης υπάρχει εναλλακτικό site, για να κατεβάσω Kitkat? γιατί το sammobile, δεεεν .

 

τελος υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός (που να λέει λεπτομέρειες, πχ, αν θέλω ροοτ, πως κάνω ροοτ κτλ) για να περάσω καμιά ελαφρυά custom rom?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S5] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...