Jump to content

Xiaomi Redmi / Hongmi 1s


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

MIUI 8 China Developer ROM 6.6.16

 

Redmi 1s

 

Fastboot 802M

http://bigota.d.miui.com/6.6.16/armani_images_6.6.16_20160523.0000.23_4.4_cn_beda91ba94.tgz

 

Recovery 556M

http://bigota.d.miui.com/6.6.16/miui_HM1SWC_6.6.16_fad8814440_4.4.zip

 

 

Πφ , και η 8η εκδοση ειναι μαλλον σε 4.4

Link to comment
Share on other sites

Σε 4.4 είναι , την πέρασα πάνω από την τελευταία v7 με wipe μόνο την cache και system και πάει μια χαρά το κινητακι , για kernel έχω τον p han Tom v7 ,so far so gooood , αν και με χάλασανε μερικά πράγματα που αλλάξανε από την 7 .... Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και γω μια χαρά φαίνεται. Έχουν αλλάξει μερικά από την προηγούμενη. Δεν έχει και playstore .
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και γω μια χαρά φαίνεται. Έχουν αλλάξει μερικά από την προηγούμενη. Δεν έχει και playstore .

 

Προσπαθω να βαλω καποια αλλη αλλα ενω εχω κανει κλασσικα μετονομασια σε update.zip δεν το βρισκει .Το αρχειο της rom το κατεβασα μεσω λαπτοπ και το περασα στην sd (class 10) οπου εγινε και η μετονομασια .Καμμια ιδεα ρε παιδια????????? γιατι αυτη δεν εχει Ελληνικα ουτε playstore και το κινητο θελω να το δωσω.

Link to comment
Share on other sites

εσπασε η οθονη στον γιο μου

 

υπαρχει πουθενα αραγε κανενα spare?

και αξιζει αραγε?

 

θα ηθελα να το φτιαξω και να το κρατησω ακομα και εαν παρουμε ενα καινουργιο

πιθανον το redmi3

καθοτι υπαρχει εθισμος

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Από ebay έχει με 10ευρω περίπου και πιο φτηνά. Απλά ζήτησε από τον πωλητή να τα την τσεκάρει πριν την στείλει ότι λειτουργεί μην χάνετε τζάμπα χρόνο με τις αποστολές. Πήρε ένας φίλος και δούλεψε μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Από ebay έχει με 10ευρω περίπου και πιο φτηνά. Απλά ζήτησε από τον πωλητή να τα την τσεκάρει πριν την στείλει ότι λειτουργεί μην χάνετε τζάμπα χρόνο με τις αποστολές. Πήρε ένας φίλος και δούλεψε μια χαρά.

 

 

ευχαριστω πολυ

 

μετα youtube και μαστοριλικι?

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνουν τα χέρια σου εννοείται. Αλλιώς βρες κάποιον που να ξέρει συνήθως τα καταστήματα περνούν 20.€
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει περάσει κάνεις miui v8 από miui Hellas? Έχω την εντύπωση πως η μπαταρία πήρε τα πάνω της και γενικά το τηλέφωνο πάει σφαίρα. Edited by johndrama
Link to comment
Share on other sites

Το "Κακό" είναι ότι και η V8 πατάει στο android 4.4, ενώ περιμέναμε κάποια ουσιαστική και όχι μόνο αισθητική αναβάθμιση.

Ξέρει κανείς αν η cyanogenmod που κυκλοφορεί σε 5.1, δουλεύει σωστά με το android auto για το αυτοκίνητο?

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Charger Dock USB Desktop For Redmi BM41 Battery αυτό έχει δυνατότητα να φορτίσει την μπαταρία χωρίς το κινητό. Μου χάλασε στο κινητό η υποδοχή του usb και ο μόνος τρόπος είναι να την φορτίζω εξωτερικά και να την βάζω μετά στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Redmi Charger Dock USB Desktop For Redmi BM41 Battery αυτό έχει δυνατότητα να φορτίσει την μπαταρία χωρίς το κινητό. Μου χάλασε στο κινητό η υποδοχή του usb και ο μόνος τρόπος είναι να την φορτίζω εξωτερικά και να την βάζω μετά στο κινητό.

 

Ειναι ευκολη η αλλαγη.Το εχω παραγγειλει.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sop=15&LH_BIN=1&_from=R40&_sacat=0&_nkw=xiaomi%20redmi%201s%20%20Charging%20Connector%20Flex&rt=nc&_trksid=p2045573.m1684

Link to comment
Share on other sites

Από ποιον τον παράγγειλες ώστε να το παραγγείλω και εγώ κίνα ή Αγγλία

 

http://www.ebay.com/itm/191516505934?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

Μολις το εβαλα και δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την, dev την τελευταία. V8.

Προσπάθησα να περάσω v7 stable και βγάζει error 7 την μια φορά και μετά κάτι άλλο για αποτυχία. Αναγκαστικά ξαναγυρισα σε V8. Εκτός από διαδικασία fastboot υπάρχει άλλος τρόπος να επιστρέψω πίσω σε 7; Εννοείται κάνω όλα τα wipe.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας , έχω το κινητό 2 χρόνια ακριβώς .

Η μπαταρία μια μέρα δεν κρατάει με τίποτα πλέον .

Τι λέτε είναι καιρός να πάρω καινούργια μπαταρία , αξίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας , έχω το κινητό 2 χρόνια ακριβώς .

Η μπαταρία μια μέρα δεν κρατάει με τίποτα πλέον .

Τι λέτε είναι καιρός να πάρω καινούργια μπαταρία , αξίζει ?

 

τι εννοείς αν αξίζει? εσύ θα το κρίνεις αυτό. μια μπαταρία θα έχει 15 ευρώ ενώ ένα καινούργιο κινητό πάνω από 100. αν το κινητό σε ικανοποιεί από άποψη επιδόσεων πάρε μια καινούργια μπαταρία. αν σου έκανε νερά δες το σαν ευκαιρία να το στείλεις και να πάρεις ένα καινούργιο (προτάσεις υπάρχουν πολλές)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις TWRP recovery και να flashάρεις από εκεί την 7.

Αν δεν γίνει πας για fastboot.

 

Έχω twrp αυτό της Ρομ αλλά δεν με αφήνει. Οπότε πάω για fastboot.

 

Για τον φίλο πιο κάτω που έχει θέμα με μπαταρία ας δοκιμάσει να αλλάξει έκδοση η 7 και η 8 έχουν πολύ διάφορα στη μπαταρία από την 5 που είχα πριν.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα το τελευταίο TWRP.

Κατέβασε την τελευταία CM13, τα GApps και το Firmware 7.0.5.0 (είναι στο 3ο ποστ) από εδώ: http://forum.xda-developers.com/redmi-1s/orig-development/cyanogenmod-13-0-t3265044

Πέρασέ τα στην SD σου.

Μπες στο TWRP και κάνε wipe τα πάντα (system,cache,data,dalvik cache) και μετά φλάσαρε τα zips που έχεις κατεβάσει με την εξής σειρά:

1.Firmware, 2.CM13, 3.Gapps

 

Τελικά το έκανα σήμερα. Όλα καλά, σε ευχαριστώ για την βοήθεια :)

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Έχω twrp αυτό της Ρομ αλλά δεν με αφήνει. Οπότε πάω για fastboot.

 

Για τον φίλο πιο κάτω που έχει θέμα με μπαταρία ας δοκιμάσει να αλλάξει έκδοση η 7 και η 8 έχουν πολύ διάφορα στη μπαταρία από την 5 που είχα πριν.

το error 7 με το βγάζει συχνά πυκνά, απλά έτσι όπως είναι (χωρίς wipe πάλι) το ξανά φλασάρω και περνάει η rom (v7 v7 ...) μερικές φορές (πολύ σπάνια) χρειάζεται και τρίτη φορά

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

το error 7 με το βγάζει συχνά πυκνά, απλά έτσι όπως είναι (χωρίς wipe πάλι) το ξανά φλασάρω και περνάει η rom (v7 v7 ...) μερικές φορές (πολύ σπάνια) χρειάζεται και τρίτη φορά

 

Τελικα με dalvic,cache,data δουλεψε και εγινε downgrade και πηγα σε GTV7.5 stable7.5.1.0

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...