Jump to content

PS3 τίτλοι με εύκολο Platinum τρόπαιο.


thePRODIGY
 Κοινοποίηση

Σας ενδιαφέρουν τα τρόπαια στο PS3 ;  

13 members have voted

  1. 1. Σας ενδιαφέρουν τα τρόπαια στο PS3 ;

    • Και βέβαια!
      1
    • Έχουν πλάκα, όμως χαλαρά...
      8
    • Αδιάφορο.
      4


Recommended Posts

http://ps3.yuccaroot.net/images/Platinum-trophy.png

Trophy-whores ενωθείτε!

 

Μου την έδινε άσχημα που έβλεπα "0" στην λίστα με τα πλατινένια τρόπαιά μου και εδώ και λίγο καιρό έχω αρχίσει να ψάχνω τίτλους για το PS3 που δίνουν εύκολο platinum.

 

Πρώτη μου πρόταση είναι το "Walking Dead: A Telltale Games Series". Κυκλοφορεί στο PSN (νομίζω πλέον υπάρχει και σε blu-ray) και αποτελείται από 5 chapters.

Δεν έχει κρυφά τρόπαια, δεν επηρεάζεται από τον βαθμό δυσκολίας, δεν έχει online trophies ούτε απαιτούνται πολλαπλά playthroughs.

 

Για να πάρεις την πλατίνα απλώς πρέπει να τερματίσεις το παιχνίδι το οποίο δεν θα σου πάρει πάνω από 7-8 ώρες.

 

Είναι καλός τίτλος και αξίζει τον κόπο. Οι δε φαν του είδους θα ευχαριστηθούν το τερπνόν μετά του ωφελίμου.

Βαθμός δυσκολίας: 0.5/10

 

http://ih.constantcontact.com/fs170/1111134277518/img/61.jpg

 

Θα επανέλθω και με άλλες προτάσεις.

Γράψτε και εσείς κάποιο που γνωρίζετε. Καλό, κακό, μέτριο δεν έχει σημασία! Αρκεί να δίνει εύκολο platinum.

Δώστε και ένα βαθμό δυσκολίας αν θέλετε!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο videogame που προτείνω για ένα εύκολο και σύντομο platinum είναι το "Terminator: Salvation"

Είναι ένας μετριότατος τίτλος με αρκετά fails στο gameplay του. Το σημαντικότερο όμως είναι πως δίνει δώδεκα τρόπαια όλα κι όλα. Και τι τρόπαια... 11 χρυσά και φυσικά το Platinum!

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι απλώς να το τερματίσεις στο hard mode.

 

Δεν θα σου πάρει πάνω από ένα επτάωρο (στην χειρότερη των περιπτώσεων).

 

Όπως προανέφερα, το παιχνίδι είναι με το ζόρι "μέτριο". Αν φυσικά είσαι λάτρης των ταινιών (όπως εγώ) θα την παλέψεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Βαθμός δυσκολίας: 2/10

 

http://www.techshout.com/images/terminator-salvation.jpg

*Προτείνω μόνο όποιο παιχνίδι έχω παίξει.

**Έχω και άλλες προτάσεις αλλά θα περιμένω να δω αν θα υπάρχει καμία ανταπόκριση. Αν δεν γράψει ποτέ κανείς άλλος, δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσω να γράφω μόνος μου λες και έχω κάποιου είδους "αγαπητό ημερολόγιο". : p

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι αυτό που θα ρωτήσω είναι off topic αλλά μήπως μπορείς να γράψεις ή να μου στείλεις δυο λόγια το συγκεκριμένο τίτλο ?? Είμαι λάτρης όλων των terminator (ναι, ακόμα και του salvation :p ) και θα ήθελα λίγα λόγια.
Twitter: twitter.com/gerakinasson
Link to comment
Share on other sites

Ενα τυπικο third person shooter ειναι. Απλώς πατα στο youtube "terminator salvation ps3 review" για να πάρεις μια γεύση.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

H επόμενη πρότασή μου για γρήγορο και ξεκούραστο acount leveling είναι το "Megamind: Ultimate Showdown".

Έχω την εντύπωση πως είναι το γρηγορότερο completion που έχω κάνει ποτέ. Δεν παίρνει πάνω από ένα τρίωρο (!) εντατικής ενασχόλησης.

 

Και η ανταμοιβή διόλου άσχημη: 8 χάλκινα, 10 ασημένια, 7 χρυσά και φυσικά το πανεύκολο Platinum trophy.

 

Αντιθέτως από ότι θα νόμιζε κάποιος κακεντρεχής, το παιχνιδάκι είναι μια χαρά. Ένα εύκολο, πολύχρωμο και διασκεδαστικό 3d platformer.

Δεν έχει κρυφά ή online τρόπαια, ούτε hard mode χρειάζεται. Επίσης δεν απαιτούνται πολλαπλά playthroughs ενώ ακόμα και αν χάσεις κάποιο, έχει "chapter select" ώστε να επιστρέψεις στο κεφάλαιο που θες για να μαζέψεις ότι δεν βρήκες την πρώτη φορά.

 

Αυτά.. Α, και βαθμός δυσκολίας: 1/10

come on trophy whores

http://cdn2-www.playstationlifestyle.net/assets/uploads/2010/11/megamind-trophy.jpg

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν με ενδιαφέρουν τα μετάλλια

 

Έτσι ρε Θέμαρε! Τρίψτο στη μούρη μου!

Τουλάχιστον ψήφισες στο poll;

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φιλε prodigy πολυ ενδιαφερον το θεμα σου αλλα προσωπικα δεν με ενδιαφερουν τα ευκολα trophies αλλα αυτα που μου αρεσουν πολυ τα παιχνιδια.

 

Εχω platinum στα 3 uncharted στο little big planet 2 και πανω απο 80% στα god of war 3,mass effect 2,resistance 1,2 και σε 3-4 ακομα που δεν θυμαμε.

Link to comment
Share on other sites

Thanks King! Η αλήθεια είναι πως προσπαθώ εδώ και καιρό να maxάρω το Shadow Of The Colossus όμως είναι πάρα πολύ δύσκολο και χρονοβόρο.

Μπράβο για τα platinum σου φίλε!

 

Τι level είσαι αν επιτρέπεται;

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχω να μπω psn παρα πολυ καιρο φιλε μου.Το εχω με cfw το ps3 απο τη μερα που το πηρα.Απλα βλεπω τα trophies μεσα απο το μενου δεν μπαινω στο site της sony να δω που βρισκομε.Αυτα τα ειχα παρει οταν πρωτοπηρα το ps3 και εχω να το ανοιξω κανα χρονο.Περιμενω να παρω καμια 55αρα με καμια προσφορα να συνεχισω το last of us και το bioshock και να αρχισω τα gta 4,5,rdr και καμια 80αρια παιχνιδια που εχω στο σκληρο κατεβασμενα.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ρε Θέμαρε! Τρίψτο στη μούρη μου!

Τουλάχιστον ψήφισες στο poll;

 

ψηφισα το δευτερο...δε λεω ωραια τα trophies αλλα σιγα μη κατσω να σκασω...περιμενω software hack για το super slim και μετα θα το καψω

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πως να εισαγάγω το επόμενο videogame χωρίς ξεφτιλιστώ. Χμ... Απλά δεν γίνεται οπότε ας το ξεφουρνίσω.

Η τέταρτη πρότασή μου για ένα εύκολο και σύντομο platinum trophy είναι το "Hannah Montana: The Movie".

 

Απλώς θα χρειαστεί να κλειδώσεις τον ανδρισμό σου στην ντουλάπα για μια ημέρα.

Το αντίτιμο; 30 χάλκινα, 8 ασημένια, 4 χρυσά και το platinum. Πολύ καλό για leveling.

 

Χειρίζεσαι την μικρή χωριατοπούλα Miley της οποίας τα όνειρα ξεφεύγουν από την "στενή" κοινωνία στην οποία ζει. Όνειρο της είναι να συναντήσει μια μέρα την pop star Hannah Montana και να συνεργαστεί μαζί της. Αυτό είναι μέσες άκρες το κλου.

Κατά την σύντομη διάρκεια του παιχνιδιού, ως μικρή Miley αλλά και ως Hannah θα δώσεις μερικά live. Το gameplay στις συναυλίες θυμίζει πολύ το παλιό Paparra the Rapper (pun intended) από το PSX/PS2 για όσους θυμούνται.

Συγχρονισμένο πάτημα πλήκτρων αλλά και κινήσεις των αναλογικών μοχλών για να καταφέρει η δροσερή πρωταγωνίστρια μας να βγάλει εις πέρας τις χορευτικές της κινήσεις αλλά και το παίξιμο των ντραμς, της κιθάρας και των πλήκτρων. Μα όλα τα κάνει αυτό το γλυκό κορίτσι.

 

Παράλληλα με τις συναυλίες (οι οποίες μας παρουσιάζονται σαν daydream της Miley) θα έχεις και άλλες ,τέρμα ανδρικές, ασχολίες. Όπως το να ψωνίσεις ρούχα, κοσμήματα και υποδήματα, να πάρεις φόρεμα για να εντυπωσιάσεις τον αγαπημένο σου στο πρώτο σας ραντεβού, να επιδιορθώσεις τον αχυρώνα της αγροικίας, να παίξεις lucky games στο λούνα παρκ, να ιππεύσεις τον Blue Jeans (ναι έτσι λέγεται το άλογο) να διακοσμήσεις τα ρούχα που αγόρασες με δικές σου στάμπες και διάφορα άλλα ωραία...

 

Είναι πολύ ευκολότερο από όσο ακούγεται. Έμενα πάντως το "Best of Both Worlds" της Hannah Montana μου κόλλησε, ωραίο tune.

 

Βαθμός δυσκολίας: 1/10 για το παιχνίδι. 8/10 για την υπομονή : p

http://i193.photobucket.com/albums/z196/hellasisgreece/HannahMontanaTheMovie_zpsa24358d0.jpg

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

@thePRODIGY απορώ με την υπομονή σου πραγματικά :ρ

 

Σταμάτα ρε, με κάνεις και γελάω βραδιάτικα :lol::lol:

 

Σοβαρά πάντως, καλοδεχούμενες όλες οι προτάσεις για Platinums!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

AC II, 3-4/10

 

Games are for gamers, trophies are for attention whores

 

Γκρινιάρη

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτα ρε, με κάνεις και γελάω βραδιάτικα :lol::lol:

 

Σοβαρά πάντως, καλοδεχούμενες όλες οι προτάσεις για Platinums!

 

είπαμε να το ευχαριστηθουμε όχι να το γ....ε

εσύ το έχεις φτάσει σε άλλο επίπεδο

Link to comment
Share on other sites

AC II, 3-4/10

 

Games are for gamers, trophies are for attention whores

 

Γκρινιάρη

 

Γράψε ρε άνθρωπε του Θεού Assassin's Creed 2. Πέτρο, χρεώνεις ανά γράμμα ρε;

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σαν τις αγγελίες

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Τεκκεν 6 απο εμενα

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...