Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, έχω συμβολαιο wind το W, με 3 ευρώ επιπλέον τον μήνα στο πάγιο μπορείς να έχεις 2 κάρτες με το ίδιο νούμερο

 

...το συνδεσα τελικά.. Το έκανα edit στο πρώτο μηνυμα...

Κακώς που δεν είχα πάρει το gear s τόσο καιρό... Απλά λυπομουνα το καλό μου το ρολόι που θα μείνει στο συρτάρι... :(

 

Ευχαριστώ παιδιά για τις ευχές :)

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αγόρασα το gear 2 neo ώστε όταν παίρνω τα βουνά να μπορώ τρέχοντας το runtastic να βλέπω στην οθόνη του ρολογιού pace heartrate etc.

Δυστυχώς το raruntastic δεν είναι συμβατό με tizen. Έβαλα endomodo αλλά μου βγάζει μήνυμα could not connect to service.....Κάνω κατι λάθος?

Μεγάλη απογοήτευση διότι το ρολόι το πήρα μόνο για αυτό το λόγω. Κατά τα άλλα η σύνδεση με bt hands free και δυνατότητα κλήσης από το κινητό είναι εντυπωσιακή. Το έχω μονο 9 ώρες☺

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το gear 2 neo ώστε όταν παίρνω τα βουνά να μπορώ τρέχοντας το runtastic να βλέπω στην οθόνη του ρολογιού pace heartrate etc.

Δυστυχώς το raruntastic δεν είναι συμβατό με tizen. Έβαλα endomodo αλλά μου βγάζει μήνυμα could not connect to service.....Κάνω κατι λάθος?

Μεγάλη απογοήτευση διότι το ρολόι το πήρα μόνο για αυτό το λόγω. Κατά τα άλλα η σύνδεση με bt hands free και δυνατότητα κλήσης από το κινητό είναι εντυπωσιακή. Το έχω μονο 9 ώρες☺

 

Δεν σε καλύπτει η εφαρμογή της Samsung?

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα επανεγκατάσταση πολλές φορές αλλά τίποτα.

Μου γράφει failed to connect to service.

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει εάν η εφαρμογή τρέχει στο κινητό του?

Το s health δεν είναι καλή εφαρμογή.

Edited by tsipfi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ύστερα από την συμβίωσή μου με ένα gear s, και μετά με ένα moto360, επιστροφή στο gear 2..... το gear s ήταν άβολο για μένα, και το μοτο360 άθλια μπαταρία που ούτε τη μέρα δεν εβγαζε με την χρηση που του έκανα για να μην αναφέρω πόσο άθλια εμβέλια bluetooth είχε.

επιστροφή λοιπόν σε gear 2, βολικό, καλύτερη μπαταρία, μικρο, ελαφρύ, ιδιαίτερα εύχρηστο στο σπίτι για απαντήσεις κλήσεων απο το ρολόι και στο αμάξι χωρίς χρήση bluetooth headset.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ύστερα από την συμβίωσή μου με ένα gear s, και μετά με ένα moto360, επιστροφή στο gear 2..... το gear s ήταν άβολο για μένα, και το μοτο360 άθλια μπαταρία που ούτε τη μέρα δεν εβγαζε με την χρηση που του έκανα για να μην αναφέρω πόσο άθλια εμβέλια bluetooth είχε.

επιστροφή λοιπόν σε gear 2, βολικό, καλύτερη μπαταρία, μικρο, ελαφρύ, ιδιαίτερα εύχρηστο στο σπίτι για απαντήσεις κλήσεων απο το ρολόι και στο αμάξι χωρίς χρήση bluetooth headset.

 

Τι είχε παραπάνω to gear 2 απο το gear s αν βγάλουμε απο το παιχνίδι τις δυνατότητες αυτόνομης λειτουργίας;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Το Gear S μ έκανε να το αγαπήσω.

Μου κρατάει 3 μέρες η μπαταρία.

Απλά το βράδυ που πάω για ύπνο το κλείνω.

Δεν του έχω sim και δεν κάνω χρήση smartphone. Δηλαδή browsing, μουσική κλπ.

Διαβάζω τα Mail μου, απαντώ απ αυτό αν υπάρχει λόγος πχ όταν οδηγώ η δεν μπορώ να βγάλω το κινητό.

 

Το οβάλ σχήμα του μειώνει τον όγκο και το κυριότερο δεν χτυπά εδώ κι εκεί.

Το κλιπ στο λουράκι είναι τρομερό. Συχαίνομαι τα λουράκια με γλώσσα γιατί δεν βγαίνει το ρολόι εύκολα όταν πρέπει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ένας που πάρει το Gear S και δεν έχει Samsung κινητό αλλά Alcatel π.χ αξίζει να το πάρει ή κάνει μια τρύπα στο νερό;

Θα μπορεί να περάσει επαφές μόνος του και να το χρησιμοποιεί σαν αυτόνομο τηλέφωνο;

Το μενού του λειτουργικά έχει αξία ή εξαρτάται από το κινητό samsung που θα συνδέονταν;

Link to comment
Share on other sites

Ένας που πάρει το Gear S και δεν έχει Samsung κινητό αλλά Alcatel π.χ αξίζει να το πάρει ή κάνει μια τρύπα στο νερό;

Θα μπορεί να περάσει επαφές μόνος του και να το χρησιμοποιεί σαν αυτόνομο τηλέφωνο;

Το μενού του λειτουργικά έχει αξία ή εξαρτάται από το κινητό samsung που θα συνδέονταν;

Δεν λέει χωρίς samsung κινητό.

Δεν συνεργάζεται σε τίποτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχθές μετά από καιρό είπα να αφήσω το gear s σπίτι και να βγω με το καλό μου ρολογακι... Τελικά κατάλαβα ότι οποίος βάλει το gear στο χέρι του δύσκολα το αφήνει...

Από σήμερα ξανά με το gear και το ν4 πολλές φορές στο σπίτι. Λύθηκαν τα χέρια μου και οι τσέπες μου με το gear s.

Βλέπω και το apple watch που βγήκε και γελάω με τις τιμές που το έχουν στο σκρουτζ ...

 

https://www.skroutz.gr/s/6858379/Apple-Watch-Sport-42mm.html

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Εχθές μετά από καιρό είπα να αφήσω το gear s σπίτι και να βγω με το καλό μου ρολογακι... Τελικά κατάλαβα ότι οποίος βάλει το gear στο χέρι του δύσκολα το αφήνει...

Από σήμερα ξανά με το gear και το ν4 πολλές φορές στο σπίτι. Λύθηκαν τα χέρια μου και οι τσέπες μου με το gear s.

Βλέπω και το apple watch που βγήκε και γελάω με τις τιμές που το έχουν στο σκρουτζ ...

 

https://www.skroutz.gr/s/6858379/Apple-Watch-Sport-42mm.html

Θα ηταν χρήσιμο να μας έλεγες διάρκεια μπαταρίας σε πραγματική χρηση σε κλησεις και αναμονή.ευχαριστω προκαταβολικά.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χρήση αποκλειστικά σαν τηλέφωνο από το πρωί στις 8 έως της 9 το βράδυ με μόνιμο το Bluetooth για σύνδεση με ακουστικό με νορμαλ χρήση ίντερνετ WiFi (οχι 3g ) για να μου έρθει κάποια ειδοποίηση mail ή να χαζέψω λίγο στο instagram , με την φωτεινότητα στο τέρμα και με μόνιμο ρολόι στην οθόνη ( οχι το κύριο αλλά αυτό που βγάζει όταν σβήνει το βασικό ) χωρίς όμως κάποια άλλη χειρονομία ( ανάβει αυτόματα με την κίνηση του χεριού για να δω την ώρα ) και κλήσεις καμιά ώρα έχω 35% -40% το πολυ ακόμα μπαταρία. .. όπως και να εχει εγώ το βάζω στην μπριζα κάθε βράδυ. . Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χρήση αποκλειστικά σαν τηλέφωνο από το πρωί στις 8 έως της 9 το βράδυ με μόνιμο το Bluetooth για σύνδεση με ακουστικό με νορμαλ χρήση ίντερνετ WiFi (οχι 3g ) για να μου έρθει κάποια ειδοποίηση mail ή να χαζέψω λίγο στο instagram , με την φωτεινότητα στο τέρμα και με μόνιμο ρολόι στην οθόνη ( οχι το κύριο αλλά αυτό που βγάζει όταν σβήνει το βασικό ) χωρίς όμως κάποια άλλη χειρονομία ( ανάβει αυτόματα με την κίνηση του χεριού για να δω την ώρα ) και κλήσεις καμιά ώρα έχω 35% -40% το πολυ ακόμα μπαταρία. .. όπως και να εχει εγώ το βάζω στην μπριζα κάθε βράδυ. .

 

Σε ευχαριστω καταρχήν για την απάντηση.αρα για δίκη μου χρηση:

Αφαιρώ 3G,φωτεινότητα στην μέση μάλλον αρκεί,κλησεις όσο ΕΣΥ ίσως και λιγοτερο(μιας και με το κινητό πάνω απο 2,5 ώρες δεν εχω)

Με μια μέρα χρηση θα είμαι στο 50%;

 

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι με το χέρι στο ρολόϊ και το σκαλίζεις συνεχεια θεωρώ ότι θα είσαι στο 40%-50% αλλά το θέμα είναι αν θα βγεις την άλλη μέρα χωρίς να το φορτίσεις μιά που δεν ξέρεις εάν τύχει κάτι και το χρειαστείς παραπανω ή πετύχεις κανέναν και αρχίζει να σε ρωτάει και σου λέει να του δείξεις τι κάνει κτλ κτλ

Γενικά εγώ όσο και να εχει μείνει μπαταρία προσπαθώ να την τελειώσω και το φορτίζω παντα ..επισης οι κλήσεις δεν είναι πάντα και κάθε μέρα μια ωρα αλλά είναι αρκετές. .μου έχει βγάλει και μήνυμα το gear σε κλήση ότι εάν θέλω να ορίσω όριο χρόνου στις κλήσεις για να μην πέφτει η μπαταρία μια που μιλούσα για πολύ ώρα σε μια κλήση. Η ουσία είναι ότι την ημέρα την βγάζει χωρίς άγχος και επίσης υπάρχει και η βάση φόρτισης που λειτουργεί σαν power bank οπότε υπάρχει και επιπλέον ασφάλεια για κάποιον που θέλει να φορτίζει ανά 2 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι με το χέρι στο ρολόϊ και το σκαλίζεις συνεχεια θεωρώ ότι θα είσαι στο 40%-50% αλλά το θέμα είναι αν θα βγεις την άλλη μέρα χωρίς να το φορτίσεις μιά που δεν ξέρεις εάν τύχει κάτι και το χρειαστείς παραπανω ή πετύχεις κανέναν και αρχίζει να σε ρωτάει και σου λέει να του δείξεις τι κάνει κτλ κτλ

Γενικά εγώ όσο και να εχει μείνει μπαταρία προσπαθώ να την τελειώσω και το φορτίζω παντα ..επισης οι κλήσεις δεν είναι πάντα και κάθε μέρα μια ωρα αλλά είναι αρκετές. .μου έχει βγάλει και μήνυμα το gear σε κλήση ότι εάν θέλω να ορίσω όριο χρόνου στις κλήσεις για να μην πέφτει η μπαταρία μια που μιλούσα για πολύ ώρα σε μια κλήση. Η ουσία είναι ότι την ημέρα την βγάζει χωρίς άγχος και επίσης υπάρχει και η βάση φόρτισης που λειτουργεί σαν power bank οπότε υπάρχει και επιπλέον ασφάλεια για κάποιον που θέλει να φορτίζει ανά 2 ημέρες.

 

Το ρολόι το θέλω για κάποιες ξεχωριστές περιστάσεις και όχι καθημερινά και με λειτουργία dual sim,απλά περιμένω την σωστή τιμή.

Καλημερα.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν το έχω πάντα μόνο σαν τηλεφωνο. Συνηθως οταν βγαινω το παιδι στις κουνιες ή για κανενα καφε στο χαλαρο που βαριεμαι να κραταω στα χερια το νοτε τωρα που καλοκαιριασε και δεν υπαρχουν τα μπουφαν ή στην δουλεια . Το καλό είναι ότι μόλις χάσει την σύνδεση με το νότε αρχίζει και λειτουργεί αυτόματα σαν τηλ οπότε δεν ασχολείσαι συνδέσεις κτλ.

Το e Shop το είχε προσφορά πριν μερικές εβδομάδες στα 300 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναγράψει με φυσιολογική χρήση μου βγάζει 3 μέρες
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν το έχω πάντα μόνο σαν τηλεφωνο. Συνηθως οταν βγαινω το παιδι στις κουνιες ή για κανενα καφε στο χαλαρο που βαριεμαι να κραταω στα χερια το νοτε τωρα που καλοκαιριασε και δεν υπαρχουν τα μπουφαν ή στην δουλεια . Το καλό είναι ότι μόλις χάσει την σύνδεση με το νότε αρχίζει και λειτουργεί αυτόματα σαν τηλ οπότε δεν ασχολείσαι συνδέσεις κτλ.

Το e Shop το είχε προσφορά πριν μερικές εβδομάδες στα 300 ευρώ.

 

Αυτό με την αυτόματη σύνδεση με την,μου το εξηγείς λιγο.ευχαριστω.

Το μεγάφωνο και μικρόφωνο έξω στον δρόμο πως είναι; Ευχαριστω.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή να είναι μόνιμα στο δίκτυο, να είναι πάντα απενεργοποιημενο ή να γίνεται η ενεργοποίηση αυτόματα ανάλογα με το αν είναι ανοιχτό το κινητό ή σβηστό ή στην λειτουργία πτήσης ... οπότε η σύνδεση γίνεται αυτόματα στο δίκτυο και δεν σου ξοδεύει και μπαταρία οταν κλεισεις το κινητο . Για το μεγάφωνο / μικρόφωνο δεν ξέρω γιατί έχω μόνιμα Bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έχει καταφέρει κανείς, ΧΩΡΙΣ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΚΙΝΗΤΟΥ, να κάνει καταγραφή μιας διαδρομής και να την περάσει μετά μέσω κάποιου προγράμματος στον υπολογιστή; ώστε να κάνει ουσιαστικά tracking (καταγραφή διαδρομής, ταχύτητας, απόστασης, υψομέτρου κλπ).

 

Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ: Το τονίζω ΧΩΡΙΣ το κινητό

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό είναι πολύ καλό. Απλά σε πολύ θορυβώδες περιβάλλον πρέπει να έχεις το χέρι σου κοντά στο κεφάλι. Δεν εννοώ να ακουμπας το ρολόι στο αυτί, αλλά να μην το έχεις και τεντωμένο.

Το μικρόφωνο ακόμα καλύτερο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις υπάρχει η επιλογή να είναι μόνιμα στο δίκτυο, να είναι πάντα απενεργοποιημενο ή να γίνεται η ενεργοποίηση αυτόματα ανάλογα με το αν είναι ανοιχτό το κινητό ή σβηστό ή στην λειτουργία πτήσης ... οπότε η σύνδεση γίνεται αυτόματα στο δίκτυο και δεν σου ξοδεύει και μπαταρία οταν κλεισεις το κινητο . Για το μεγάφωνο / μικρόφωνο δεν ξέρω γιατί έχω μόνιμα Bluetooth.

 

Ευχαριστω για την απάντηση.και σε σένα te salat.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Το ευρωπαϊκό Gear S έχει κάποια διαφορά λειτουργικά ή κάποιο μειονέκτημα σε σχέση με το ελληνικό; (γιατί έχουν και 100 ευρώ διαφορά περίπου).

Εννοώ διαφορά σκρουτζομάγαζα σε σχέση Πλαίσιο, Media Markt κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...