Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια κ καλη χρονια σε ολους.Θελω τη γνωμη σας.Εχω το Note 3 κ εδω κ πολυ καιρο ψαχνω να αγορασω το Gear 2 σε Gold/Brown κ δεν το βρισκω πουθενα.Υπαρχει καποιο καταστημα να μου προτεινετε μηπως το βρω κ θα ηθελα κ μια αποψη για το Gear S...αν ειναι προτιμοτερο να καταληξω σε αυτο!Ευχαριστω!!!

 

 

Καντο παραγγελία απο οποιοδηποτε καταστημα (πλαίσιο, public, kotsovolo k.loipa) . Απο σκρουτζ το εχει το birdphone, αλλα για 10€ διαφορα με τα επισημα, παρτο απο επισημο να χεις και DOA στα σιγουρα.

 

Το DOA είναι αχρείαστο στη συσκευή αυτή. Διότι ό,τι και αν πάθει το ρολόι, δεν επισκευάζεται παρά στο αντικαθιστούν με καινούργιο.

Λόγω αυτού λοιπόν, προτείνω στον φίλο να το αγοράσει ακόμα και μεταχειρισμένο. Αρκεί να είναι εμφανισιακά άθικτο χωρίς χτυπήματα και γρατζουνιές.

Το δικό μου Gear 2 το αγόρασα από αγγελία προς 150 ευρώ, και μάλιστα χωρίς απόδειξη. Εν συνέχεια διαπίστωσα ότι το μικρόφωνο δεν λειτουργούσε (δε με άκουγαν) και δεν είχα και στεγανοποίηση. Το έριχνα σε ποτήρι με νερό, και έκανε επανεκκινήσεις. Το πήγα στη Smartek και μου το αντικατέστησαν με ένα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ του κουτιού (έβγαλα τις ζελατίνες) χωρίς να με ρωτήσουν τίποτα. Έκαναν τον έλεγχο και αυτό ήταν.

Οπότε και μεταχειρισμένο να το βρεις, μην φοβηθείς. Χτύπα το.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το DOA είναι αχρείαστο στη συσκευή αυτή. Διότι ό,τι και αν πάθει το ρολόι, δεν επισκευάζεται παρά στο αντικαθιστούν με καινούργιο.

Λόγω αυτού λοιπόν, προτείνω στον φίλο να το αγοράσει ακόμα και μεταχειρισμένο. Αρκεί να είναι εμφανισιακά άθικτο χωρίς χτυπήματα και γρατζουνιές.

Το δικό μου Gear 2 το αγόρασα από αγγελία προς 150 ευρώ, και μάλιστα χωρίς απόδειξη. Εν συνέχεια διαπίστωσα ότι το μικρόφωνο δεν λειτουργούσε (δε με άκουγαν) και δεν είχα και στεγανοποίηση. Το έριχνα σε ποτήρι με νερό, και έκανε επανεκκινήσεις. Το πήγα στη Smartek και μου το αντικατέστησαν με ένα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ του κουτιού (έβγαλα τις ζελατίνες) χωρίς να με ρωτήσουν τίποτα. Έκαναν τον έλεγχο και αυτό ήταν.

Οπότε και μεταχειρισμένο να το βρεις, μην φοβηθείς. Χτύπα το.

 

Με ποια λογική εγινε αυτό; ;; Ισως να ετυχε ρε συ, δε νομιζω οτι δεν ζητάνε ουτε απόδειξη. Εγω εχω παθει burn in κι οταν το αποφασισω θα παω service. Δε θα γίνει αλλαγη οθόνης αλλα αντικατασταση; ;;

Link to comment
Share on other sites

Με ποια λογική εγινε αυτό; ;; Ισως να ετυχε ρε συ, δε νομιζω οτι δεν ζητάνε ουτε απόδειξη. Εγω εχω παθει burn in κι οταν το αποφασισω θα παω service. Δε θα γίνει αλλαγη οθόνης αλλα αντικατασταση; ;;

 

Δεν έτυχε. Έτσι είναι. Τα ρολόγια αυτά δεν επισκευάζονται. Είναι κονσέρβες. Αν πάθουν κάτι σου το αλλάζουν.

Απόδειξη εννοείται ότι δε ζητάνε γιατί δεν έχουν περάσει τα 2 χρόνια που κυκλοφορεί το μοντέλο. Άρα τί να την κάνουν την απόδειξη;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έτυχε. Έτσι είναι. Τα ρολόγια αυτά δεν επισκευάζονται. Είναι κονσέρβες. Αν πάθουν κάτι σου το αλλάζουν.

Απόδειξη εννοείται ότι δε ζητάνε γιατί δεν έχουν περάσει τα 2 χρόνια που κυκλοφορεί το μοντέλο. Άρα τί να την κάνουν την απόδειξη;

 

1 χρόνο εγγύηση έχουν. Τουλάχιστον ετσι λεει στην απόδειξη αγοράς απο πλαίσιο. Εγω το ειχα πάρει και day one οποτε σε 3 μηνες δεν εχω πια εγγύηση :)

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο εγγύηση έχουν. Τουλάχιστον ετσι λεει στην απόδειξη αγοράς απο πλαίσιο. Εγω το ειχα πάρει και day one οποτε σε 3 μηνες δεν εχω πια εγγύηση :)

 

Κακώς έχεις (ή σου είπαν ότι έχεις) 1 χρόνο εγγύηση. Η εγγύηση είναι 2 χρόνια και το γράφουν όλα τα καταστήματα. Ενδεικτικά σου δείχνω μια φωτογραφία από Kaisershop

[ATTACH]54749[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Κακώς έχεις (ή σου είπαν ότι έχεις) 1 χρόνο εγγύηση. Η εγγύηση είναι 2 χρόνια και το γράφουν όλα τα καταστήματα. Ενδεικτικά σου δείχνω μια φωτογραφία από Kaisershop

[ATTACH]54749[/ATTACH]

 

Το γράφει η απόδειξη αγοράς του πλαισίου. "1 χρονος εγγύηση αντιπροσωπείας" . Θα μαθω αύριο εαν μπορέσω αλλα δε νομιζω οτι εχει τυπωθει στην απόδειξη απο επισημο καταστημα και να ειναι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια πρέπει να ναι η εγγύηση :)

Εγώ πάντως το gear 1 που το πήγα στην smartec με προβλημα φόρτισης μου το επισκευασαν!Δεν μου έδωσαν άλλο! Δεν ξέρω εάν στο 2 έχει αλλάξει αυτό! :O

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια πρέπει να ναι η εγγύηση :)

Εγώ πάντως το gear 1 που το πήγα στην smartec με προβλημα φόρτισης μου το επισκευασαν!Δεν μου έδωσαν άλλο! Δεν ξέρω εάν στο 2 έχει αλλάξει αυτό! :O

 

Αν θυμάμαι καλα δε σου έκαναν καποια αλλαγή αλλα σου χαν καθαρίσει τις υποδοχες που κουμπώνει ο φορτιστής, οποτε δε νομιζω να ηθελες αντικατασταση κιολας :p

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλα δε σου έκαναν καποια αλλαγή αλλα σου χαν καθαρίσει τις υποδοχες που κουμπώνει ο φορτιστής, οποτε δε νομιζω να ηθελες αντικατασταση κιολας :p

 

Καλά εγώ θα ήθελα κ αντικατασταση με νέο μοντέλο :p

Μου άλλαξαν κάτι στις υποδοχες, δεν το καθάρισαν απλά! !

Γιατί περίμενα μια μέρα παραπάνω για να λάβουν το ανταλλακτικό όπως μου είχαν πει :D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καντο παραγγελία απο οποιοδηποτε καταστημα (πλαίσιο, public, kotsovolo k.loipa) . Απο σκρουτζ το εχει το birdphone, αλλα για 10€ διαφορα με τα επισημα, παρτο απο επισημο να χεις και DOA στα σιγουρα.

Δυστυχως ουτε το Birdphone το εχει διαθεσιμο κ ουτε προκειται να το φερει σε gold/brown απ'οτι ειπαν κ σημερα το πρωι που πηγα Public,δεν το εχουν καν στον καταλογο τους.Μονο το Gear 2 Neo εχουν (το οποιο ειναι σκετη αηδια κατα τη γνωμη μου) κ το Gear S μονο σε λευκο.Δεν ξερω αν αξιζει στο τελος να καταληξω στο S απ'οτι φαινεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε το Birdphone το εχει διαθεσιμο κ ουτε προκειται να το φερει σε gold/brown απ'οτι ειπαν κ σημερα το πρωι που πηγα Public,δεν το εχουν καν στον καταλογο τους.Μονο το Gear 2 Neo εχουν (το οποιο ειναι σκετη αηδια κατα τη γνωμη μου) κ το Gear S μονο σε λευκο.Δεν ξερω αν αξιζει στο τελος να καταληξω στο S απ'οτι φαινεται!!!

 

Εδώ που είμαι για τις γιορτές το είχαν το brown στα public :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που είμαι για τις γιορτές το είχαν το brown στα public :)

Καλημερα κ καλη χρονια σου ευχομαι με υγεια!!!Σοβαρα μιλας τωρα;Σε ποια Public,ποια περιοχη;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ καλη χρονια σου ευχομαι με υγεια!!!Σοβαρα μιλας τωρα;Σε ποια Public,ποια περιοχη;;;

 

Καλή Χρονιά με υγεία και χαρά :D

Στον Πυργο Ηλείας :)

Είχαν ένα κομμάτι όταν τους ρώτησα!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά με υγεία και χαρά :D

Στον Πυργο Ηλείας :)

Είχαν ένα κομμάτι όταν τους ρώτησα!!

Μου πεφτει "λιγο" μακρινη η αποσταση (Πειραιας) για να ερθω να το παρω.Θα κοιταξω μηπως το κανω online παραγγελια...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. Μηπως ξερετε αν και ποτε περιπου θα πεσει η τιμη του gear s και κατα ποσο? Το ψηνω αλλα περιμενω πιο προσιτη τιμη
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. Μηπως ξερετε αν και ποτε περιπου θα πεσει η τιμη του gear s και κατα ποσο? Το ψηνω αλλα περιμενω πιο προσιτη τιμη

 

Δεν θα πέσει. Πρόκειται για νεα κατηγορία προϊόντων οπου δεν υπάρχει ανταγωνισμός και η τιμη μενει σταθερή. Ισως το βρεις μεταχειρισμένο γυρω στα 300

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πέσει. Πρόκειται για νεα κατηγορία προϊόντων οπου δεν υπάρχει ανταγωνισμός και η τιμη μενει σταθερή. Ισως το βρεις μεταχειρισμένο γυρω στα 300

 

Ακριβώς. Νέα κατηγορία, περιορισμένη τιμή. Ποντάρω στα 300+ για τον επόμενο χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την μπαταρία του Gear S, έχει βελτιωθεί λίγο ακόμα η αυτονομία του καθώς σταμάτησα πια να το σκαλίζω. Το έχω φέρει στα μέτρα μου από πλευράς εμφάνισης και ρυθμίσεων, και απλά το χαίρομαι κατά την χρήση, για τον σκοπό που το αγόρασα. Το χρησιμοποιώ καθημερινά 8 με 11 ώρες, και το φορτίζω πια κάθε 3.5 με 4 ημέρες.

 

Η φωτεινότητα της οθόνης στο αυτόματο, μαύρο φόντο για οικονομία, απενεργοποίηση μετά από 10", ειδοποιήσεις μόνο για εισερχόμενες κλήσεις, SMS-MMS, Gmail , καμία ειδοποίηση για τις υπόλοιπες εφαρμογές. Δόνηση στην χαμηλότερη από τις 2 ρυθμίσεις.

 

Επίσης, δεν έχω βάλει κάρτα SIM μέσα, κάποια στιγμή θα προμηθευτώ NanoSIM καρτοκινητής και θα το τεστάρω.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιοτητα κλησεων και ενταση πως τα παει το εργαλειο? Ακούγονται καλα και η δυο πλευρες?

 

Χρησιμοποιώ καθημερινά το Gear S και περίπου οι μισές κλήσεις μου γίνονται με αυτό (οι υπόλοιπες απλά δεν ευνοούντε από τις επικρατούσες συνθήκες, είτε λόγω θορύβου, είτε για να διασφαλίσω την ιδιωτική συζήτηση). Δεν μου έχει διαμαρτυρηθεί κανείς μέχρι σήμερα για απώλεια στην ποιότητα της συνομιλίας μας. Με ακούνε άψογα. Οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν καν ότι μιλώ από το ρολόι μου..

 

Το μεγάφωνο έχει πολύ ικανοποιητική ένταση, ο συνομιλητής ακούγεται καθαρά. Δεν μπουκώνει ούτε στην μέγιστη ένταση (εγώ το έχω ένα 1-2 κλικ κάτω από το μέγιστο), και σε ήσυχο περιβάλλον η συνομιλία είναι άριστη.

 

Σε μετρίως θορυβώδες περιβάλλον με ακούν καλά αλλά δεν τους ακούω εγώ όπως θα ήθελα.

 

Σε έντονα θορυβώδες περιβάλλον (πχ κατά την οδήγηση στο scooter μου), απλά βλέπω ποιος με καλεί αλλά δεν τολμώ να απαντήσω αν δεν σταματήσω στην άκρη (αν απαντήσω , λέω να με καλέσουν σε λίγο, με ακούνε σχετικά καλά αλλά εγώ δεν ακούω τίποτε όπως είναι φυσικό)..

 

Ελπίζω να βοήθησα

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιοτητα κλησεων και ενταση πως τα παει το εργαλειο? Ακούγονται καλα και η δυο πλευρες?

 

Τέλειο μικρόφωνο, μέτριο ηχείο. Με άλλα λόγια η ένταση του ηχείου είναι στο μισό αυτής ενός σύγχρονου κινητου σε ανοιχτή ακρόαση. Οπότε καταλαβαίνεις για τι συζηταμε. Για παραπάνω ένταση το distortion πάει σύννεφο...

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο μικρόφωνο, μέτριο ηχείο. Με άλλα λόγια η ένταση του ηχείου είναι στο μισό αυτής ενός σύγχρονου κινητου σε ανοιχτή ακρόαση. Οπότε καταλαβαίνεις για τι συζηταμε. Για παραπάνω ένταση το distortion πάει σύννεφο...

 

Βαγγέλη φυσικά και δεν μπορούμε να συγκρίνουμε την ένταση του ηχείου του στην ανοιχτή ακρόαση με αυτήν ενός καλού κινητού τηλεφώνου. Σε σχέση όμως με τα προηγούμενα μοντέλα (τα είχα όλα και για μεγάλα χρονικά διαστήματα), η βελτίωση είναι πολύ μεγάλη. Το δικό μου το δουλεύω λίγο κάτω από το τέρμα. Σε τέρμα ένταση έχει κάποια λογική απώλεια σε ποιότητα αλλά δεν θα έλεγα ότι πάει σύννεφο το distortion.

Άλλες συσκευές ? Άλλο αυτί? Είμαι μεγαλύτερος και δεν αντιλαμβάνομαι το distortion? χα χα χα

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη φυσικά και δεν μπορούμε να συγκρίνουμε την ένταση του ηχείου του στην ανοιχτή ακρόαση με αυτήν ενός καλού κινητού τηλεφώνου. Σε σχέση όμως με τα προηγούμενα μοντέλα (τα είχα όλα και για μεγάλα χρονικά διαστήματα), η βελτίωση είναι πολύ μεγάλη. Το δικό μου το δουλεύω λίγο κάτω από το τέρμα. Σε τέρμα ένταση έχει κάποια λογική απώλεια σε ποιότητα αλλά δεν θα έλεγα ότι πάει σύννεφο το distortion.

Άλλες συσκευές ? Άλλο αυτί? Είμαι μεγαλύτερος και δεν αντιλαμβάνομαι το distortion? χα χα χα

 

Θαναση το ηχείο έπρεπε να είναι καλύτερο. Ένα Θα σου πω. Δοκίμασε ένα κινεζικο smartwatch με ηχείο. Πχ το Turbo x του πλαισίου. Το ρολόι στο 1/10 του κόστους έχει πολύ πιο δυνατό και καθαρό ήχο. Κατά συνέπεια αδικαιολογητα μέτριο ηχείο από τη Σάμμυ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...