Jump to content

[Επίσημο] Samsung Gear (Gear 2 - Gear 2 Neo & Fit - Gear S)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λιγες ωρες θα δειτε ελληνικο hands on για το gear s απο τον φιλο gkp .

Πρωτες εντυπωσεις αρκετα θετικες !

 

Καλησπέρα παιδιά.

 

Η συσκευή ήρθε στα χέρια μου σήμερα Ελληνική στα 399 από μεγάλη αλυσίδα.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις άριστες και μάλιστα μου έβγαλε και update πριν λίγο.

 

Έφτιαξα δύο βιντεάκια. Το πρώτο με το unboxing και το δεύτερο το hands on.

 

Ήδη το πρώτο βρίσκεται στο youtube και σας το παραθέτω να πάρετε μία ιδέα.

 

Το επόμενο θα το ανεβάσω σε λιγάκι γιατί είναι 1gb περίπου και θέλει χρόνο.

 

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mε γειαααα

 

Απο οτι ειδα στο βιντεακι χρειαζεται απαραιτητα να γινει συγχρονισμος με συσκευη

Νομιζω οτι θα επρεπε να λειτουργει ΚΑΙ εντελως ανεξαρτητα αφου μπορει να χρησιμοποιηθει και σαν συσκευη τηλεφωνου.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Mε γειαααα

 

Απο οτι ειδα στο βιντεακι χρειαζεται απαραιτητα να γινει συγχρονισμος με συσκευη

Νομιζω οτι θα επρεπε να λειτουργει ΚΑΙ εντελως ανεξαρτητα αφου μπορει να χρησιμοποιηθει και σαν συσκευη τηλεφωνου.

 

Σε αυτο εχεις απόλυτο δίκαιο. Δυστηχως η samsung σε αναγκάζει να κάνεις πρώτα συγχρονισμό με μια galaxy συσκευή για την πρώτη φορά τουλαχιστον και αν θελεις το δουλευεις ανεξαρτητα σαν κανονικο κινητο μετα.

Ισως το εχουν ετσι γιατι το gear s εχει και την δυνατότητα να συνδέεται σαν companion (οπως τα gear 1 και gear 2) στης galaxy ναυαρχιδες.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Με γιές, δείχνει πανέμορφο είναι η αλήθεια!

 

Ωραίο unboxing. ;-)

Link to comment
Share on other sites

οντως πολυ ωραιο, κ ωραιο κ το unbοxing.. αν μπορεις βαλτα διπλα διπλα με κανενα συμβατικο ρολοϊ να δουμε διαφορες σε μεγεθος κτλ
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα και το hands on. Οπότε περισσότερα μπορείτε να δείτε εκεί

 

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάπου για άμεση αγορά στην Γαλλία το gear s?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μια σημαντική πληροφορία που μου είπε ο φίλος gkp.

H βάση φόρτισης εχει ενσωματωμένη μπαταρία 350 mAh για χρηση on the go.

Δηλαδή εισαι κάπου και δεν εχεις μπαταρία στο gear s αλλα δεν υπαρχει και πρίζα για να το φορτώσεις. Βάζεις το gear s στον φορτιστη του και φορτίζει χωρις ρευμα αφου εχει γεμάτη την εφεδρική του μπαταρία. Πολυ καλη και εξυπνη λειτουργια αφου στην ουσια η βαση φόρτισης δουλευει σαν power bank.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάπου διαθέσιμο στην Ελλάδα;

Επίσης, αν το πάρω από Dubai (πάω την άλλη εβδομάδα), θα έχει πρόβλημα με τα Ελληνικά δίκτυα; Η εγγύηση δε με πολυενδιαφέρει. Έχω κουμπάρο εκεί!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα δεν υπάρχει πουθενά. Σύμφωνα με ενημέρωση που έχω δειλά δειλά θα διατεθούν λίγα κομμάτια στην αγορά από τα μέσα Νοέμβρη.

 

Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα από το dubai αν το πάρεις αλλά καλύτερα να περιμένεις λιγάκι να έρθει στην χώρα μας ή σε κάποια άλλη ευρωπαϊκή χώρα. Δεν θα αργήσει πιστεύω.

 

Μία έλλειψη που παρατήρησα είναι ότι δεν μπορείς ταυτόχρονα να το έχεις να δονείται και να έχει ήχο κλήσης. Στις επιλογές μπορείς να ενεργοποιήσεις την δόνηση μόνο όταν ο ήχος κλήσης είναι στο μηδέν.

 

Θα προτιμούσα να είχα την δυνατότητα να μπορώ να τα έχω συγχρόνως ενεργοποιημένα.

 

Περισσότερα θα σας γράφω όσο το χρησιμοποιώ.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα δεν υπάρχει πουθενά. Σύμφωνα με ενημέρωση που έχω δειλά δειλά θα διατεθούν λίγα κομμάτια στην αγορά από τα μέσα Νοέμβρη.

 

Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα από το dubai αν το πάρεις αλλά καλύτερα να περιμένεις λιγάκι να έρθει στην χώρα μας ή σε κάποια άλλη ευρωπαϊκή χώρα. Δεν θα αργήσει πιστεύω.

 

Μία έλλειψη που παρατήρησα είναι ότι δεν μπορείς ταυτόχρονα να το έχεις να δονείται και να έχει ήχο κλήσης. Στις επιλογές μπορείς να ενεργοποιήσεις την δόνηση μόνο όταν ο ήχος κλήσης είναι στο μηδέν.

 

Θα προτιμούσα να είχα την δυνατότητα να μπορώ να τα έχω συγχρόνως ενεργοποιημένα.

 

Περισσότερα θα σας γράφω όσο το χρησιμοποιώ.

 

Τουλαχιστον η δονηση ειναι καλυτερη απο αυτη του Gear 2?

Επισης ισχυει οτι η βαση φορτισης ειναι και power bank?

 

Περιμενουμε σε λιγες ημερες να μας πεις για την αποδοση της μπαταριας

Θα το χρησιμοποεις φουλ σαν τηλεφωνο η ενναλαξ?

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον η δονηση ειναι καλυτερη απο αυτη του Gear 2?

Επισης ισχυει οτι η βαση φορτισης ειναι και power bank?

 

Περιμενουμε σε λιγες ημερες να μας πεις για την αποδοση της μπαταριας

Θα το χρησιμοποεις φουλ σαν τηλεφωνο η ενναλαξ?

 

Καλορίζικο αντε να δούμε και περισσότερα στην αγορά

Edited by Stageof22
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον η δονηση ειναι καλυτερη απο αυτη του Gear 2?

Επισης ισχυει οτι η βαση φορτισης ειναι και power bank?

 

Περιμενουμε σε λιγες ημερες να μας πεις για την αποδοση της μπαταριας

Θα το χρησιμοποεις φουλ σαν τηλεφωνο η ενναλαξ?

 

Η δόνηση είναι καλή. Δεν είναι πανίσχυρη αλλά την αισθάνεσαι.

 

Από την ημέρα που το πήρα το χρησιμοποιώ σαν τηλέφωνο αποκλειστικά και η αυτονομία νομίζω θα μας προβληματίσει.

Από το πρωί στις 7:30 μέσα σε 1,5 ώρα με δύο κλήσεις των 6-7 λεπτών η κάθε μία και η μπαταρία είναι ήδη στο 75% χωρίς σκάλισμα ιδιαίτερο.

 

Όσο αφορά την βάση συγχρονισμού ναι ισχύει. Είναι και power bank με μπαταρία βέβαια μικρή της τάξεως των 350 mah

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Όντως ωραίο, αλλά tizen; Δεν βλέπω να έχει μέλλον. Για το wear βγαίνουν συνεχώς νέες εφαρμογές και είναι κρίμα για ένα νέο smartwatch να μην μπορεί να τις εκμεταλλευτει.. Επίσης κάτι πρέπει να γίνει επιτέλους με τις μπαταρίες, ρολόι που πρέπει να το φορτίζεις δύο φορές την ημέρα δεν είναι ρολόι..
Link to comment
Share on other sites

Όντως ωραίο, αλλά tizen; Δεν βλέπω να έχει μέλλον. Για το wear βγαίνουν συνεχώς νέες εφαρμογές και είναι κρίμα για ένα νέο smartwatch να μην μπορεί να τις εκμεταλλευτει.. Επίσης κάτι πρέπει να γίνει επιτέλους με τις μπαταρίες, ρολόι που πρέπει να το φορτίζεις δύο φορές την ημέρα δεν είναι ρολόι..

 

Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα στο θέμα της μπαταρίας.

 

Να σας πω ότι σήμερα το πήρα από σπίτι με 100% στις 7:30 το πρωί και τώρα μετά από 7 ώρες η μπαταρία έχει πάει στο 13%.

 

Το έχω με κάρτα sim μέσα συνδεδεμένο με bluetooth και χωρίς ιδιαίτερο σκάλισμα με κλήσεις περίπου 45 λεπτά έχει κατέβει εκεί.

Να πω ότι περπάτησα και περίπου 10 λεπτά που και αυτό λογικά κάνει κάποια κατανάλωση με την μέτρηση της απόστασης.

 

Η μέρα λοιπόν δεν βγαίνει σε καμία περίπτωση και το πιθανότερο είναι να μείνω και από μπαταρία μέχρι να επιστρέψω. Στην πραγματικότητα και στην καθημερινότητα αν δεν κάνει κάτι η samsung να βελτιώσει την αυτονομία του τότε δεν βγάζεις μισή μέρα οπότε πρακτικά είναι μη χρηστικό στον επαγγελματία

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος του gear 2 neo:D

Πριν είχα το gear 1 !!Μου αρέσει πολύ το neo!Περισσότερο από το πρώτο!!Είναι πιο ελαφρύ κ πιο όμορφο :)Έχει κ περισσότερα apps το store!

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να βρω διαφορετικές γράμματοσειρες??

Επίσης είναι αδιάβροχο κ στη θάλασσα? ?

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος του gear 2 neo:D

Πριν είχα το gear 1 !!Μου αρέσει πολύ το neo!Περισσότερο από το πρώτο!!Είναι πιο ελαφρύ κ πιο όμορφο :)Έχει κ περισσότερα apps το store!

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να βρω διαφορετικές γράμματοσειρες??

 

 

Επίσης είναι αδιάβροχο κ στη θάλασσα? ?

Με γειααα

............. αδιάβροχο είναι για τις γοργόνες :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Με γειααα

............. αδιάβροχο είναι για τις γοργόνες :p

 

Σε ευχαριστωωωωωω :D

................ άρα μου κάνει :p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα στο θέμα της μπαταρίας.

 

Να σας πω ότι σήμερα το πήρα από σπίτι με 100% στις 7:30 το πρωί και τώρα μετά από 7 ώρες η μπαταρία έχει πάει στο 13%.

 

Το έχω με κάρτα sim μέσα συνδεδεμένο με bluetooth και χωρίς ιδιαίτερο σκάλισμα με κλήσεις περίπου 45 λεπτά έχει κατέβει εκεί.

Να πω ότι περπάτησα και περίπου 10 λεπτά που και αυτό λογικά κάνει κάποια κατανάλωση με την μέτρηση της απόστασης.

 

Η μέρα λοιπόν δεν βγαίνει σε καμία περίπτωση και το πιθανότερο είναι να μείνω και από μπαταρία μέχρι να επιστρέψω. Στην πραγματικότητα και στην καθημερινότητα αν δεν κάνει κάτι η samsung να βελτιώσει την αυτονομία του τότε δεν βγάζεις μισή μέρα οπότε πρακτικά είναι μη χρηστικό στον επαγγελματία

Πως τα πάει με την κατανάλωση η μπαταρία τώρα που περάσαν αρκετές ημέρες?

Κάποια καινούρια λειτουργία που σου έκανε εντύπωση?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει παραγγελία από public αλλά και από δύο τρεις άλλες άκρες, αλλά μέχρι τώρα δεν έχω ενημέρωση πέρα του ότι στο public γράφει ότι η παράδοση θα γίνει από Παρασκευή μέχρι Τρίτη.

Έχει κάποιος κάποια άλλη ενημέρωση παιδιά?

Τελικά το έχουν ετοιμοπαραδοτο τα public ή όχι?

Και αν ναι σε ποιο κατάστημα.

Ευχαριστω πολύ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Nικολα μονο στο Media Markt του Περιστεριου ειναι ετοιμοπαραδοτο για παραλαβη απο το καταστημα

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/SAMSUNG-Gear-S-Black---%28SM-R7500ZKAEUR%29,99452,551137,1579995.html?langId=-18

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πως τα πάει με την κατανάλωση η μπαταρία τώρα που περάσαν αρκετές ημέρες?

Κάποια καινούρια λειτουργία που σου έκανε εντύπωση?

 

Μετά από 6 μέρες καθημερινής χρήσης μαζί του και δοκιμής σε όλα τα επίπεδα έχω να επισημάνω:

 

1) Κλείνοντας Wifi , data και γυρίζοντας το σήμα σε 2g η μπαταρία έχει διπλασιάσει για να μην πω έχει τριπλασιάσει την αυτονομία της. Μου βγάζει άνετα την ημέρα χωρίς προβλήματα αλλά χωρίς ιδιαίτερο σκάλισμα. Μόνο κλήσεις και λειτουργία περπατήματος με την μέτρηση των βημάτων (steps)

 

2) Δεν μου έχει κολλήσει ούτε μία φορά και δεν έχει καμία επανεκκίνηση. Η αξιοπιστία του στις κλήσεις είναι σε πολύ υψηλό βαθμό και η λειτουργία του μέσω bluetooth άριστη. Δεν καταλαβαίνει καμία διαφορά ο συνομιλητής από ένα κανονικό κινητό τηλέφωνο.

 

3) Η φόρτιση του είναι εξαιρετικά αργή για συσκευή 300mah. Κάνει να φορτίσει περισσότερο από 1,5 ώρα ενώ κανονικά δεν θα έπρεπε να κάνει πάνω από 30-40 λεπτά. Βέβαια μέχρι τώρα το φορτίζω με τον φορτιστή που φορτίζω όλα τα κινητά (2Α) αλλά δεν νομίζω ότι φταίει αυτό. Θα δοκιμάσω και τον δικό του φορτιστή να σιγουρευτώ

 

4) Το power bank χωρίς να το συνδέσω στη πρίζα κατάφερε από 0% να το πάει μόλις ι στο 50% μετά από 1,5 ώρα. Είναι μόνο για περιπτώσεις ανάγκης αν είσαι έξω για τις πρώτες βοήθειες και όχι για μόνιμη λύση

 

5) Δυστυχώς στις κλήσεις δεν έχω όλες τις επιλογές. Εχθές πχ προσπάθησα να κάνω τριμερή επικοινωνία αλλά δεν υπήρχε πουθενά η επιλογή αυτή. Λογικό βέβαια από την μία όχι όμως δύσκολο να προστεθεί σε κάποιο μελλοντικό update.

 

Συνολικά θα του βάλω πολύ καλή βαθμολογία αλλά αν θέλει κάποιος να το δουλεύει αποκλειστικά σαν αυτόνομο κινητό έχει κάποιες ελλείψεις. Την δουλειά σου την κάνει περίφημα και παρά την τσιμπημένη τιμή είναι φοβερή η ελευθερία να έχει το κινητό πάντα πάνω σου χωρίς να σε προβληματίζει που βρίσκεται κτλ κτλ.

 

Περισσότερα σε λίγες ημέρες

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για τις πληροφοριες! ειδικα για την αυτονομια που βγαζει μερα με τις καταλληλες ρυθμισεις! μου ειναι απαραιτητο για τις δουλειες μου το καλοκαιρι και ελπιζω μεχρι την ανοιξη να εχει πεσει κατα ενα κατοσταρικο. σκεφτομαι να το συνδυασω με το samsung circle αλλα περιμενω να διαβασω εντυπωσεις χρηστων.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...