Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια από τα ίδια

Έχω δοκιμάσει 5-6 διαφορετικά, και σε 3 διαφορετικούς υπολογιστές. Δεν αναγνωρίζει τίποτα. Φορτίζει μόνο όταν είναι κλειστό. Ανοιχτό δεν κάνει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια από τα ίδια

Έχω δοκιμάσει 5-6 διαφορετικά, και σε 3 διαφορετικούς υπολογιστές. Δεν αναγνωρίζει τίποτα. Φορτίζει μόνο όταν είναι κλειστό. Ανοιχτό δεν κάνει τίποτα

 

Να επανεγκαταστησεις τους drivers?

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατόρθωσα και εβαλα το ΙΜΕΙ με το MTK_Nvram_Tool,το οποιο τα βαζουμε μεσω recovery.

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος σωστός τρόπος είναι να βάλεις τα πάντα πίσω με MAUI META ....

Με αυτό που το έβαλες πίσω , γύρισαν μόνο τα data!

Επίσης το MTKDROID με πλήρη προηγούμενο backup!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια

Έχω δοκιμάσει 5-6 διαφορετικά, και σε 3 διαφορετικούς υπολογιστές. Δεν αναγνωρίζει τίποτα. Φορτίζει μόνο όταν είναι κλειστό. Ανοιχτό δεν κάνει τίποτα

Ποια ρομ φοράς;

Και δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση αρχικά

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μήπως ξέρει κανείς που εγκαθιστώ αυτό:Android 4.4 V3.0 Firmware, αυτό:G4S Software Download και αυτό JIAYU G4S (2GB+16GB) Android 4.4.2 ROM(20141113-154404) αφού τα κατεβάσω στον υπολογιστή;
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ φοράς;

Και δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση αρχικά

 

4.4.2 kitkat.

Εννοείται πως έχω κάνει επανεκκίνηση...

Link to comment
Share on other sites

4.4.2 kitkat.

Εννοείται πως έχω κάνει επανεκκίνηση...

Το πρωτο που μπορεις να κανεις ειναι επαναφορα εργοστασιακων.

Μετα αν παλι δεν δεις προκοπη τοτε ξαναφλασαρε την ρομ

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Ποιός είχε ζητήσει καθαρή ROM;

Ανεβάζω Cyanogenmod 11 .....

Needrom Cyanogenmod 11

Edited by batsilos

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα update για τη MIUI.

Επίσης η λύση για το Titanium είναι η εξής.

α) Ενεργοποιούμε τις άγνωστες πηγές. (MIUI - settings-privacy-device administration ----> allow #### 2 φορές!)

β) Στο SuperSU απενεργοποιούμε το namespace seperation και κάνουμε επανεκκίνηση.

 

Αν λείπει το SuperSU μετά την επανεκκίνηση , απλά το ξαναεγκάταστουμε απο το google play.

 

Μετά δουλέβει κανονικά το ΤΒ και το Root Browser

Edited by batsilos

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα update για τη MIUI.

Επίσης η λύση για το Titanium είναι η εξής.

α) Ενεργοποιούμε τις άγνωστες πηγές. (MIUI - settings-privacy-device administration ----> allow #### 2 φορές!)

β) Στο SuperSU απενεργοποιούμε το namespace seperation και κάνουμε επανεκκίνηση.

 

Αν λείπει το SuperSU μετά την επανεκκίνηση , απλά το ξαναεγκάταστουμε απο το google play.

 

Μετά δουλέβει κανονικά το ΤΒ και το Root Browser

Θα το δοκιμάσω τη Δευτέρα :-)

 

το δοκιμασα σημερα και δουλευουν και τα δυο μια χαρα !!!!!!!

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

ΟΟΟΟΟΟΚΚΚΚΚΚΚΚ αυτό ισχύει λοιπόν για όλες τις ROM μου!

Ούφ!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα update για τη MIUI.

Επίσης η λύση για το Titanium είναι η εξής.

α) Ενεργοποιούμε τις άγνωστες πηγές. (MIUI - settings-privacy-device administration ----> allow #### 2 φορές!)

β) Στο SuperSU απενεργοποιούμε το namespace seperation και κάνουμε επανεκκίνηση.

 

Αν λείπει το SuperSU μετά την επανεκκίνηση , απλά το ξαναεγκάταστουμε απο το google play.

 

Μετά δουλέβει κανονικά το ΤΒ και το Root Browser

 

Σωστος ο Batsilos!!!! Επιτελους δουλευει και το ΤΒ :-)

Ερωτηση: Πως γινεται σε Miui Roms οι εφαρμογες να μπαινουν με αλφαβητικη σειρα και οχι τυχαια? (Για να μην ψαχνω καθε φορα σε ολες τις καρτελες για να βρω την εφαρμογη που χρειαζομαι να τρεξω..)

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Η αλλάζεις launcher η βάζεις στη σειρά τις εφαρμογές που χρειάζεται περισσότερο αφήνοντας πίσω τις υπόλοιπες. Η τις βάζεις σε φάκελο
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Ειμαι καινουριος στο fORUM.Μολις χτες παρελαβα το g4s.Όλα καλα αλλα εχω προβλημα με το σημα.Εχω Wind και cosmote και το σημα μια έρχεται κ μια φευγει είτε είμαι έξω είτε σε καποιο σπιτι μεσα.Τις δοκιμασα στο παλιο κινητο και ειναι ενταξει.Πήρα τηλ τους παροχους και μου είπαν να βαλω στiς ρυθμισεις μονο σε 2G και παλι τιποτα. Το κινητο το αγορασα απο το to2c και είναι rooted και εχει το android 4.2.1. Τι πρεπει να κανω, αν μπορειται βοηθηστε......
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Ειμαι καινουριος στο fORUM.Μολις χτες παρελαβα το g4s.Όλα καλα αλλα εχω προβλημα με το σημα.Εχω Wind και cosmote και το σημα μια έρχεται κ μια φευγει είτε είμαι έξω είτε σε καποιο σπιτι μεσα.Τις δοκιμασα στο παλιο κινητο και ειναι ενταξει.Πήρα τηλ τους παροχους και μου είπαν να βαλω στiς ρυθμισεις μονο σε 2G και παλι τιποτα. Το κινητο το αγορασα απο το to2c και είναι rooted και εχει το android 4.2.1. Τι πρεπει να κανω, αν μπορειται βοηθηστε......

κανεις αναβαθμιση σε 4.4. kai meta h μενεις με την oficial h βαζεις οποια θελεις. και εγω wind - cosmote εχω και δουλευουν μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη συμβουλη σου.Θα το κανω άμμεσα και ελπιζω να δουλευει γιατι αν το στειλω κινα θα περιμενω κανα διμμηνο............

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανεις αναβαθμιση σε 4.4. kai meta h μενεις με την oficial h βαζεις οποια θελεις. και εγω wind - cosmote εχω και δουλευουν μια χαρα

 

Ευχαριστω για τη συμβουλη σου.Θα το κανω άμμεσα και ελπιζω να δουλευει γιατι αν το στειλω κινα θα περιμενω κανα διμμηνο............

Link to comment
Share on other sites

sos δεν ανοιγει μετα απο reboot συνεχεια ανοιγοκλεινει

Έχεις τον κερνελ της team force;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ήρθαν δυο κινητάκια και αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι δεν έβαλαν EU φορτιστές, στο ένα δε λειτουργεί το κουμπί αύξησης έντασης (+). Ο κινέζος μου λέει να το πάω σε τοπικό μαγαζί και αν είναι κάτω από 20 ευρώ το κόστος θα μου το κάνει refund. Αξιζει να μπλέξω ή να το παρατήσω έτσι; Και αν αξίζει, ξέρουμε κάποιο μαγαζί κατά προτίμηση στα Ν. Προάστια Αθηνών, που θα το φτιάξει και δε θα τα κάνει χειρότερα;
Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα με πολυ κοπο την salamander και μετα απο το κινητο περασα την -222444 και λεω να περασω την 154404 αλλα δε ξερω αν αξιζει

Εγω εβαλα αυτην Custom MG Rom και απ οτι φαινεται θα την κρατησω γιατι φαινεται πολυ καλη

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Πριν από περίπου 15 μέρες πήρα το πρώτο μου android,το G4S και είμαι λίγο άσχετος από android.Έχω κατεβάσει μια εφαρμογή (συγκεκριμένα την BlockAdPlus) και δεν μπορώ να την βγάλω ούτε από τις ρυθμίσεις ούτε και από το playstore.Τι πρέπει να κάνω;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Πριν από περίπου 15 μέρες πήρα το πρώτο μου android,το G4S και είμαι λίγο άσχετος από android.Έχω κατεβάσει μια εφαρμογή (συγκεκριμένα την BlockAdPlus) και δεν μπορώ να την βγάλω ούτε από τις ρυθμίσεις ούτε και από το playstore.Τι πρέπει να κάνω;Ευχαριστώ

Για δες προσβασημοτιτα υπηρεσίες και κάνε απενεργοπ και μετά διαγραφή απο τις εφαρμογές

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...