Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εν τάχει θα χρειαστείς μια custom recovery γιατί οι περισσότερες rom φλασάρονται μέσω αυτής...

Ακόμα και του batsilos που θες να βάλεις έτσι πρέπει να περαστεί...

Κατεβάζεις το SP Flash Tool και τους απαραίτητους drivers από εδώ: http://spflashtool.com/

Κατεβάζεις μια custom recovery από εδώ: http://www.needrom.com/download/twrp-teamwin/

Με το SP Flash Tool θα φλασάρεις το recovery και μετά θα περάσεις τη rom που θέλεις είτε στον εσωτερικό χώρο της συσκευής είτε στην κάρτα SD και θα την φλασάρεις και αυτή..

Υπάρχουν αναλυτικοί οδηγοί στο φόρουμ, κάνε ένα κόπο να ψάξεις λίγο...

Ευχαριστώ φίλε για την άμεση απάντηση!!! Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, ηθελα να σε ρωτησω αν μπορειτε να με βοηθησετε, προσπαθω απο χτες να βαλω μια κοστουμ ρομ αλλα δυσκολευομαι παρα πολυ, το γυρισα πισω καθως ειχα κανει μπακ απ οταν "κολλησα" και τωρα προσπαθω να βαλω το TWRP αλλα δεν μπορω να το περασω απο την SD ουτε απο ADB ουτε απο Flash tools, απο SD ξεκιναει στο recovery και αμεσως σχεδον βγαζει installation aborted adb με το ζορι "βλεπει" το τηλεφωνο και οταν το κανει μετα το ακυρωνει και αυτο. Και τελος το Flash tools δεν ξερω πως ακριβως να βαλω το scatter file, οπου και να εψαξα υποτιθεται οτι πρεπει να ειναι μεσα στη ρομ αλλα δεν μπορω να βρω τιποτα!!!

 

Σας παρακαλω αν βρειτε χρονο πειτε μου τι πρεπει να κανω. Ευχαριστω πολυ.

Και 2 μερες ψαχνω να βρω τα παντα ακομα και στο φορουμ αλλα δεν εχω ιδεα το παιζει με την αναζητηση!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω την MIUI V7 (Batsilos).

Όταν έχω μηνύματα messenger και Viber δεν ενημερώνομαι ούτε ηχητικά ούτε οπτικά. Όταν μπω στην εφαρμογή φαίνεται με έντονο μαύρο αυτός που έστειλε το μήνυμα. Όταν το επιλέγω, τότε κάνει το ηχητικό και επάνω ψηλά στο messenger γράφει ότι τότε συνδέεται παρόλο που είναι με WiFi και δεδομένα σε ενεργή σύνδεση.

Έχω κάνει δυο τρεις φορές τα wipes αλλά τίποτα.

Αυτά τα κάνει σε αναμονή. Όταν είναι ανοικτή οθόνη έρχεται κανονικά το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Να 'σαι καλά... ελπίζω να λύθηκε το πρόβλημά σου γιατί η MIUI είναι λίγο ότι να 'ναι με τις ειδοποίησεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά :) . Έχω το κινητό αρκετό καιρό και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά θέλω να το αναβαθμίσω από 4.2.2 σε 4.4 τουλάχιστον. Πως μπορώ να το κάνω και αν το κάνω θα κολλάει η συσκευή :/ ????
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα με τον κροκόδειλο είσαι; ........ Βάλε kitkat να βρεί την υγεία του!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ήθελα αν είναι δυνατόν και μπορεί κάποιοες έναν οδηγό πώς να πάω απ την 4.2 στην 4.4.2 αν είναι εύκολο γιατί δεν έχω ιδέα από αυτά και θα το κάνω για πρώτη φορά. (δε θεωρώ οτι μου είναι τόσο απαραίτητο , το χω 3 χρόνια κοντά το κινητό κι είναι κομπλέ)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Είμαι νέο μέλος και χαίρομαι που βλέπω ότι υπάρχει ελληνική κοινότητα για τα jiayu κινητά παρ' όλο που δεν έχουν μεγάλη αναγνώριση στην Ελλάδα.

Εχω το G4s εδω και ενάμισο χρόνο και εκτός απο το εξαιρετικά προβληματικό gps και κάποιες σποραδικές υπερθερμάνσεις δεν είχα κανένα παράπονο. Δυστυχώς όμως πριν απο λίγες μέρες κόπηκε η καλωδιοταινία του power button και δεν μπορώ να βρω Service και ανταλλακτικά για το κινητό. Θα ήθελα να ρωτήσω μιας και φαίνεστε αρκετα γνώστες της μάρκας αν υπάρχει λάποιο κατάστημα στην Ελλάδα που μπορώ να βρώ κάποια άκρη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

το ειχα πάθει και εγώ. Δεν είχα βρει κάτι απο εδώ. το παρήγγειλα γύρω στα 3 ευρώ (κακώς δεν πήρα 2) και μου το έβαλε ενας φίλος σε 2 λεπτακια. Μέχρι να μου έρθει είχα βάλει μια εφαρμογή ώστε να ανοίγει με το κουμπί της φωνής.με αυτόν τον τρόπο πέφτει πιο γρήγορα η μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

το ειχα πάθει και εγώ. Δεν είχα βρει κάτι απο εδώ. το παρήγγειλα γύρω στα 3 ευρώ (κακώς δεν πήρα 2) και μου το έβαλε ενας φίλος σε 2 λεπτακια. Μέχρι να μου έρθει είχα βάλει μια εφαρμογή ώστε να ανοίγει με το κουμπί της φωνής.με αυτόν τον τρόπο πέφτει πιο γρήγορα η μπαταρία

 

Ακούγεται πολύ βολική εφαρμογή για τέτοιες περιπτώσεις αλλά αυτη τη στιγμή το κινητό είναι κλειστό και χωρίς το power δεν ανοίγει ούτε σε recovery για να περάσω την εφαρμογή απο εκεί. Μπορώ να περάσω με κάποιον τρόπο (όπως μέσω adb) την εφαρμογή με το κινητο κλειστό;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν θα το πω σωστα αλλά ελπίζω να καταλάβεις.με την εφαρμογή αυτή δεν ανόγει το κινητό αλλα ξυπνάει.Για το ανοιγμα αν θυμάμαι καλά αν βγάλεις απότομα την μπαταρία και την ξανακουμπώσεις γρήγορα το κινητό νομίζει οτι έγινε κατα λάθος και ανοίγει.μπορεί να σε κουράσει λίγο αλλά καποια στιγμή θα το πετύχεις
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, καταλαβαίνω τι εννοείς. Όταν επιστρέψει το κινητό απο το Service που είπαν ότι δεν βρήκαν ανταλλακτικά για το μοντέλο θα δοκιμάσω το κόλπο με την μπαταριά. Εν τω μεταξύ ας παραγγέλω 2-3 power buttons να υπαρχουν και ίσως βρω κάποιον να αναλάβει την τοποθέτηση
Link to comment
Share on other sites

μετα απο περιπου 2 χρονια με το jiayu g4s σκεφτομαι να αλλαξω, αφου αρχιζει και με εκνευριζει το θεμα gps.

Εχει ωραια καμερα για μενα και δεν εχω πολλα προβληματα με εφαρμογες..Αλλα χρησιμοποιω συχνα strava και endomondo για τρεξιμο, ποδηλατο κλπ και το gps σχεδον παντα δε δουλευει, ειτε δειχνει 0km ή λιγοτερα ή περισσοτερα..Λιγες ειναι οι φορες που δειχνει ακριβως ποσα εκανα..

Να παρω λοιπον ενα απο αυτα τα ρολογια που μετρανε χιλιομετρα κλπ(εχουν καλυτερο gps?) ή να παρω νεο κινητο με καλυτερο gps και ισως και καλυτερα χαρακτηριστικα αφου πανε 2 χρονια τωρα (πχ 4g, καλυτερη καμερα, νεο android κλπ) ? εχει κανεις καμια προταση γιατι εδω και 2 χρονια δεν κοιταω τι βγαινει απο κινητα, με τιμη 130(τοσο ειχα παρει το g4s) - 160 ?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο περιπου 2 χρονια με το jiayu g4s σκεφτομαι να αλλαξω, αφου αρχιζει και με εκνευριζει το θεμα gps.

Εχει ωραια καμερα για μενα και δεν εχω πολλα προβληματα με εφαρμογες..Αλλα χρησιμοποιω συχνα strava και endomondo για τρεξιμο, ποδηλατο κλπ και το gps σχεδον παντα δε δουλευει, ειτε δειχνει 0km ή λιγοτερα ή περισσοτερα..Λιγες ειναι οι φορες που δειχνει ακριβως ποσα εκανα..

Να παρω λοιπον ενα απο αυτα τα ρολογια που μετρανε χιλιομετρα κλπ(εχουν καλυτερο gps?) ή να παρω νεο κινητο με καλυτερο gps και ισως και καλυτερα χαρακτηριστικα αφου πανε 2 χρονια τωρα (πχ 4g, καλυτερη καμερα, νεο android κλπ) ? εχει κανεις καμια προταση γιατι εδω και 2 χρονια δεν κοιταω τι βγαινει απο κινητα, με τιμη 130(τοσο ειχα παρει το g4s) - 160 ?

Xiaomi redmi note 2, και xiaomi redmi 3, τώρα η τιμή είναι πολύ χαμηλά 2-3 απο εδω με jiayu πήγαμε σε xiaomi και είδαμε τεράστια διαφορά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Hello guys and girls.....

εχω το g4s γυρω στα 2 χρόνια...και σήμερα αποφάσισα να δοκιμασω να αλλαξω απο 4.2 εκδοση σε 4.4....δεν εχω ιδεα απο "πειράγματα" κινητών και δεν κατάφερα να βγάλω και άκρη οσο κι αν διαβασα....so pls i need some help here

Link to comment
Share on other sites

2-3 απο εδω με jiayu πήγαμε σε xiaomi και είδαμε τεράστια διαφορά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ένας από αυτούς είμαι εγώ :p:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά δυστυχώς το τηλέφωνο γύρισε απο σέρβις και μου είπαν ότι έχει ζημιά η μητρική εκτός απο το κουμπί λόγω πειράγματος από αρχάριο τεχνικό που το είχα στείλει πριν και τελικά δεν φτιάχνεται. Δοκίμασα το κόλπο με την μπαταρία που είπε ο φίλος vangelisn παραπάνω αλλά δε δουλεύει. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το συνδέσω στον υπολογιστή και να φορτίζει η μπαταρία. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να ανοίξει το κινητό ή να το ξεγράψω;
Link to comment
Share on other sites

κράτησε πατημένο το vol- και σύνδεσε το φορτιστή. Θα μπεί recovery και απο κεί κάνε reboot system

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ρε παιδια κατι επαθε τελευταια και εχει προβλημα με τη καμερα..καταρχας δεξια βγαζει θολα και δευτερον εμφανιζει δυο μαυρες τελειες που δεν εχω ιδεα τι ειναι..

δειτε εδω τις 2 φωτογραφιες

http://i.imgur.com/BOr4Toj.jpg

http://i.imgur.com/ouLfjia.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι επαθε τελευταια και εχει προβλημα με τη καμερα..καταρχας δεξια βγαζει θολα και δευτερον εμφανιζει δυο μαυρες τελειες που δεν εχω ιδεα τι ειναι..

δειτε εδω τις 2 φωτογραφιες

http://i.imgur.com/BOr4Toj.jpg

http://i.imgur.com/ouLfjia.jpg

Ποια ρομ έχεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

που το βλεπω?

Ρυθμίσεις_ Σχετικά με το τηλέφωνο. Μάλλον θέλεις νέα ρομ

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...