Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mia βοηθεια ρε παιδια

Για να καταλαβω το προβλημα σου ειναι οτι εχει χαθει το imei;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανα άλλες δύο δοκιμές και πάλι μου βρήκε δορυφόρους αμέσως χωρίς agps!!! ποτέ δεν γινόταν αυτό με την προηγούμενη rom. πάντα έπρεπε να ανοίξω data οπωσδήποτε, να κάνω δυο τρεις φορες reset στο agps μέσω mobileuncletools και να περιμένω από αρκετά ως πάρα πολύ....

βέβαια ακόμα και τώρα στην διαδρομή το σήμα ήταν κάπως ανακριβές όπως και πριν. Δηλαδή κάποιος φορές μου άλλαζε το στίγμα και μου το πήγαινε σε παράλληλο δρόμο.... Αλλά αυτό είναι δευτερεύουσας σημασίας...

Επίσης για όσους έχουν το sygic βοηθάει πολύ κατα τη διάρκεια της πλοήγησης να έχετε απενεργοποιημένη την επιλογή που λέει χρήση πυξίδας για βελτίωση εντοπισμου.... χειρότερα τα κάνει...

Επίσης πλέον οι εισερχόμενες κλήσεις μου δεν έχουν +30!! Και σε κάποια μηνύματα που απάντησα δεν έφτιαξε το κινητό μόνο του καινούρια συνομιλία όπως έκανε πριν λόγω του +30....

Άρα 99% διορθώθηκαν και τα δυο.....

 

 

 

Μπορείς φίλε μου να μου γράψεις το link για την καινούρια αυτή rom;

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την g4s 20141022-222444-4.4 apo needrom

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.needrom.com/download/jiayu-g4s-kk/

Link to comment
Share on other sites

Για την βελτίωση του GPS. Κατεβάστε την εφαρμογή FasterGPS από το play store. Ρυθμίστε για πρώτη φορά για Ήπειρο την Ασία και χώρα ας πούμε το Ισραήλ. Κάντε επανεκκίνηση και δοκιμάστε.

 

Θα δείτε ότι θα κλειδώσει πολύ γρήγορα, μετά βάλτε Ευρώπη και Ελλάδα.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως παιρνουμε screenshot στο τηλεφωνο;Γιατι με power+home δεν γινεται τιποτα

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως παιρνουμε screenshot στο τηλεφωνο;Γιατι με power+home δεν γινεται τιποτα

κατέβασε την easy screenshot εφαρμογη από το playstore

Link to comment
Share on other sites

με εχει κουρασει αφανταστα το gps ακομα και με την 4.4 σκεφτομαι να το πουλησω ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κριμα γιατι σε ολα τα αλλα ειναι κροτιδα..ακομα και το μοβιλε ιντερνετ βελτιωθηκε ..

Link to comment
Share on other sites

με εχει κουρασει αφανταστα το gps ακομα και με την 4.4 σκεφτομαι να το πουλησω ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κριμα γιατι σε ολα τα αλλα ειναι κροτιδα..ακομα και το μοβιλε ιντερνετ βελτιωθηκε ..

 

 

Μήπως κάτι δεν κάνεις σωστά; Με το Faster GPS δοκίμασες; Με την KitKat έγραψες το busybox;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

ael δεν χρειαζεται mobile uncle tools για τη βελτιωση του gps? μονο fastergps? σε ποση ωρα σου κλειδωνει? τι διαδικασια εκανες δηλαδη? αν μπορεις να τα γραψεις βημα βημα. Αν καταλαβα σωστα βαζεις στο faster gps Asia Israel, restart το κινητο, το αφηνεις να κλειδωσει στο navigon ας πουμε, βγαινεις απο το navigon και ξαναπας στο faster gps και βαζεις Europe Greece? Σωστα τα λεω?
Link to comment
Share on other sites

ael δεν χρειαζεται mobile uncle tools για τη βελτιωση του gps? μονο fastergps? σε ποση ωρα σου κλειδωνει? τι διαδικασια εκανες δηλαδη? αν μπορεις να τα γραψεις βημα βημα. Αν καταλαβα σωστα βαζεις στο faster gps Asia Israel, restart το κινητο, το αφηνεις να κλειδωσει στο navigon ας πουμε, βγαινεις απο το navigon και ξαναπας στο faster gps και βαζεις Europe Greece? Σωστα τα λεω?

 

Στο G4s ποτέ δεν ασχολήθηκα με το MobileUncleTools, ακριβώς αυτή την διαδικασία κάνω.

 

Κλειδώνω περίπου σε 10" στην πόλη και σε λιγότερο από 5" στην ύπαιθρο.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...