Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε με το καλο.Φυσικα firmware upgrade παντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φίλε gkpapad να σε ρωτήσω εκεί που έχει τις 4 επιλογές εκ των οποίων η πρώτη είναι MOTA SIU like ποια επιλέγεις? δοκίμασα και σε άλλο υπολογιστή και πάλι παίρνω το ίδιο μήνυμα PMT change.....

επίσης πριν το flashάρισμα χρησιμοποιείς καθόλου την καρτέλα format?

επίσης στη λίστα επιλέγεις flashάρισμα σε ποια στοιχεία?

κάνεις flashάρισμα και στο preloader?

Ποτε FORMAT.Απαγορευεται δια ΡΟΠΑΛΟΥ.Σβηνεις τα παντα στο τηλεφωνο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αντε με το καλο.Φυσικα firmware upgrade παντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποτε FORMAT.Απαγορευεται δια ΡΟΠΑΛΟΥ.Σβηνεις τα παντα στο τηλεφωνο.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

 

για ένα αρχάριο όλα αυτά είναι βουνό... :)

τώρα root πως θα κάνω? γιατί το kingoroot δεν υποστηρίζει τη νέα μου rom

Link to comment
Share on other sites

για ένα αρχάριο όλα αυτά είναι βουνό... :)

τώρα root πως θα κάνω? γιατί το kingoroot δεν υποστηρίζει τη νέα μου rom

Πηγαινε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ------->ΑΣΦΣΛΕΙΑ-------->ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ SUPERUSER

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

άψογα! να σαι καλά!!

Για γραψε μας πως σου φαινεται η καινουργια ρομ;Νομιζω εχει καλυτερη αισθηση στην οθονη και καλυτερη διαχειριση μπαταριας.Επισης κανενα κινεζικο ιχνος

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...έχω ένα jiayu g4s 4 μηνών το οποίο ενώ δούλεψε 3 μήνες ξαφνικά δεν αναγνωρίζει καμία κάρτα sim ούτε microsim.

τελικά το λυσα με την εταιρεία που το πήρα και θα μου στείλουν καινούριο , αφού δήθεν μου το διόρθωσαν και μου ξαναέκανε τα ίδια.

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να απευθυνθώ με το jiayu που μου είναι άχρηστο και μου μεινε και μήπως ξέρετε κανένα να φτιάχνει τέτοια δύσκολα πράγματα?

Link to comment
Share on other sites

Οντως εχει μια καποια διαφορα! Κ γω βρηκα που σκαλωνα και δεν εβαζα την σωστη ρομ!Και κλασσικα ηταν το οφθαλμοφανες που δεν εκανα!!! Τελοσπαντων καλη τυχη να εχουμε με τα δικα μας κινητα γιατι ολα κατι βγαζουν βλεπω. τα ατιμα!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...έχω ένα jiayu g4s 4 μηνών το οποίο ενώ δούλεψε 3 μήνες ξαφνικά δεν αναγνωρίζει καμία κάρτα sim ούτε microsim.

τελικά το λυσα με την εταιρεία που το πήρα και θα μου στείλουν καινούριο , αφού δήθεν μου το διόρθωσαν και μου ξαναέκανε τα ίδια.

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να απευθυνθώ με το jiayu που μου είναι άχρηστο και μου μεινε και μήπως ξέρετε κανένα να φτιάχνει τέτοια δύσκολα πράγματα?

προφανως εχεις θεμα με το imei σου. υπαρχουν οδηγοι πως να τα επαναφερεις. τα νουμερα θα τα βρεις η στη συσκευασια η στη πλατη του κινητου κατω απο τη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τους φιλους Jiayu G4S, καθως απο τον Ιουνιο ειμαι και εγω στην παρεα σας ηθελα να ρωτησω μον με ποιο προγραμματακι να κανω full back-up στα αρχεια του κινητου πριν κανω την αναβαθμηση; Εκτος αμα χρειαζεται αλλο για τις εφαρμογες και αλλο για τις επαφες-ρυθμισεις...

(κατα τα αλλα ειμαι ετοιμος για το update, αλλα και γιατι αναφερετε οτι εχει προβλημα τα GPS;

Ειδα και τις πριν σελιδες αλλα δεν καταλαβα το προβλημα... Εμενα λειτουργει κανονικα εκτος τωρα με την αναβαθμιση του Sygic δεν ανοιγει παντα το Sygic το πεταει)

ΤΗΧ

Nokia 3410(το αδιαλακτο)-->Nokia 3210 classic RIP(νερο) -->Nokia 5800 RIP(φορτηγο)-->Jiayu G4s-->Xiaomi Redmi Note 4X 3/32 lost-stolen?-->Back to Jiayu G4s-->NEXT PLZ...
Link to comment
Share on other sites

Για γραψε μας πως σου φαινεται η καινουργια ρομ;Νομιζω εχει καλυτερη αισθηση στην οθονη και καλυτερη διαχειριση μπαταριας.Επισης κανενα κινεζικο ιχνος

να σου πω σήμερα έκανα την πρώτη δοκιμή στο gps που για μένα ήταν το μεγαλύτερο πρόβλημα του κινητού και κλείδωσε αμέσως δορυφόρους, πράγμα πρωτοφανές!!! Κρατώ μια μικρή επιφύλαξη να κάνω και άλλες δοκιμές γιατί το χρησιμοποιώ πολύ και θα ενημερώσω... Πρώτες εντυπώσεις απο τη ROM πάντως θετικότατες!! Αν μου λύσει και το πρόβλημα του +30 και το βουητό που καποιες φορές ακούει ο άλλος υποκλίνομαι στους Κινέζους!!

Link to comment
Share on other sites

να σου πω σήμερα έκανα την πρώτη δοκιμή στο gps που για μένα ήταν το μεγαλύτερο πρόβλημα του κινητού και κλείδωσε αμέσως δορυφόρους, πράγμα πρωτοφανές!!! Κρατώ μια μικρή επιφύλαξη να κάνω και άλλες δοκιμές γιατί το χρησιμοποιώ πολύ και θα ενημερώσω... Πρώτες εντυπώσεις απο τη ROM πάντως θετικότατες!! Αν μου λύσει και το πρόβλημα του +30 και το βουητό που καποιες φορές ακούει ο άλλος υποκλίνομαι στους Κινέζους!!

Περιμενω τις τελικες σου αποψεις για το θεμα του gps και του +30 που ειναι τα μεγαλυτερα μου προβληματα καθως ειμαι ενα βημα πριν την αναβαθμιση

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το αγόρασα από τις πρώτες μέρες που κυκλοφόρησε από το jiayu store.Από την αρχή εντόπισα το πρόβλημα του μικροφώνου με το βουητό που ακούει ο συνομιλητής το οποίο στην περίπτωσή μου ήταν και πολύ έντονο.Επικοινώνησα με Jiayu store και τελικά τους το έστειλα πίσω με κόστος δικό μου 29 ευρώ υποτίθεται για να το δούνε και να το φτιάξουνε.Μου το έστειλαν πίσω περίπου μετά από δύο μήνες χωρίς να κάνουν απολύτως τίποτα.Να συμπληρώσω πως το πρόβλημα υπάρχει και κατά την λήψη video.Το τηλ. το παράτησα και δούλευα το παλιό μου g3t το οποίο με την ευκαιρία ήταν και είναι άριστο ακόμα χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα.Είπα κάποια στιγμή να κάνω την πατέντα με το αλουμινόχαρτο μπας και το σώσω γιατί για μένα το τηλ με αυτό το πρόβλημα θεωρείται εντελώς άχρηστο.Από τότε παιδεύτηκα αρκετά γιατί είδα μια διαφορά προς το καλύτερο αλλά τελικά και μετά από τουλάχιστον δέκα ανοίγματα και προσπάθειες να πετύχει καλά η πατέντα ,το πρόβλημα παραμένει έστω και σε πολύ μικρότερο βαθμό.Κρίμα γιατί κατά τα άλλα το τηλ. είναι πύραυλος .Έχω αφήσει την 4.2.2. μαμά, το έχω κάνει root 33036 antutu ver. 5.2.0. ,κανένα πρόβλημα με gps και οτιδήποτε άλλο.Απλά το πρόβλημα του μικροφώνου κατά την γνώμη μου αχρηστεύει τελείως το τηλ. Οπότε το παρατάω και ξαναγυρνάω στο G3t τουλάχιστον να μιλάω χωρίς να μου παραπονιούνται συνεχώς οι συνομιλητές μου για θορύβους, βουητά κ.τ.λ.
Link to comment
Share on other sites

προφανως εχεις θεμα με το imei σου. υπαρχουν οδηγοι πως να τα επαναφερεις. τα νουμερα θα τα βρεις η στη συσκευασια η στη πλατη του κινητου κατω απο τη μπαταρια

 

μου λέει να το κατεβάσω από εδώ

http://www.ejiayu.com/en/News2-1-95.html

αλλά το baidu είναι στα κινέζικα ούτε register δε μπορώ να κάνω.

πως το κατεβάζω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το αγόρασα από τις πρώτες μέρες που κυκλοφόρησε από το jiayu store.Από την αρχή εντόπισα το πρόβλημα του μικροφώνου με το βουητό που ακούει ο συνομιλητής το οποίο στην περίπτωσή μου ήταν και πολύ έντονο.Επικοινώνησα με Jiayu store και τελικά τους το έστειλα πίσω με κόστος δικό μου 29 ευρώ υποτίθεται για να το δούνε και να το φτιάξουνε.Μου το έστειλαν πίσω περίπου μετά από δύο μήνες χωρίς να κάνουν απολύτως τίποτα.Να συμπληρώσω πως το πρόβλημα υπάρχει και κατά την λήψη video.Το τηλ. το παράτησα και δούλευα το παλιό μου g3t το οποίο με την ευκαιρία ήταν και είναι άριστο ακόμα χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα.Είπα κάποια στιγμή να κάνω την πατέντα με το αλουμινόχαρτο μπας και το σώσω γιατί για μένα το τηλ με αυτό το πρόβλημα θεωρείται εντελώς άχρηστο.Από τότε παιδεύτηκα αρκετά γιατί είδα μια διαφορά προς το καλύτερο αλλά τελικά και μετά από τουλάχιστον δέκα ανοίγματα και προσπάθειες να πετύχει καλά η πατέντα ,το πρόβλημα παραμένει έστω και σε πολύ μικρότερο βαθμό.Κρίμα γιατί κατά τα άλλα το τηλ. είναι πύραυλος .Έχω αφήσει την 4.2.2. μαμά, το έχω κάνει root 33036 antutu ver. 5.2.0. ,κανένα πρόβλημα με gps και οτιδήποτε άλλο.Απλά το πρόβλημα του μικροφώνου κατά την γνώμη μου αχρηστεύει τελείως το τηλ. Οπότε το παρατάω και ξαναγυρνάω στο G3t τουλάχιστον να μιλάω χωρίς να μου παραπονιούνται συνεχώς οι συνομιλητές μου για θορύβους, βουητά κ.τ.λ.
Εχω την εντυπωση οτι αυτα τα προβληματα που αναφερετε δεν ειναι σε ολες τις παρτιδες των τηλεφωνων. Βλεπω οτι αλλοι εχουν προβλημα με το μικροφωνο αλλοι με το gps κ.τ.λ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη εδω και καποιες εβδομαδες το φερνω συνεχεια αυτο το κινητο για συγγενεις και φιλους εχω την εντυπωση οτι τα προβληματα αυτα εχουν εξαληφθει με τον καιρο.Ισως τα καινουργια να ειναι βελτιωμενα μπορει να κανω και λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα G4s όλα τα έχω αγοράσει από το spemall και κανένα δεν έχει θέμα είτε με GPS, είτε με τον ήχο. Το τελευταίο το αγόρασα τον Σεπτέμβρη. Συνολικά έχω πάρει έξι για γνωστούς και φίλους. Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

 

Το G4A που είχα πάρει πέρσι από το minideal, μετά την αλλαγή πλακέτας και της USB θύρας, τώρα σταμάτησαν να δουλεύουν τα πλήκτρα οθόνης και δεν φορτίζει καθόλου. Μάλλον ήμουν άτυχος και είτε έπεσα σε ελαττωματική παρτίδα, είτε φταίει το γεγονός ότι το αγόρασα μόλις κυκλοφόρησε. Δυστυχώς στον φίλο που το πούλησα τα τραβάει αυτός και έληξε και η εγγύηση. Στο WiFi είχε τρελό θέμα και άθλια λήψη...

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω τις τελικες σου αποψεις για το θεμα του gps και του +30 που ειναι τα μεγαλυτερα μου προβληματα καθως ειμαι ενα βημα πριν την αναβαθμιση

 

σήμερα έκανα άλλες δύο δοκιμές και πάλι μου βρήκε δορυφόρους αμέσως χωρίς agps!!! ποτέ δεν γινόταν αυτό με την προηγούμενη rom. πάντα έπρεπε να ανοίξω data οπωσδήποτε, να κάνω δυο τρεις φορες reset στο agps μέσω mobileuncletools και να περιμένω από αρκετά ως πάρα πολύ....

βέβαια ακόμα και τώρα στην διαδρομή το σήμα ήταν κάπως ανακριβές όπως και πριν. Δηλαδή κάποιος φορές μου άλλαζε το στίγμα και μου το πήγαινε σε παράλληλο δρόμο.... Αλλά αυτό είναι δευτερεύουσας σημασίας...

Επίσης για όσους έχουν το sygic βοηθάει πολύ κατα τη διάρκεια της πλοήγησης να έχετε απενεργοποιημένη την επιλογή που λέει χρήση πυξίδας για βελτίωση εντοπισμου.... χειρότερα τα κάνει...

Επίσης πλέον οι εισερχόμενες κλήσεις μου δεν έχουν +30!! Και σε κάποια μηνύματα που απάντησα δεν έφτιαξε το κινητό μόνο του καινούρια συνομιλία όπως έκανε πριν λόγω του +30....

Άρα 99% διορθώθηκαν και τα δυο.....

Link to comment
Share on other sites

Και να μην ξεχάσετε όλοι όσοι περνάτε την 4.4.2 να κάνετε Install το Busybox για πλήρη δικαιώματα root.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα την αναβαθμιση και οι αρχικες εντυπωσεις ειναι θετικες.

Μια ερωτηση μονο.

Widgets πως βαζω

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, δεν εχω το G4S, αλλα ενδιαφερομαι για καποιο φιλο μου,

 

υπαρχει καπου επισημη αποψη για το SAR?? δεν μπορω να το βρω πουθενα, και οι πληροφοριες ειναι συγκεχυμενες!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα την αναβαθμιση και οι αρχικες εντυπωσεις ειναι θετικες.

Μια ερωτηση μονο.

Widgets πως βαζω

εννοεις στον stock launcher;Γιατι δεν κατεβαζεις απο google store ενα Apex Launcher ή Nona που ειναι καλυτεροι;

Xiaomi Mi4c

Huawei Honor 9

iPad mini 4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ τον Nova Launcher από την 4.2.2 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Λειτουργούν μια χαρά και τα θέματα...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...