Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Quoted again for emphasis.... Για να μην την πατήσει κανείς!

G4 advanced με τον 4πυρηνο 6589, όχι τον 8πυρηνο 6592!

σωστά παιδιά...παρασύρθηκα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σωστά παιδιά...παρασύρθηκα

 

Κανε ενα edit το ποστ σου και σβηστο καλυτερα, γιατι ολο και καποιος θα την πατησει σιγουρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει τι έκανε με το πρόβλημα της εφαρμογής του Facebook Που κράσαρε? Ποια version της εφαρμογής παίζει κανονικά και από πού να την κατεβάσει (γιατί μετά το θέμα με τον ιό που κλείδωνε τα προσωπικά δεδομένα είμαι λίγο πιο επιφυλακτικός για εφαρμογές εκτός Play store)...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει τι έκανε με το πρόβλημα της εφαρμογής του Facebook Που κράσαρε? Ποια version της εφαρμογής παίζει κανονικά και από πού να την κατεβάσει (γιατί μετά το θέμα με τον ιό που κλείδωνε τα προσωπικά δεδομένα είμαι λίγο πιο επιφυλακτικός για εφαρμογές εκτός Play store)...

 

Το παρέλαβα και εγώ σήμερα από pandawill σε λευκό.

 

Όντως με το facebook app τί κάνουμε;

Περιμένουμε update του app από την Facebook;

Είναι γνωστό θέμα των MTK6592 ή του G4S;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει τι έκανε με το πρόβλημα της εφαρμογής του Facebook Που κράσαρε? Ποια version της εφαρμογής παίζει κανονικά και από πού να την κατεβάσει (γιατί μετά το θέμα με τον ιό που κλείδωνε τα προσωπικά δεδομένα είμαι λίγο πιο επιφυλακτικός για εφαρμογές εκτός Play store)...

 

προσωπικά κατέβασα την ν8 και τώρα είναι μιά χαρά. http://www6.***************/v/80607220/file.html

υπάρχει θεματάκι με το βουητό που ακούν οι άλλοι, όχι πάντα φυσικά, αλλά λύνεται με ακουστικά!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για μπαταρία ότι και να πω είναι λίγο....

 

φουλ φόρτιση, το ανοίγω σάββατο πρωί 0700 και σήμερα τρίτη 1930 είναι στο 24% !!!!!

λειτουργία νορμάλ, κάνεις τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το Facebook application το 'χουν και άλλες εταιρείες που έχουν τον 6592 της Mediatek. Είναι θέμα των σχεδιαστών της εφαρμογής και όχι της Jiayu. Εγώ έχω βάλει το Messenger για τα μηνύματα του Facebook. Ενώ για Facebook μια έκδοση πριν από δυο μήνες περίπου και λειτουργεί ικανοποιητικά.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Για το Facebook κατεβασα την 7.0..... και ειναι μια χαρα μεχρι στιγμης γιατι και με την 8 παλι με πετουσε Edited by Billakos91
συμπληρωση
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το Facebook application το 'χουν και άλλες εταιρείες που έχουν τον 6592 της Mediatek. Είναι θέμα των σχεδιαστών της εφαρμογής και όχι της Jiayu.

 

Θα διορθωθεί αυτό άραγε; Ελπίζω πως ναι, γιατί ο 6592 αρχίζει και γίνεται πολύ της μόδας.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το άσπρο έχει οθόνη LG και το μαύρο AUO αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος Edited by ampalos95
Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Απλα για να ξερω αν εχουν διαφορες γιατι το ασπρο εχει 10 ευρο παραπανω μη τα δωσω τσαμπα...αμα ξερει καποιος standar ας μου πει! ευχαριστω!!! Edited by karlovasi
Link to comment
Share on other sites

παιδια με την χθεσινη 10αρα εκδοση του facebook τι γινεται ?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα εχθές και εγώ. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό απλά έχω να σας πώ την Ιστορία της μπαταρίας μου γιατί με προβληματίζει πολύ.

1) εχθές στις 9:20 το πρωί έκανα το πρώτο boot ή ένδειξη έγραφε 60%. το δούλεψα πολλές ώρες 6-7 ( μέχρι που έφτασε στο 6%)

2) το φόρτισα ξανά μέχρι το 45%. το ξαναέβγαλα και το δούλεψα ακόμα κάποιες ώρες.

3)το ξαναφόρτισα μέχρι το 70% και βγήκα έξω στις 8:45. Γύρισα στις 3π.μ. με 26%.

4%) Το φόρτισα όλη την νύχτα όσο κοιμόμουν και ξύπνησα με το κινητό να είναι στο 100%

5) σε 5 λεπτά χρήσης είχε πέσει στο 91% και με παραξένεψε πολύ οπότε αποφάσισα να του κάνω ένα reboot.

6) μετά το reboot η ένδειξη της μπαταρίας γράφει 16% :(:blink::worry: [μετά το reboot τα battery_logs σβήστηκαν για κάποιο λόγο, τα οποία παραθέτω μετά το reboot.

7) μετά το δεύτερο reboot η μπαταρία έχει ''κολλήσει'' στο 16% μετά από πολλή ώρα χρήσης.

 

 

HELP ME:):):)

 

EDIT: Με τις λίγες γνώσεις τεχνικού/ηλεκτρονικού/ηλεκτρολόγου που έχω, αποφάσισα να βγάλω την μπαταρία και να πατήσω το ON-OFF για να αποφορτιστούν οι πυκνωτές. Η ένδειξη ξαναεπέστρεψε στο 86%, και μοιάζει να είναι "πραγματικές"

Edited by geoioanid
Link to comment
Share on other sites

παιδια με την χθεσινη 10αρα εκδοση του facebook τι γινεται ?

 

Η 10 κρασάρει πιο γρήγορα από την 9 ( 1 δευτερόλεπτο)

Η 9 κρασάρει περίπου στα 15 δευτερόλεπτα

Η 8 κρασάρει σπανίως. μπορεί και καθόλου αλλά κρασάρει.

Την 7 δεν την έχω δοκιμάδει ακόμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω το άσπρο έχει οθόνη LG και το μαύρο AUO αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος

 

Οι Ρώσοι (4pda.ru) το θεωρούν σίγουρο αυτό. Και μετά από test ότι η μόνη διαφορά είναι στην γωνία θέασης. Η LG αποκλίνει προς το χειρότερο κατά 2-3 μοίρες( ουσιαστικά τίποτα αισθητό στο ανθρώπινο μάτι. Εγώ το λευκό G4S έχω, και δεν υπάρχει καμία δυσκολία για να δεις την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Η 10 κρασάρει πιο γρήγορα από την 9 ( 1 δευτερόλεπτο)

Η 9 κρασάρει περίπου στα 15 δευτερόλεπτα

Η 8 κρασάρει σπανίως. μπορεί και καθόλου αλλά κρασάρει.

Την 7 δεν την έχω δοκιμάδει ακόμα

 

Από το κακό στο χειρότερο αυτή η εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Από το κακό στο χειρότερο αυτή η εφαρμογή...

 

Δεν κρασάρει με "φυσιολογικό τρόπο" όμως. Δεν έχει το κλασσικό μήνυμα "Unfortunately katana.com has stopped unexpectedly" .

Απλά εξαφανίζεται από την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρασάρει με "φυσιολογικό τρόπο" όμως. Δεν έχει το κλασσικό μήνυμα "Unfortunately katana.com has stopped unexpectedly" .

Απλά εξαφανίζεται από την οθόνη

 

Για κάνε ένα σβήσιμο δεδομένων της εφαρμογής και καθαρό πέρασμα από την αρχή. Ίσως και ένα fix permissions από recovery.

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε ένα σβήσιμο δεδομένων της εφαρμογής και καθαρό πέρασμα από την αρχή. Ίσως και ένα fix permissions από recovery.

 

Already done, που λένε. Δεν σχετίζεται με τα permissions το πρόβλημα. Πιθανολογείται πώς είναι θέμα ελλιπών drivers από την mediatek.

 

Δεν μπορούμε να ξέρουμε γιατί δεν είναι ανοιχτού κώδικα( απ' ότι έχω διαβάσει πάντα)

 

Και συνδυάζεται και με κάποιο πρόβλημα στον κώδικα του facebook

Link to comment
Share on other sites

Πως κάνετε έτσι για μια εφαρμογή; Έχω εγκαταστήσει πάνω από 200 και μόνο η συγκεκριμένη έχει πρόβλημα. Βάλτε το messenger για chat στο facebook και τελειώσατε.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνετε έτσι για μια εφαρμογή; Έχω εγκαταστήσει πάνω από 200 και μόνο η συγκεκριμένη έχει πρόβλημα. Βάλτε το messenger για chat στο facebook και τελειώσατε.

 

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το κινητό. Είναι απλά απροβλημάτιστο. Πρέπει όμως να απαντήσουμε σε μια ερώτηση ενός που ενδιαφέρεται να το αγοράσει

Link to comment
Share on other sites

Οι Ρώσοι (4pda.ru) το θεωρούν σίγουρο αυτό. Και μετά από test ότι η μόνη διαφορά είναι στην γωνία θέασης. Η LG αποκλίνει προς το χειρότερο κατά 2-3 μοίρες( ουσιαστικά τίποτα αισθητό στο ανθρώπινο μάτι. Εγώ το λευκό G4S έχω, και δεν υπάρχει καμία δυσκολία για να δεις την οθόνη.

 

Δηλαδή μόνη ουσιαστική διαφορά στο χρώμα.

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνετε έτσι για μια εφαρμογή; Έχω εγκαταστήσει πάνω από 200 και μόνο η συγκεκριμένη έχει πρόβλημα. Βάλτε το messenger για chat στο facebook και τελειώσατε.

 

Πρέπει να λύνονται τέτοια θέματα. Αν αύριο βγάλει πρόβλημα σημαντικότερη εφαρμογή; Πρέπει η ΜΤΚ να δώσει λύση αν το πρόβλημα οφείλεται σε drivers. Σαν να μην φτάνει που παραβιάζει το GPL, μην τα παρατάει στη μοίρα τους κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μόνη ουσιαστική διαφορά στο χρώμα.

 

Μάλλον ναι. Δεν έχω και τα δύο κινητά ούτε τα απαραίτητα εργαλεία για να τα συγκρίνω. Σου απαντώ πάντα με βάση το τι έχω διαβάσει και την προσωπική μου εμπειρία με το Λευκό 2gb/16gb

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να λύνονται τέτοια θέματα. Αν αύριο βγάλει πρόβλημα σημαντικότερη εφαρμογή; Πρέπει η ΜΤΚ να δώσεdrivers το πρόβλημα οφείλεται σε drivers. Σαν να μην φτάνει που παραβιάζει το GPL, μην τα παρατάει στη μοίρα τους κιόλας...

 

Το GPL πώς παραβιάζεται? αφού είναι General Public License και είναι δωρεάν(είμαι αρκετά άσχετος στο θέμα, από περιέργεια ρωτάω, και όχι για να σε αμφισβητήσω). Παλιότερα είχα διαβάσει ότι είχαν πρόβλημα και προγράμματα όπως το Google Drive με τον MTK6592 αλλά μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις από τους προγραμματιστές λύθηκαν. Μόνο το facebook έχει μείνει

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα ποια είναι η πιο stable rom;:O

 

Η τελευταία επίσημη που κατεβάζει από την επίσημη σελίδα της Jiayu.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...