Jump to content

Jiayu G4S


kostas123pao
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιτέλους!!!!! το πήρα στα χέρια σήμερα και έχω να πω οτι το κινητό ΜΕΤΡΑΕΙ!

το άνοιξα με μπαταρία στο 55% και από 17.00 μέχρι 01.00 είναι στο 13%. στο διάστημα αυτό έκανα σχεδόν τα πάντα, (ομιλία, sms, download games, apps, gps, wifi, data con, photos etc).

δεν κόλλησε πουθενά, στο internet πραγματικά πετάει, fotos κατά τη γνώμη μου πολύ καλές , video δεν πρόλαβα ακόμη....

μου έκανε τρομερή εντύπωση η οθόνη! καταπληκτικά χρώματα!

 

κατέβασα greek keyboard,

και facebook v8 (http://www66.***************/v/51851458/file.html) γιατί η τελευταία, version 9, κρασάρει αμέσως!

δοκίμασα δύο ακουστικά, το ένα χάλια (no name), το άλλο καλό (από samsung), λογικά ότι δίνεις παίρνεις ;)

 

τα κουμπάκια κάτω δεν ανάβουν, αλλά το έχω σε άσπρο και φαίνονται. ΟΜΩΣ έχει φωτάκι δίπλα στο ακουστικό που ανάβει σε ειδοποιήσεις, μπαταρία.

 

αυτά προς το παρόν.

 

υ.γ 1 γενικά στιβαρό, καλή κατασκευή, τρομερή οθόνη

υ.γ 2 είμαι απλός σχετικά χρήστης, όχι mobile maniac! σας λέω αυτά που βλέπω. αα και το πήρα χωρίς root!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επιτέλους!!!!! το πήρα στα χέρια σήμερα και έχω να πω οτι το κινητό ΜΕΤΡΑΕΙ!

το άνοιξα με μπαταρία στο 55% και από 17.00 μέχρι 01.00 είναι στο 13%. στο διάστημα αυτό έκανα σχεδόν τα πάντα, (ομιλία, sms, download games, apps, gps, wifi, data con, photos etc).

δεν κόλλησε πουθενά, στο internet πραγματικά πετάει, fotos κατά τη γνώμη μου πολύ καλές , video δεν πρόλαβα ακόμη....

μου έκανε τρομερή εντύπωση η οθόνη! καταπληκτικά χρώματα!

 

κατέβασα greek keyboard,

και facebook v8 (http://www66.***************/v/51851458/file.html) γιατί η τελευταία, version 9, κρασάρει αμέσως!

δοκίμασα δύο ακουστικά, το ένα χάλια (no name), το άλλο καλό (από samsung), λογικά ότι δίνεις παίρνεις ;)

 

τα κουμπάκια κάτω δεν ανάβουν, αλλά το έχω σε άσπρο και φαίνονται. ΟΜΩΣ έχει φωτάκι δίπλα στο ακουστικό που ανάβει σε ειδοποιήσεις, μπαταρία.

 

αυτά προς το παρόν.

 

υ.γ 1 γενικά στιβαρό, καλή κατασκευή, τρομερή οθόνη

υ.γ 2 είμαι απλός σχετικά χρήστης, όχι mobile maniac! σας λέω αυτά που βλέπω. αα και το πήρα χωρίς root!

 

Μετράει, μετράει! Τα σπάει! Εγώ σε σχέση με το G4A, νιώθω ότι έχω άλλη συσκευή!

 

Είναι prerooted όλες οι επίσημες roms. Απλά στις ρυθμίσεις - ασφάλει πρέπει να ενεργοποιήσεις τον Superuser!

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Πάω να παραγγείλω από το aliexpress κι επειδή λέει έχω buyer protection δεν μπορώ να πληρώσω με paypal. Δε θέλω να εισάγω πιστωτική, υπάρχει άλλος τρόπος να πληρώσω με paypal και να τελειώνω;
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Πάω να παραγγείλω από το aliexpress κι επειδή λέει έχω buyer protection δεν μπορώ να πληρώσω με paypal. Δε θέλω να εισάγω πιστωτική, υπάρχει άλλος τρόπος να πληρώσω με paypal και να τελειώνω;

Oχι δεν γινεται αλλιως αλλα μην το φοβασαι.

Για καλυτερη λυση ομως πανε βγαλε μια Prepaid (αυθημερων) για τετεοιες δουλειες και ξεχνα την πιστωτικη.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καλησπερα σε ολους.

πριν 4 μηνες ηρθε στα χερια μου ενα Λενοβο Α850 κι ειχα,μεχρι προχθες,κατα ενθουσιαστει μαζι του!

Προχθες λοιπον μπανισα το G4S...Χωρις πολλα πολλα,χθες πουλησα το Λενοβο και την ιδια μερα(χθες) παρηγγειλα το G4S.

ομολογω πως δεν παρακολουθησα πολλα απ οσα λεγατε καθως ειχα ενθουσιαστει πολυ με τα specifications του,στην τιμη που ειναι!

Παρηγγειλα απο AliExpress απο εναν πωλητη με αρκετα extras στα 139Ε κι επειδη ειμαι σε περιοδο εξεταστικης και το κινητο μου ειναι πολυ πολυ πολυ καλος βοηθος,εριξα αλλα 18Ε στην EMS για να ερθει πιο γρηγορα...!!!

Ελπιζω το εργαλειο να ειναι ανταξιο των specs του!

Οπως ειπα δεν εχω παρακολουθησει πολυ την ενοτητα σας!

Αυτο που θα ηθελα,ειναι οποιος μπορει,αν υπαρχει κατι σημαντικο για να προσθεσουμε στο κινητο,οπως Official Updates και πολυ καλες ROMs,να μπουν στην 1η σελιδα.

Ευχαριστω πολυ για την προσοχη σας.

θα σας πω και τις δικες μου εντυπωσεις αφου το παρω στα χερια μου!

Εάν θα σου έρθει ΕMS το πιθανότερο είναι να σε πάρουν τηλ. ή να σου στείλουν μήνυμα από το τελωνείο οπότε θα πρέπει να πληρώσεις σε φόρουσ και δασμούς κοντά στα 40-50€ + την ταλαιπωρία να χάσεις το χρόνο σου στο τελωνείο (μερικές ώρες)...κρίμα έπρεπε να το φέρεις με standard shipping...αργεί βέβαια αλλά δεν μπλέκεις...σε ενημερώνω ως γνώστης της κατάστασης από φίλους που την πάτησαν έτσι...

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω με τον φιλο πιο πανω και εγω το παρελαβα χτες απο vickmall με δωρο θηκη βαση στυριξης ακουστικα και και το οποιο δε ξερω τι ειναι το κινητο δε κολησε πουθενα μονο στο gps αργησε και επειδη ειμαι ασχετος απο rom εαν μπορει καποιος να κανει ενα full topic για το πως τις περναμε και καποιος φιλος εγραψε για miui απο xiaomi αν δε κανω λαθος τι παραπανω εχει αυτη ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Πάω να παραγγείλω από το aliexpress κι επειδή λέει έχω buyer protection δεν μπορώ να πληρώσω με paypal. Δε θέλω να εισάγω πιστωτική, υπάρχει άλλος τρόπος να πληρώσω με paypal και να τελειώνω;

αγορασέ το από άλλο site (minideal) όπου έχει paypal να είσαι ήσυχος

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Πάω να παραγγείλω από το aliexpress κι επειδή λέει έχω buyer protection δεν μπορώ να πληρώσω με paypal. Δε θέλω να εισάγω πιστωτική, υπάρχει άλλος τρόπος να πληρώσω με paypal και να τελειώνω;

Κάποιες τράπεζες στο ιντερνετ banking του έχουν την δημιουργία προσωρινής πιστωτικής που την φορτώνει με κάποια χρήματα κάνεις την αγορά σου και μετά τέλος η κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα την εφαρμογη της jiayu. Και δεν ξερω τι ειναι αυτα τα πραγραμμα που εχει ως επιλογες . Να κατεβασω τιποτα . Σας βλεπω μιλατε για ROMS και RECOVERIES και δεν ξερω τι ειναι καποιος να μου εξηγησει;

 

Αναζητηση καναμε?

 

 

Το παρελαβα και εγω

Ομως δεν εχω καμια σχεση με αλλαγες rom

Επιθυμω να βαλω μια official. Κατεβασα αυτην . Δε γνωριζω αν ειναι η τελευταια official. Αλλα δεν ξερω και πως να την εγκαταστησω...κανενας οδηγος υπαρχει ?

 

Εψαξες και δεν βρηκες?

Μεσα στο φορουμ δεν υπαρχει συγκεκριμενος οδηγος για το συγκεκριμενο κινητο, αλλα υπαρχουν αλλοι παρομοιοι

Επισης αν θελεις για το συγκεκριμενο κινητο, δοκιμασε στο google..

Υπαρχει απο το xda

 

 

Εγω ρε παιδια μιας και το εχετε και ενδιαφέρετε ενας φιλος αναρωτιέμαι ενα πραγμα. εχει σκαλώσει να παρει το G5s λογο καλυτερης ποιοτητας κατασκευης... ΑΞΙΖΕΙ τα παραπανω dollars για 30%μικροτερη μπαταρια και 3χιλιοστα μικροτερο μηκος-παχος?? εχει προβληματα θερμοαγωγιμοτητας το G4 και βγαλαν και μεταλικη εκδοση (λογικα εκει θα βοηθαει πραγματικα) ?? γενικα το G4 εχει τπτ ΜΕΤΑΛΛΙΚΌ (οχι ΒΑΜΕΝΟ μεταλλικό) πανω? γιατι περα απο το καπακι και το εσωτερικο στις photos ιδιο υλικο μ φενετε το μπροστα-πλαγια ... ασε που κρίνοντας απο το Need rom περισσότερος κοσμος ασχολειτε με την "αναπτυξη" για το G4 αποτι απτο G5...

 

Και 0.5" ινστες μικροτερη οθονη (ειναι 4.5" εναντι 5" του G4S)

Οποτε ας βρει ο φιλος σου πρωτα το μεγεθος που ταιριαζει και μετα βλεπεις τι αξιζει ή οχι

Η παρουσα συγκριση ειναι μηλα με πορτοκαλια ;)

 

 

Οπως ειπα δεν εχω παρακολουθησει πολυ την ενοτητα σας!

Αυτο που θα ηθελα,ειναι οποιος μπορει,αν υπαρχει κατι σημαντικο για να προσθεσουμε στο κινητο,οπως Official Updates και πολυ καλες ROMs,να μπουν στην 1η σελιδα.

 

To να μπει οτι υπαρχει στην πρωτη σελιδα ειναι πολυ καλο για ολα τα θεματα κινητων, αλλα καποιος mod πρεπει να αναλαβει να το κανει

Θα πρεπει επομενως να παρακολουθησεις την ενοτητα λιγο περισσοτερο και να κανεις τον κοπο να διαβασεις το παρον

Τα περισσοτερα απο αυτα που ζητας υπαρχουν εδω μεσα

 

και και το οποιο δε ξερω τι ειναι

 

Αναφερεσαι μαλλον στο προστατευτικο σκονης για ττο 3.5" audio jack

Αν οχι βγαλε μια φωτογραφια να το δουμε

Για τα υπολοιπα, αναζητηση ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω φιλε μου για το λινκ αλλα εγω που να ηξερα τι να πρωτοψαξω; Θα κατσω να το διαβασω ολο ευχαριστω φαινεται ωραιο/:)

Nothing is true, Everything is permitted... Beware my power
Link to comment
Share on other sites

 

Και 0.5" ινστες μικροτερη οθονη (ειναι 4.5" εναντι 5" του G4S)

Οποτε ας βρει ο φιλος σου πρωτα το μεγεθος που ταιριαζει και μετα βλεπεις τι αξιζει ή οχι

Η παρουσα συγκριση ειναι μηλα με πορτοκαλια ;)

 

 

Είδα οτι είσαι υπέρτατος φαν της αναζήτησης, οποτε κάτι θα ξέρεις παραπανω γι αυτό που λες. Εσύ λοιπον διαφωτισε μας σε ποια αναζήτηση που έκανες ειδες οτι η οθόνη του g4s είναι 5αρα; :D γιατι εγώ παντού για 4.7 βλέπω! ;)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Είδα οτι είσαι υπέρτατος φαν της αναζήτησης, οποτε κάτι θα ξέρεις παραπανω γι αυτό που λες. Εσύ λοιπον διαφωτισε μας σε ποια αναζήτηση που έκανες ειδες οτι η οθόνη του g4s είναι 5αρα; :D γιατι εγώ παντού για 4.7 βλέπω! ;)

 

Η αναζητηση ειναι ασχετη με αυτο που συζηταμε

Το 5" ηταν τυπογραφικο λαθος :( :O

4.7" ειναι η οθονη σωστα

Παλι ομως μιλαμε για διαφορετικο μεγεθος

 

Δεν ειναι καποια τραγικη διαφορα φυσικα, αλλα ειναι μικροτερη η οθονη

Link to comment
Share on other sites

Η αναζητηση ειναι ασχετη με αυτο που συζηταμε

Το 5" ηταν τυπογραφικο λαθος :( :O

4.7" ειναι η οθονη σωστα

Παλι ομως μιλαμε για διαφορετικο μεγεθος

 

Δεν ειναι καποια τραγικη διαφορα φυσικα, αλλα ειναι μικροτερη η οθονη

 

 

Ε πως, στις αναζητήσεις που έκανες (αναζήτηση εκανες? :D ) σε διαφορα site θα το ειδες για να το λες. Επίσης...δεν νομιζω να είναι απλα τυπογραφικό λάθος το 5 αντί 4.7. Ουτε 4.7-4.5 μας κάνει 0.5 που είπες. 5-4.5 ομως μας κανει 0.5. Αρα 5αρα είχες υπόψη σου δάσκαλε που διδασκες.

Γι αυτό μην είσαι απόλυτος κι επικριτικός με αλλους γιατί ανετοτατα μπορούν να είναι κι άλλοι μαζι σου ;)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ε πως, στις αναζητήσεις που έκανες (αναζήτηση εκανες? :D ) σε διαφορα site θα το ειδες για να το λες. Επίσης...δεν νομιζω να είναι απλα τυπογραφικό λάθος το 5 αντί 4.7. Ουτε 4.7-4.5 μας κάνει 0.5 που είπες. 5-4.5 ομως μας κανει 0.5. Αρα 5αρα είχες υπόψη σου δάσκαλε που διδασκες.

Γι αυτό μην είσαι απόλυτος κι επικριτικός με αλλους γιατί ανετοτατα μπορούν να είναι κι άλλοι μαζι σου ;)

 

Το λαθος μου το παραδεχτηκα και δεν εχω και κανα προβλημα να το κανω

Το τυπογραφικο προεκυψε επειδη μπερδευτηκα και οχι απο μονο του προφανως...

Αλλα σκεφτομουν και αλλα εγραφα

 

Απολυτος και επικριτικος δεν ειμαι

Το να παροτρυνεις καποιον να κανει αναζητηση δεν βλεπω να ειναι κατι κακο

 

Πολλες φορες, ολοι μας ( κ εγβ μαζι) θελουμε μια απαντηση ετοιμη το συντομοτερο δυνατο

Συνηθως ομως η απαντηση ηδη υπαρχειβετοιμη και το μονο που απαιτειται ειναι μια αναζητηση μεσα στο φορουμ, αντι να περιμενουμε απο αλλους να βρουν την απαντηση για μας (οπως προσεφερα την απαντηση μαζι με την παεοτρυμση για αναζητηση στον συμφορουμιτη αρχικα)

 

Το υφος στον γραπτο λογο ειναι ευκολα παρεξηγισιμο, οποτε κρατα μικρο καλαθι στην κριση σου καλυτερα :)

 

Τωρα αν εσυ πιστευεις κατι αλλο, δεν μπορω να κανω κατι για αυτο ;)

 

Οτιδηποτε αλλο θελεις καλυτερα να τονσυνεχιαουμε αε pm γοατι δεν υπαρχει λογος να βγαινουμε oftopic νομιζω ;)

Link to comment
Share on other sites

σημερα το gps δε επιανε με τιποτα και οταν πηγα να φορτισω το τηλ δε φορτιζε επρεπε να κουνισω λιγο το καλωδιο για να φορτισει

 

πόσο καιρό το έχεις?

έχεις κάνει τα gps fixes?

Edited by geoioanid
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως πιάνει 6 δορυφόρους μέσα στο δωμάτιο, δίπλα από την μπαλκονόπορτα στον δεύτερο όροφο τριώροφης οικοδομής. Με το G4a δεν έπιανα κανέναν, ούτε με το Alcatel 997d που είχα. Μόνο με το Nokia N78 έπιανα δορυφόρους μέσα στο σπίτι.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το sms bug έχει λυθεί; Δεν βλέπω κάποιον να γκρινιάζει.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα το gpx fix αλλα παλι ειναι αργω υπαρχει κατι αλλο ?και για τη φορτιση μαλλον ειναι θεμα ανταπτορα

 

Όταν λες ανταπτορα; της υποδοχής στο κινητό; η το βύσμα του φορτιστη; μπολικα g4 υπέφεραν με το θέμα της υποδοχής του κινητού, ας ελπίζουμε στο g4s να μην υπάρχει το ίδιο θέμα.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απ' ό,τι διάβασα το caller id bug έχει λυθεί στις κλήσεις. Ισχύει το ίδιο και για τα sms ή ακόμα τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Mireo viaGPS με χάρτες GiniusDriver και μόλις το έκανα εγκατάσταση. Με πετάει απευθείας και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Μήπως φταίει ο MTK; Υπάρχει κάποιο άλλο gps να δοκιμάσω;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Mireo viaGPS με χάρτες GiniusDriver και μόλις το έκανα εγκατάσταση. Με πετάει απευθείας και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Μήπως φταίει ο MTK; Υπάρχει κάποιο άλλο gps να δοκιμάσω;

δοκιμασε navigator free απο playstore ή sygic

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4s-2/

 

Δεν έχω βρει χρόνο για να το δοκιμάσω αλλά φαίνεται η πρώτη promissing με τα λιγότερα bugs rom την οποία την περνάς από cwm.

Όποιος έχει χρόνο ας γράψει να μας πει εντυπώσεις.

Current: Xiaomi Mi A1

History: Motorola Moto G 2nd GEN / Jiayu G4S / ZTE v967s / SE Neo V / ΖΤΕ Blade / Nokia N79 / SE k810 / SE k750 / Nokia 6600 / Panasonic GD67 / Ericsson T68s / Ericcson T10 / Ericcsson CH198 <- παντοφλα version :blink:

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g4s-2/

 

Δεν έχω βρει χρόνο για να το δοκιμάσω αλλά φαίνεται η πρώτη promissing με τα λιγότερα bugs rom την οποία την περνάς από cwm.

Όποιος έχει χρόνο ας γράψει να μας πει εντυπώσεις.

 

Ουσιαστικά είναι το τελευταίο Stock Rom με κάποια fixes σε GPS,AUDIO και κάποιο theme. Μόλις παραλάβω το κινητό θέλω πολύ να δοκιμάσω το Vivo FunTouch OS πού έχει στο Needrom. Εiδα ένα βίντεο στο youtube και με πόρωσε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...