Jump to content

Lenovo ideatab A3000


deltaplus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΡΟΣΟΧΗ μουφα διαφημηση ο κωτσοβολος:δηθεν βγαλανε μονο 250 τεμαχια και εξαντληθηκαν, ασχετως αν η διαφημιση βγηκε χθες και εγω πηγα σημερα το πρωι και δηθεν δεν υπηρχε.το καταγγελω επισημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να μη μας λενε παραμυθια δεν ειμαστε για κοροιδια,να σεβονται τον καταναλωτη.και αμα προσφερεις κατι το προσφερεις δεν υπαρχει διακριση σε ηλεκτρονικη η μη. την στιγμη που διαφημηζεται κατι πρεπει να υπαρχει αποθεμα, οχι μονο το γραφουμε. στο κατω κατω να μην κανανε τηλεοραση μια απλη προσφορα στον σκρουτζ θα ηταν υπερ αρκετη...για τους προτιμουντες την ηλεκτρονικη αγορα.
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ειναι μουφα η διαφημιση...ειναι καραμουφα αυτη η αλυσιδα...μακριααα!!!:X

 

Εμενα το πηρε ενας φιλος μου απο το καταστημα της Ρόδου και του ειπανε οτι φέρανε μόνο 5 κομμάτια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το αγόρασα εχθές από Ηράκλειο και έχει και άλλα...

Έχω ένα πρόβλημα όμως. Νομίζα ότι έκανε κλήσεις (ήταν και ο λόγος που το αγόρασα) και ξαφνικά βλέπω ότι δεν έχει εφαρμογή κλήσεων.

Τι μπορώ να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lenovo-a3000/development/rom-lenovo-ideatab-a3000-h-call-t2441135

Eγς το εκανα και ολα δοθλευουν ρολοι aαλα δεσ και αυτο το βιδεακι

Βασικά Χρόνια Πολλά.

Ευχαριστώ για τα Link. Δυστυχώς δεν έχω ξανακάνει αυτή τη διαδικασία και ήθελα να ρωτήσω:

1) Αν δεν πετύχει κινδυνεύω να χάσω το tablet μου; Δηλαδή, να μην ξαναδουλέψει; Υποθέτω ότι το Firmware είναι στη βάση της μηχανής επομένως αν πειραχτεί ίσως δεν ξαναδουλέψει.

2) Θα πρέπει να κάνω κάποιο backup πριν; Αν ναι, πώς γίνεται; Κάτι διάβασα για ένα φάκελο nvram, αλλά δεν είμαι καλός γνώστης αγγλικών.

3) Κατεβάζω απλώς αυτά τα 3 και είμαι εντάξει; α) A3000_A22_003.... β) SP_Flash_Tool... γ) Drivers_v1.2??

4) Επίσης, κάτι διάβασα ότι χάνεται η εγγύηση. Ισχύει;

Edited by charavge
Link to comment
Share on other sites

Root με Framaroot 1.61.

Δηλαδή; Δεν έχω ιδέα από android και εφαρμογές.

Είναι η πρώτη φορά που πιάνω στα χέρια μου κάποια τέτοια συσκευή...

Για αυτό ρωτάω κιόλας, μήπως και μου πει κάποιος τη διαδικασία βήμα-βήμα για να μη χάσω και τη συσκευή μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

Θα ηθελα να με βοηθήσετε αν υπάρχει κάπιος ΑΣΦΑΛΗΣ τρόπος να πειραματιστώ με το firmware του tablet μου (Lenovo A3000H).

Σκοπός μου είναι να το χρησιμοποιήσω και σαν τηλέφωνο και να εμφανίσω την επιλογή στο Menu, Add user (Ώστε να χρησιμοποείτε απο πολλούς χρήστες, με έναν Admin όμως, διαμορφώνοντας ο καθένας το προφιλ του). Παρακάτω περιγράφω τα βήματα που πρόκειται να ακολουθήσω και τις απορίες μου.

  1. Root με το Framaroot
  2. Για πλήρες Backup, ποια εφαρμογή προτείνετε? Θα μπορώ να την κατεβάσω απο το Play Store εφόσον θα είμαι Root?
  3. Εγκατάσταση του firmware σύμφωνα με το site xda-developers
  4. Έλεγχος λειτουργικότητας firmware
  5. Αν επιθυμώ την αναίρεση των παραπάνω βημάτων, μπορώ να επιστρέψω στην κατάσταση όπως την αγόρασα απο τον Κωτσόβολο? ΠΩΣ?

Αν παρατηρήτε κάποιο κενό στα παραπάνω βήματα, ενημερώστε με.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ μουφα διαφημηση ο κωτσοβολος:δηθεν βγαλανε μονο 250 τεμαχια και εξαντληθηκαν, ασχετως αν η διαφημιση βγηκε χθες και εγω πηγα σημερα το πρωι και δηθεν δεν υπηρχε.το καταγγελω επισημα.

Κυριακη 11 το πρωι της 13/4 παρηγγειλα 2 κομματια μεσω Ιντερνετ (111 το καυενα) , τα πληρωσα με καρτα (6 ατοκες) τα παραλλαβα με courier 17/4 . Το ενα ειχε καποιο προβλημα με τη καρτα sim και επικοινωνησα με Κωτσοβολο 23/4 το πρωι το πηγα σε ενα καταστημα και το εδωσα εκει και Παρασκευη 25/4 παρελαβα αυτο που μου εστειλαν για αντικατασταση 1 τελευταιο κομματι σφραγισμενο που ειχαν στη Κρητη

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Παιδια με ενδιαφερει να περασω exposed installer με μαμα 4.2 ROM βεβαια ειμαι root θα παιξει η θα το κλαιω?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...