Jump to content

Samsung SGH-V200


stakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το V200 εχει java τελικα; Απο οτι διαβαζω εδω, οχι, αλλα φιλος μου που το πηρε λεει πως εχει, αφου ετσι λεει στις οδηγιες (...). Μηπως υποστηριζει μονο ΟΤΑ downloading η κατι τετοιο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 488
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalispera se olous!!!

Pira ki ego prox8es to v200. i arxiki entiposi para poli kali. alla ka8e ligo kai ligaki vrisko diafora simmeia poy moy "tin spane", ta perissotera exoun anafer8ei idi.

exo kati apories:

1. anavaumisi gia t9 ginetai?

2. giati otan 8elo na stilo apantisi se kapoio sms, den to stelnei kai leei : "Me fragi"?

3. mporo na allakso to mege8os tvn grammaton stin anamoni? Einai terastia. enas filos mou pou exei ki autos auto to marafeti tou ta vgazei pio mikra.

4. krifo menu exei?

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MIB

 

exei balei kaneis mirki kerea sto V200>? kai an nai apo pou?

 

exasa tin tapitsa gia tin ipodogi tou vismatos gia ton fortisti, kserete pou mporw na brw alli?

 

exete 8iki sto v200sas? an nai pia? i bodyglove leei ,

 

Exo valei ego einai tromeri se look kai apo sima ta idia!!

Stile PM na sou po pos kai giati...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kostasdirt

 

Exo valei ego einai tromeri se look kai apo sima ta idia!!

Stile PM na sou po pos kai giati...

 

 

 

gia den nas les re kostaki kai mas mipos tin kanoume kai emeis me junior kereoula :rolleyes: kai an den variese stile kai kamia foto na to doume pos einai me mikri kerea :)

Cobycentral.net
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους :

 

1. Έχει αναφορά παράδοσης στα SMS & MMS;

 

2. Το irda του είναι ανοιχτού ή κλειστού τύπου; Δηλ. υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς εικόνων από κινητό σε κινητό;

 

Σας ευχαριστώ.....

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το κινητό με junior κερέα η διφορά είναι διάφανη...

Οποιος ενδιαφέρεται ας μου γράψει..

 

 

 

 

 

http://users.panafonet.gr/kostasdr/images/v200a.jpg

http://users.panafonet.gr/kostasdr/images/v200b.jpg

Link to comment
Share on other sites

:) Γεια σε όλους παίδες…

 

Μόλις προχτές αγόρασα το αγαπημένο gadgetακι και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι πραγματική απόλαυση να το κρατάς στα χέρια σου. Το φινίρισμα το είναι άψογο (Δυστυχώς μου γρατσουνίστηκε λιγάκι μπροστά, αλλά σχεδόν δεν φαίνεται). Η οθόνη το δεν παίζεται(Μπορεί κανείς να το χρησιμοποιήσει ακομα και σαν μικρό φακό).Όσο για την κεραία του δεν νομίζω ότι δημιουργεί πρόβλημα. Και η πατέντα που έκανε ο φίλος μας ο Κώστας δεν νομίζω ότι είναι τίποτα παραπάνω από το να αφαιρέσει την κανονική κεραία του κινητού και να τοποθετήσει στην θέση της το καπάκι που βρίσκεται στο πάνω μέρος της. Βέβαια έχω και κάποια παράπονα με την συσκευούλα. Πρωτ’ απόλα δεν μου άρεσε η ποιότητα ήχου της. Δεν μιλάω για τα ringtones τα οποία και είναι φοβερά. Αναφέρομαι στην ποιότητα του ήχου του συνομιλητή. Εκτός του ότι είναι αρκετά χαμηλή η ένταση, εάν την ανεβάσεις στις δύο τελευταίες σκάλες παραμορφώνεται αρκετά. Από την άλλη δεν έχει java. Εδώ που τα λέμε όμως και να είχε, δεν νομίζω τα παιχνίδια που θα κατέβαζε κανένας να έτρεχαν γρήγορα. Έχω παρατηρήσει ότι ο επεξεργαστής είναι λιγάκι αργός, και στα παιχνίδια και στα κινούμενα υπόβαθρα. Τέλος πάντων όμως δεν γίνεται να τα έχουμε όλα!! ;) Δεν έχω καθόλου μετανιώσει για τα 510 € που έδωσα γι αυτόν τον διαβολάκο. :D :D

Δημήτρης..-
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον christ-k

 

Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους :

 

1. Έχει αναφορά παράδοσης στα SMS & MMS;

 

2. Το irda του είναι ανοιχτού ή κλειστού τύπου; Δηλ. υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς εικόνων από κινητό σε κινητό;

 

Σας ευχαριστώ.....

 

:!: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον kostasdirt

 

Ναι γίνεται δες εδώ πως...http://www.samsunghandphones.com/V200.htm

 

 

me kompina loipon. sto ar8ro pou mou edei3es grafei oti den ginetai na steileis tis photos pou bgazeis ali8euei afto?

 

"Digital pics are stored usually as jpegs which you can't MMS out with the V200, cos as far as I know the phone can only MMS out icn and gif files.

 

A small complaint is that people with their own digital pics thus cannot MMS out their own pics to their friends."

Alwas Grey
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Το κινητό στέλνει κανονικά τις φωτογραφίες που έχουν τραβηχτεί με την camera στα mms. Δεν μπόρεσα όμως μέχρι στιγμής να βρώ τρόπο για να στείλω δύο μαζί. Όταν εισάγω την πρώτη, οι επιλογές που μου δείνει είναι είτε να την αντικαταστήσω με κάποια άλλη, είτε να προσθέσω κάτω από αυτή κείμενο…
Δημήτρης..-
Link to comment
Share on other sites

Christ…

 

Για το IRDA του δεν γνωρίζω… όσον αφορά όμως στα μηνύματα, στα μεν sms έχει αναφορά παράδοσης, στα δε mms έχει αναφορά παράδοσης και αναφορά ανάγνωσης.

Δημήτρης..-
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Sunrained

 

:) Γεια σε όλους παίδες…

 

Μόλις προχτές αγόρασα το αγαπημένο gadgetακι και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι πραγματική απόλαυση να το κρατάς στα χέρια σου. Το φινίρισμα το είναι άψογο (Δυστυχώς μου γρατσουνίστηκε λιγάκι μπροστά, αλλά σχεδόν δεν φαίνεται). Η οθόνη το δεν παίζεται(Μπορεί κανείς να το χρησιμοποιήσει ακομα και σαν μικρό φακό).Όσο για την κεραία του δεν νομίζω ότι δημιουργεί πρόβλημα. Και η πατέντα που έκανε ο φίλος μας ο Κώστας δεν νομίζω ότι είναι τίποτα παραπάνω από το να αφαιρέσει την κανονική κεραία του κινητού και να τοποθετήσει στην θέση της το καπάκι που βρίσκεται στο πάνω μέρος της. Βέβαια έχω και κάποια παράπονα με την συσκευούλα. Πρωτ’ απόλα δεν μου άρεσε η ποιότητα ήχου της. Δεν μιλάω για τα ringtones τα οποία και είναι φοβερά. Αναφέρομαι στην ποιότητα του ήχου του συνομιλητή. Εκτός του ότι είναι αρκετά χαμηλή η ένταση, εάν την ανεβάσεις στις δύο τελευταίες σκάλες παραμορφώνεται αρκετά. Από την άλλη δεν έχει java. Εδώ που τα λέμε όμως και να είχε, δεν νομίζω τα παιχνίδια που θα κατέβαζε κανένας να έτρεχαν γρήγορα. Έχω παρατηρήσει ότι ο επεξεργαστής είναι λιγάκι αργός, και στα παιχνίδια και στα κινούμενα υπόβαθρα. Τέλος πάντων όμως δεν γίνεται να τα έχουμε όλα!! ;) Δεν έχω καθόλου μετανιώσει για τα 510 € που έδωσα γι αυτόν τον διαβολάκο. :D :D

 

χι χι ε όχι και πατέντα, η κεραία είναι έξτρα και βιδώνει στη θέση της παλιάς καμμία σχέση με τη γνήσια οκ
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κατέχω το V200 με firmware ιδιο με τον ΜΙΒ αλλά έχω τα εξής προβλήματα:

 

1) Τα ελληνικά στον τηλεφωνικό κατάλαγο από Νokia 6510 τα σκότωνε! Απ'ότι ξέρω το συγκεκριμένο Nokia δεν έχει επιλογή γραμματοσειράς. Πάντως δοκίμασα την κάρτα μιας κοπέλας που είχε το παλιό 3210 και τα ελληνικά τα εμφάνιζε άψογα. Κάτι πρέπει να παίζει με τα Unicode.

 

2) Το πρόγραμμα GPRS που το δοκίμασα σε XP δεν υποστήριζε ελληνικά (κάποιοι χαρακτήρες απουσίαζαν). Τώρα δεν δοκίμασα να κάνω συγχρονισμό με Outlook να δώ αν εκεί τα ελληνικά είναι OK.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας μου απαντήσει pls κάποιος :

 

(Τ9 ελληνικό γνωρίζω πως δεν υποστηρίζει ακόμα....)

 

-Όμως στο multitap τα ελληνικά είναι :

Α- Πρώτα στα αντίστοιχα πλήκτρα;

Β- Τελευταία μετά τους λατινικούς χαρακτήρες;

Γ- Συγκεντρωμένα σε κάποιο πλήκτρο, συνήθως στο μηδεν;

 

Ευχαριστώ..... :)

Link to comment
Share on other sites

TO B.............

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Αγόρασα πρόσφατα το V200.Εχει μέσα στη συσκευσία δύο μπαταρίες.

Θέλω να ρωτήσω αν εκτός από το ότι η μια είναι πιο λεπτή,έχουν διαφορά ως πρός την χωρητικότητα?Αν δηλαδή η μικρή διαρκεί πιο λίγο.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nemos

 

Γεια σας.

Αγόρασα πρόσφατα το V200.Εχει μέσα στη συσκευσία δύο μπαταρίες.

Θέλω να ρωτήσω αν εκτός από το ότι η μια είναι πιο λεπτή,έχουν διαφορά ως πρός την χωρητικότητα?Αν δηλαδή η μικρή διαρκεί πιο λίγο.

 

ευχαριστω

 

 

 

σαφεστατα και η πιο χοντρη εχει μεγαλυτερη χωρητικοτητα....η διαφορα ειναι εμφανης,,

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Chameleon .

Είχα βάλει την μικρή για λόγους ...αισθητικής.Οπότε την έβγαλα και έβαλα την μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nemos

 

Ευχαριστώ Chameleon .

Είχα βάλει την μικρή για λόγους ...αισθητικής.Οπότε την έβγαλα και έβαλα την μεγάλη.

 

 

εγω εχω την μικρη συνεχεια πανω και τη μεγαλη για εφεδρεια...σε περιπτωση που τα φτησει η slim πεταω την κανονικη....μην ξεχνας οτι η slim θελει και λιγοτερο χρονο φορτισης...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

re pedia, kanenan tis prokopis ixo pou 8a broume gia to V200 , enow 40 fonon , oxi apo to T100.org pou exei gia to t100,

 

kai episeis , mporete na mou stilete kanena kalo gif (me orea xromata pou na dixnoun tis dinatotites tis o8onaras tou V200) sto MAIL mou

 

(andreas_mib@hotmail.com) sas parakalo giati exw faei to kosmo kai brika mono 5-6 gif kai afta de lene ... :( ta ypoloipa kala den mpenoun (einai panw apo 30kb) kai den ta dexete to kinito :( kai brika poly orea sto t100.org :(

any way

 

opios loipon exei kanena wallpaper gif oreo as mou stilei kanena sto mail mou pleeeease :) andreas_mib@hotmail.com 8a sas eygnomono gia panta (eimai kseftila me ta ergostasiaka wallpaper eimai akoma :(

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-V200

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...