Jump to content

Beidou Little Pepper Q1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαρτάται πόσο βαθιά θες να χώσεις το χέρι στην τσέπη...

Δες εδώ και εδώ

 

Eχμ ακριβες,πηρα αυτη που πηρες κιεσυ τελικα:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και αναφέρθηκε από κάποιο μέλος πως σε επικοινωνία οι κινέζοι είπαν έχει Multilanguage ROM. Τελικά όσοι το πήρατε στα χέρια σας η stock του έχει ελληνικά ή όχι?

 

Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν το κοίταξα καν...

 

Επίσης μιας και το κατέχεις ArisSX1 Και φαντάζομαι έχει CWM περασμένο. Όταν βρεις χρόνο κάνε ένα nandroid backup και μετά flashare αυτή την MIUI να μου πεις αν παίζουν τα ελληνικά. MIUI LA-Q1. Μόλις έβαλα να γίνεται upload 3.50 π.μ φαντάζομαι το πρωί θα είναι έτοιμα. Πέρασα και το SD Mounter στα system apks ώστε να υπάρχει διαθέσιμο το USB mass storage απευθείας.

 

Δοκίμασα την ROM που ανέβασες. Έχει το xperia keyboard extra από την default miui αλλά δεν βρίσκω ούτε το SD Mounter ούτε την δυνατότητα να βάλεις Ελληνικά στο system UI (έχει English και κινέζικα, ότι έχει και η default).

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Χμ πειραματίζομαι να σου πω την αλήθεια με το jBart (Και εσύ είσαι το πειραματοζωό μου :P αλλά δες το από τη θετική πλευρά, βοηθάς στην εξέλιξη!). Θα το ψάξω λίγο παραπάνω...Το SD mounter σίγουρα πρέπει να βρίσκεται στο system/app απλά γιατί δεν στο εμφανίζει στα apps δεν μπορώ να καταλάβω. Κάνε ένα τσεκ στο system/app να δεις αν είναι εκεί το SDmounter.apk
Link to comment
Share on other sites

Χμ πειραματίζομαι να σου πω την αλήθεια με το jBart (Και εσύ είσαι το πειραματοζωό μου :P αλλά δες το από τη θετική πλευρά, βοηθάς στην εξέλιξη!). Θα το ψάξω λίγο παραπάνω...Το SD mounter σίγουρα πρέπει να βρίσκεται στο system/app απλά γιατί δεν στο εμφανίζει στα apps δεν μπορώ να καταλάβω. Κάνε ένα τσεκ στο system/app να δεις αν είναι εκεί το SDmounter.apk

 

Θα το ξανακοιτάξω μέσα στο Σαββατοκύριακο που θα έχω λίγο χρόνο.

Νομίζω ότι το σημαντικότερο είναι να επικεντρωθούμε στο να κάνουμε compile τον 3.4 της nVidia στο Beidou...

 

Έκανα fork το repo του riverzhou στον 3.4 πυρήνα του Tegra 3 και πήρα το defconfig από το la-q1 με τον 3.1.10 και τα έβαλα στο repository.

 

Έχω ενεργοποιήσει το CONFIG_TEGRA_IOMMU_SMMU καθώς έβγαζε πρόβλημα χωρίς αυτό. Ακόμα δεν κάνει compile αλλά (ελπίζω) θα διορθωθεί βήμα προς βήμα...

 

Όποιος ενδιαφέρεται να βοηθήσει ευπρόσδεκτος!

Το repository βρίσκεται εδώ

 

18:50 : Ο πυρήνας πλέον κάνει compile επιτυχώς

Edited by ArisSX1
Ενημέρωση github
It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

γμτ δεν εχω κ καθολου τετοιες γνωσεις να βοηθουσα λιγο:O

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραλάβει και εγώ εδώ και 4 μέρες από το Pandawill. Μέχρι στιγμής το κινητό δουλεύει περίφημα χωρίς προβλήματα πουθενά. Εντυπωσιακή η οθόνη του, αν και δεν ξέρω αν είναι gorilla glass (και ούτε θέλω να δοκιμάσω αν αντέχει:lol:). Bluetooth ok, gps ok (με το turbo gps 2). Με χάλασε που δεν λειτουργεί το otg, αν και διάβασα ότι υποστηρίζεται και ίσως κάτι γίνει στο μέλλον. Μόνη αγωνία είναι να μπορέσουμε να αναβαθμίσουμε σε 4.Χ (ότι να 'ναι πάνω από 4.1).

Το κοιτούσα μέρες στο Pandawill και δεν αποφάσιζα (μου την είχε φέρει παλιότερα το κινεζομάγαζο), αλλά μόλις είδα την προσφορά mothersday2014 το χτύπησα στα 85 δολ. (64 ευρώπουλα)

Αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι, για να μπορέσουμε να αναβαθμιστούμε πείτε μου...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που βρήκα χρόνο και έπαιξα η miui έχει θέμα και μετά από λίγο μετά από reboot χάνω notifications.Δηλαδη μπορεί να γράψει κάποιος στο Facebook ή να έρθει mail και να μην μου έρθει notification.Κανενας άλλος με miui να το επαληθευσει?
HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Λίγο που βρήκα χρόνο και έπαιξα η miui έχει θέμα και μετά από λίγο μετά από reboot χάνω notifications.Δηλαδη μπορεί να γράψει κάποιος στο Facebook ή να έρθει mail και να μην μου έρθει notification.Κανενας άλλος με miui να το επαληθευσει?

 

Τελικά εγώ έβγαλα τη miui καθώς δεν ήταν 100% σταθερή. Γύρισα στην ROM του pandawill με στοκ android!

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να το παρω για την κοπέλα μου

 

1)δουλευει out of the box ή τουλαχ με λίγη ενασχόληση (πχ πέρασμα google play) ή θελει να το αναλάβω για καιρο και μετα να της το δωσω??

2)Η κάμερα ειναι σχετικά καλή για 8 mp?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να το παρω για την κοπέλα μου

 

1)δουλευει out of the box ή τουλαχ με λίγη ενασχόληση (πχ πέρασμα google play) ή θελει να το αναλάβω για καιρο και μετα να της το δωσω??

2)Η κάμερα ειναι σχετικά καλή για 8 mp?

 

1. Δουλεύει μια χαρά, έχει ήδη google play και ελληνικά, δεν χρειάζεται να πειράξεις τίποτα.

2. Δεν ξέρω τα standards σε κινητά, για μένα μια χαρά μου φαίνεται... δεν συγκρίνεται προφανώς με κανονική φωτογραφική των 8MP.

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

1. Δουλεύει μια χαρά, έχει ήδη google play και ελληνικά, δεν χρειάζεται να πειράξεις τίποτα.

2. Δεν ξέρω τα standards σε κινητά, για μένα μια χαρά μου φαίνεται... δεν συγκρίνεται προφανώς με κανονική φωτογραφική των 8MP.

 

Πολύ ωραία, ειναι υποψήφιο μιας και εχει τοσο χαμηλη τιμη....Για την κάμερα, θέλω απλά να βγάζει καλές φωτο, καλύτερες απο ενα sony με 5 mp camera...

 

Για αργότερα, root γίνεται ευκολα?

Link to comment
Share on other sites

@ArisSX1

Αμα θελεις κανε μια προσπαθεια με την τελευταια official MIUI απο Εδω

 

Εμενα ολα τα προβληματα λυθηκαν με αυτη.Το μονο που δεν παιζει ειναι το καινουργιο feature με τα notifications ---->

<------

Αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος γιατι εκανα μονο το update ~33mb και οχι clean Install.

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

από μπαταρία καλά είμαστε?

 

Καλή είναι, αλλά όχι φοβερή. Με πολύ ελαφριά χρήση, μου κράτησε 3,5 μέρες (ανοιχτό όλο το 24ωρο). Μετά το δοκίμασα με αρκετή χρήση, wifi, παιχνιδάκια, φωτογραφίες, βίντεο, 3g και μου κράτησε 2 μέρες (δηλαδή το βραδάκι της 2ης μου έκλεισε πάνω σε ένα τηλεφώνημα).

Τη μόνο αλλαγή που έχω κάνει για να μη χάνω ποτέ το σήμα από το χάλια 3g της Vodafone, έχω τσεκάρει να δουλεύει μόνο με gprs (2g το γράφει) και το αλλάζω όταν θέλω δεδομένα ίντερνετ. Αυτό φαντάζομαι έχει βοηθήσει και την μπαταρία...

 

Για τη φωτογραφική μηχανή, είναι πολύ καλή με πολύ ζωντανά χρώματα, αρκεί να έχει αρκετό φως. Αλλιώς πιξελίζουν πολύ οι φωτό....

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι, αλλά όχι φοβερή. Με πολύ ελαφριά χρήση, μου κράτησε 3,5 μέρες (ανοιχτό όλο το 24ωρο). Μετά το δοκίμασα με αρκετή χρήση, wifi, παιχνιδάκια, φωτογραφίες, βίντεο, 3g και μου κράτησε 2 μέρες (δηλαδή το βραδάκι της 2ης μου έκλεισε πάνω σε ένα τηλεφώνημα).

Τη μόνο αλλαγή που έχω κάνει για να μη χάνω ποτέ το σήμα από το χάλια 3g της Vodafone, έχω τσεκάρει να δουλεύει μόνο με gprs (2g το γράφει) και το αλλάζω όταν θέλω δεδομένα ίντερνετ. Αυτό φαντάζομαι έχει βοηθήσει και την μπαταρία...

 

Για τη φωτογραφική μηχανή, είναι πολύ καλή με πολύ ζωντανά χρώματα, αρκεί να έχει αρκετό φως. Αλλιώς πιξελίζουν πολύ οι φωτό....

 

Σε ευχαριστώ φιλε..Μια ερώτηση : οι ιντσες αρχίζουν να μετράνε απο κει που είναι τα soft keys ή ειναι 4,7 χωρίς να περιλαμβάνεται αυτό το πλαίσιο?

 

PS:κουπόνι για να βγει ακόμα φθηνότερα απο 95?

PS1: Η επίσημη εκδοση android έχει μείνει στην 4.1.1 σωστα?

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα νομιζω οτι δενειναι και πολυ "γυναικειο". με θηκη θα παει 12-14mm και 200γρ.

δε κοιτας κανενα doogee; αλλα ας μας πει εντυπωσεις καποιος που το πηρε για δωρο.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα νομιζω οτι δενειναι και πολυ "γυναικειο". με θηκη θα παει 12-14mm και 200γρ.

δε κοιτας κανενα doogee; αλλα ας μας πει εντυπωσεις καποιος που το πηρε για δωρο.

 

έχει ακριβως ιδιες διαστασεις με το newman n2 που εχω εγώ οπότε ξέρει τι να περιμένει...Κι εγώ μεγάλο το θεωρώ...

Στις παραπάνω ερωτησεις αν γινεται να βρω απάντηση και παραγγέλνω..

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα επίσης να αναφέρω ότι το κινητό έχει ompt socket όποτε τα φοβερά Sony Ericsson mh1 hands-free της προσφοράς του eshop με 8€ δουλεύουν τέλεια χωρίς adaptor.
HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φιλε..Μια ερώτηση : οι ιντσες αρχίζουν να μετράνε απο κει που είναι τα soft keys ή ειναι 4,7 χωρίς να περιλαμβάνεται αυτό το πλαίσιο?

 

PS:κουπόνι για να βγει ακόμα φθηνότερα απο 95?

PS1: Η επίσημη εκδοση android έχει μείνει στην 4.1.1 σωστα?

 

Δυστυχώς, τα soft keys περιορίζουν λιγάκι την οθόνη.

Βγήκε κουπόνι fathersday2014 (αντίστοιχο με το mothersday2014), αλλά νομίζω ότι έχει ξεμείνει από στοκ το Pandawill

Ακόμα 4.1.1 είμαστε....:( αλλά ελπίζουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, τα soft keys περιορίζουν λιγάκι την οθόνη.

Βγήκε κουπόνι fathersday2014 (αντίστοιχο με το mothersday2014), αλλά νομίζω ότι έχει ξεμείνει από στοκ το Pandawill

Ακόμα 4.1.1 είμαστε....:( αλλά ελπίζουμε :)

 

εννοείς δηλαδη οτι το πλαίσιο αυτο ανήκει στις 4,7 ιντσες..κακό αυτο αλλα οκ...

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

@ArisSX1

Αμα θελεις κανε μια προσπαθεια με την τελευταια official MIUI απο Εδω

 

Εμενα ολα τα προβληματα λυθηκαν με αυτη.Το μονο που δεν παιζει ειναι το καινουργιο feature με τα notifications ---->

<------

Αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος γιατι εκανα μονο το update ~33mb και οχι clean Install.

 

Πέτρο δεν νομίζω ότι θα ξαναβάλω την MIUI σαν μόνιμη ROM, με εκνευρίζει που έχει αρκετά κινέζικα μέσα και στο market και είναι τίγκα στα κινέζικα apps. Έχω στήσει τώρα το κινητό ακριβώς όπως το χρειάζομαι και μάλλον θα μείνω έτσι μέχρι να γίνει κάτι το συνταρακτικό (CM ή νέος πυρήνας).

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρόνια πολλά !

Κι ενω εχω διαβασει το νημα και είμαι έτοιμος να δώσω παραγγελία στο pandawill ρωταω στο live chat μια Maria και με απανταει (2 φορες) Can't root! τι συμβαίνει; Θα εχω πρόβλημα αν το πάρω;Ετσι κι αλλιώς δεν είμαι λάτρης του <πειράγματος>

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και χρόνια πολλά !

Κι ενω εχω διαβασει το νημα και είμαι έτοιμος να δώσω παραγγελία στο pandawill ρωταω στο live chat μια Maria και με απανταει (2 φορες) Can't root! τι συμβαίνει; Θα εχω πρόβλημα αν το πάρω;Ετσι κι αλλιώς δεν είμαι λάτρης του <πειράγματος>

 

Παίδες ας μην επαναλαμβάνουμε συνεχώς τα ίδια πράγματα. Τα είπα δύο σελίδες πίσω όλα νομίζω, σε αυτό το ποστ.

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απάντησή σου. Και ναι, είχα διαβάσει το ποστ που αναφέρεις αλλά με μπέδεψε η Κινέζα ! Οπότε εγω προχωρω ( με δική μου ευθύνη) κι αν χρειαστώ κατι θα σας ξαναενοχλήσω!!:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...