Jump to content

Beidou Little Pepper Q1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά από πού μπορούμε να το παραγγείλουμε? Το pandawill το έχει out of stock.

 

Δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο, αλλά έχει Paypal...

 

http://www.hkbrandsmall.com/beidou-hot-pepper-laq1-smartphone-tegra-3-quad-core-47-inch-hd-gorilla-glass-screen-p-671.html?number_of_uploads=0#.U3-qIfl_tsl

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

GPS,επιδοσεις 100% ικανοποιημενος.

Φωτο,οθονη 95% ικανοποιημενος.

 

Γενικα καλη αγορα.μπαταρια θα δουμε

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Νταξει το κινητακι δινει πολυ πονο..με τεγκρα 3 και με ΕΝτυπωσιαζει σε μπαταρια..

 

Σε συγκριση με lg 4x,lg vu ,αλλο πραμα κατεμε.

Εβαλα και τα mh1 ακουστικα απο eshop...

Επιτελους χωρις μετατροπεα αριστοτατος ηχος!!!!!!!!!.

 

Παρτε το,καμμια υπερθεμανση ως τωρα...αυτη η χαμηλη υποχρονιση του τεγκρα βοηθησε πολυ!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!

νεο μελος εδω παιδια,επομενως ζητω συγγνωμη εκ των προτερων για οποιοδηποτε προβλημα δημιουργησω :O

Παρηγγειλα απο pandawill το LA-Q1 στις 09/05/2014,παρελαβα 26/05/2014.σχετικα καλος χρονος δεδομενου οτι μεσολαβησαν 2 σ-κ.

θα ξεκινησω με τα θετικα:

-πολυ καλη αποκριση οθονης,ευχρηστο,google play store και ελληνικα προεγκατεστημενα,γρηγορος επεξεργαστης,οντως gorilla glass screen(αν και δεν ηθελα να το δοκιμασω η τυχη τα εφερε ετσι ωστε να πεσει νερο επανω)

Αρνητικα:

-μπαταρια(ολη μερα χρηση ως τηλεφωνο και αρκετη χρηση internet,αποτελεσμα:καθε βραδυ φορτιση)

ελαχιστη εως καθολου χρηση Internet 3 μερες ανετα

-mass storage-δεν αναγνωριζεται απο τον υπολογιστη:οπως εχω διαβασει απο τα υπολοιπα σχολια ολοι εχουν το ιδιο θεμα

Για μενα παρα πολυ ενοχλητικο,τοσο που μπηκα στην εξυπ.πελατων του σαιτ και μετα απο μια συζητηση 1,30 ωρας και σκληρων(?!) διαπραγματευσεων μου εδωσαν ενα κουπονι 20 δολλαριων και 2 universal θηκες δωρο στην επομενη παραγγελια μου.κατι ειναι κι αυτο!

Η αλλα επιλογη ηταν επιστροφη,επιδιορθωση και αποστολη πισω-2 μηνες μεσ'το νερο(συμφωνα με τα δικα τους λεγομενα)

δεν εχω ξανακανει rooτ και δε σας κρυβω οτι πολυ το φοβαμαι μην κανω καμια ανοησια και το καταστρεψω...αμα ξεπερασω τους φοβους μου θα σας ενημερωσω για το αποτελεσμα...

-ακουστικα:οτι κι αν δοκιμασα παλια,καινουρια,διαφορετικες επωνυμες η μη μαρκες ενα και βασικο:παιδια δεν ακουω σχεδον τιποτα,η ενταση στο τερμα κι ακουγεται ελαχιστα(και στις κλησεις και στο ραδιοφωνο).δοκιμασα να μην το βαλω τερμα μεσα(ποσο προστυχο παιζει να ακουγεται αυτο?)και ακουγεται παρα πολυ καλα και δυνατα αλλα μοναχα το ενα ακουστικο το αλλο σιωπη ιχθυος.Ενω αν το βαλω στο μεγαφωνο ακουγεται σαν καμπανα καθαρα και δυνατα.αν κανω κατι λαθος παιδια κοροιδεψτε ελευθερα...αλλα αν εχετε λυση διαφωτιστε με σας παρακαλω.

-ποιοτητα κλησεων(χωρις headset):μικρο θεματακι αλλα αρκετα εκνευριστικο ειδικα οταν εισαι μεσα στο λεωφορειο και πρεπει να ξεφωνιζεις για να σ'ακουσει ο συνομιλητης σου αλλα και ο ιδιος να φωναζει γιατι δε τον ακους!και δεν εχει να κανει με τις ρυθμισεις ολα στο τερμα.

-θερμοκρασια:επειδη ως κοριτσακι δεν παιζω παιχνιδια παρα μονο τα κλασσικα του facebook,πανω απο 10 λεπτα παιχνιδιου ζεσταινεται αρκετα το πισω πανω μερος του κινητου(αλλα δεν παθαινω και εγκαυματα 3ου βαθμου).

Αυτα προς το παρον!ελπιζω να βοηθησα εστω και λιγο καθως οι γνωσεις μου στον προγραμματισμο ειναι ελαχιστες και η εμπειρια μου σε smartphones μικρη...

Sorry για το μεγαλης εκτασης post...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το ακουστικό καθώς και με το handfree που αναφέρει η κοπέλα παραπάνω το αντιμετωπίζω κι εγώ με stock rom.

Όσοι έχετε περάσει σε Miui rom εξακολουθείτε να αντιμετωπίζετε αυτό το πρόβλημα;

Γενικά ποια είναι τα προβλήματα που αντιμετωπίσατε με την Miui;

Edited by Ampalaea
Link to comment
Share on other sites

Σε stock και σε miui τα mh1 που έχω για handsfree παίζουν τέλεια.Ένα άλλο σετ που έχω από Galaxy Note 3 θέλουν ανταπτορα για να παίξουν.Το μικρόφωνο επίσης παίζει μια χαρά και μπορώ να πω πως έχει και αρκετά καλο cancellation.

 

Στο άλλο κομμάτι της ερώτησης σου περί miui εδώ και 2 εκδόσεις μπορώ να πω πως είναι bug free και με πολύ καλή μπαταρία.Και μιλάω για το καθαρό miui από το official site και όχι από το needrom.Και κάθε βδομάδα έχει και Ota update ακόμα και για τη πιπεριά μας.

Για εμένα προσωπικά miui+exposed (wsm tools)και δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.

HTC HD2 ---> Galaxy S2 ---> Galaxy Nexus ---> Moto Atrix ---> Moto Razr ---> Galaxy Note --->Galaxy note 2--->Moto G--->Note 3 :D
Link to comment
Share on other sites

Φώτο τραβάει αλά gs3 χοντρικα.

Mass storage???

Εγώ εύκολα το έκανα στικακι με usb και πέρασα σειρες.

 

Ψαχνω σε xda το app που τρέχει μόνο τον οικονομικό core αλλά είναι overkill αυτό για τον μέσο χρηστη.

 

Κινητήρα σε τιμαρα

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Φώτο τραβάει αλά gs3 χοντρικα.

Mass storage???

Εγώ εύκολα το έκανα στικακι με usb και πέρασα σειρες.

 

Ψαχνω σε xda το app που τρέχει μόνο τον οικονομικό core αλλά είναι overkill αυτό για τον μέσο χρηστη.

 

Κινητήρα σε τιμαρα

 

Για Mass Storage δείτε εδώ. Εγώ έτσι το χρησιμοποιώ και δουλεύει χωρίς προβλήματα!

 

@mertaghon2 φαντάζομαι και εσύ έτσι το χρησιμοποιείς; Εκτός αν έχεις βρει κάποια καλύτερη λύση (κρέμομαι/κρεμόμαστε από τα χείλη σου!)

 

Αυτό για τον οικονομικό πυρήνα είναι ενδιαφέρον, αν το βρεις ανέβασε το και εδώ.

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχοντας αυτό το smartphone εδώ και ένα μήνα θα σου πρότεινα να μη το πάρεις. Δεν είναι κακό κινητό αλλά αυτό το πρόβλημα με τις διακοπές στις κλήσεις δεν παλεύεται.

Πάρε κάποιο που θα έχει καλύτερη υποστήριξη ώστε τέτοια προβλήματα να λύνονται πιο γρήγορα.

Edited by Ampalaea
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχοντας αυτό το smartphone εδώ και ένα μήνα θα σου πρότεινα να μη το πάρεις. Δεν είναι κακό κινητό αλλά αυτό το πρόβλημα με τις διακοπές στις κλήσεις δεν παλεύεται.

Πάρε κάποιο που θα έχει καλύτερη υποστήριξη ώστε τέτοια προβλήματα να λύνονται πιο γρήγορα.

 

 

Έχοντας το κινητό 2 μήνες λέω ότι κάνει χαμηλές πτήσεις. Πετάει και το μόνο που το κρατάει στη γη είναι το 4.1. Αν είχε 4.2 και άνω, που αξιοποιεί καλύτερα τον TEGRA 3, θα ήταν ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Μόνο αρνητικό είναι η θερμοκρασία που αναπτύσεται πάνω δεξιά του κινητού, μετά από λίγα λεπτά παιχνιδιού. Όσο για την υποστήριξη, μάλλον έχεις δίκιο....

Αλλά με 65 Ευρώ, ούτε ΜΡ4 δεν παίρνεις...

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές έχεις δίκιο. Στην δική μου περίπτωση όμως ποτέ δεν δουλεψε αξιόπιστα σαν τηλέφωνο. Έχανε το σήμα του, όταν μιλούσα έκανε διακοπές και πολλές φορές όταν με καλούσαν φαινόμουν κατειλημένος. Δεν άντεξα, το παράτησα.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα factory reset ή να ξαναπεράσεις την stock rom. Προσωπικά επιβεβαιώνω όσα λέει ο tirnman, και έχω πάρει 2 ίδια, κανένα παράπονο και στις δύο συσκευές!
It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε σελίδα του κατασκευαστή: http://bbs.xiaolajiao.com/thread-653-1-1.html

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πρέπει όμως να έχουμε όλοι το νου μας, μήπως βγει το 4.2 και εξής, γιατί αδικείται ο επεξεργαστής με την 4.1. Ίσως λυθεί και το πρόβλημα με τη θερμοκρασία. Η απόδοση σίγουρα θα εκτοξευθεί...

Οπότε, όποιος το πάρει είδηση πρώτος, το παραθέτει εδώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε γενικές γραμμές έχεις δίκιο. Στην δική μου περίπτωση όμως ποτέ δεν δουλεψε αξιόπιστα σαν τηλέφωνο. Έχανε το σήμα του, όταν μιλούσα έκανε διακοπές και πολλές φορές όταν με καλούσαν φαινόμουν κατειλημένος. Δεν άντεξα, το παράτησα.

 

Ένα πολύ ωραίο κολπάκι που το κάνω σε όλα τα κινητά μου πλέον, γιατί η Voda και η Wind από 3g πετάνε, είναι να τα ρυθμίζω να έχουν μόνο 2g λήψη. Με αυτό πετυχαίνω και οικονομία μπαταρίας, καθόλου κολλήματα στις κλήσεις και απίστευτο σήμα.....

Για δοκίμασέ το...

 

Μετά από 5 μήνες συντροφιάς, το LA-Q1 μας άφησε χρόνους...

Ο Θεός να αναπαύσει την CPU του.....

Edited by tirnman
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...