Jump to content

[Off-topic] [Προς κυκλοφορία] HTC One 2014 (M8)


Te_salat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]43576[/ATTACH][ATTACH]43577[/ATTACH]

Εγώ δεν το δίνω κωστή!!!

Όταν έρθει το s5 and Sony z2 τότε θα αποφασίσω...

Χθες και σήμερα το δουλεύω πιο πολύ από το note και μου αρέσει όλο και πιο πολύ...

 

Νικόλα πανικοβληθηκα πρώτη φορά βάζω αγγελία και δεν εχω ουτε ενα μήνυμα σε 3 μέρες. Τελικά οτι και να λενε δεν πουλά το iphone στην Ελλάδα. Το M8 σε 2 ωρες ειχα 3 πελάτες.

Δεν μπορω να κρατήσω ταυτόχρονα 3 τηλέφωνα κι ένα ταμπλετ.

Αν ήξερα οτι θα δώσω το iphone αμέσως μόλις πάω κάτω θα το κράταγα. Αλλά και εκεί δεν βρίσκεις εύκολα κάποιον έτοιμο να δωσει 550 ευρώ.

 

 

 

 

 

Νικολα σε τι φωτεινοτητα το εχεις?

 

Αυτή είναι η αυτονομία του. Στάνταρ

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν με χάλασε τίποτα, απλά δεν μπορώ να πουλήσω με τίποτα το iphone5s, εκτός και αν το σκοτώσω. Το είχα αγγελία 3 μέρες και δεν ενδιαφέρθηκε κανείς. Απο άλλο site με πήρε ενα άτομο κι ενώ το κανονίσαμε, με ξαναπήρε τελευταία στιγμή να του το δώσω λιγο φθηνότερα γιατί δεν έβγαιναν τα χρήματα του.

Θα κρατήσω το i5s προς το παρών και θα ξαναπάρω το Μ8 τον Αύγουστο που θα ξανά έλθω Ελλάδα. Θα είναι πολυ πιο φτηνό και με τα χρήματα που θα πάρω στην Αίγυπτο απο το iphone θα έλθει μια η άλλη. Εκεί η τιμή του ειναι 750 ευρώ κλειδωμένο και δεν υπάρχουν ιντερνετομαγαζα.

 

Sorry δεν θα σου κάνω παρατήρηση αλλά το 5s κοστίζει σφραγισμένο 530€ και εσύ περίμενες να βρεις αγοραστή στα 550€;

Πάνω από 480€ δεν πιάνεις εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν θα σου κάνω παρατήρηση αλλά το 5s κοστίζει σφραγισμένο 530€ και εσύ περίμενες να βρεις αγοραστή στα 550€;

Πάνω από 480€ δεν πιάνεις εύκολα

 

 

Φίλε το δικό δεν είναι σαν αυτά των 530. Μπορούσα να το παρω κι εγώ στα 540 αλλά επειδή δεν θελω προβλήματα σαν αυτα που διαβάζω με τα button που κουδουνιζουν, τις πετσικαριαμενες οθόνες κλπ κλπ, προτίμησα να δώσω 580 και να μην το πάρω από τον εγγλεζο μεταπωλητή από τον οποίο αγοράζουν όλα τα σκρουτζομαγαζα.

Αν δεις στα φόρουμ τα περισσότερα με προβλήματα είναι από Αγγλία.

Στα iPhone δεν υπάρχει DOA από τα σκρουτζομαγαζα. Αν υπάρχει πρόβλημα θα περιμένεις ανακατασκευασμένο. Συν ότι προσέφερα αχρησιμοποίητα αξεσουάρ που κοστίζουν συνολικά 80+ ευρώ μαζί με αυτά που δεν έχω παραλάβει ακόμα και θα παραδίδονταν στον αγοραστή.

Η χρήση του ήταν μια βδομάδα. Πραγματικά καινούργιο. Σιγά μην έκανα μαγκα κάποιον δίνοντας το 480 δηλαδή 180 ευρώ λιγότερο από ότι μου κόστισε με τα αξεσουάρ τα οποία εκτός της θήκης που χρησιμοποιώ είναι σφραγισμένα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το δικό δεν είναι σαν αυτά των 530. Μπορούσα να το παρω κι εγώ στα 540 αλλά επειδή δεν θελω προβλήματα σαν αυτα που διαβάζω με τα button που κουδουνιζουν, τις πετσικαριαμενες οθόνες κλπ κλπ, προτίμησα να δώσω 580 και να μην το πάρω από τον εγγλεζο μεταπωλητή από τον οποίο αγοράζουν όλα τα σκρουτζομαγαζα.

Αν δεις στα φόρουμ τα περισσότερα με προβλήματα είναι από Αγγλία.

 

Ειλικρινά ότι πιο άκυρο έχω διαβάσει. Κυριολεκτικά ομως... Δεν εχει λογική αυτο που λες, εσυ το σκέφτηκες και έβγαλες αυτο το συμπέρασμα; Έχεις κάποια απόδειξη; Κάποιο link που να λένε και άλλοι κατι τέτοιο; Γελάει ο κόσμος... Εκτός κι αν σου το πε κανένας μαγαζάτορας για να στο πασάρει

:)
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ότι πιο άκυρο έχω διαβάσει. Κυριολεκτικά ομως... Δεν εχει λογική αυτο που λες, εσυ το σκέφτηκες και έβγαλες αυτο το συμπέρασμα; Έχεις κάποια απόδειξη; Κάποιο link που να λένε και άλλοι κατι τέτοιο; Γελάει ο κόσμος... Εκτός κι αν σου το πε κανένας μαγαζάτορας για να στο πασάρει

 

Φιλαρακι άκυρος εισαι εσύ. Δεν ειμαι χθεσινος ουτε εχω την ηλικια σου.

Κανε μια γυρα στα διάφορα apple φόρουμ και θα δεις προβλήματα και καυγάδες με το δηθεν DOA και το τι παρουσιάζουν.

Είναι τυχαίο οτι ολα τα μαγαζιά που το έχουν σ αυτη την τιμή το φέρνουν απο Αγγλία;

Δεν ειπε κανείς οτι όλα ειναι ελαττωματικά. Όμως το ποσοστό ειναι μεγάλο για να είναι τυχαίο.

 

@@@Αν μπορεί κάποιος mod να διαγράψει τα άσχετα μηνύματα μην μεταφερθούν στο επίσημο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αν το παρεις απο εξωτερικο απο αγγλια η γερμανια, ισχυει η εγγυηση εδω η η αντιπροσωπεια κανει νερα?
Link to comment
Share on other sites

Καποια μαγαζια δινουν DOA, καποια οχι, καποια περισσοτερες μερες, καποια λιγοτερες.

Αυτο ισχυει και για ολες τις συσκευες, οχι μονο τα αιφον.

Εδω μεσα εχουμε διαβασει ιστοριες ολων των ειδων.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

αν το παρεις απο εξωτερικο απο αγγλια η γερμανια, ισχυει η εγγυηση εδω η η αντιπροσωπεια κανει νερα?

 

Η arvato αναλαμβάνει εδώ service αν δεν κάνω λάθος.

Λογικά θα σε εξυπηρετήσουν(ας μας πει καλύτερα κάποιος που αγόρασε από εξωτερικό HTC και αν τον εξυπηρέτησαν με πρόβλημα στη συσκευή )

Σε εμένα σε όλα τα κινητά μου ποτέ δεν μου έβγαλε πρόβλημα στην πορεία άλλα στην αρχή που βέβαια τα σούταρα πίσω στο κατάστημα αγοράς.:p

Μόνο Nokia/Samsung είναι εγγύηση σε αυτά(αλλά δεν έχουν συσκευές δυστυχώς που να μου αρέσουν/ταιριάζουν στα γούστα μου)

Όλοι οι υπόλοιποι δεν είσαι ποτέ σίγουρος αν σε καλύψει από εδώ αντιπροσωπία

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι άκυρος εισαι εσύ. Δεν ειμαι χθεσινος ουτε εχω την ηλικια σου.

Κανε μια γυρα στα διάφορα apple φόρουμ και θα δεις προβλήματα και καυγάδες με το δηθεν DOA και το τι παρουσιάζουν.

Είναι τυχαίο οτι ολα τα μαγαζιά που το έχουν σ αυτη την τιμή το φέρνουν απο Αγγλία;

Δεν ειπε κανείς οτι όλα ειναι ελαττωματικά. Όμως το ποσοστό ειναι μεγάλο για να είναι τυχαίο.

 

@@@Αν μπορεί κάποιος mod να διαγράψει τα άσχετα μηνύματα μην μεταφερθούν στο επίσημο.

 

καλημερα κωστα,εχεις δικιο,κ γω οσο αφορα οταν αγοραζω ακριβη συσκευη την αγοραζω απο καταστημα κ ποτα δεν ειχα προβλημα,απο skroutz Μου εχουν κατσει 3 χτυπημενες συσκευες...κ ηταν σφραγισμενες.εαν ειναι να δωσεις την 700 αρα απο την αρχη,το αγοραζεις απο μεγαλο καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι άκυρος εισαι εσύ. Δεν ειμαι χθεσινος ουτε εχω την ηλικια σου.

Κανε μια γυρα στα διάφορα apple φόρουμ και θα δεις προβλήματα και καυγάδες με το δηθεν DOA και το τι παρουσιάζουν.

Είναι τυχαίο οτι ολα τα μαγαζιά που το έχουν σ αυτη την τιμή το φέρνουν απο Αγγλία;

Δεν ειπε κανείς οτι όλα ειναι ελαττωματικά. Όμως το ποσοστό ειναι μεγάλο για να είναι τυχαίο.

 

@@@Αν μπορεί κάποιος mod να διαγράψει τα άσχετα μηνύματα μην μεταφερθούν στο επίσημο.

Οταν το 70% αγοραζει απο skroutz ειναι λογικο το 70% των προβληματων να ειναι σε αυτες τις συσκευες ετσι? Συγνωμη αλλα εχω φαει με το κουταλι 4 χρονια τωρα ολα τα φορουμ της apple και Ελλαδας και εξωτερικου αλλα αυτο που ειπες τωρα πρωτη φορα το διαβαζω ειλικρινα. Εφοσον δεν εχεις στοιχεια και ειναι ενα απλο συμπερασμα που εβγαλες μονος σου δεν στεκει ουτε εχει λογικη. Ειπε δηλαδη ολοκληρη apple "ας ξεχωρισω τις ψιλοελλατωματικες συσκευες και ας τις δινω σε αυτον τον αγγλο εισαγωγεα να τις σπρωχνει σε χαμηλοτερη τιμη".

:)
Link to comment
Share on other sites

Το DOA στα σκρουτζ ειναι στα χαρτιά. Και να θέλουν δεν μπορούν. Να σας εξηγήσω πως δουλεύει το πράγμα.

Οι συσκευές αγοράζονται απο συγκεκριμένους χονδρεμπορους οι οποίοι κανείς δεν ξέρει απο που τις προμηθεύονται. Πάντως οχι απευθείας απο τις εταιρείες.

Συνήθως πρόκειται για πλεοναζον στοκ καταστημάτων παροχων γι αυτό τα περισσότερα ειναι branded.

Στα iphone δεν υπάρχει branded αφου δεν επιτρέπει την προσθήκη εφαρμογών των παροχων.

 

Τα σκρουτζομαγαζα δουλεύουν με πολυ μικρό κέρδος. Αν μια συσκευή βγάλει πρόβλημα και στην αντικαταστησουν δεν μπορούν να μπουν στην διαδικασία επιστροφής όπως θα έκαναν αν τις ειχαν προμηθευτεί απο το επίσημο δίκτυο. Και καπου εκεί αρχίζει το πρόβλημα με το DOA.

Η samsung και καποιοι αλλοι δέχονται να αντικαταστήσουν τέτοιες συσκευές απ οπου και αν ειναι αγορασμένες. Άλλοι οχι.

Για τα iphone και LG σίγουρα οχι. Για HTC δεν γνωρίζω.

 

Τώρα στην αγορά υπήρχαν δυο τιμές για iphone. Η μια η φθηνότερη αφορά συσκευές προερχομενες απο UK και η άλλη η ακριβότερη απο Γερμανία.

Το γιατί είναι φθηνότερες οι Αγγλικές παρολο που τις καλύτερες τιμές γενικώς σε κινητά τις βρίσκεις στην Γερμανία, δεν το ξέρω.

Όταν αποφάσισα να αγοράσω έκανα μια έρευνα στα διάφορα φόρουμ και είδα αυξημένο ποσοστό προβληματικων συσκευών που προέρχονται απο Αγγλία.

Αναζήτησα λοιπόν συσκευή ευρωπαϊκή. Δεν υπήρχε σε κανένα σκρουτζομαγαζο στην τιμή των 545 € που το έδιναν εκείνες τις μέρες. Ολα ηταν UK.

Εβρισκα αλλά στα 570+. Αφου ηταν να πάω εκεί προτίμησα το extreme mobile λογο εμπιστοσύνης. Ο Νίκος με ρώτησε αν θέλω Αγγλικό μπορεί να μου το βρει στην τιμή των σκρουτζ.

Δεν ηθελα να ρισκάρω για 40 ευρώ. Το iphone μου όταν το άνοιξα είχε τα Γερμανικά σαν πρώτη επιλογή γλώσσας. Αλλά και από τα στοιχεία φαίνεται ότι προορίζονταν για την Γερμανική αγορά.

Φυσικά σαν μεταχειρισμένη μια αγγλική συσκευή δεν έχει καμία διαφορά αφού μπορείς να το τσεκάρεις πριν το αγοράσεις. Οπότε λογικά δεν δίνουν τα χρήματα που ζητούσα αλλά κι εγώ επίσης λογικά δεν μπορούσα να το δώσω τόσο φθηνά όταν μάλιστα συνοδεύεται από επώνυμα σφραγισμένα αξεσουάρ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όφ τοπικ παιδιά..δώστε υλικό όσοι έχετε το τηλέφωνο..te_salat κρίμα που χρειάστηκε να το δώσεις τόσο γρήγορα, για να μας έκανες ένα πιο ολοκληρωμένο review όσων αφορά τη κάμερα που είσαι απαιτητικός. Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...