Jump to content

IUNI U2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα τα ειδα πρωτη φορα και το u2 και το u3

Αν συνεχίσει ετσι η Κινα ποια Samsung και πoια LG σε λιγα χρονια; Πολυ αξιολογα και φτηνα κινητα. Απλος δεν πρεπει αν πέφτουν στο τρυπακι προσωπικων rom εφοσον υπαρχουν τοσες πολλες εκει εξω

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λοιπον εκανα αγορα απο pandAwill και τους ρωταω σημερα για διαθεσιμοτητα και φυσικα μου ειπαν το κλασικο σε 5- με 10 μερες.επισης μου ειπαν οτι δεν το στελνουν ρουτ το ακυρωσα και περιμενω τα χρηματα μου.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά το κινητό είναι 4g γιατί εδώ γράφουν ότι είναι 4g..ενώ στο κατάστημα που προβάλλεται δεν αναφέρει κάτι για 4g
Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει και εγώ σε αρκετά ελληνικά previews να το αναφέρουν εσφαλμένα ως 4G, ενώ πραγματικά είναι 3G (HSDPA+ που βέβαια είναι ταχύτατο).

Περιμένω να βγεί καμία CM11 ή AOSP ή έστω MIUI rom για να το τσιμπήσω. Στα $200 για snapdragon800 είναι πραγματικά τσάμπα

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει και εγώ σε αρκετά ελληνικά previews να το αναφέρουν εσφαλμένα ως 4G, ενώ πραγματικά είναι 3G (HSDPA+ που βέβαια είναι ταχύτατο).

Περιμένω να βγεί καμία CM11 ή AOSP ή έστω MIUI rom για να το τσιμπήσω. Στα $200 για snapdragon800 είναι πραγματικά τσάμπα

Πάντως εμένα δεν μου φαινεται ασχημο αυτο το iuni os μου θυμιζει οπως ήταν καποτε το miui..το value for money για τον επεξεργαστή είναι πολύ καλό..

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινιτο το εχει παρει κανενας στα χερια του.. ? εγω θα το εχω σε καμια βδομαδα και μαλλον θα εχω θεματα.. με τα gapps !!!!!! πρεπει να βρουμε καμια ακρη.. γιατι οπου εχω ψαξει η θα ειναι στα κινεζικα η στην καλυτερη περιπτωση στα γαλλικα.......
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να αγοράσω ένα πολύ φθηνότερο κινέζικο για δεύτερο, η τιμή του όμως με snapdragon 800 είναι πειρασμός... Αρκεί να μην έχει πρόβλημα με τα gapps, κάτι που φαντάζομαι τα κινεζομάγαζα να μας διευκρινήσουν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να γράφεις Ελληνικά...

Στο θέμα, παιζει να εβαλες την sim ανάποδα...

Αλλιως, έχει χασει το ΙΜΕΙ... τι εννοεις "αναγνωρίζει την sim? Pin ζητάει?

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Να γράφεις Ελληνικά...

Στο θέμα, παιζει να εβαλες την sim ανάποδα...

Αλλιως, έχει χασει το ΙΜΕΙ... τι εννοεις "αναγνωρίζει την sim? Pin ζητάει?

 

ναι την αναγνωριζει την καρτα. μου ζηταει κωδικο και επειτα δεν βρισκει καποιο δυκτιο να συνδεθει. Δοκήμασα και διαφορετικη καρτα με το ιδιο αποτελεσμα. Εχεις καμια ιδεα το τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

ναι την αναγνωριζει την καρτα. μου ζηταει κωδικο και επειτα δεν βρισκει καποιο δυκτιο να συνδεθει. Δοκήμασα και διαφορετικη καρτα με το ιδιο αποτελεσμα. Εχεις καμια ιδεα το τι μπορεί να φταίει?

 

έχει επιλογή για μόνο gsm να τσεκάρεις ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει και την δοκιμασα. Οι επιλογες ποθ μοθ δινει ειναι. GSM/WCDMA ( auto mode) , GSM only, WCDMA only. Δωκημασα και τις τρεις επολογες ανεπιτειχως. Υπαρχει περιπτωσει να εχει η rom καποιο προβλημα η λες να ειναι θεμα hardware?
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινα με μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Αν ΔΕΝ δουλέψει, κοιτάς για άλλη rom...

Αν ΔΕν δουλέψει και πάλι (με άλλη rom), είναι μάλλον θέμα hardware...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδες παρελαβα χθες το κινητο αλλα το λογισμικο που εχει μεσα ονομαζεται Baidu cloud OS.Πως μπορω να ρουταρω το κινητο και να βαλω το δικο του λογισμικο?
If you can't excel with talent, triumph with effort.
Link to comment
Share on other sites

βρήκα αυτό στο XDA

 

Hello.

I know that this was posted time ago but I have just received an IUNI U2 with the same problem so here it is what I have done to solve this problem:

 

First of all you gotta register in this french forum about IUNI´s products support and downloads http://iuni-france.fr/index.php?sid=...9e1f4e47b28f1b

After that, you need to download the following files:

 

-IUNI Toolkit http://iuni-france.fr/viewtopic.php?f=21&t=15 in order to install TWRP Recovery that will let us install the ROM with no problem as the stock recovery doesn´t let us do it.

-IUNI UNOFFICIAL ROM (English and Chinese as the official one.It is the same as the official one in all aspects,don´t mind about that).Choose according to your model and download the latest version.

http://iuni-france.fr/viewtopic.php?f=21&t=15 (for 16GB and 2GB version)

http://iuni-france.fr/viewtopic.php?f=19&t=36 (for 32GB and 3GB version)

-Gapps (if you want to get them) http://www.iuni-france.fr/viewtopic.php?f=18&t=13

 

Once you have done it, extract the Toolkit zip in a folder, get developer permissions in the phone (search it on Google), allow debugging mode and connect it to the computer until it installs all the drivers. Activate USB Storage mode in the status bar to copy the ROM and Gapps (if needed) zip files in the root of the phone. After this,disconnect and turn off the phone and restart it in fastboot mode (VOL - & Power for a seconds). Run Boot Recovery TWRP.bat (sometime it is called TWRP.bat) and connect the phone to the computer again (if you have not disconnected it before running the bat file, do it). If it recognises your IUNI U2, it will install TWRP Recovery and will restart the phone after completing it. If not you need to install the drivers (try Universal ADB Drivers or the official ones available in this page http://bbs.iunios.com/thread-45092-1-2.html (registration required for the download or if not,look for that file on Google,it is uploaded in a Baidu server like in this link you can try http://pan.baidu.com/wap/link?uk=277...825861&third=0 but it is not always active ))

 

Well,if the previous step is done, your phone will show the TWRP Recovery in the screen (sometimes in chinese letters but you only need to look some images of TWRP in English language in order to know what options are respectively). Now it is really simple, install the two zip files copied before. Start with the ROM, clear cache, install GAPPS, clear the cache again and restart. Done.

 

Now you have your IUNI U2 with the SIM problem solved and with an updated ROM and Gapps.

If you want root access,flash this as the other zip files in recovery http://iuni-france.fr/viewtopic.php?f=21&t=16

 

PD: If you have any problem there is a tutorial (in french language) available in the page http://iuni-france.fr/viewtopic.php?f=22&t=17

Sorry for my english.I am not native but Spanish.

 

I hope it helps

Link to comment
Share on other sites

Παιδες παρελαβα χθες το κινητο αλλα το λογισμικο που εχει μεσα ονομαζεται Baidu cloud OS.Πως μπορω να ρουταρω το κινητο και να βαλω το δικο του λογισμικο?

 

μήπως ζήτησες άλλη ρομ από αυτή που φοράει κανονικά; Γιατί κυκλοφορεί με IUNI OS

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα με αυτη τη baidu rom ηρθε.. και μετα απο πολυ κοπο και σπασιμο νευρων το γυρισα στην official v2.1 με gapps και ολα μεσα.. πλεον εχω ενα πολυ γαματο και φυσιολογικο κινιτο χωρις κινεζιες... και περνει και τα update της ρομ μεσω ΟΤΑ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα ποσοι το εχουμε αυτο το smartphone στην ελλαδα..? για δωστε ενα παρων για να δουμε τη δυναμη μας..!!! γιατι μου φαινεται πως πρεπει να μετριεμαστε στην μια παλαμη..

Link to comment
Share on other sites

παιδια notification led εχει το u2???

 

και ανάβει περα απο το power κουμπακι

και με καποιο swipe,ή έστω τα volume κουμπακια??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια παρακαλώ απαντήστε μου οι κάτοχοι στα πάνω ερωτήματα

 

συν δείτε και iuni france,εχει καποια πραματα εκει

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που το εχει μπορει να πει και σε εμας που ενδιαφερομαστε γενικες εντυπωσεις, ποιοτητα κατασκευης και το σημαντικοτερο αυτονομια?

τελικα το playstore δουλευει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας χαιρετώ απο Κύπρο! καινουργιος στο foum, μολις παρελαβα ενα IUNI U2 32gb 3gb ram. Το κινητό σαν συσκευή είναι εξαιρετικά όμορφη, πολή καλή κατασκευή, αλλά εκ πρώτης όψεως έχει τα εξής προβλήματα:

 

1)Σοβαρό πρόβλημα συγχρονισμού των gapps. Το play store δουλευει κανονικά, οι επαφές όχι απο τους servers της Google.

 

2) Το Stock recovery δεν σοου επιτρέπει να κανεις εγκατασταση άλλα recovery και updates OVA ,αλλα και μέσω του recovery.

 

διαβασα φυσικα όλα τα post, γνωρίζω για το IUNI.Fr, αλλά θα παρακαλουσα όποιoν έχει ενα απλο οδηγο για να κανω εγκατασταση μεσω fastboot το TWRP (by the way, αυτο είναι στ αγγλικά;) και το file της TWRP, θα το εκτιμούσα (αν και νομίζω το βρήκα.) Σκέφτομαι να βάλω το νεο ROM 2.2 και να εγκαταστησω τα ανάλογα gapps.

 

Αν χρειαζεται κανεις φωτογραφίες του κινητού, πολυ ευχαριστως να αναρτήσω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα έχω παραγγείλει και εγώ το IUNI U2 2gb ram version και έχω κάποιες απορίες επειδή δέν βρίσκω τίποτα στο internet για αυτό το κινητό στα αγγλικά.

Καταρχάς απο μπαταρία πώς πάει? Βγάζει μια μέρα με 2-3 ώρες SOT?

Τα Gapps έχω ακούσει οτι έχουν θέμα αλλα μπορώ να βάλω κανονικά google play έτσι?

Άν θέλω να γράψω ένα μήνυμα στα ελληνικά, αν κατεβάσω ένα keyboard app όπως swiftkey απλά κατεβάζω την γλώσσα εκεί και γράφω κανονικά έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω παραγγείλει και εγώ το IUNI U2 2gb ram version και έχω κάποιες απορίες επειδή δέν βρίσκω τίποτα στο internet για αυτό το κινητό στα αγγλικά.

Καταρχάς απο μπαταρία πώς πάει? Βγάζει μια μέρα με 2-3 ώρες SOT?

Τα Gapps έχω ακούσει οτι έχουν θέμα αλλα μπορώ να βάλω κανονικά google play έτσι?

Άν θέλω να γράψω ένα μήνυμα στα ελληνικά, αν κατεβάσω ένα keyboard app όπως swiftkey απλά κατεβάζω την γλώσσα εκεί και γράφω κανονικά έτσι?

 

Θα παίζει το Google Play. Και ναι δεν θα έχεις θέμα με τα ελληνικά :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...