Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, xTremeVanilla v3

 

Για πες εντυπώσεις... Άξιζε την αναμονή και την τόση "διαφήμιση" ή είναι πάνω κάτω μια από τα ίδια...

By the way, ή τελευταία miui που φοράω τον τελευταίο καιρό, φαίνεται να κάνει καλύτερη χρήση της cpu, αφού στο AnTuTu μου βγάζει score 32000+ κ η διαφορά εντοπίζεται εκεί (cpu)

Link to comment
Share on other sites

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-04-04-11-57-27_zpspnzgtxdz.png

Κλείδωσε σε λιγοτερο απο 5 δευτερόλεπτα

 

τo gps στην α310 v3 είναι εξίσου γρήγορο θυμάσαι;

περιμένω να μου πεις ποια περνάω...

για αυτονομία ξέρεις;

έχει ελληνικά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ελληνικα?

Δεν εχει ελληνικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-04-04-11-57-27_zpspnzgtxdz.png

Κλείδωσε σε λιγοτερο απο 5 δευτερόλεπτα

Δοκιμασε λιγο αν θελεις τα download, screenshots και Facebook εικονες αποθηκευονται SD??

Link to comment
Share on other sites

Xtreme vanilla v3.

Δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε.δεν ειδα κατι που να κανει την διαφορα.πισω στην προηγουμενη εκδοση λοιπον

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι υπαρχει ελειψη του τηλεφωνου σε ολα τα Κινεζομαγαζα ρε παιδια,η coolpad σταματησε την παραγωγη του f1?

 

Oντως ισχυει αυτο. Ρωτησα to2c και μου ειπαν πως εχει σταματησει η παραγωγη, το vickmall ειπε πως ισως να φερουν σε 2 βδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβηκε το αρχείο miui v6 5.4.3. Δοκιμασία να το κάνω εγκατάσταση απο την εφαρμογή update καθώς και απο το recovery και δεν το κανει.αυτό που είδα χωρίς βέβαια να είναι γνωστής είναι πως η ενημέρωση αυτή είναι για αλλη συσκευή οποτε γιαυτό δεν την κανει εγκατάσταση. Στην εφαρμογή ενημέρωση μου λέει ακόμα οτι υπάρχει αυτή για να την κατεβασω και να ενημερωσω το συστημα μου.

Το περίεργο είναι γιατί το βγάζει ή γιατί δεν κανει την ενημέρωση. Όσπου να έχουμε νέα μην την κατεβαζετε τζάμπα και χαλατε μπαταρία....

Είναι για το redmi not 3g η ενημέρωση....

 

μολις το ανεβασε και ο mickvip στο needrom

http://www.needrom.com/download/miui-v6-c8297w-f1/

Edited by kouskous
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω backup από titanium σε μία εφαρμογη πως κάνω;

θέλω να πάρω backup της lenovo super camera

άκυρο το βρήκα

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω την v3 απο τοτε που βγηκε κατι μηνες δεν εχει ξαναβγει. Δεν εχει κανενα θέμα. Βαλε το a more locale απο playstore. Επίσης αλλαξε launcher ( προσωπικα apex ) και παγωσε τον default.
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου το κανει τελευταια μετα απο αλλαγη ρομ δεν το εκανε παλια

& @grgz

 

Απο περιεργεια δοκιμαστε να αλλαξετε recovery και να δειτε αν το προβλημα παραμενει.

Στο παλιο μου κιν (non-mediatek) ειχα καποια φαση αυτο το προβλημα και τελικα το θεμα ηταν με τον kernel που ειχε το recovery.img μεσα που προκαλουσε το συγκεκριμενο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

τo gps στην α310 v3 είναι εξίσου γρήγορο θυμάσαι;

περιμένω να μου πεις ποια περνάω...

για αυτονομία ξέρεις;

έχει ελληνικά;

 

Εξίσου γρήγορο είναι και στην Α310, ελληνικά δεν έχει, αυτονομία καλή.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις για την V3 vanilla ομορφη σε εμφανιση αρκετα γρηγορη μπαταρια δεν ξερω ακομα θα δειξει...κανενα Bug μεχρι στιγμης ..το μονο που μου την δινει ειναι στην αρχη στο Bootlogo που κανει ενα σπαστικο ηχο.
Link to comment
Share on other sites

Δουλευω την emui UNICOM 2.3 (610 MB)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5727683#post5727683

http://www.mediafire.com/download/m8lxsoc2dsoisj1/emuiUNICOM.zip

και εχω φλασαρει μεσω CWM 6.0.5.0 ενα ζιπακι που δινει στο modaco ο unix_bosnia

http://www.modaco.com/topic/374871-shooting-at-216-mpixels-6000%CF%873600/page-2

και λειτουργει κανονικα η ληψη με 21,6 mpixels στο ζιπακι ειναι μεσα και η εφαρμογη,βεβαια το κολπακι ανηκει στον Jpower73 απλα το ζιπ ειναι πιο ευχρηστο και δεν χρειαζεται τιτανιουμ και λοιπες διαδικασιες δοκιμαστε το

 

Αν μπορείς φίλε μου να ανεβάσεις κάπου το zipaki και οδηγίες για να το κάνουμε 20mpxl και εμεις που δεν κατέχουμε πολλά

(εχω κάνει κάποιες δοκιμές όλες άκαρπες ,παρεπιπτόντως έχω την LG αγορασμένη δεν ξέρω αν αυτο διμηουργεί πρόβλημα στην εγκατάσταση του ζιπ

Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε οποιαδηποτε rom απο το phone info menu

 

Ο φιλος θελει να δουλευει μονο 2g και νομιζω οτι απο τις ρυθμισεις αυτο δεν γινεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως περνάμε και που το βρίσκουμε το gravity box.

Απ'οτι κατάλαβα δεν μπαίνει σε όλες τις rom.Να θυμίσω ότι είμαι με την AOSP_KitKat_4.4.2_1101

 

και γω με αυτη τη ρομ ειμαι και δουλευει το gravity.βασικα σε ολες τις ρομ που εχω δοκιμασει δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις σε οποιαδηποτε rom απο το phone info menu

 

Αν θές σε παρακαλώ λίγο πιο αναλυτικά για το πως να απενεργοποιίσω το 3g και να έχω μόνο 2g

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αλλαξει recovery?αν οχι βαλε cwm 6.0.5.0.μεσω mobileungletools.το λινκ ειναι στην πρωτη σελιδα.

 

Το προβλημα ειναι οτι φλασαρα με το mobileuncle tools το συγκεκριμενο recovery , αλλα οταν παω να μπω στο recovery , μου κανει επανεκιννηση .Του εκανα reset , αλλα δεν μπαινει ουτε στο μαμα recovery .

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς φίλε μου να ανεβάσεις κάπου το zipaki και οδηγίες για να το κάνουμε 20mpxl και εμεις που δεν κατέχουμε πολλά

(εχω κάνει κάποιες δοκιμές όλες άκαρπες ,παρεπιπτόντως έχω την LG αγορασμένη δεν ξέρω αν αυτο διμηουργεί πρόβλημα στην εγκατάσταση του ζιπ

 

θα το θελα και εγω αυτο... Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ελληνικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμασε λιγο αν θελεις τα download, screenshots και Facebook εικονες αποθηκευονται SD??

 

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2015-04-04-15-34-16_zps611xutqn.png

 

Τα ss αποθηκευονται εκει.

 

Αναλόγως και οι φωτογραφίες του φεης.

 

Ακομη και οταν επελεξα sd card αντί για phone Storage, παλι το ιδιο.

 

Ευτυχώς, οι φωτογραφίες της lgcamera αποθηκευονται στην sd. Αλλά θα πρέπει να το ορισεις απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογης

 

Επίσης, η ανάλυση, είναι στα 290 dpi, κατι που ισως κουράσει το ματι...

Καλύτερα θα ηταν μια μέση λύση, στα 306, όσο και του sgs3..:)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα ένα από τα τελευταία κομμάτια του Vickmall για ένα φίλο. Του πέρασα emuiUNICOM και κάνει το εξής κουφό. Όταν πας να το φορτίσεις σβηστό ενεργοποιείται η συσκευή....

 

Δοκίμασε και μία επίσημη απείραχτη .cpb να σιγουρευτεις. και μετά αλλάζεις τη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Αν θές σε παρακαλώ λίγο πιο αναλυτικά για το πως να απενεργοποιίσω το 3g και να έχω μόνο 2g

Ευχαριστώ

Βάζεις το xposed framework και το Gravity Box. Στις ρυθμίσεις του Gravity πας Γραμμή Κατάστασης > Διαχείριση Quicksettings > Tile Specific Settings > Network mode tile settings > 2G + 3G mode και επιλέγεις GSM/WCDMA preffered. Έτσι έχεις ένα tile με το οποίο μπορείς εύκολα να αλλάζεις το δίκτυο σε 2G ή σε 3G preffered αν θέλεις να μπεις στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς φίλε μου να ανεβάσεις κάπου το zipaki και οδηγίες για να το κάνουμε 20mpxl και εμεις που δεν κατέχουμε πολλά

(εχω κάνει κάποιες δοκιμές όλες άκαρπες ,παρεπιπτόντως έχω την LG αγορασμένη δεν ξέρω αν αυτο διμηουργεί πρόβλημα στην εγκατάσταση του ζιπ

 

κατεβασα το zipακι , το κανω εγκατασταση απο το recovery; κατι που λεει για save σε xml δεν το καταλαβα...

Link to comment
Share on other sites

@grgz

Απο περιεργεια δοκιμαστε να αλλαξετε recovery και να δειτε αν το προβλημα παραμενει.

Στο παλιο μου κιν (non-mediatek) ειχα καποια φαση αυτο το προβλημα και τελικα το θεμα ηταν με τον kernel που ειχε το recovery.img μεσα που προκαλουσε το συγκεκριμενο προβλημα.

 

Το σκέφθηκα κι εγώ χθες, άλλαξα μόλις από CWM 6.0.5.0 σε TWRP 2.8.4.0 και κάνει το ίδιο.

 

Δοκίμασε και μία επίσημη απείραχτη .cpb να σιγουρευτεις. και μετά αλλάζεις τη ρομ

 

Αν δε βαρεθώ θα το κάνω, θέλει και όρεξη γι' αυτά και δεν είμαι στις καλές μου...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...