Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες , ελειπα καιρο απο το νημα μιας και δεν υπηρχε λογος να δοκιμασω κατι αλλο μετα απο την bugless Α310v3 . Ειπα, ομως ως φιλος της Miui να δοκιμασω την νεα rom του φιλου jpower (ευχαριστουμε αλανι) .

Μια απορια μονο, υπαρχει τροπος να εχουμε extended reboot χωρις root/xposed ? Ευχαριστω :rolleyes:

 

Γίνεται....

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siriusapplications.quickboot

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

 

Ευχαριστώ πολυ , αλλα εχω την εντυπωση οτι απαιτει root . Λογω safety net check δεν θελω να περασω root .

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερουσα εναλλακτικη απο miui και aosp

 

Funtouch OS kitkat based με εμφαση στον ηχο

 

Λογικα δεν εχει κανενα bug

 

http://forum.xda-developers.com/a310/development/f-r-e-funtouch-os-vivo-t3479535/page1

Link to comment
Share on other sites

Jpower sorry που δεν σου έστειλα αυτό που ήθελες αλλά για κάποιον περίεργο λόγο δεν μπορούσα με τιποτα να το φλασάρω με ygdp χτες. Μάλλον κάτι έγινε με κανένα update των Win 10 και πρέπει να το ψαξω λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Jpower sorry που δεν σου έστειλα αυτό που ήθελες αλλά για κάποιον περίεργο λόγο δεν μπορούσα με τιποτα να το φλασάρω με ygdp χτες. Μάλλον κάτι έγινε με κανένα update των Win 10 και πρέπει να το ψαξω λίγο.

 

No problem, man..

μην αγχωνεσαι.. Μολις ξεμπερδεψω, θα το πριζωσω εγω..

Thanks anyway.. :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το ανεβάσω... Εκανα μια @@@@ και διεγραψα όλη την δουλειά που εκανα.

Η νέα έκδοση μου εμφανιζε ένα επιπλέον μενού το οποίο δεν θυμόμουν αν υπήρχε στην 29. Αρχικά νόμισα ότι είναι bug και στην βιασύνη, έσβησα το ζιπ...

Τεσπα, αύριο θα είναι οκ..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το θεμα με την απουσια γρηγορης κυλησης της απουσιας ελληνικης γραματοσειρας και το ότι δεν παει κατευθείαν στο αρχικο γραμμα αν το πατησουμε στον στοκ dialer το εχει κανενας άλλος η μονο σ'εμενα εμφανίζεται?

Επισης από μπαταρια πως τα πατε με την miui 8 γιατι εμενα μου φαινεται αρκετα χειροτερη η διαχειρηση σε σχεση με του kouskous,π.χ σε 6 ωρες αδρανειας από πληρη φορτιση με το που ξυπνησα το πρωι ειχα 89%( με μονο το wifi ανοιχτο!).

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, παίζει πολύ καλά.

Την διόρθωσα...

 

 

Αύριο θα ανέβει και θα δοθούν οδηγίες.

 

Δεν έχει μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση. Σε σχεση με μια mm. Ένα 5ωρο οθόνης, το χω χαλαρά.

Βέβαια χρησιμοποιώ ειδικό module..;)

 

Edit : η τελευταία έκδοση που έχω, υποστηρίζει και αλλαγή fonts, κάτι που δεν έχει η 6.9.29 ούτε η έκδοση του xs, ούτε και αναφέρεται στο changelog της 6.10.13..;)

http://s22.postimg.org/ykmpz69nl/Screenshot_2016_10_15_01_10_40_652_com_android_s.png http://s22.postimg.org/qgelufn8h/Screenshot_2016_10_15_01_10_46_955_com_android_t.png

 

Ολα οκ. Το gps βλέπει δορυφορους σε 1" και κλειδωνει σε 3" από το πρώτο αναμα!

Είναι απίστευτα γρήγορη. Καμία σχέση με την 6.9.29. Φαίνεται αυτά που της πέρασα, κάνουν δουλειά..

http://s13.postimg.org/jen2gmyjb/Screenshot_2016_10_15_01_30_27_312_com_android_s.png

 

http://s21.postimg.org/ama217aif/Screenshot_2016_10_15_01_35_15_045_com_android_s.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το θεμα με την απουσια γρηγορης κυλησης της απουσιας ελληνικης γραματοσειρας και το ότι δεν παει κατευθείαν στο αρχικο γραμμα αν το πατησουμε στον στοκ dialer το εχει κανενας άλλος η μονο σ'εμενα εμφανίζεται?

Επισης από μπαταρια πως τα πατε με την miui 8 γιατι εμενα μου φαινεται αρκετα χειροτερη η διαχειρηση σε σχεση με του kouskous,π.χ σε 6 ωρες αδρανειας από πληρη φορτιση με το που ξυπνησα το πρωι ειχα 89%( με μονο το wifi ανοιχτο!).

 

κανένα θέμα στην μπαταρία, με ανοικτά μόνιμα gps,wifi,data 2 sim, μπορώ να πω με σιγουριά είναι και ένα σκαλί καλύτερη απο του kouskous...το έχω ρυθμίσει στο 5` να καθαρίζει την cache και να κλείνει εκτός απο 3 εφαρμ που θέλω, όλες τι άλλες, ίσως να παίζει ρόλο κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και πολύ σημαντικο, μάλιστα.

.... Η 6.10.13 ανεβαίνει σε mega drive από το κινητό... Αυριο θα την έχετε

 

:)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

κανένα θέμα στην μπαταρία, με ανοικτά μόνιμα gps,wifi,data 2 sim, μπορώ να πω με σιγουριά είναι και ένα σκαλί καλύτερη απο του kouskous...το έχω ρυθμίσει στο 5` να καθαρίζει την cache και να κλείνει εκτός απο 3 εφαρμ που θέλω, όλες τι άλλες, ίσως να παίζει ρόλο κι αυτό.

 

Αν επιτρεπεται, από που γινεται αυτό το να καθαριζει την την cache στα 5`?

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το θεμα με την απουσια γρηγορης κυλησης της απουσιας ελληνικης γραματοσειρας και το ότι δεν παει κατευθείαν στο αρχικο γραμμα αν το πατησουμε στον στοκ dialer το εχει κανενας άλλος η μονο σ'εμενα εμφανίζεται?

Επισης από μπαταρια πως τα πατε με την miui 8 γιατι εμενα μου φαινεται αρκετα χειροτερη η διαχειρηση σε σχεση με του kouskous,π.χ σε 6 ωρες αδρανειας από πληρη φορτιση με το που ξυπνησα το πρωι ειχα 89%( με μονο το wifi ανοιχτο!).

 

Αυτό με τη δεξιά μπάρα με το αρχικό γράμμα στις επαφές το επιβεβαιώνω κι εγώ! Δε μπορείς να επιλέξεις από εκεί γράμμα! Βέβαια, πάντα ξεκινώ να γράφω την επαφή που ψάχνω, οπότε δεν το χρησιμοποιώ ποτέ!!

 

Σχετικά με τη μπαταρία, δε συμφωνώ! Με την τελευταία μπαταρία που έχω αγοράσει μου βγάζει περίπου 5 ώρες sot όταν είμαι σε WiFi (πολλές φορές βέβαια με χαμηλωμένη φωτεινότητα, γιατί είμαι μέσα στο σπίτι) και περίπου 4 ώρες όταν είμαι στη δουλειά με data μόνιμα ανοιχτά και αυτόματη φωτεινότητα στη μέση!! Κοίτα μήπως θέλει calibration η μπαταρία ή μήπως σιγά σιγά αρχίσει να σου δείχνει πιο νορμάλ ενδείξεις! Ενδεικτικά, από χθες το βράδυ στις 12 μέχρι σήμερα στις 5 έμεινε με δίκτυο και WiFi ανοιχτά το κινητό και έφαγε μονάχα 1%! (Ήρθαν και τρεις τέσσερις ειδοποιήσεις, οι οποίες άναψαν την οθόνη!) Από τις 5 μέχρι τις 9, με μόνη διαφορά ότι το WiFi ήταν κλειστό και απλά έπιανε δίκτυο κινητής, δεν κατέβηκε ούτε 1%!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπαρχει δυνατοτητα στην miui να στελνουμε μην. με 160 χαρ.?

 

Δεν έχω βρει κάτι στην 8, αλλά ούτε και στην 7 που χρησιμοποιούσα πριν! Χρησιμοποιώ το Go SMS, το οποίο έχει αυτή τη δυνατότητα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανένα θέμα στην μπαταρία, με ανοικτά μόνιμα gps,wifi,data 2 sim, μπορώ να πω με σιγουριά είναι και ένα σκαλί καλύτερη απο του kouskous...το έχω ρυθμίσει στο 5` να καθαρίζει την cache και να κλείνει εκτός απο 3 εφαρμ που θέλω, όλες τι άλλες, ίσως να παίζει ρόλο κι αυτό.

 

Τελικά αυτή η ρύθμιση κάνει δουλειά;; Γιατί παλιότερα λέγαμε ότι καλό είναι να τις κρατάει στη μνήμη της εφαρμογές ώστε να μη χρειάζεται να τις ανοίγει από την αρχή κάθε φορά!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν επιτρεπεται, από που γινεται αυτό το να καθαριζει την την cache στα 5`?

 

Ασφάλεια (από αρχική οθόνη), Μπαταρία, Ρυθμίσεις (πάνω δεξιά), εκκαθάριση cache όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη.

 

Εννοείται όλα αυτά με τη Miui 8 του Jpower!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άσχετο! Υπάρχει τρόπος στη Miui να σβήνει η οθόνη, όταν έρθει μια ειδοποίηση, στα 15" και, όταν είναι ξεκλείδωτο, στα 30";;;;

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα στην miui να στελνουμε μην. με 160 χαρ.?

Έχω περάσει το πατσακι του kouskous από την δική του miui και με κεφαλαία έχω 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει το πατσακι του kouskous από την δική του miui και με κεφαλαία έχω 160 χαρακτήρες.

 

Με την εφαρμογή του συστήματος;;; Καλό!!! Θα το δοκιμάσω!!

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

είμαι με τη miui του jpower. Δεν βλέπει ο υπολογιστής το κινητό. Που είναι οι ρυθμίσεις για να επιλέξω το mtp;

 

ok το βρήκα. Πάμε για την αναβάθμιση....

Για ακόμα μία φορά πάντως μπράβο jpower και ευχαριστώ

Edited by windsurf
Link to comment
Share on other sites

ΕΤΟΙΜΗ Η ΡΟΜ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6938882#post6938882

 

καλά φλασαρισματα... :happy:

 

το επόμενο βήμα jpower73 θα είναι να μας χτυπάει το κουδούνι η ρομ και να μας λέει: καθίστε, ήρθα για αναβάθμιση, πιείτε το καφεδάκι σας!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Τελικά αυτή η ρύθμιση κάνει δουλειά;; Γιατί παλιότερα λέγαμε ότι καλό είναι να τις κρατάει στη μνήμη της εφαρμογές ώστε να μη χρειάζεται να τις ανοίγει από την αρχή κάθε φορά!!

 

 

Εννοείται όλα αυτά με τη Miui 8 του Jpower!!

 

 

1 χρόνο με miui όλων των εκδόσεων, δεν έχω δει θέμα lag επειδή έκλειναν οι εφαρμογές, η μπαταρία πάντα κράταγε για τα δικά μου στάνταρ πάρα πολύ. Επίσης αυτό με την cache το έκανα απο εποχή kouskous, είναι βασική λειτουργία των miui.

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά δούλεψε....

τώρα αναβαθμίζεται. Πάντως έτυχε εδώ να πιάσω ένα xiami redmi note 3 με τον mtk και τα 2gb και πάει απίστευτα γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...