Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις εντοπίσει κανένα bug μέχρι στιγμής? Η μετάφραση της είναι εντάξει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι τη δίνει, γενικά το τηλέφωνο βελτιώνετε κατά πολύ, ήμουν ένα βήμα πριν το αλλάξω έψαχνα να δω τί θα πάρω και περνώντας αυτή τη rom αποφάσισα να μεταθέσω την αλλαγή για αργότερα

Εχει το θεματακι αυτο με τα services που εχουν ολες οι miui. Οταν κλεινεις ολες τις εφαρμογες κλεινουν και τα services απο facebook messenger κλπ. Γινεται κατι σχετικα με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εχει το θεματακι αυτο με τα services που εχουν ολες οι miui. Οταν κλεινεις ολες τις εφαρμογες κλεινουν και τα services απο facebook messenger κλπ. Γινεται κατι σχετικα με αυτο?

 

Δεν έχει θέμα, πρέπει να του δηλώσεις ποιες εφαρμογές θες να το κάνουν αυτό, κατέβασε την Notification Bar > More > Notifications > Manage notificatios > επιλέγεις τις εφαρμογές που θες να βγάζουν μήνυμα στην μπάρα και ενεργοποιείς το > Show in status bar

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει θέμα, πρέπει να του δηλώσεις ποιες εφαρμογές θες να το κάνουν αυτό, κατέβασε την Notification Bar > More > Notifications > Manage notificatios > επιλέγεις τις εφαρμογές που θες να βγάζουν μήνυμα στην μπάρα και ενεργοποιείς το > Show in status bar

 

Εξακολουθει να κανει το ιδιο ,δεν δεχομαι ειδοποιησεις αν εχω κλησει ολες τις εφαρμογες με το κουμπακι που τις κλεινει ολες.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθει να κανει το ιδιο ,δεν δεχομαι ειδοποιησεις αν εχω κλησει ολες τις εφαρμογες με το κουμπακι που τις κλεινει ολες.

 

το κουμπάκι κάνει ακριβός αυτό που του λέμε κλίνει τις εφαρμογές, τώρα για το πως ξεκινούν ξανά αυτές αυτόματα είναι κάτι που θέλει λίγο ψάξιμο, οπότε αρχίζει το σκάλισμα, κατά τα άλλα εντυπώσεις;;;

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αρχειο zip είναι και αυτό μόλις τελιεώσεις την εγκατάσταση της rom αμέσως μετά κατευθείαν περνάς το δεύτερο αρχείο.
Link to comment
Share on other sites

το κουμπάκι κάνει ακριβός αυτό που του λέμε κλίνει τις εφαρμογές, τώρα για το πως ξεκινούν ξανά αυτές αυτόματα είναι κάτι που θέλει λίγο ψάξιμο, οπότε αρχίζει το σκάλισμα, κατά τα άλλα εντυπώσεις;;;

Κατα τα αλλα τεραστια διαφορα απο τις αλλες miui, ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Την αφηνω και βλεπω. Τα Mi tools σου δουλευουν?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις κατευθείαν? Αφού ολοκληρωθει η εγκατάσταση της Miui ξανακανουμε την ίδια διαδικασία ?

Απλα πατα παλι install zip sto recovery menu και και επελεξε το 2ο ζιπ

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόλις ολοκληρωθεί η εγκατάσταση της rom κάνεις κατευθείαν από recovery εγκατάσταση του δεύτερου zip
Link to comment
Share on other sites

Κατα τα αλλα τεραστια διαφορα απο τις αλλες miui, ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Την αφηνω και βλεπω. Τα Mi tools σου δουλευουν?

Ναι δουλεύουν κανονικά, αυτά που είχε μέσα τουλάχιστον, είναι όπως το xposed πρώτα ενεργοποιείς το wsm tools και μετά μέσα από αυτό το mi tools

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύουν κανονικά, αυτά που είχε μέσα τουλάχιστον, είναι όπως το xposed πρώτα ενεργοποιείς το wsm tools και μετά μέσα από αυτό το mi tools

Μηπως σου ειναι ευκολο να μας δωσεις το link της ρομ του ρωσικου xda?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το MIUI και εγω αλλα γιατι τα προγράμματα και οτι ειχα απο το vanilla εμειναν? ακομη και κλειδι, το bagrand κλπ

Και μου βγαζει συνεχως ενα μηνυμα ΄΄Δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone εχει σταματήσει΄΄

''Αναφορα MIUI? ΟΚ?''

Oυτε οι καρτες sim φαινονται πουθενά. Αλλες εφαρμογές δουλευουν αλλες όχι.

Οτι ναναι δηλαδή. Ενα μπαχαλο!

Τι δεν κανω καλά?

Την ξανακατεβασα το και τη ξαναεγκατέστησα πολλές φορές αλλα τα ίδια. Σαν προβληματικη rom μου φαινεται

 

Το ξαναγυρισα vanilla και δουλευει κανονικά και εδω πάλι το περιεργο ειναι οτι οι εφαρμογές που ειχα εγκαταστήμένες παρέμειναν!! Επίσης μου έμεινε και το banground της ΜΙUI. Τι τρελλά είναι αυτά?

 

 

Υ.Γ Κατα την πρωτη εγκατάσταση μου βγηκε καταλαθος η μπαταρια γιατι ειχα το καπάκι ανοικτό και διέκοπει η εγκατάσταση της ΜΙUI. Λετε ναγινε κατι εκεί?

Edited by Vagelis2000
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω νομιζω ομως οτι κανει καποια μικρα κωλύματα στην εκκίνηση

 

νομιζω η βανιλλα ειναι ποιο γρήγορη

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει διαφορές στην ταχύτητα μπορεί να υπάρχουν το θέμα είναι ότι φέρνει ένα νέο αέρα στη συσκευή και φαίνεται να είναι σταθερή.
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα μπεις σε recovery mode και έχει επιλογή να κάνεις wipe και μετά θα κάνεις την εγκατάσταση καθαρά. Ποιο recovery έχεις?
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Θα μπεις σε recovery mode και έχει επιλογή να κάνεις wipe και μετά θα κάνεις την εγκατάσταση καθαρά. Ποιο recovery έχεις?

 

Μα αυτο μπαινω απο το recovery το Αγγλικο (αυτο που εχει δωσει ο pison) και εκει δεν βλεπω πουθενα full wipe

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ έχω άλλο recovery και δεν το θυμάμαι στο δικό σου, κάνε ένα κόπο και ξαναμπές, γράψε τις επιλογές κάπου και πες μας να σου πούμε τι θα κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ έχω άλλο recovery και δεν το θυμάμαι στο δικό σου, κάνε ένα κόπο και ξαναμπές, γράψε τις επιλογές κάπου και πες μας να σου πούμε τι θα κάνεις.

 

Ειμαι εδώ:

REBOOT THE PHONE ---> Instal for sd κλπ κλπ

WIPE MENOU --> Wipe all data --> wipe fatory reset ή wipe dalvik

---> Wipe cache --> yes ή no

 

ή στειλε μου το recovery σου με pm

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι : http://www.needrom.com/download/philz-touch-recovery-2/. Εγκατεστησέ το από mobile uncle και έχει επιλογή wipe all to install new rom.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι : http://www.needrom.com/download/philz-touch-recovery-2/. Εγκατεστησέ το από mobile uncle και έχει επιλογή wipe all to install new rom.

την κατεβασα

Δεν υπαρχει αυτο που γραφεις

Εχει Wipe Cache και αυτη

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω νομιζω ομως οτι κανει καποια μικρα κωλύματα στην εκκίνηση

 

νομιζω η βανιλλα ειναι ποιο γρήγορη

Πηγαινε ρυθμισεις> μπαταρια > χρηση μπαταριας και ξετικαρε το cpu power saving mode. Βοηθαει λιγοο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...