Jump to content

Κλήσεις Για Αγγλία


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος είναι ο ποιο φθηνός τρόπος για να κάνω κλήσεις στην Αγγλία?
The future will not remember, the past won't forget
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις πολύ όγκο κλήσεων ανά μήνα η φτηνότερη επιλογή για το σπίτι είναι η Tellas με την επιλογή My country(πάγιο 1 ευρώ το μήνα, κόστος ανά λεπτό 0,172 χωρίς ΦΠΑ)
Link to comment
Share on other sites

Επισης Lannet 0.22 €/λεπτο. Algonet 0.165(0.150 μειωμενο).

 

 

Edit: Η Lannet 0.22 για κινητο!Οποτε ακυρο.Αν διαβασει καποιος το ποστ μου στο Επισημασμενο για την Algonet θα το καλοσκεφτει επισης!

Link to comment
Share on other sites

άκυρο λοιπόν :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (14 Σεπ. 2004 , 17:39)

 

Για την Αlgonet τα έιπες σε άλλο thread τα ωραία. ;)

Για τη Lannet έχεις λάθος, αν δεις καλύτερα τον τιμοκατάλογο κάτω δεξιά λέει: οι κλήσεις προς κινητά χρεώνονται 0,22 ευρώ/λεπτό. :rolleyes:

Όσο για την Tellas, κάτι μου λέει ότι και αυτή έχει πιο μεγάλες τιμές για κλήσεις προς κινητά.

 

 

Ναι σορρυ σχεδον ταυτοχρονα με τη διορθωση εγινε και το ποστ σου! :)

 

Για την Τελλας οχι δεν εχει πιο μεγαλες τιμες,καθοτι τη χρησιμοποιει το ετερο ημισυ για να μη με χανει εις τας Λονδινας :p My Greece+My Country= 0.160/min = 500 €/2μηνο :o

 

Σημειωτεον οτι η Τρελλας δεν εχει ελαχιστη χρεωση για τις διεθνεις κλησεις!

Link to comment
Share on other sites

Άρα συνολικά η Tellas είναι η φθηνότερη για διεθνείς κλήσεις προς κινητα και η Q για διεθνείς κλήσεις προς σταθερά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (14 Σεπ. 2004 , 17:55)

 

Άρα συνολικά η Tellas είναι η φθηνότερη για διεθνείς κλήσεις προς κινητα και η Q για διεθνείς κλήσεις προς σταθερά.

 

 

Για την ακριβεια η Q το εχει ξεφτυλισει το θεμα,ειναι με ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα η φθηνοτερη οταν καλεις διεθνη σταθερα.

Αν δεν ξεχασαμε καποια το συμπερασμα σου ειναι ακριβες :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spartak (14 Σεπ. 2004 , 18:16)

 

Lewton για διεθνείς κλήσεις προς κινητά της ζώνης 1 (κυρίως χώρες της ΕΕ) να διορθώσω είναι η ΤΕΛΛΑΣ φτηνότερη....

 

 

Ε αυτο λεει ο ανθρωπος :D

Link to comment
Share on other sites

...Και η Q ακριβότερη! Μα 0.29/λεπτό? Ο ΟΤΕ πιο φτηνός είναι! Απαράδεκτοι...

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Sovjohn (15 Σεπ. 2004 , 19:23)

 

...Και η Q ακριβότερη! Μα 0.29/λεπτό? Ο ΟΤΕ πιο φτηνός είναι! Απαράδεκτοι...

 

 

ναι αλλα ο πΟΤΕ δεν εχει 0.12 τα σταθερα...Σιγουρα ειναι ασχημο να ειναι πιο ακριβη απο τον πΟΤΕ,θα μπορουσαν να το βαλουν πανω κατω στα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποια προπληρωμένη κάρτα συμφέρει περισσότερο για κλήσεις σε κινητά στην Αγγλία ;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι μια απάντηση pls στην προηγούμενη ερώτηση. Ποια προπληρωμένη κάρτα συμφέρει περισσότερο για κλήσεις σε κινητά εξωτερικού γενικότερα;

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παροτι ολες οι καρτες για κληση σε κινητα ειναι φωτια η φθηνοτερη ειναι

η smartalk με 0.2438 χωρις ΦΠΑ. talktalk και smileandweb 0.40 Ευρω!!! Οι ΚΛΕΦΤΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

Φτηνότερη από τη smartalk είναι η Greencard (της algonet) με 20 λεπτά/λεπτό με το ΦΠΑ. Χρεώνει όμως ανά λεπτό και ο τρόπος χρέωσης είναι λίγο μυστήριος. Όταν τη χρησιμοποίησα μου φαινόταν ότι χάνονται λεπτά χωρίς να τα έχω μιλήσει. Μάλλον συμφέρει αν πρόκειται να την εξαντλήσεις σε μια-δυο κλήσεις και όχι σε περισσότερες. Από ότι θυμάμαι κυκλοφορεί σε 5 και 10 ευρώ. Τη βρίσκετε στα γνωστά περίπτερα της ομόνοιας.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
μια ερωτηση παιδια..με αυτες της καρτες αν καλω απο το σταθερο, στον αναλυτικο λογαριασμο φαινονται οι κλησεις που κανω;;μπορει καποιος να μου απαντησει με σιγουρια..θελω να περνω τηλεφωνα απο την δουλεια μου αλλα για κανενα λογο δεν θελω να φαινονται στον αναλυτικο..
Link to comment
Share on other sites

Νεες τιμες της Talk Talk για σταθερα Ευρωπης. Με 3 ευρω μιλας 33 λεπτα δλδ 9 cent το λεπτο,πολυ καλη χρεωση ειναι η φθηνοτερη πλεον :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 2 Νοέ. 2004 , 09:37)

 

Νεες τιμες της Talk Talk για σταθερα Ευρωπης. Με 3 ευρω μιλας 33 λεπτα δλδ 9 cent το λεπτο,πολυ καλη χρεωση ειναι η φθηνοτερη πλεον :)

 

 

Όντως πολύ καλή η χρέωση. Αν μείωνε όμως την χρέωσή της για κλήσεις σε κινητά Ευρώπης θα ήταν καλύτερα... Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο όλοι οι εναλλακτικοί ( εκτός της tellas ) και σε κάρτες και σε συνδέσεις με τετραψήφιο/προεπιλογή χρεώνουν πανάκριβα τις κλήσεις σε κινητά εξωτερικού.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. ;)

Τα τέλη διασύνδεσης δεν είναι ελληνική αποκλειστικότητα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...