Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουν περάσει από τα χέρια μου και για αρκετό καιρό και τα 3 κινητά. Αν δεν σε ενοχλεί το μέγεθος τότε το Note 3 Neo μπορώ να πω ότι είναι το πιο ολοκληρωμένο με επιπλέον τις πραγματικά εντυπωσιακές δυνατότητες του S pen...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουν περάσει από τα χέρια μου και για αρκετό καιρό και τα 3 κινητά. Αν δεν σε ενοχλεί το μέγεθος τότε το Note 3 Neo μπορώ να πω ότι είναι το πιο ολοκληρωμένο με επιπλέον τις πραγματικά εντυπωσιακές δυνατότητες του S pen...

 

Ευχαριστώ πολύ....!!!

Link to comment
Share on other sites

S4 9506 φυσάει το έχω πάρει στην γυναίκα μου απο phonegalery 355 camera ταχύτητα κλπ και μια θήκη lifeproof ,για μενα λόγο δουλειας ηθελα μεγαλύτερη οθόνη οποτε πηγα στο neo οι πραγματικές διαφορες ελαχιστες βαρομετρο ποιοτητα καμερας κλπ ΑΛΛΑ για μενα το μεγαλο ---- ειναι οτι δεν βρίσκω αξιόλογες θήκες.

FIGE ILIE MOU

XIONAKI ELA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συν φορουμιτες μου. Εβρίσκομαι μπροστά σε ένα δίλλημα. Η γυναίκα μου όποτε βγαίνουμε και πηγαίνουμε κάπου παίρνει το νοτακι 3 και του αλλάζει τη πίστη στις φωτογραφίες και στο ίντερνετ. Λογικό γιατί που πας με το iPhone 4s lol.

Όποτε ωστόσο καλός σύζυγος σκέφθηκα ότι ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να γίνει η μετάβαση σε καινούργια συσκευή. Σκέφτομαι βάση κοστολογιου ή το s5 mini ή το neo 3 note. Υπάρχει κάποια γνώμη?

 

Υγ. Η αλήθεια είναι ότι για neo 3ψήνομαι αλλά πείτε την άποψή σας και εσείς.

Υγ. Αν υπάρχει κ κανένας που έχει μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση ας στείλει πμ. Καλοδεχούμενο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. τελικά πήρα στη γυναίκα μου το Note 3 Neo. Για ψιλομεταχειρισμένο έψαχνα αλλά δε τα βρίσκαμε στις τιμές οπότε και το πήρα καινούργιο, Ιταλικό στα 280.

Άψογες πρώτες εντυπώσεις. Οι απειροελάχιστες δαφορές στις διαστάσεις με το Note 3 το κάνουν να κάθετε πιο ομαλά στο χέρι, ίδια απίθανη αίσθηση και δυνατότητες του Note.

Δηλώνω ερωτευμένος........αλλά η αγάπη μου παραμένει το Note 3 lol

 

Πάντως για τα λεφτά του......απλά ΟΥΑΟΥ. value for money

Link to comment
Share on other sites

Σε 10 μέρες μπαίνω φαντάρος και θα το αφήσω για τον πρώτο μήνα τουλάχιστον το neo μου... Θα πρέπει να κάνω κάτι με την μπαταρία ώστε να μη χαλάσει αν μείνει ανενεργή για τόσο διάστημα; Να την αφήσω γεμάτη; άδεια; Να το αφήσω στον αδερφό μου να το φορτίζει κάθε τόσο;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Σε 10 μέρες μπαίνω φαντάρος και θα το αφήσω για τον πρώτο μήνα τουλάχιστον το neo μου... Θα πρέπει να κάνω κάτι με την μπαταρία ώστε να μη χαλάσει αν μείνει ανενεργή για τόσο διάστημα; Να την αφήσω γεμάτη; άδεια; Να το αφήσω στον αδερφό μου να το φορτίζει κάθε τόσο;

 

Άφησε την φορτισμένη στο 30% εκτός κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάνεις που μπορώ να βρω spigen θήκες για το κινητό στην Ελλάδα?

 

Είχα βρει ένα μαγαζί στην Θεσσαλονίκη, mobileplus νομίζω λεγόταν που είχε . Δεν ξέρω τι παίζει μιας και δεν μπορώ να το βρω ξανά παρά μονον στον χρυσό οδηγό το βγάζει. Νομίζω είναι το παρακάτω:

 

http://www.vrisko.gr/details/bk641hd74b7_c0206iab_3cf6f731f0_

 

Είχε ένα καπέλο 10 ευρουδάκια βέβαια :X

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο για το neo.

 

 

Το υπέθεσα, ευχαριστώ!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα βρει ένα μαγαζί στην Θεσσαλονίκη, mobileplus νομίζω λεγόταν που είχε . Δεν ξέρω τι παίζει μιας και δεν μπορώ να το βρω ξανά παρά μονον στον χρυσό οδηγό το βγάζει. Νομίζω είναι το παρακάτω:

 

http://www.vrisko.gr/details/bk641hd74b7_c0206iab_3cf6f731f0_

 

Είχε ένα καπέλο 10 ευρουδάκια βέβαια :X

 

10??? Άσε το αφήνω χωρίς θήκη!!! Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..........έχει βάλει κανείς receiver για ασύρματη φόρτιση? ή ακόμη καλύτερη ερώτηση, παίρνει receiver?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω..........έχει βάλει κανείς receiver για ασύρματη φόρτιση? ή ακόμη καλύτερη ερώτηση, παίρνει receiver?

Δυστυχώς δεν παίρνει και ήταν ένας από τους δύο λόγους για τον οποίο το έδωσα! O άλλος λόγος ήταν το μέγεθος, μια και το ήθελα για 2ο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν παίρνει και ήταν ένας από τους δύο λόγους για τον οποίο το έδωσα! O άλλος λόγος ήταν το μέγεθος, μια και το ήθελα για 2ο τηλέφωνο.

 

Χμ, κρίμα αλλά δε πειράζει. Ούτως ή άλλως για τη γυναίκα μου είναι και έχει συνηθίσει να το φορτίζει με φορτιστή όποτε μικρό το κακό. Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ταιριάζει του note 3 κουμπώνει στο ίδιο σημείο

 

Οι υποδοχές του note 3 neo είναι για την θήκη s view. Λείπουν της ασύρματης φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Αν της μετρήσεις με πολύμετρο θα δεις ότι έχουν άμεση επαφή με μπαταρία

 

Οι υποδοχές πίσω στο note 3 και στο note 2 είναι 4. Οι δύο είναι για τις λειτουργίες της sview θήκης και οι άλλες 2 είναι για την ασύρματη φόρτιση. Στο neo υπάρχουν μόνο της sview.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν της μετρήσεις τι λένε, αλλά αν δοκιμάσεις του note 3 δε κάνει. Δοκιμασμένο την πρώτη ημέρα

 

Αν το έχεις δοκιμάσει πάω πάσο

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις δοκιμάσει πάω πάσο

 

 

Ναι. Έβγαλα από το 3 και το έβαλα. Έβαλα και ένα του 2 που είχα παρατημένο, αλλά ενώ ο φορτιστής φαίνεται να το αναγνωρίζει και γίνεται πράσινος δε φορτίζει η μπαταρία.

Θα ρωτήσω πάντως και κανέναν στο eBay

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έβγαλα από το 3 και το έβαλα. Έβαλα και ένα του 2 που είχα παρατημένο, αλλά ενώ ο φορτιστής φαίνεται να το αναγνωρίζει και γίνεται πράσινος δε φορτίζει η μπαταρία.

Θα ρωτήσω πάντως και κανέναν στο eBay

Μάκη μη παιδεύεσαι, λείπουν οι επαφές. Αν κοιτάξεις και τις 2 πλάτες θα καταλάβεις ποιες είναι ποιες και τι κάνουν. Αν είχε, η samsung θα έβγαζε την s view με την ασύρματη φόρτιση. Δυστυχώς έχει κάνει κάποιες τσιγκουνιές η samsung στο neo σε σχέση με το note 2, που βέβαια σε κάποιους δεν χρειάζονται. (ασύρματη φόρτιση, αισθητήρας quick glance)

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς γιατί με ενδιαφέρει και εμένα ήμουν ένα βήμα πριν την παραγγελία αυτού που κάνει για το note 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...