Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσεις που το χετε καιρο πλεον,πως τα παει ???? Εχει βγαλει κανα προβλημα???

 

Στα 300ε,κατω ακομα κ απ το νοτε2 δεν νομιζω οτι εχει αντιπαλο.

 

Για οθονη κ καμερα διαβαζω πολυ καλα πραγματα γενικα,ισχυουν??

Link to comment
Share on other sites

(που και 5mp να είχε δεν με χαλούσε δεν την χρησιμοποιώ τόσο πολύ).

Η καμερα ειναι 8mp στο neo

 

Το ξέρω φίλε μου, απλά λέω οτι και 5 mp να ήταν δεν θα με πείραζε δεν θα το έδινα σημασία καν γιατί δεν πολυχρησιμοποιώ την κάμερα.

 

Όντως στα 300 ευρώ δεν φαίνεται να έχει αντίπαλο και βλέπω πτωτική πορεία στην τιμή, πριν 10 μέρες - 2βδομάδες που το βρήκα στο σκρουτζ είχε περίπου 315 και αυτή τη στιγμή έχει πάει στα 299, αλλά η άποψη μου είναι ότι όποιος το γλυκοκοιτάει να αρπάξει την ευκαιρία γιατί δεν νομίζω να είναι τόσο χαμηλά πολύ καιρό, αν ανέβει η ζήτηση του θα ανέβει και η τιμή(έστω και λίγο)!

 

Πάντως απο λίγες μέρες χρήσης είμαι καταενθουσιασμένος!

Leagoo Lead 5 - Black

KingZone N5 - Pink

Xiaomi Redmi Note 2 Prime - White

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω φίλε μου, απλά λέω οτι και 5 mp να ήταν δεν θα με πείραζε δεν θα το έδινα σημασία καν γιατί δεν πολυχρησιμοποιώ την κάμερα.

 

Όντως στα 300 ευρώ δεν φαίνεται να έχει αντίπαλο και βλέπω πτωτική πορεία στην τιμή, πριν 10 μέρες - 2βδομάδες που το βρήκα στο σκρουτζ είχε περίπου 315 και αυτή τη στιγμή έχει πάει στα 299, αλλά η άποψη μου είναι ότι όποιος το γλυκοκοιτάει να αρπάξει την ευκαιρία γιατί δεν νομίζω να είναι τόσο χαμηλά πολύ καιρό, αν ανέβει η ζήτηση του θα ανέβει και η τιμή(έστω και λίγο)!

 

Πάντως απο λίγες μέρες χρήσης είμαι καταενθουσιασμένος!

 

Τα καλουδια του 3 οταν πατας το κουμπι απο το πενακι πανω στην οθονη που δου βγαζει τις επιλογες τα εχει?εννοω το ενεργο σημειωμα,παραθυρο στην οθονη κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tigio13 αν πας στο μενού και στο βοήθεια/Βασικά/χειρονομίες s-pen, θα μάθεις το κινητό απ' έξω.

Πατημένο το κουμπί στο πενάκι και 2 κτυπήματα στην οθόνη ανοίγει το σημείωμα.....κλπ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tigio13 αν πας στο μενού και στο βοήθεια/Βασικά/χειρονομίες s-pen, θα μάθεις το κινητό απ' έξω.

Πατημένο το κουμπί στο πενάκι και 2 κτυπήματα στην οθόνη ανοίγει το σημείωμα.....κλπ

 

Αυτα τα ξερω,αυτο που ρωταω ειναι αν με το που βγαζεις το πενακι η με το που πατας το κουμπι χωρις να ακουμπαει στην οθονη σου βγαζει το μενου που υπαρχει στο 3.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα ξερω,αυτο που ρωταω ειναι αν με το που βγαζεις το πενακι η με το που πατας το κουμπι χωρις να ακουμπαει στην οθονη σου βγαζει το μενου που υπαρχει στο 3.

Nαι, κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μετατροπή των ελληνικών που γράφεις με το πενάκι σε text, όπως βλέπω να κάνει στα αγγλικά στα διάφορα video στο youtube; Αν ναι, το κάνουν όλα τα ευρωπαϊκά ή πρέπει να προσέξω κάτι;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

με ενδιαφέρει το Note 3 NEO, και όταν το είχα δει η οθόνη για 720P ήταν άκρως ικανοποιητική χωρίς pixels ή κάτι παράξενο. Πιστεύω ότι ακόμα και χειρότερες οθόνες, σε κανονική απόσταση από το μάτι όλα διορθώνονται.

 

Ποιά είναι η άποψη σας για την Super Amoled 720p οθόνη του στις 5.5 ίντσες;

 

Επίσης αν υπάρχει κάποιος κάτοχος ας μου το πεί ή ας μου στείλει ένα μήνυμα για να τον ρωτήσω 2-3 πράγματα περί ταχύτητας, μπαταρίας κτλ. Όλα τα σχόλια αποδεκτά.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά θήκη ρε παιδιά έχει να προτείνει κάποιος;

 

Προσωπικά δεν μου αρέσουν οι θήκες σε Book Style...

 

Προτιμώ τις Pouch...

Link to comment
Share on other sites

Καμιά θήκη ρε παιδιά έχει να προτείνει κάποιος;

 

Προσωπικά δεν μου αρέσουν οι θήκες σε Book Style...

 

Προτιμώ τις Pouch...

 

Προσωπικά πάρε ένα tempered glass και την θήκη της nekeda και δεν χρειάζεσαι κάτι περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάρε ένα tempered glass και την θήκη της nekeda και δεν χρειάζεσαι κάτι περισσότερο.

 

Tempered glass έχω παραγγείλει και το περιμένω (Nillkin) όσο για την Nekeda την παράγγειλα.

Φαίνεται ιδιαίτερα ποιοτική...

Ελπίζω να μην δίνει ιδιαίτερο όγκο στην συσκευή...?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τις θήκες της Spigen την έχει πάρει κάποιος; Αξίζουν τα χρήματα τους;

 

http://www.spigen.com/galaxy-note-3-neo-case-neo-hybrid.html

Link to comment
Share on other sites

Tempered glass έχω παραγγείλει και το περιμένω (Nillkin) όσο για την Nekeda την παράγγειλα.

Φαίνεται ιδιαίτερα ποιοτική...

Ελπίζω να μην δίνει ιδιαίτερο όγκο στην συσκευή...?

 

Για τις θήκες της Spigen την έχει πάρει κάποιος; Αξίζουν τα χρήματα τους;

 

http://www.spigen.com/galaxy-note-3-neo-case-neo-hybrid.html

 

Η spigen είναι κορυφαία αλλα δίνει αρκετό όγκο για τα γούστα μου :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποση ΑΚΡΙΒΩΣ ram εχει το συγκεκριμενο??

Εμενα π.χ το note 2 εχει 1.8 γιγα...αν κελισω τις εφαρμογες μου δινει 1.1 διαθεσιμα...

Link to comment
Share on other sites

Κανεις με το neo για την ram??Ειναι οντως λιγοτερη διαθεσιμη απο του note 2??

Aν κάνω καθαρισμό δείχνει να χρησιμοποιούνται 770 από τα 1,67. Η συσκευή έχει 2 gb, νομίζω θα βελτιωθεί η κατάσταση με την 4.4.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα το νοτε2 βγαζει 800 σε χρηση και 1.0 γιγα αδειο.αρα εχει λιγο μεγαλυτερη ραμ.

 

Μεγαλύτερη ram σε μέγεθος όχι, περισσότερη διαθέσιμη ίσως ναι ;)

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

το εχω 2 μερες καλο ειναι , 296 ε δεν ειναι κ πολλα για το κινητο αυτο τωρα για τη μνημη εμενα παιζει ελευθερη 500mb μεχρι 750 mb εχω βεβαια βαλει 80 εφαρμογες ,εχει πλακα που αλλαζω καναλια σε τηλεορασεις bleuray hc ,airconditions,δορυφορικους δεκτες ,σημερα σε καποιο καφε τους εκλεινα την τv (ειναι φιλοι μου),αν κ λει οτι δεν εχει ΙR ΔΕΚΤΗ τελικα εχει ας ελπισουμε να εχει καλυτερη διαχειριση μνημης με την 4.4, και η οθονη παιδια σε τετοιες οθονες δεν θα καταλαβεις διαφορα 720p απο 1080p ,ακομη κ στις tv hd ready με full hd θελει 40 ιντσες κ πανω ,μνημη δε θα με χαλουσε παραπανω εκει ναι,και κατι αλλο αυτο που ειχα στο gs3 samsung hub εδω δε εχει γιατι; επειδη ειχα αγορασει 2 ταινιες (το δικο μου ειναι γαλλικο) υπαρχει για κατεβασμα; ...αυτα:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη ram σε μέγεθος όχι, περισσότερη διαθέσιμη ίσως ναι ;)

 

Ναι,αυτο ηθελα να πω...περισσοτερη διαθεσιμη εχει το 2αρι σε σχεση με το 3 νεο..

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αυτο ηθελα να πω...περισσοτερη διαθεσιμη εχει το 2αρι σε σχεση με το 3 νεο..

 

Ναι. Λένε πως φταίει ότι το Neo έχει αυτούσια την S-pen suite του Note 3 που είναι φτιαγμένη με βάση τα 3GB του κανονικού, ενώ είναι και λίγο πιο βαριά από την αντίστοιχη του N2. Δεν ξέρω αν έχει κανένα εξτρα feature.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Μετα από 20 μέρες λειτουργίας έχω εντυπωσιαστεί με την μπαταρία του ,λόγο δουλειάς τρεχω 2-3 εφαρμογρες παραλληλα και δεν κολλαει πουθενά, πρόσθεσα 32 μνήμη δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Μνήμη από 1,67 είναι κοντά στα 1

 

Θήκη παρήγγειλα

http://www.ebay.com/itm/Baseus-Bohem-View-Battery-Cover-Leather-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-3-Neo-N7505-/171328418564?ssPageName=ADME:X:AAQ:US:1123

 

Απορία

Hide application πως μπορείς να κανείς, ας πούμε στο s4 έχεις επιλογή τα κλικαρις και εξαφανίζονται .

FIGE ILIE MOU

XIONAKI ELA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...