Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο gsmarena αναφέρει ότι το κινητό έχει dlna που είναι γιατί εγώ δεν το βρίσκω.

 

Δεν ειναι προγραμμα, ειναι λειτουργια που σου επιτρεπει να βλεπεις περιεχομενο απο αλλες συσκευες και να δινεις περιεχομενο κι εσυ π.χ. σε smart tv. Διευκρινησε μας τι θες να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ειναι προγραμμα, ειναι λειτουργια που σου επιτρεπει να βλεπεις περιεχομενο απο αλλες συσκευες και να δινεις περιεχομενο κι εσυ π.χ. σε smart tv. Διευκρινησε μας τι θες να κανεις.

Το ξέρω ότι είναι λειτουργία, αλλά στις ρυθμίσεις δε το βρίσκω. Βλέπω μόνο nfc, Hotspot κτλ., το dlna σε ποιο μενού των ρυθμίσεων είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι λειτουργία, αλλά στις ρυθμίσεις δε το βρίσκω. Βλέπω μόνο nfc, Hotspot κτλ., το dlna σε ποιο μενού των ρυθμίσεων είναι.

Στο NFC και κοινή χρήση υπάρχει η επιλογή Screen Mirroring;

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι λειτουργία, αλλά στις ρυθμίσεις δε το βρίσκω. Βλέπω μόνο nfc, Hotspot κτλ., το dlna σε ποιο μενού των ρυθμίσεων είναι.

Τo DLNA δεν εχει κατι για να ρυθμισεις και δεν υπαρχει σε καποιο μενου. Αναλογα με το τι θες να κανεις οι ρυθμισεις γινονται απο την αναλογη εφαρμογη που θα χρησιμοποιησεις καθε φορα πχ το MediaHouse για να δεις περιεχομενο (ταινιες η μουσικη) απο καποιο δυκτιωμενο υπολογιστη η σερβερ στο δυκτιο σου και τον φακελο-φακελους που εχεις ορισει ως κοινοχρηστο-ους και περιεχει τα αρχεια.

Εχεις smart tv? Δυκτιωμενο υπολογιστη με προγραμμα media streaming server οπως το πολυ καλο και δωρεαν Serviio? Ειναι ολα αυτα συνδεδεμενα επανω στο δυκτιο μεσω καποιου router (κινητο, υπολογιστης, tv)?

Link to comment
Share on other sites

Τo DLNA δεν εχει κατι για να ρυθμισεις και δεν υπαρχει σε καποιο μενου. Αναλογα με το τι θες να κανεις οι ρυθμισεις γινονται απο την αναλογη εφαρμογη που θα χρησιμοποιησεις καθε φορα πχ το MediaHouse για να δεις περιεχομενο (ταινιες η μουσικη) απο καποιο δυκτιωμενο υπολογιστη η σερβερ στο δυκτιο σου και τον φακελο-φακελους που εχεις ορισει ως κοινοχρηστο-ους και περιεχει τα αρχεια.

Εχεις smart tv? Δυκτιωμενο υπολογιστη με προγραμμα media streaming server οπως το πολυ καλο και δωρεαν Serviio? Ειναι ολα αυτα συνδεδεμενα επανω στο δυκτιο μεσω καποιου router (κινητο, υπολογιστης, tv)?

Ναι έχω smart tv samsung

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω smart tv samsung

Αν υπαρχουν και τα υπολοιπα (εστω router) μπορεις να αρχισεις να εκμεταλευεσαι τις δυνατοτητες dlna του κινητου σου προβαλοντας τα βιντεο που εχεις τραβηξει με το κινητο στην smart tv,

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχουν και τα υπολοιπα (εστω router) μπορεις να αρχισεις να εκμεταλευεσαι τις δυνατοτητες dlna του κινητου σου προβαλοντας τα βιντεο που εχεις τραβηξει με το κινητο στην smart tv,

Μέσο screen Mirroring;

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε παιδια εξαφανιστηκαν ?μπηκα να παρω για ενα φιλο και ειδα αυτο ξερει κανεις τι παιζει ?

Δυστυχώς πάνω από 4-5 μήνες δεν υπάρχει :(

Link to comment
Share on other sites

Μέσο screen Mirroring;

Οχι. Μεσω DLNA. Οταν βλεπεις καποιο βιντεο πχ στο κινητο αναβει πανω αριστερα ενα εικονιδιο που μοιαζει με οθονη και εχει μεσα κατι σαν το σημα του wifi. Το πατας και αν εχεις δικτυωμενη smart tv θα στειλει το βιντεο στην tv.

;)
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Μεσω DLNA. Οταν βλεπεις καποιο βιντεο πχ στο κινητο αναβει πανω αριστερα ενα εικονιδιο που μοιαζει με οθονη και εχει μεσα κατι σαν το σημα του wifi. Το πατας και αν εχεις δικτυωμενη smart tv θα στειλει το βιντεο στην tv.

;)

Ευχαριστώ .Το κατάλαβα ,αλλά το Screen mirroring που εξυπηρετεί;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ .Το κατάλαβα ,αλλά το Screen mirroring που εξυπηρετεί;

Ότι κάνεις στο κινητό σου το βλέπεις στην τηλεόραση. Ας πούμε είσαι με μια παρέα και θέλεις να τους δείξεις φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

Ότι κάνεις στο κινητό σου το βλέπεις στην τηλεόραση. Ας πούμε είσαι με μια παρέα και θέλεις να τους δείξεις φωτογραφίες

 

Με τον ιδιο τροπο παραπανω βλεπεις και φωτογραφιες χωρις screen mirroring το οποιο δειχνει στην tv οτι και η οθονη του κινητου πχ internet η καποιο παιχνιδι που εκεινη την ωρα παιζεις στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανένα νέο για αναβάθμιση της ρομ ...? Η αν υπάρχει καμία ρομ που να είναι καλύτερη από αυτή που φοράει ? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βγάζουν slim ή cm για τα κινητά μας ... Edited by contrast61
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχεις κανείς άλλος παρατηρήσει πρόβλημα στην εγγραφή βιντεο? Όλα όσα τραβάω έχουν πρόβλημα συγχρονισμού ήχου και εικόνας καθώς επίσης και ταχύτητα εγγραφής. Πολλά lags και drop frames ασχετως αποθηκευτικού μέσου (internal ή sd card).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχεις κανείς άλλος παρατηρήσει πρόβλημα στην εγγραφή βιντεο? Όλα όσα τραβάω έχουν πρόβλημα συγχρονισμού ήχου και εικόνας καθώς επίσης και ταχύτητα εγγραφής. Πολλά lags και drop frames ασχετως αποθηκευτικού μέσου (internal ή sd card).

Τέτοιο πρόβλημα δεν έχω! Αλλά αργεί υπερβολικά να αποθηκεύσει και βίντεο αλλά και φωτογραφίες στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο πρόβλημα δεν έχω! Αλλά αργεί υπερβολικά να αποθηκεύσει και βίντεο αλλά και φωτογραφίες στην sd.

Θελει καλη sd και γρηγορη. Να ειναι class 10.

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο μου κάνει το εξής: κάποιες φορές εάν έχω ώρα να το ακουμπήσω,το βρίσκω κλειστό . ο μόνος τρόπος να ανοίξει μετά είναι να βγάλω βάλω μπαταρία. η συχνότητα που γίνεται αυτό είναι ανα 4-5 μέρες περίπου. το τηλέφωνο είναι ιταλικό, αγορασμένο τον Αύγουστο του 2014 καινούργιο μέσω skroutz. gr και φοράει την 4.3. ο λόγος που δεν έχω περάσει την kitkat είναι το γνωστό θέμα με τον περιορισμό μεταφοράς εφαρμογών στην sd. ξέρω ότι μπορώ να κάνω root και να περάσω το sd fix αλλά δεν θέλω να rootαρω. μπορώ να το στείλω για service αλλά δεν μπορώ να μείνω τόσες μέρες χωρίς συσκευή η οποία είναι εργαλείο δουλειάς για μένα. έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα.
Don't cry because it's over.Smile because it happened.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και σε μένα το έκανε όταν είχα την 4.3 Εμένα είναι βουλγάρικο.

Μόλις πέρασα την 4.4 δεν έχει κλείσει ούτε μία φορά. Γνώμη μου είναι να την περάσεις και να κάνεις οικονομία στις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους το έχει κάνει έστω και μια φορά από ότι καταλαβαίνω. Προτείνω να κάνεις την αναβάθμιση αν και προσωπικά θα προσπαθούσα να το πάω στο service λόγω της συχνότητας που το παρουσιάζει.

Αυτό με τη μεταφορά των εφαρμογών δεν νομίζω ότι είναι μεγάλο πρόβλημα. Ορισμένες εφαρμογές μπορούν να μετακινηθουν αλλά ίσως όχι ολόκληρες εκτός αν κάνω κάποιο λάθος. Αυτό το screenshot είναι από τη συσκευή μου που δεν έχω κάνει ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

όλο update στις εφαρμογές κάνει το κινητό, άλλα για το λογισμικό ΤΊΠΟΤΑ. Τι θα γίνει ρε SAMSUNG??????????
Link to comment
Share on other sites

η γνώμη μου είναι ότι θα αργήσει να δοθεί η lollipop σε εμάς,πράγμα που δε με εκπλήσσει. κλασική Samsung.
Don't cry because it's over.Smile because it happened.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...