Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα δει σε ένα ξένο σαιτ για lollipop μες στον μηνά, λέτε να ισχύει;

 

Για ριξε ενα λινκ, καλα θα ηταν αλλά δεν το βλεπω. Εδω http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N7505 δειχνει οτι ακομα μοιραζουν kitkat, τη τελευταια εκδοση N7505XXUCOB1 σε συσκευες που εχουν ηδη παρει kitkat N7505XXUCOA1. Φανταζομαι θα διαθετει bug fixes.

Εδω http://www.youmobile.org/blogs/entry/Samsung-s-Smartphones-Tablets-Android-5-0-Lollipop-Updates-ETA-List λεει για Μαρτη - Απριλιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι ειναι το 3g

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για ριξε ενα λινκ, καλα θα ηταν αλλά δεν το βλεπω. Εδω http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N7505 δειχνει οτι ακομα μοιραζουν kitkat, τη τελευταια εκδοση N7505XXUCOB1 σε συσκευες που εχουν ηδη παρει kitkat N7505XXUCOA1. Φανταζομαι θα διαθετει bug fixes.

Εδω http://www.youmobile.org/blogs/entry/Samsung-s-Smartphones-Tablets-Android-5-0-Lollipop-Updates-ETA-List λεει για Μαρτη - Απριλιο

και εδω λεει οτι ειναι ακομα σε αναπτυξη δηλαδη τρεχα γυρευε στο περιμενε ακομα

http://samsung.youmobile.org/

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι το κλασικό H+ αν το προσέξεις. Πως είναι το 4g της βονταφον?
εχω cosmote δεν ξερω για την vodafon .ας μας πει καποιος αλλος αν ειναι οντως 3g η 4g
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Για ριξε ενα λινκ, καλα θα ηταν αλλά δεν το βλεπω. Εδω http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N7505 δειχνει οτι ακομα μοιραζουν kitkat, τη τελευταια εκδοση N7505XXUCOB1 σε συσκευες που εχουν ηδη παρει kitkat N7505XXUCOA1. Φανταζομαι θα διαθετει bug fixes.

Εδω http://www.youmobile.org/blogs/entry/Samsung-s-Smartphones-Tablets-Android-5-0-Lollipop-Updates-ETA-List λεει για Μαρτη - Απριλιο

 

Το ιδιο σαιτ λεμε!! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα δεν είναι το κλασικό H+ αν το προσέξεις. Πως είναι το 4g της βονταφον?

 

 

Σε κοσμοτε γραφει 4G λογικα και στην voda θα ειναι το ιδιο, δεν νομιζω να εχει διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα κρατώντας το κινητό πρόσεξα οτι γειρει λιγο προς τα πίσω σαν να λυγίζει λιγο .. το έχει κ κάποιος άλλος η εχει θεμα το δικο μου
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πιστεύω ότι είναι ελαττωματικη η συσκευή μου. Χάνει το σήμα για λίγο και επανέρχεται ή άλλες φορές κάνει ώρες να ξαναπιασει. Άλλαξα sim, το δοκιμασα σε wcdma/gsm, σε σκέτο gsm, τα ίδια. Τι να φταίει?

Να επικοινωνήσω με τη Samsung? Θα πρέπει να τους το στείλω μιας και είμαι στην επαρχία και φοβάμαι ότι θα μου πούνε ότι δεν βρήκαν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. σου παραθετω αντιστοιχο screenshot απο το δικό μου.

το οποιο κανει και το εξης κουλο. δειχνει καθολου σημα και αμα το καλέσω ξαφνικα ανεβαζει 3 γραμμες και χτυπα

καποιες αλλες φορες (οταν με καλουν ) απλως βγαζει αναπαντητη μετα απο μιση ωρα ( αμα μετακινηθω και βρει σημα )

Δεν εχω ιδεα τι παιζει. Αλλαξες το modem σε δυτικη ευρωπη που ελεγες ?

https://www.dropbox.com/s/l81do10ez6hfqkz/2015-03-04%2017.33.36.png?dl=0

Edited by npap1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. σου παραθετω αντιστοιχο screenshot απο το δικό μου.

το οποιο κανει και το εξης κουλο. δειχνει καθολου σημα και αμα το καλέσω ξαφνικα ανεβαζει 3 γραμμες και χτυπα

καποιες αλλες φορες (οταν με καλουν ) απλως βγαζει αναπαντητη μετα απο μιση ωρα ( αμα μετακινηθω και βρει σημα )

Δεν εχω ιδεα τι παιζει. Αλλαξες το modem σε δυτικη ευρωπη που ελεγες ?

https://www.dropbox.com/s/l81do10ez6hfqkz/2015-03-04%2017.33.36.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/l81do10ez6hfqkz/2015-03-04%2017.33.36.png?dl=0

 

Το αλλαξα αλλά δεν ειδα αποτελεσμα, ξαναπερασα το κανονικο μετα. Μονο το new zealand δεν δοκιμασα! Πραγματικα σκεφτομαι να το στειλω στο service αλλά α) φοβαμαι πως θα μου πουν οτι δεν βρισκουν προβλημα και β) δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι ειναι hardware προβλημα.

Στο screenshot που παρεθεσα να σημειωσω οτι ειναι το κινητο ειναι ακινητο, ειναι κατα τη διαρκεια του που κοιμομουν. Πολυ καλο σημα, ξαφνικα μενει ποση ωρα χωρις σημα και μετα τσουπ παλι πολυ καλο σημα. Το δουλευω μονο gsm γιατι το σημα ειναι πιο καλο αλλά και παλι...

Τελοσπαντων θα βρεθει καποια λυση ελπιζω :O

Link to comment
Share on other sites

Το αλλαξα αλλά δεν ειδα αποτελεσμα, ξαναπερασα το κανονικο μετα. Μονο το new zealand δεν δοκιμασα! Πραγματικα σκεφτομαι να το στειλω στο service αλλά α) φοβαμαι πως θα μου πουν οτι δεν βρισκουν προβλημα και β) δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι ειναι hardware προβλημα.

Στο screenshot που παρεθεσα να σημειωσω οτι ειναι το κινητο ειναι ακινητο, ειναι κατα τη διαρκεια του που κοιμομουν. Πολυ καλο σημα, ξαφνικα μενει ποση ωρα χωρις σημα και μετα τσουπ παλι πολυ καλο σημα. Το δουλευω μονο gsm γιατι το σημα ειναι πιο καλο αλλά και παλι...

Τελοσπαντων θα βρεθει καποια λυση ελπιζω :O

Καλημέρα. Δοκίμασες άλλον πάροχο; Ή στο κάνει με όλες τις εταιρίες;

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δοκίμασες άλλον πάροχο; Ή στο κάνει με όλες τις εταιρίες;

 

Δεν δοκιμασα με αλλο παροχο. Μου περασε απο το μυαλο αλλά υπαρχουν κι αλλες συσκευες με wind στο σπιτι που δεν παρουσιαζουν αυτο το προβλημα. Μιλησα και με την εξυπηρετηση πελατων wind και δεν βρισκουν καποιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμασα με αλλο παροχο. Μου περασε απο το μυαλο αλλά υπαρχουν κι αλλες συσκευες με wind στο σπιτι που δεν παρουσιαζουν αυτο το προβλημα. Μιλησα και με την εξυπηρετηση πελατων wind και δεν βρισκουν καποιο προβλημα.

Βασικά το λέω γιατί είχα ένα κάπως παρόμοιο πρόβλημα με cosmote όταν είχα δεδομένα ανοιχτά. Έχανα σήμα στο άσχετο και δεν μπορούσε να στριμάρει περιεχόμενο στο youtube και στο skype. Τελικά ήταν θέμα ρυθμίσεων στο APN. Εσένα στο παρουσίαζει με δεδομένα ανοιχτά ή δεν παίζει κανένα ρόλο;

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το λέω γιατί είχα ένα κάπως παρόμοιο πρόβλημα με cosmote όταν είχα δεδομένα ανοιχτά. Έχανα σήμα στο άσχετο και δεν μπορούσε να στριμάρει περιεχόμενο στο youtube και στο skype. Τελικά ήταν θέμα ρυθμίσεων στο APN. Εσένα στο παρουσίαζει με δεδομένα ανοιχτά ή δεν παίζει κανένα ρόλο;

 

Μπα οχι, δεν εχει σημασια. Μου το κανει συχνα και στο σπιτι ενω ειμαι με το wifi (το wifi συνεχιζει να δουλευει κανονικα οσο συμβαινει αυτο). APN εχω αυτα που παιρνει αυτοματα το κινητο απο τη wind, δεν τα εχω πειραξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Έχω το κινητό κανα τρίμηνο τώρα και από την αρχή έχω το εξής πρόβλημα. Όταν είναι στη φόρτιση και το χρησιμοποιώ κολλάει και επανεκκινεί. Όταν λέμε το χρησιμοποιώ δεν το λιώνω στη χρήση(π.χ. τη μία φορά καταχωρούσα επαφές, την άλλη μπήκα στο internet, μια άλλη μπήκα στις ρυθμίσεις κτλ), άλλωστε δεν προλαβαίνω κιόλας! Αν το φορτίζω κλειστό και πάω να το ανοίξω κολλάει και επανεκκινεί πριν καν προλάβω να το ξεκλειδώσω με το μοτίβο. Ο φορτιστής δεν φαίνεται να έχει θέμα γιατί το φορτίζει πλήρως σε 2 ώρες. Η μπαταρία είναι μια χαρά κρατάει 4 - 5 μέρες και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Μου πρότειναν εδώ στο forum να απεγκαταστήσω το clean master αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Χθες το έβαλα να φορτίσει πριν κοιμηθώ και σήμερα που ξύπνησα ήταν κλειστό και δεν άνοιγε. Έβγαλα - έβαλα μπαταρία, άνοιξε και ήταν πλήρως φορτισμένο.. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό? Καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει πριν πάω στη Samsung? :(
Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι, δεν εχει σημασια. Μου το κανει συχνα και στο σπιτι ενω ειμαι με το wifi (το wifi συνεχιζει να δουλευει κανονικα οσο συμβαινει αυτο). APN εχω αυτα που παιρνει αυτοματα το κινητο απο τη wind, δεν τα εχω πειραξει.

 

σε note 2 επαθα ακριβως το ιδιο και τελικα μετα απο αρκετη ταλαιπωρια βρηκα οτι ηταν η sim την αλλαξα και εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

σε note 2 επαθα ακριβως το ιδιο και τελικα μετα απο αρκετη ταλαιπωρια βρηκα οτι ηταν η sim την αλλαξα και εφτιαξε

 

Κι εγώ ήλπιζα ότι θα ήταν αυτό αλλά την άλλαξα και δυστυχώς δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Πως το εξηγειτε αυτο; Γιατι γραφει οτι η ισχυς της μπαταριας ειναι 2100 mAh ενω κανονικα ειναι 3100 και το γραφει και πανω στη μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Πως το εξηγειτε αυτο; Γιατι γραφει οτι η ισχυς της μπαταριας ειναι 2100 mAh ενω κανονικα ειναι 3100 και το γραφει και πανω στη μπαταρια;

 

Ειναι bug της εφαρμογης.το ιδιο δειχνει και στην εφαρμογη cpu z.

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου έχει έρθει η αναβάθμιση σε 4.4.2 αλλά δεν την έχω κάνει ακόμα! Να τη κάνω ή αντιμετωπίζει προβλήματα? Παίζει να χάσω τα αρχεία μου?!!! Επίσης κάτι άλλο έχω wind και δεν μου εμφανίζει επιλογή για 4g το οποίο είναι πλέον διαθέσιμο! Έχω αλλάξει καρτούλα αρχές του έτους αλλά φαντάζομαι ότι θέλει αλλαγή εκ νέου! Είναι καρτοκινητό και απ'οτι διάβασα θα γίνει δωρεάν!!! Ωστόσο δεν θα έπρεπε να βλέπω στη συσκευή την επιλογή για 4g?!!!! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
προσωπικα ειμαι με 4.4.2 και δεν εχω καποιο προβλημα σε note 3 οχι δεν χανεις κατι,αλλα παντα εχουμε ενα backup,φυσικα καλο ειναι οταν βρεις χρονο να κανεις ενα φορματ και να τα ξαναπερασεις ολα απο την αρχη για σιγουρα αποτελεσματα;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...