Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τού έχεις xposed;

 

 

Τι εννοείς;

 

Τελικά σήμερα ξαναέβγαλε την ειδοποίηση, την έκανα και μου έβαλε μια εφαρμογή κινέζικη για κλήσεις! Έλεγε δεν υποστηρίζεται από το playstore. Μολις την έβαλα την έβγαλα γιατί δεν καταλάβαινα τίποτα! Να είναι κάποια εφαρμογή της oppo;

 

edit: Το κινητό τρώει τρελά κολλήματα απόταν εμφανίστηκε η ενημέρωση. Όλο βγάζω την μπαταρία. ΤΟ θέμα είναι ότι δεν μπήκα σε κανεναν περίεργο site ούτε κατέβασα κάποια κακόβουλη εφαρμογή! Πάνω που την έσβησα τσουπ ξανά στις ειδοποιήσεις για να το ξανακατεβάσω! Δεν έχει και το κουβαδάκι κάτω να το διαγραψω από τις ειδοποιήσεις!

 

edit2: Τελικά ήταν κάποια εφαρμογή που σου έδινε και καλά 400 λεπτά χρόνο ομιλίας αλλά δεν ξερω πως εμφανίστηκε! Τώρα πέρασα τη νεα έκδοση..Για να δούμε! Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Edited by theoraklis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς;

 

Τελικά σήμερα ξαναέβγαλε την ειδοποίηση, την έκανα και μου έβαλε μια εφαρμογή κινέζικη για κλήσεις! Έλεγε δεν υποστηρίζεται από το playstore. Μολις την έβαλα την έβγαλα γιατί δεν καταλάβαινα τίποτα! Να είναι κάποια εφαρμογή της oppo;

 

edit: Το κινητό τρώει τρελά κολλήματα απόταν εμφανίστηκε η ενημέρωση. Όλο βγάζω την μπαταρία. ΤΟ θέμα είναι ότι δεν μπήκα σε κανεναν περίεργο site ούτε κατέβασα κάποια κακόβουλη εφαρμογή! Πάνω που την έσβησα τσουπ ξανά στις ειδοποιήσεις για να το ξανακατεβάσω! Δεν έχει και το κουβαδάκι κάτω να το διαγραψω από τις ειδοποιήσεις!

 

edit2: Τελικά ήταν κάποια εφαρμογή που σου έδινε και καλά 400 λεπτά χρόνο ομιλίας αλλά δεν ξερω πως εμφανίστηκε! Τώρα πέρασα τη νεα έκδοση..Για να δούμε! Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

 

 

Όλα καλά λοιπόν...

Γι'αυτό μιλούσα http://repo.xposed.info/module/de.robv.android.xposed.installer

Το είχα βάλει και μού κανε τρελά κολλήματα. Γι'αυτό σε ρώτησα...

Πώς σού φαίνεται η 2.1.3;

Έχεις θέμα με τις ειδοποιήσεις; Τρέχει πάντα το multitasking (πατημένο πλήκτρο μενού) ;

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος τροπος για να περναμε τα updates μεσω ota ή και κανονικα ειναι ο εξης;;

 

Κανουμε backup, unroot, βαζουμε stock recovery, wipe data, βαζουμε καινουρια εκδοση, re-root, ξαναβαζουμε custom recovery, εγκαταστουμε το backup.. Αν ναι, νομιζω ειναι μεγαλη ταλαιπωρια να το κανουμε καθε τρεις και λιγο με τα Updates που βγαινουν..

 

Εκτος αν με το ota κερδιζεις καποια βηματα.. Σιγουρα παντως θελει unroot και stock recovery..

Link to comment
Share on other sites

Ο μονος τροπος για να περναμε τα updates μεσω ota ή και κανονικα ειναι ο εξης;;

 

Κανουμε backup, unroot, βαζουμε stock recovery, wipe data, βαζουμε καινουρια εκδοση, re-root, ξαναβαζουμε custom recovery, εγκαταστουμε το backup.. Αν ναι, νομιζω ειναι μεγαλη ταλαιπωρια να το κανουμε καθε τρεις και λιγο με τα Updates που βγαινουν..

 

Εκτος αν με το ota κερδιζεις καποια βηματα.. Σιγουρα παντως θελει unroot και stock recovery..

 

 

Unroot χρειάζεται μόνο για ota update. Επίσης μπορείς να κάνεις update και με custom recovery απ ότι λενε ( εγώ έχω στοκ) αλλά δεν προτείνεται. Τα υπόλοιπα είναι όπως τα λες....

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους...

Την δοκίμασες;

 

Ναι την έχω από χθες το βράδι. Για την ώρα δεν βλέπω κάτι σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχω από χθες το βράδι. Για την ώρα δεν βλέπω κάτι σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση.

Οι ειδοποιήσεις σε εφαρμογές τρίτων ( π.χ. type mail) δουλεύουν σωστά;

Το multitasking;

Link to comment
Share on other sites

Unroot χρειάζεται μόνο για ota update. Επίσης μπορείς να κάνεις update και με custom recovery απ ότι λενε ( εγώ έχω στοκ) αλλά δεν προτείνεται. Τα υπόλοιπα είναι όπως τα λες....
Βλεπω οτι η νεα εκδοση δεν εχει ota, οποτε θα κανω full wipe. Απο την recovery επιλεγω μονο το wipe data+cache ή και το wipe system; Υπαρχει τροπος για καθαρο install ή απλα μπαινει η μια εκδοση πανω στη προηγουμενη;

 

Υπαρχει καποια custom rom που να ειναι χωρις προβληματα; Αλλα μετα νομιζω οτι θα εχω θεμα με το backup αν θελω να ξαναπαω σε color os, σωστα;; Γενικα ειναι ενα μπερδεμα αυτο το κινητο!

 

Τι ακριβως ειναι το raw image; Δε βλεπω καποια διαφορα.. Οπως επισης το Ultra HD με το HDR μου φαινονται ιδια! Τελος το πανοραμα ειναι αρκετα δυσκολο να παρθει 100% σωστα..

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι η νεα εκδοση δεν εχει ota, οποτε θα κανω full wipe. Απο την recovery επιλεγω μονο το wipe data+cache ή και το wipe system; Υπαρχει τροπος για καθαρο install ή απλα μπαινει η μια εκδοση πανω στη προηγουμενη;

 

Υπαρχει καποια custom rom που να ειναι χωρις προβληματα; Αλλα μετα νομιζω οτι θα εχω θεμα με το backup αν θελω να ξαναπαω σε color os, σωστα;; Γενικα ειναι ενα μπερδεμα αυτο το κινητο!

 

Τι ακριβως ειναι το raw image; Δε βλεπω καποια διαφορα.. Οπως επισης το Ultra HD με το HDR μου φαινονται ιδια! Τελος το πανοραμα ειναι αρκετα δυσκολο να παρθει 100% σωστα..

 

 

Ota θα δωθει τις επόμενες ημέρες. Δευτέρα λένε, αλλά βάλε Τρίτη, Τετάρτη να είσαι μέσα.

Στο λινκ που έχει δώσει ο φίλος Chris_dd περιγράφεται αναλυτικά η διαδικασία φλασαρισματος.

Υπάρχουν custom roms αλλά δεν έχω ασχοληθεί. Η εφαρμογή backup-restore τής coloros εννοείται ότι δεν δουλεύει σε άλλες Rom. Αλλά με root και titanium backup νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα. Τί σε μπερδεύει;

Raw απ ότι έχω διαβάσει είναι ένας τύπος αρχείου πού σού επιτρέπει αφού τραβήξεις την φωτογραφία να την επεξεργαστεις σε μεγάλο βαθμό. Δεν ξέρω κάτι άλλο, δεν έχω ασχοληθεί.

Το hdr είναι το κλασικό mode για φωτο υψηλής ανάλυσης. Το ultra hd είναι το mode πού η oppo παίρνοντας πολλές λείψεις καταλήγει σε μία φωτο 50 megapixel (περίπου).

Το πανόραμα έχει όντως μια δυσκολία...

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις σε εφαρμογές τρίτων ( π.χ. type mail) δουλεύουν σωστά;

Το multitasking;

 

αν και μέχρι να σου απαντήσω πολύ πιθανόν να την εγκατέστησες, για την ώρα δουλεύουν αυτά που αναφέρεις σωστά.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει τα εξής με την έκδοση της προηγούμενης βδομάδας! 1)Τα mb που μετράει είναι και από το wifi και από τα δεδομενα με αποτέλεσμα να με ενημερώσει απευθείας ότι τελείωσε το πακέτο μου(!) 2) Την πρώτη μέρα έφαγε κόλλημα και δεν χτύπησε το ξυπνητήρι (είχε μια "αντίδραση" το κινητό όπως όταν κολλούσαν παλιότερα τα windows xp για όποιον θυμάται) 3) Για κάποιο λόγο κι ενώ έχω λιγότερες εγκατεστημένες εφαρμογές σε σχέση με πριν μου βγάζει μήνυμα για ελάχιστο χώρο και δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση νεων εφαρμογών! Έβαλα και το apps2sd αλλά δείχνει μόνο το facebook και το messenger στο χώρο του τηλεφώνου και ότι δεν μπορούν να μετακινηθούν! Παρόλα αυτά μου δείχνει ελεύθερο χώρο για τις εφαρμογές μόλις 291mb και ότι έχω στην μνήμη τηλεφώνου 216 εφαρμογές! Τι άλλο να κάνω; Ακόμα και τις φωτογραφίες τις έχω στην κάρτα να αποθηκεύονται. Γενικά έχω 22gb στο τηλέφωνα και άλλα 24gb στην κάρτα!
Link to comment
Share on other sites

αν και μέχρι να σου απαντήσω πολύ πιθανόν να την εγκατέστησες, για την ώρα δουλεύουν αυτά που αναφέρεις σωστά.

 

 

Την εγκατέστησα όντως.

Εμένα οι ειδοποιήσεις δεν μού δουλεύουν σωστά. Από την 2.1.3 συμβαίνει αυτό.

Έχεις εφαρμογή για emails και οι ειδοποιήσεις σού δουλεύουν ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω παρατηρήσει τα εξής με την έκδοση της προηγούμενης βδομάδας! 1)Τα mb που μετράει είναι και από το wifi και από τα δεδομενα με αποτέλεσμα να με ενημερώσει απευθείας ότι τελείωσε το πακέτο μου(!) 2) Την πρώτη μέρα έφαγε κόλλημα και δεν χτύπησε το ξυπνητήρι (είχε μια "αντίδραση" το κινητό όπως όταν κολλούσαν παλιότερα τα windows xp για όποιον θυμάται) 3) Για κάποιο λόγο κι ενώ έχω λιγότερες εγκατεστημένες εφαρμογές σε σχέση με πριν μου βγάζει μήνυμα για ελάχιστο χώρο και δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση νεων εφαρμογών! Έβαλα και το apps2sd αλλά δείχνει μόνο το facebook και το messenger στο χώρο του τηλεφώνου και ότι δεν μπορούν να μετακινηθούν! Παρόλα αυτά μου δείχνει ελεύθερο χώρο για τις εφαρμογές μόλις 291mb και ότι έχω στην μνήμη τηλεφώνου 216 εφαρμογές! Τι άλλο να κάνω; Ακόμα και τις φωτογραφίες τις έχω στην κάρτα να αποθηκεύονται. Γενικά έχω 22gb στο τηλέφωνα και άλλα 24gb στην κάρτα!

 

 

Σε ποιά έκδοση ήσουν πριν;

Έχεις κάνει ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά έκδοση ήσουν πριν;

Έχεις κάνει ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου;

 

Find7EROM_12_150410 είχα. Τώρα έχω 12_150801 και μόλις μου έβγαλε ενημέρωση την 822. Όχι δεν έχω κάνει καμία ενοποίηση.. Μόνο με το facebook και το messenger είμαι στο τηλέφωνο. Όλες οι άλλες είναι εφαρμογής της oppo.. Πρέπει να κάνω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Find7EROM_12_150410 είχα. Τώρα έχω 12_150801 και μόλις μου έβγαλε ενημέρωση την 822. Όχι δεν έχω κάνει καμία ενοποίηση.. Μόνο με το facebook και το messenger είμαι στο τηλέφωνο. Όλες οι άλλες είναι εφαρμογής της oppo.. Πρέπει να κάνω κάτι;

Έκδοση coloros ?

 

Από το oppo forum σχετικά με τον αποθηκευτικό χώρο.

 

How to Get Unified Storage

WARNING:PLEASE READ THE FOLLOWING MESSAGES CAREFULLY BEFORE START

 

1. To get unified storage you need to backup everything (including photos and music etc.) on your phone storage to your computer or an external SD card.

2. If you made backup with the "Backup & restore" app copy the Backup folder on your phone after you switched partition will help you restore you apps and data.

3. You can use the option in Setings -> General -> More -> Switch partition to switch to unified storage. Before you start please read the instructions and security warning carefully.

4. To go back to the default partition layout please run switch partition again.

 

Special Attention

After you've switched your phone storage to unified partition, and you want to go back to the stable versions like 1.2.xi or 2.0.0i, please run switch partition again to restore your phone storage to the default partition before you apply the full package.

 

Προσοχή!

Ότι υπάρχει στην μνήμη του τηλεφώνου θα διαγραφεί.

 

Μετά απ'αυτό θα είναι όλη η μνήμη του τηλεφώνου διαθέσιμη για ότι χρήση θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση και σαν θαύμα ο διαθέσιμος χώρος έγινε 560mb!!

 

 

Θα σού έλεγα να κάνεις την διαδικασία πού γράφω παραπάνω και να μην έχεις αυτόν τον περιορισμό.

Link to comment
Share on other sites

Note:

This full package will wipe user data, please backup your data (you can use the Backup & restore app) before updating. Data on you phone storage such as movies and photos will not be affected.

 

Αυτο το πραγμα λεει στο full wipe update. Εμεις με το unify ποια θεωρειται phone storage;

 

Επισης αν θελησω να κανω Full Clean Install πως ακριβως θα γινει; Οταν συνδεσω το κινητο με τον υπολογιστη βλεπω εκατονταδες φακελους και υποφακελους. Ολα αυτα θελω να καθαρισουν..

 

Το σπαστικο ειναι οτι σε καθε Update θα πρεπει παλι απο την αρχη να σβηνω τα gapps..

 

Και επειδη διαβαζω και για την 2.1.4i πολλα bugs, υπαρχει καποια εκδοση, εστω και lolipop που να ειναι τελειως σταθερη; Εχω κουραστει!! Θα το πουλησω μου φαινετια.. Και πλεον που επεσε και η τιμη στα 250 ( εχω το 7a ), αντε να δω ποιος θα το παρει!

Link to comment
Share on other sites

@Lux

Σχετικα με τις φωτογραφίες που ρώταγες.

Σε Raw λειτουργία βγάζει κανονικά την εικόνα jpg (αυτό βλέπεις στο κινητό) αλλά μαζί βγάζει και ένα αρχείο .dmg περίπου στα 30ΜΒ που είναι η εικόνα ασυμπίεστη (χωρίς να έχει τρέξει ο αλγόριθμος συμπίεσης για να γινει jpg). Αυτό ανοίγει με προγράμματα όπως Photoshop κλπ και σου δίνει περισσότερες δυνατότητες για επεξεργασία,

Το HDR βγάζει 1 φωτο με χαμηλό exposure για να σκοτεινιάσουν τα πολυ φωτεινα σημεια, 1 κανονική και μία με υψηλό exposure για να φωτίσει τα σκοτεινά σημεία. Έτσι φτιάχνει μία τελική εικόνα η οποία καταφέρνει ταυτόχρονα να φωτίσει σκοτεινά σημεία και να σκοτεινιάσει τα πολύ φωτεινά που δεν έβλεπες τίποτα.

Το UltraHD στην ουσία κάνει Interpolation και βγαζει φωτο 50mpixel. Τεχνικά δε ξέρω πως γίνεται αλλά είναι σαν ψηφιακό ζουμ. Τα 50mpixel ειναι καθαρα δημιουργημα του λογισμικού και για αυτό αν ζουμάρεις δε θα δεις ιδιέταιρες διαφορές με την απλή 13άρα φωτογραφία. Προσωπικά προτειμώ την τέλεια φωτό μέσα στα όρια του φακού που είναι τα 13mpixel.

 

Για roms να σου πω οτι εγω έχω cyanogenmod 12.1 nightly και είναι πολύ κομπλέ. Η τιμή έπεσε, αλλά πλέον δεν υπάρχει απόθεμα στο oppostyle... Όποιος πρόλαβε πρόλαβε.

 

Απορώ γιατί όσοι έχουν το 7α μιλάμε εδώ στο θεμα του 7 Κι εγώ το 7α έχω και οταν θελω κατι ρωταω στο θεμα του και δε παιρνω απαντηση γιατι μαλλον ολοι μπαινουν εδω περα :lol:

Ας μεταφερω λοιπον το τελευταιο μου μηνυμα απο το θεμα του 7α εδω περα.

τα κουμπια σας ειναι ακοκα σκληρα; Εμενα τα κουμπια της εντασης ειναι σκληρα ενω το power button εχει αρχισει να μαλακωνει υπερβολικα. Ηταν λιγο πιο μαλακο εξ αρχης αλλα τωρα παραεγινε. Το παταω με το νυχι κεντραρισμενο στο κεντρο για να πατηθει, και οταν κουνας την συσκευη ακουγετε το κουμπι να κουδουναει... Με φοβίζει εντομεταξύ το γεγονός ότι δεν έχουν απόθεμα για πούλημα, οπότε δε ξέρω τι γίνεται αν το στειλω πισω... Μου αρεσει πολυ σαν κινητο και θα ηθελα παλι το ιδιο.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα και παραπανω. Μολις τελειωσε το update και οι εκατονταδες φακελοι παρεμειναν στη μνημη του τηλεφωνου. Το κινητο φαινεται καινουριο, αλλα σιγουρα ολα αυτα τα αρχεια το επηρεαζουν.. Υπαρχει τροπος για να κανω τελειως καθαρο install ;;

 

Κατα ενα περιεργο τροπο, περασα το update χωρις unroot και απο το custom recοvery.. Στη αρχη ελεγε unable to mount και failed.. Αλλα μετα εκανε restart και μετα απο 2,3 λεπτα που εδειχνε το OPPO logo, μπηκε η καινουρια εκδοση.. Περιεργα πραγματα!

 

 

Οποτε φιλε nikospot, το καλυτερο ειναι το HDR; Εχω δυσκολια να βγαλω φωτογραφια με εντονο ηλιο και επισης δε ξερω τι παιζει με το manual focus.. Υποτιθεται οτι εκει που εστιαζω ειναι πιο καθαρα και στην υπολοιπη φωτο θολα; Δε βλεπω καμια θολουρα εγω.. Εκτος και εαν ειναι επιπλεον ρυθμιση αυτη η θολουρα..

 

Παντως στον υπολογιστη οταν κανω λιγο ζουμ, αρχιζει και χαλαει η ποιοτητα στη φωτογραφια.. Δε νομιζω οτι βγαζει τιποτα σπουδαιες photos.. Νομιζω οτι το παλιο μου Nokia N8 που ειχα εβγαζε καλυτερες;;

 

 

 

Έκδοση coloros ?

 

Από το oppo forum σχετικά με τον αποθηκευτικό χώρο.

 

How to Get Unified Storage

WARNING:PLEASE READ THE FOLLOWING MESSAGES CAREFULLY BEFORE START

 

1. To get unified storage you need to backup everything (including photos and music etc.) on your phone storage to your computer or an external SD card.

2. If you made backup with the "Backup & restore" app copy the Backup folder on your phone after you switched partition will help you restore you apps and data.

3. You can use the option in Setings -> General -> More -> Switch partition to switch to unified storage. Before you start please read the instructions and security warning carefully.

4. To go back to the default partition layout please run switch partition again.

 

Special Attention

After you've switched your phone storage to unified partition, and you want to go back to the stable versions like 1.2.xi or 2.0.0i, please run switch partition again to restore your phone storage to the default partition before you apply the full package.

 

Προσοχή!

Ότι υπάρχει στην μνήμη του τηλεφώνου θα διαγραφεί.

 

Μετά απ'αυτό θα είναι όλη η μνήμη του τηλεφώνου διαθέσιμη για ότι χρήση θέλεις...

Γιατι εγινε αυτο; Πρωτη φορα το βλεπω σε καποιο update. Απο εδω και περα ετσι θα γινεται;

 

**Φιλε με ψιλοκατεστρεψες.. Εκανα switch partition και ολη η internal sd διαγραφθηκε. Το θεμα ειναι οτι ο χωρος δεν εφτιαξε! Επισης καθε φορα που παταω switch partitions, απλα κανει restart και με πεταει στη recovery.. Δε κανει τιποτα.. Καποια λυση;;

 

*** Εβαλα την 2.1.2 και εφτιαξε το πραμα.. Πολυ κουραση αυτο το κινητο.. Επρεπε να κοιμαμαι τετοια ωρα και ακομα ασχολουμαι..

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα και παραπανω. Μολις τελειωσε το update και οι εκατονταδες φακελοι παρεμειναν στη μνημη του τηλεφωνου. Το κινητο φαινεται καινουριο, αλλα σιγουρα ολα αυτα τα αρχεια το επηρεαζουν.. Υπαρχει τροπος για να κανω τελειως καθαρο install ;;

 

Κατα ενα περιεργο τροπο, περασα το update χωρις unroot και απο το custom recοvery.. Στη αρχη ελεγε unable to mount και failed.. Αλλα μετα εκανε restart και μετα απο 2,3 λεπτα που εδειχνε το OPPO logo, μπηκε η καινουρια εκδοση.. Περιεργα πραγματα!

 

 

Οποτε φιλε nikospot, το καλυτερο ειναι το HDR; Εχω δυσκολια να βγαλω φωτογραφια με εντονο ηλιο και επισης δε ξερω τι παιζει με το manual focus.. Υποτιθεται οτι εκει που εστιαζω ειναι πιο καθαρα και στην υπολοιπη φωτο θολα; Δε βλεπω καμια θολουρα εγω.. Εκτος και εαν ειναι επιπλεον ρυθμιση αυτη η θολουρα..

 

Παντως στον υπολογιστη οταν κανω λιγο ζουμ, αρχιζει και χαλαει η ποιοτητα στη φωτογραφια.. Δε νομιζω οτι βγαζει τιποτα σπουδαιες photos.. Νομιζω οτι το παλιο μου Nokia N8 που ειχα εβγαζε καλυτερες;;

 

 

 

Γιατι εγινε αυτο; Πρωτη φορα το βλεπω σε καποιο update. Απο εδω και περα ετσι θα γινεται;

 

**Φιλε με ψιλοκατεστρεψες.. Εκανα switch partition και ολη η internal sd διαγραφθηκε. Το θεμα ειναι οτι ο χωρος δεν εφτιαξε! Επισης καθε φορα που παταω switch partitions, απλα κανει restart και με πεταει στη recovery.. Δε κανει τιποτα.. Καποια λυση;;

 

*** Εβαλα την 2.1.2 και εφτιαξε το πραμα.. Πολυ κουραση αυτο το κινητο.. Επρεπε να κοιμαμαι τετοια ωρα και ακομα ασχολουμαι..

 

 

Ήταν απάντηση στον φίλο theoraklis πού δεν έχει κάνει unify .

Εσύ παραπάνω λες ότι το έχεις κάνει... γιατί το ξανακανες;

Λογικό είναι να διαγράφει όλοι η μνήμη. Αυτό γράφω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι οχι απλα την ειχε διαγραψει, αλλα δεν την εβλεπε καθολου. Ουτε απο τον υπολογιστη. Ισως φταιει που εβαλα την εκδοση με custom recovery ( και επισης ειχα ξεχασει να κανω και factory reset.. )

 

Να σημειωσω οτι τη μνημη δεν την εβλεπε απο τη στιγμη που εβαλα την εκδοση, πριν δηλαδη κανω switch partition. Τεσπα ενα μπερδεμα, αλλα αφου εφτιαξε κομπλε.

 

Το titanium backup λειτουργει για ολες τις custom rom; Δλδ μπορω να παρω ενα titanium backup για την color os και να την βαλω σε μια custom; Και πως ακριβως παιρνω το full backup; Λογικα εκτος απο ρυθμισεις τηλεφωνου, σωστα; Αφου σε καθε rom ειναι διαφορετικες.

 

Και επειδη σκεφτομαι να δοκιμασω και την CM 12.1, υπαρχει πουθενα καποιος αναλυτικος οδηγος για εγκατασταση; Δεν βλεπω κατι στο oppo forum. Απλα τα λινκς για κατεβασμα υπαρχουν στην πρωτη σελιδα..

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησα όντως.

Εμένα οι ειδοποιήσεις δεν μού δουλεύουν σωστά. Από την 2.1.3 συμβαίνει αυτό.

Έχεις εφαρμογή για emails και οι ειδοποιήσεις σού δουλεύουν ;

 

η εφαρμογή που δουλεύω για τα mail είναι το gmail και έχω επάνω 4 mail accounts και με ενημερώνει κανονικά. έχω βάλει το mail της γυναίκας μου στην άλλη εφαρμογή mail που δίνει και εκεί όμως παίρνω ενημερώσεις χωρίς προβλήματα.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 7Α ..Έχω την 2.1.4 και δεν μπορώ να.σβήσω τα gapps..Έχω ρουτ μπαίνω στο τιτανιουμ.απλά τα βγάζει εκτός φακέλων Η στην καλύτερη να με γυρίσει σε παλιές εκδόσεις και να θελουν αναβαθμιση..τι παίζει;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...