Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις λεπτομέρειες για το mod γιατί Ναι μεν σε ήσυχο περιβάλλον ακούς καθαρά αλλά σε φασαρία πολύ δύσκολα.

 

Μπες στο νήμα του one+ εδώ στο φόρουμ, στην τελευταία σελίδα έχει λεπτομέρειες, βεβαιώσου όμως πρώτα ότι κάνει για τη συσκευή σου...

Edited by steliost
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα ρε παιδιά ακούγεται πολυ καλα .

Στην 1.2.4 είστε ;

Κι εγω στην 1.2.4 είμαι και δεν εχω τέτοια προβλήματα, μια χαρά ακούγεται.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο νήμα του one+ εδώ στο φόρουμ, στην τελευταία σελίδα έχει λεπτομέρειες, βεβαιώσου όμως πρώυα ότι κάνει για τη συσκευή σου...

 

Μπήκα στο νήμα αλλά με μια πρώτη ματιά μου φαίνεται μόνο για το δικό τους κινητό. Βρήκα επίσης τους αριθμούς για το Engineering mode μπήκα μέσα στο μενού αλλά επειδή δεν ξέρω τι να πειράξω τα παράτησα.

 

Άσχετο... μόλις έβαλα tempered glass βγάζοντας το εργοστασιακό φιλμ προστασίας και είναι πιο πολύ πιο ωραίο. Η άλλη πολύ θάμπωνε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγω στην 1.2.4 είμαι και δεν εχω τέτοια προβλήματα, μια χαρά ακούγεται.

 

κι εγώ στην 1.2.4 είμαι απλά όταν πχ έχει αέρα ή αρκετό θόρυβο δυσκολεύομαι να ακούσω καλά. Αφού τα ηχεία του είναι πολύ δυνατά θα μπορούσαν να αφήσουν την ευχέρεια στον χρήστη να παίξει και άλλο με την ένταση.

Edited by chris_dd
One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάνεις που ξέρει Κινέζικα???

 

VOOC charger

 

 

 

battery

 

 

Καλημέρα . Ψαχνεις φορτιστη και μπαταρία ;

Link to comment
Share on other sites

βασικά φορτιστή αλλά ήταν στο ίδιο site οπότε έβαλα και τα δυο μήπως και ενδιαφέρει κανέναν
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλη εβδομαδα.

 

Ποσες μερες θελει για να ερθει το κινητο ;

 

εχω κανει παραγγελια την Παρασκευη.

επισης στελνουν με DHL, στην Ελλαδα ποιος αναλαμβανει τα δεματα;

Χιλια ευχαριστω

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλη εβδομαδα.

 

Ποσες μερες θελει για να ερθει το κινητο ;

 

εχω κανει παραγγελια την Παρασκευη.

επισης στελνουν με DHL, στην Ελλαδα ποιος αναλαμβανει τα δεματα;

Χιλια ευχαριστω

Από την στιγμή που θα σού δώσουν tracking number σε μια δυο μέρες θα το έχεις.

Mε DHL έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που θα σού δώσουν tracking number σε μια δυο μέρες θα το έχεις.

Mε DHL έρχεται.

 

ευχαριστω πολυ!

ακομα δεν μου εχουν δωσει.

δεν πειραζει ομως δεν εχω θεμα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το glass screen protector που αναφέρθηκε πιο πανω.

Το τοποθέτησα και είναι καταπληκτικό!

Τέλεια αισθηση γυαλιού και δεν αφήνει ευκολα δαχτυλιές.

Σε σχεση με την μανισια μεμβράνη, μερα με τη νυχτα, αλλο κινητό γίνεται!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το glass screen protector που αναφέρθηκε πιο πανω.

Το τοποθέτησα και είναι καταπληκτικό!

Τέλεια αισθηση γυαλιού και δεν αφήνει ευκολα δαχτυλιές.

Σε σχεση με την μανισια μεμβράνη, μερα με τη νυχτα, αλλο κινητό γίνεται!

Η τοποθέτηση ήταν εύκολη;

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει και εγώ της nillkin h9 ..σε μια γωνιά δεν πάτησε Καλά..προσπάθησα να την ξαναβάλω αλλά δεν έστρωσε..το άφησα έτσι οσπου μια μέρα έσκασε κάτω με την μάπα και έκανε ένα κομμάτι σαν θρυματισμενο γυαλι...νόμιζα πως ήταν η οθόνη αλλά ευτυχώς ήταν η Η9...Τώρα παρήγγειλα νεα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Η τοποθέτηση ήταν εύκολη;

Πανεύκολη. Τη φοβόμουν κι εγώ, αλλά τελικά ηταν παιχνιδάκι.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 εβδομαδες χρησης , τα συμπεράσματα μου

 

1)κατασκευη : Εφαμιλλη του ΟΝΕ...τοσο απλα...και επειδη μιλαμε για πλαστικο , ακομα καλυτερη και απο αυτη των ΝΟΚΙΑ 920-925..απο το κουτι καταλαβαινεις τι σε περιμενει..:)

2)Σημα : πιανει παντου..μου εκανε φοβερη εντυπωση το οτι εχω σημα με το find 7 σε κλειστους χωρους (πχ ασανσερ) που με το ΟΝΕ Μ7 ειχα προβλημα

3)Ποιοτητα ηχου : κανενα προβλημα..δε με απασχολησε καθολου η , οπως λενε , χαμηλη ενταση του ηχειου

4)Ηχεια : οτι πιο δυνατο εχω ακουσει...ΟΚ..δεν ειναι boom sound , αλλα η ενταση τους ειναι πανω απο αυτη του Μ7...και το Equalizer κανει θαυματα

5)Οθονη : οτι περιμενεις απο μια QHD αλλα , προσωπικη αποψη , αχρειαστη...αν εξαιρεσεις την home screen δεν καταλαβαινεις διαφορα

6)off screen gestures : μεγαλη ευκολια....καλεις απο κλειστη οθονη , ανοιγεις καμερα απο κλειστη οθονη...θελει προσοχη γιατι ειναι πολυ ευαισθητη

7)ColorOS : θελει δουλιτσα....πανεμορφο , αλλα βαρυ...τρωει πολλη RAM και CPU

8)VOOC φορτιση : σωζει το κινητο...οσο ενεργοβορα ειναι η οθονη , τοσο ευκολα φορτιζει το κινητο σε 15 λεπτα...πολυ μπροστα η Oppo

9)Skyline Notification : πανεμορφο , στη θεση που πρεπει και σε μεγεθος που πρεπει....μπραβο στην oppo

10)Μπαταρια : δυστυχως μας τα χαλαει...δεν ξερω αν φταιει η ROM (απ'οτι διαβασα , με Cyannogen διαρκει περισσοτερο) αλλα πεφτει σχετικα γρηγορα...

11)Μεγεθος : δυστυχως , δε με βολευει...Ειναι ο λογος που θα το δωσω....ειναι μεγαλο σαν κινητο...μακαρι να ειχαν βγαλει εκδοση στις 5"

12)GPS : κλειδωνει στα 3 δευτερολεπτα και δε χανει σημα....αψογο

13)Καμερα : δεν πολυασχοληθηκα....αυτες που εβγαλα , με καλυψαν απολυτα....

 

 

Συμπερασματικα , αν ηταν λιγο πιο μικρο , θα ηταν ιδανικο...και λογω μεγεθους αυτου καθ'αυτου και λογω καταναλωσης μπαταριας απο την οθονη

 

Αν εγραφε πανω Sam*** ή HT* , θα μιλαγαμε ευκολα για τη συσκευη της χρονιας.....εχει πραγματα που ειναι πραγματικα πρωτοποριακα...Vooc charger , skyline notification , off screen gestures...δεν αναφερομαι στην οθονη γιατι ολοι οι "μεγαλοι" θα ακολουθησουν (και θα ειναι λαθος)....αναφερομαι σε οτι εχει αποκλειστικα η oppo..

 

Παρ'ολο που θα το αποχωριστω , θα μπαινω να παρακολουθω τις εξελιξεις...

 

Πραγματικα εξαιρετικο κινητο , αλλα λιιιιιιιιιιιιιιιιγο μεγαλυτερο απ'οτι θα το ηθελα...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 εβδομαδες χρησης , τα συμπεράσματα μου

 

1)κατασκευη : Εφαμιλλη του ΟΝΕ...τοσο απλα...και επειδη μιλαμε για πλαστικο , ακομα καλυτερη και απο αυτη των ΝΟΚΙΑ 920-925..απο το κουτι καταλαβαινεις τι σε περιμενει..:)

2)Σημα : πιανει παντου..μου εκανε φοβερη εντυπωση το οτι εχω σημα με το find 7 σε κλειστους χωρους (πχ ασανσερ) που με το ΟΝΕ Μ7 ειχα προβλημα

3)Ποιοτητα ηχου : κανενα προβλημα..δε με απασχολησε καθολου η , οπως λενε , χαμηλη ενταση του ηχειου

4)Ηχεια : οτι πιο δυνατο εχω ακουσει...ΟΚ..δεν ειναι boom sound , αλλα η ενταση τους ειναι πανω απο αυτη του Μ7...και το Equalizer κανει θαυματα

5)Οθονη : οτι περιμενεις απο μια QHD αλλα , προσωπικη αποψη , αχρειαστη...αν εξαιρεσεις την home screen δεν καταλαβαινεις διαφορα

6)off screen gestures : μεγαλη ευκολια....καλεις απο κλειστη οθονη , ανοιγεις καμερα απο κλειστη οθονη...θελει προσοχη γιατι ειναι πολυ ευαισθητη

7)ColorOS : θελει δουλιτσα....πανεμορφο , αλλα βαρυ...τρωει πολλη RAM και CPU

8)VOOC φορτιση : σωζει το κινητο...οσο ενεργοβορα ειναι η οθονη , τοσο ευκολα φορτιζει το κινητο σε 15 λεπτα...πολυ μπροστα η Oppo

9)Skyline Notification : πανεμορφο , στη θεση που πρεπει και σε μεγεθος που πρεπει....μπραβο στην oppo

10)Μπαταρια : δυστυχως μας τα χαλαει...δεν ξερω αν φταιει η ROM (απ'οτι διαβασα , με Cyannogen διαρκει περισσοτερο) αλλα πεφτει σχετικα γρηγορα...

11)Μεγεθος : δυστυχως , δε με βολευει...Ειναι ο λογος που θα το δωσω....ειναι μεγαλο σαν κινητο...μακαρι να ειχαν βγαλει εκδοση στις 5"

12)GPS : κλειδωνει στα 3 δευτερολεπτα και δε χανει σημα....αψογο

13)Καμερα : δεν πολυασχοληθηκα....αυτες που εβγαλα , με καλυψαν απολυτα....

 

 

Συμπερασματικα , αν ηταν λιγο πιο μικρο , θα ηταν ιδανικο...και λογω μεγεθους αυτου καθ'αυτου και λογω καταναλωσης μπαταριας απο την οθονη

 

Αν εγραφε πανω Sam*** ή HT* , θα μιλαγαμε ευκολα για τη συσκευη της χρονιας.....εχει πραγματα που ειναι πραγματικα πρωτοποριακα...Vooc charger , skyline notification , off screen gestures...δεν αναφερομαι στην οθονη γιατι ολοι οι "μεγαλοι" θα ακολουθησουν (και θα ειναι λαθος)....αναφερομαι σε οτι εχει αποκλειστικα η oppo..

 

Παρ'ολο που θα το αποχωριστω , θα μπαινω να παρακολουθω τις εξελιξεις...

 

Πραγματικα εξαιρετικο κινητο , αλλα λιιιιιιιιιιιιιιιιγο μεγαλυτερο απ'οτι θα το ηθελα...

το δούλεψα για μια εβδομάδα και εγώ ίδια συμπέρασμα και εγώ όσο αφορά την μπαταρία είναι καλύτερη στο 7a λόγο οθόνης, αλλά όσο αφορά το μέγεθος.. ναι δεν παλεύεται με καμία., να το σινιθισεις ναι μπορείς να σε βολεύει χωρίς να ενοχλεί.. όχι με τπτ από ένα σημείο και μετά έχουμε φυσιολογικό περιορισμό.. μέχρι 5.2 οκ μέσα αλλά κάπου εκεί σταματάμε

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 εβδομαδες χρησης , τα συμπεράσματα μου

 

1)κατασκευη : Εφαμιλλη του ΟΝΕ...τοσο απλα...και επειδη μιλαμε για πλαστικο , ακομα καλυτερη και απο αυτη των ΝΟΚΙΑ 920-925..απο το κουτι καταλαβαινεις τι σε περιμενει..:)

2)Σημα : πιανει παντου..μου εκανε φοβερη εντυπωση το οτι εχω σημα με το find 7 σε κλειστους χωρους (πχ ασανσερ) που με το ΟΝΕ Μ7 ειχα προβλημα

3)Ποιοτητα ηχου : κανενα προβλημα..δε με απασχολησε καθολου η , οπως λενε , χαμηλη ενταση του ηχειου

4)Ηχεια : οτι πιο δυνατο εχω ακουσει...ΟΚ..δεν ειναι boom sound , αλλα η ενταση τους ειναι πανω απο αυτη του Μ7...και το Equalizer κανει θαυματα

5)Οθονη : οτι περιμενεις απο μια QHD αλλα , προσωπικη αποψη , αχρειαστη...αν εξαιρεσεις την home screen δεν καταλαβαινεις διαφορα

6)off screen gestures : μεγαλη ευκολια....καλεις απο κλειστη οθονη , ανοιγεις καμερα απο κλειστη οθονη...θελει προσοχη γιατι ειναι πολυ ευαισθητη

7)ColorOS : θελει δουλιτσα....πανεμορφο , αλλα βαρυ...τρωει πολλη RAM και CPU

8)VOOC φορτιση : σωζει το κινητο...οσο ενεργοβορα ειναι η οθονη , τοσο ευκολα φορτιζει το κινητο σε 15 λεπτα...πολυ μπροστα η Oppo

9)Skyline Notification : πανεμορφο , στη θεση που πρεπει και σε μεγεθος που πρεπει....μπραβο στην oppo

10)Μπαταρια : δυστυχως μας τα χαλαει...δεν ξερω αν φταιει η ROM (απ'οτι διαβασα , με Cyannogen διαρκει περισσοτερο) αλλα πεφτει σχετικα γρηγορα...

11)Μεγεθος : δυστυχως , δε με βολευει...Ειναι ο λογος που θα το δωσω....ειναι μεγαλο σαν κινητο...μακαρι να ειχαν βγαλει εκδοση στις 5"

12)GPS : κλειδωνει στα 3 δευτερολεπτα και δε χανει σημα....αψογο

13)Καμερα : δεν πολυασχοληθηκα....αυτες που εβγαλα , με καλυψαν απολυτα....

 

 

Συμπερασματικα , αν ηταν λιγο πιο μικρο , θα ηταν ιδανικο...και λογω μεγεθους αυτου καθ'αυτου και λογω καταναλωσης μπαταριας απο την οθονη

 

Αν εγραφε πανω Sam*** ή HT* , θα μιλαγαμε ευκολα για τη συσκευη της χρονιας.....εχει πραγματα που ειναι πραγματικα πρωτοποριακα...Vooc charger , skyline notification , off screen gestures...δεν αναφερομαι στην οθονη γιατι ολοι οι "μεγαλοι" θα ακολουθησουν (και θα ειναι λαθος)....αναφερομαι σε οτι εχει αποκλειστικα η oppo..

 

Παρ'ολο που θα το αποχωριστω , θα μπαινω να παρακολουθω τις εξελιξεις...

 

Πραγματικα εξαιρετικο κινητο , αλλα λιιιιιιιιιιιιιιιιγο μεγαλυτερο απ'οτι θα το ηθελα...

 

Πολυ κατατοπιστικό το review.:)

Για εμένα μονο 2 λόγοι με έκαναν να μην προβώ σε αγορά.

1.Το μέγεθος.(το z2 ειναι το maximum που μπορώ να διαχείριστω οριακά-ούτε σεντς cm παραπανω:p)

2.Ο περιορισμός των 3gb για εγκατάσταση εφαρμογων(επιεικώς απαράδεκτο)

 

Πρέπει να καταλάβουν οι Κινέζοι οτι υπάρχουν και κάποια όρια στην έννοια παντόφλα.

 

Αν ηταν στο μέγεθος/ντιζάιν g3 θα το έπαιρνα εχθές και δεν είχε το θεμα με τον περιορισμό των gb.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ο περιορισμός των 3GB αφορά μόνο τα apk, οπότε δε θεωρώ ότι αποτελεί πρόβλημα... Οι περισσότερες εφαρμογές δεν είναι πάνω από 50ΜΒ... Εκτός αν κάποιος θέλει να περάσει 3-4 βαριά παιχνίδια.. Εκεί ίσως έχει Θέμα.. Αλλά απ'οτι ξέρω ψάχνουν για λύση και θα το φτιάξουν σε επόμενο update

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο φορτιστής και τσούζει.....

http://europe.oppostyle.com/find-7-accessories/110-vooc-fast-charger-eu-plug.html

 

39€ συν 5€ μεταφορικά ή 20€ για DHL....

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Ο περιορισμός των 3GB αφορά μόνο τα apk, οπότε δε θεωρώ ότι αποτελεί πρόβλημα... Οι περισσότερες εφαρμογές δεν είναι πάνω από 50ΜΒ... Εκτός αν κάποιος θέλει να περάσει 3-4 βαριά παιχνίδια.. Εκεί ίσως έχει Θέμα.. Αλλά απ'οτι ξέρω ψάχνουν για λύση και θα το φτιάξουν σε επόμενο update

Στις ρυθμίσεις :χώρος αποθήκευσης-προτιμώμενη τοποθεσία εγκατασης - αποθηκευτικός χώρος τηλεφώνου.

Με αυτή την επιλογή δεν διαλέγεις πού θα εγκαθιστά τις εφαρμογές;

Εγώ αυτό έχω επιλέξει και έχω εγκατεστημένες περίπου 150 εφαρμογές .

Καμία 10αρια είναι παιχνίδια και και 3 εφαρμογές πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

όντως αρκετά ακριβός.

Ήρθε και σε μένα η nillkin h9 άλλα δεν μπήκε καλά στην επάνω αριστερά γωνιά και δεν μπορώ να τη στρώσω :(

Link to comment
Share on other sites

όντως αρκετά ακριβός.

Ήρθε και σε μένα η nillkin h9 άλλα δεν μπήκε καλά στην επάνω αριστερά γωνιά και δεν μπορώ να τη στρώσω :(

 

αυτό είναι το κακό με αυτές, αν δεν κάτσει καλά από την αρχή δεν μπαίνει μετά σχεδόν ποτέ σωστά. Εγώ γιαυτό παρήγγειλα τρεις αλλά ευτυχώς μου έκατσε η πρώτη σωστά με την μία...

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

με την τελευταια cm 806 η μπαταρια ειναι αλλου...καμμια μα καμμια σχεση με color os

Μπορεις να δωσεις link γι αυτη τη rom?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

με την τελευταια cm 806 η μπαταρια ειναι αλλου...καμμια μα καμμια σχεση με color os

Πέρα από το λινκ έχεις κανένα στοιχείο από την χρήση που έκανες? Έβαλες τις ίδιες εφαρμογές που είχες και στην ColorOS

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...