Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να ρωτήσω απο την πλευρά μου κάποιες απορίες για το κινητο απο κατοχους λίγων εβδομάδων εως λίγων ημερών.

1.Πως παει απο άποψη θερμότητας κυρίως σε σερφάρισμα με wifi και 3G για κανα 20-30 λεπτά.

Ειναι πιο κρύο με wifi η το ιδιο οπως και με 3G και αν φτάνει σε σημείο ενοχλήσεις.

2.Διαβαζω στο εξωτερικό(gsmarena) οτι η οθόνη εχει προστατευτικό κάλυμμα.

Ισχύει αυτο και αν ναι αν μπορεί να βγει εύκολα και δημιουργεί κάποιο θεμα στην οθόνη.

3.Ο ταχύ φορτιστής περιλσμβανεται στη συσκευασία η τον αγοράζεις ξεχωριστά.

4. Είχα διαβάσει στην αρχή για θέματα με bt(αποςυνδεςεις)ισχύει αυτο η αν εχει βελτιωθεί με κανα update σε τελικη(ας απαντήσουν κάτοχοι που η χρηςη bt handsfree ειναι κανόνας στην καθημερινότητα τους)

5. Υπάρχουν οποιαδήποτε θέματα απο αυτα που υπάρχουν στο g3 σε μεγάλο βαθμο(ξαφνικό κλείσιμο του κινητού στα καλά καθούμενα η επανεκκινήσεις η θέματα κόψιμο φωτεινοτητας αμα θερμανθεί και αλλα τέτοια όμορφα και αποτρεπτικά για απόκτηση οποιαδήποτε συςκευης)

6. Το κινητο θα πάρει αναβάθμιση στην 4.4 η στην L η θα μείνει για παντα στην 4.3.

7.DOA για πόσες ημέρες ισχύει αν σου τύχει οτιδήποτε ελλατωματικο.

 

Ευχαριστώ.

 

1.Αν τρέξεις κάτι βαρύ θερμαίνεται. Όπως συμβαίνει και σε άλλες συσκευές πού δουλεύω.

2.Έχει. Δεν φαίνεται να είναι δύσκολο να αφαιρεθεί. Περιμένω κι Εγώ glass για να την βγάλω

3.Περιλαμβάνεται και είναι εντυπωσιακός!

4.Δεν ξέρω.

5.Τίποτα τέτοιο.

6.Η 4.4 θεωρείται σίγουρη .Για την L ????

7. ????

 

 

βρήκα κάτι ενδιαφέρον Tantrums Recovery Flasher v 4

Tantrums Recovery Flasher v 4 Released July 13, 2014 - added Modded TWRP Recovery by Entropy512. Can flash OPPO stock zip files.

 

στο #23 I did chose install OPPO stock recovery(mod).

I can update firmware by OTA just now without lose root.

 

ρώτησα αν είναι συμβατό και με το 7 και περιμένω...

Σαν το flashify δεν είναι αυτό;

 

Το βραδυ με 100% μπαταρία το βάζω σε airplane mode, και το πρωι εχει -40%. Δεν δικαιολογείται τόσο μεγάλη απώλεια μπαταρίας έτσι δεν είναι;

Προφανώς κάποιο bug που πιστεύω να λυθεί σύντομα.

Εγώ το έβγαλα από τον φορτιστή κατά τις 12 και μέχρι 7:10 που ξύπνησα ήταν ακόμα στο 100% . Χωρίς airplane mode.

Λογικά κάποια εφαρμογή στο κάνει...

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ παιδιά.

Οποίος ξέρει τι παίζει με το DOA ας ενημερώσει.

Θερμοκρασία εννοώ κυρίως στο σερφαρισμα μέγιστο 20-30 λεπτά είτε με WiFi είτε 3g.

Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια και ούτε ζοριζω πολύ τα κινητά μου.

 

Το led notification αλλαζει χρωματισμούς έτσι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία εννοώ κυρίως στο σερφαρισμα μέγιστο 20-30 λεπτά είτε με WiFi είτε 3g.

Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια και ούτε ζοριζω πολύ τα κινητά μου.

Για τη χρηση που το θες, δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Alex κανένα θέμα σε θερμότητα παρά μόνο σε rr3...Αν και τώρα ώρες ώρες με την θηκη ανεβάζει θερμοκρασία..χωρίς την θήκη δεν έχω θέμα..είμαι παραλία με το 3g συνέχεια ανοιχτό..σε 4g δεν ξέρω μιας και δεν έχω..έχει ενα screen protector το οποίο είναι και αρκετά ποιοτικό...νομίζω πως έχει και στην κάμερα αλλά δεν θυμάμαι..

Σ

Θέμα με το bt δεν υπάρχει κανένα τουλάχιστον από το προηγούμενο updates.. 4.4 θα πάρουμε σε λίγο καιρό και ο απίστευτος ισχυρότερης είναι στο υπέροχο κουτί μέσα..

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα με θερμοκρασία σε browsing fb Twitter Πιτ χρησιμοποιώ κυρίως κατά κόρον...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

Οποίος ξέρει τι παίζει με το DOA ας ενημερώσει.

Θερμοκρασία εννοώ κυρίως στο σερφαρισμα μέγιστο 20-30 λεπτά είτε με WiFi είτε 3g.

Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια και ούτε ζοριζω πολύ τα κινητά μου.

 

Το led notification αλλαζει χρωματισμούς έτσι.

 

 

Το led ειναι μπλε.

Δεν νομιζω να υποστηριζεται άλλο χρωμα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το ψήνω κι εγώ το 7αρι. Παίζει κανένα δώρο ή κανενα voucher για την αγορά του?

Για δωρακι ζητα τους αλλα χλωμο το βλεπω, εμενα δεν μου εδωσαν.

Για εκπτωση εχω διαβασει μονο για φοιτητικη εκπτωση, με πασο φοιτητη δλδ.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Στο 5αρι έδιναν δώρο μια θήκη, αλλα δεν πειράζει έχω βρει κάτι ωραίες θηκούλες απο ebay :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Στο 5αρι έδιναν δώρο μια θήκη, αλλα δεν πειράζει έχω βρει κάτι ωραίες θηκούλες απο ebay :)

Αν δεν σου κανει κοπο, ποσταρε κανενα link με θηκες κι εδω. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το βραδυ με 100% μπαταρία το βάζω σε airplane mode, και το πρωι εχει -40%. Δεν δικαιολογείται τόσο μεγάλη απώλεια μπαταρίας έτσι δεν είναι;

Προφανώς κάποιο bug που πιστεύω να λυθεί σύντομα.

 

δεν εχω τετοιο θεμα...

και το δοκιμασα 3-4 φορες...

κλεινω το wifi και το βρισκω το πρωι στο 96-97%

 

γενικα μαλλον ικανοποιημενος ειμαι με την μπαταρια....

 

και αυτο το VOOC ειναι κολαση....σε ενα τεταρτακι εχεις κινητο για αλλη μιση ημερα....:)

 

Τότε θα είναι κάποια εφαρμογή...! Δεν εξηγείται αλλιώς...

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Τις τελευταίες 4 μέρες, δύο μέρες μου το ξαναεκανε και δύο όχι.

Οπως βλέπετε και παρακάτω στο screenshot κατά τη διάρκεια της νύχτας σε airplane mode έχασε 30% μπαταρία.

Λέτε να είναι κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο;

 

[ATTACH]47872[/ATTACH]

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το πρωί παρήγγειλα το 7 32 gb σε astro black.. Ακόμα σε κατάσταση in progress είναι. Βρε μπας και δεν έχουν στοκ και μας δουλεύουν?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Τις τελευταίες 4 μέρες, δύο μέρες μου το ξαναεκανε και δύο όχι.

Οπως βλέπετε και παρακάτω στο screenshot κατά τη διάρκεια της νύχτας σε airplane mode έχασε 30% μπαταρία.

Λέτε να είναι κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο;

 

[ATTACH]47872[/ATTACH]

 

Είναι σίγουρα εφαρμογή! Αφού δεν το έκανε στην αρχή...

Όσο για τις θήκες, αν θέλει κάποιος τις flip της nillkin...μην περιμένετε άδικα...τις έχω καινούργιες!! 2 θήκες με 10€ αντί για 14€...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα εφαρμογή! Αφού δεν το έκανε στην αρχή...

Και πως βρισκουμε ποια εφαρμογη μας κανει τη ζημια?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Και πως βρισκουμε ποια εφαρμογη μας κανει τη ζημια?

 

Με Better battery stats η παρόμοια εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Η sparkie δεν κλείνει και δεν με βόλεψε καθόλου

 

Η thin...της nillkin έχει μαγνητάκι στο λουράκι!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα εξωτερικό οτι υπάρχει περιορισμός στην εγκατάσταση εφαρμογών μονο 3gb.

Ισχύει αυτο δηλαδή;

Και μάλιστα εκπρόσωπος της εταιρίας δήλωσε οτι θα φροντίσουν σε μελλοντική πρόταση να αρουν αυτόν τον περιορισμό.

Δηλαδή τι σημαίνει αυτο οτι δεν θα το φτιάξουν στο παρόν μοντέλο!!:blink:

Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα,αλλα σοβαρό πρόβλημα θα έχω οταν θα θέλω να το βάλω για πώληση που με τους πω οτι έχει περιορισμό 3Gb άντε μετα να το δώσω,θα πρέπει να το χαρίσω.

 

Όσοι γνωρίσουν κάτι παραπάνω αν θα διορθωθεί αυτο το θεμα μελλοντικά η οχι τελικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να δώσεις link

 

http://www.ebay.com/itm/NILLKIN-Thin-PU-Leather-Smart-Flip-Pounch-Cover-Case-for-Oppo-Find-7-X9007-/271463015219?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3f3474e333

 

Μην την αγοράσεις!!

Την έχω κ κάθεται! σε άσπρο...κ η sparkle...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το βράδυ μου έκανε ένα κουφό .

Πριν κοιμηθώ το βγάζω απο τον φορτιστη (100%) και το πρωί που ξύπνησα το βρίσκω στην οθόνη που ζητάει pin (μετα από επανεκκίνηση φανταζομαι) και την μπαταρία στο 30% ! Την μερίδα του λέοντος στην κατανάλωση την είχε το phone radio .Δηλαδη όλη νύχτα έψαχνε μανιωδώς σήμα !

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα εξωτερικό οτι υπάρχει περιορισμός στην εγκατάσταση εφαρμογών μονο 3gb.

Ισχύει αυτο δηλαδή;

Και μάλιστα εκπρόσωπος της εταιρίας δήλωσε οτι θα φροντίσουν σε μελλοντική πρόταση να αρουν αυτόν τον περιορισμό.

Δηλαδή τι σημαίνει αυτο οτι δεν θα το φτιάξουν στο παρόν μοντέλο!!:blink:

Εγώ προσωπικά δεν έχω πρόβλημα,αλλα σοβαρό πρόβλημα θα έχω οταν θα θέλω να το βάλω για πώληση που με τους πω οτι έχει περιορισμό 3Gb άντε μετα να το δώσω,θα πρέπει να το χαρίσω.

 

Όσοι γνωρίσουν κάτι παραπάνω αν θα διορθωθεί αυτο το θεμα μελλοντικά η οχι τελικά.

 

 

Καταρχήν αυτό είναι κάτι που δεν σε επηρεάζει εκτός κι αν παίζεις παιχνίδια κ δεν εννοώ angry birds κτλ...

Επίσης ο περιορισμός αυτός έχει τελειώσει γιατί κάποιος μέσα στο forum έχει, ήδη με τεράστια επιτυχία, δημιουργήσει μη χωρισμένη μνήμη κ μια πολύ επιτυχημένη rom (nameless) 4.4.4 λειτουργεί έτσι!! :)

Οπότε μην αγχώνεσαι άδικα...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Οι χρόνοι της μπαταρίας:

 

[ATTACH]47922[/ATTACH]

[ATTACH]47923[/ATTACH]

 

Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος αν και υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...