Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσο περνάνε οι ώρες τοσο πιο πολυ μου αρέσει. Το κινητό ειναι τούμπανο και στέκεται επάξια απέναντι απο τις αλλες ναυαρχίδες.

Πολυ δυνατος ηχος και απο το ακουστικό αλλα πολυ περισσότερο απο τα ηχεια κουδουνισματος. Αν το βάλεις στο τερμα πραγματικά σε ξεκουφαινει.

Μπράβο στην oppo γι αυτό το ποιοτικο τηλέφωνο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πω τέτοια λέγε μ..πως σου φαίνεται η ρομ του; Απο μέγεθος παλεύεται;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πω τέτοια λέγε μ..πως σου φαίνεται η ρομ του; Απο μέγεθος παλεύεται;

Το μέγεθος μια χαρά είναι, το συνήθισα αμεσως. (προερχόμενος απο Coolpand F1)

Τωρα για την rom εμένα μου φαίνεται μια χαρά και μ'αρεσει η color os, θα την κρατησω. Είναι και θέμα γούστου, περι ορέξεως...

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά έρχονται προεγκατεστημένα στα κινητά της OPPO από το Find 5. Επίσης αναβάθμισα στην τελευταία ΟΤΑ και δεν σβήστηκε τίποτα από το κινητό, μάλιστα παρέμεινε και το ρουτ! Και το πρόβλημα με το titanium δεν υφίσταται πλέον, δουλεύει στην εντέλεια τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος μια χαρά είναι, το συνήθισα αμεσως. (προερχόμενος απο Coolpand F1)

Τωρα για την rom εμένα μου φαίνεται μια χαρά και μ'αρεσει η color os, θα την κρατησω. Είναι και θέμα γούστου, περι ορέξεως...

 

 

Έχεις κάνει όλα τα Ota update;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει όλα τα Ota update;

Ναι ολα. Ηρθε με την 1.2.1 και έφτασε στην 1.2.4

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας να συνδέσει το τηλέφωνο στην ΤV (όχι μέσω Wifi) ενσύρματα με κάποιον τρόπο? Αυτό το κατάφερα με το TV USB stick Rikomagic MK802iv και παίζει ασύρματα καλά στην τηλέοραση απλά σε απότομες κινήσεις (rotation) αργεί λίγο στην ανταπόκριση λόγω Wifi.
One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας να συνδέσει το τηλέφωνο στην ΤV (όχι μέσω Wifi) ενσύρματα με κάποιον τρόπο? Αυτό το κατάφερα με το TV USB stick Rikomagic MK802iv και παίζει ασύρματα καλά στην τηλέοραση απλά σε απότομες κινήσεις (rotation) αργεί λίγο στην ανταπόκριση λόγω Wifi.

Απο που το πηρες φιλε μου, μπορεις να δωσεις link?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Την έχεις δοκιμάσει την color και δεν σού άρεσε ή πιστεύεις ότι δεν θα σού αρέσει...έτσι;

Άν την έχεις δοκιμάσει, τί δεν σού άρεσε;

Ρωτάω γιατί εμένα η color μού φαίνεται μια χαρά...Μήπως χάνω κάτι!

 

ούτε εμένα μαρεσει όσο είχα oppo find 5 είχα cyanogenmod επάνω του, το color φαίνεται παραγεμισμενη με μπόλικα χρώματα και γραφικά κλπ κλπ και εμένα μου κουράζει όλο αυτό το μάτι έτσι είχα cm

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες φιλε μου, μπορεις να δωσεις link?

 

To πήρα από το dx.com (http://www.dx.com/s/Rikomagic+802IV+Quad-Core+Android) με 8GB (έχει και με 16GB). Μετά αναβάθμισα σε ΚΙΤΚΑΤ από εδώ http://www.rikomagic.com/en/product/showpro_id_39_pid_19.html και παίζει άψογα. Είναι σαν να έχεις ένα τεράστιο tablet στο σαλόνι σου... αγόρασα και ξεχωριστά ένα καλύτερο Bluetooth keyboard με touch-pad μαζί (έχει βέβαια τηλεκοντρολ στην συσκευσία). Ουσιαστικά το βάζεις απευθείας στην HDMI είσοδο της TV του δίνεις και ρεύμα από το USB της τηλεόρασης και έφυγες....

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λογικά πρέπει να είναι αυτό

 

Ναι αυτό είναι.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά έρχονται προεγκατεστημένα στα κινητά της OPPO από το Find 5. Επίσης αναβάθμισα στην τελευταία ΟΤΑ και δεν σβήστηκε τίποτα από το κινητό, μάλιστα παρέμεινε και το ρουτ! Και το πρόβλημα με το titanium δεν υφίσταται πλέον, δουλεύει στην εντέλεια τώρα.

Πολύ καλό νέο αυτό με το titanium.

Άν θέλεις δώσε μερικές λεπτομέρειες σχετικά με το τηλέφωνο σού.Για να δούμε τί είναι αυτό που διαφοροποιεί τις συσκευές πού κάνουν wipe απ'αυτές πού δεν κάνουν.

ούτε εμένα μαρεσει όσο είχα oppo find 5 είχα cyanogenmod επάνω του, το color φαίνεται παραγεμισμενη με μπόλικα χρώματα και γραφικά κλπ κλπ και εμένα μου κουράζει όλο αυτό το μάτι έτσι είχα cm

Εντάξει γούστα είναι αυτά...

Εμένα μ'αρέσουν τα παραγεμισμένα .

Το καταλαβαίνεις εύκολα άμα δεις την home screen μού:p

Link to comment
Share on other sites

Είχες custom recovery ή official? Με ποιο τρόπο είχες κάνει root?

 

Ήμουν με official recovery. Στη προηγούμενη που ήμουν με modded συνέβη η διαγραφή των εφαρμογών και των ρυθμίσεων μου. Root είχα κάνει από τον οδηγό που υπάρχει ήδη στο forum του 7...

 

ΥΣ: Θυμάται κάποιος αυτό το παιχνίδι: [ATTACH]47640[/ATTACH][ATTACH]47641[/ATTACH]

 

Τα σπάει, κυριολεκτικά, στο κινητό μας! Παίζει σούπερ!

Edited by Feregorn
Link to comment
Share on other sites

Ή έχει δοκιμάσει κανείς τον εξομοιωτή για το psp; Με τη δύναμη που έχει το κινητό μπορείς να παίξεις τα παιχνίδια σε διπλάσια ανάλυση από ότι τα έπαιζε το ίδιο το psp με αποτέλεσμα να φαίνονται πολύ καλύτερα!

 

[ATTACH]47642[/ATTACH]

[ATTACH]47643[/ATTACH][ATTACH]47644[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν με official recovery. Στη προηγούμενη που ήμουν με modded συνέβη η διαγραφή των εφαρμογών και των ρυθμίσεων μου. Root είχα κάνει από τον οδηγό που υπάρχει ήδη στο forum του 7...

 

ΥΣ: Θυμάται κάποιος αυτό το παιχνίδι: [ATTACH]47640[/ATTACH][ATTACH]47641[/ATTACH]

 

Τα σπάει, κυριολεκτικά, στο κινητό μας! Παίζει σούπερ!

 

επειδή υπάρχουν αρκετοί οδηγοί μήπως μπορείς να δώσεις το link ?

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το πρωι email shiped μπαινω με το track number στη dhl και μου βγαζει οτι απο παρασκευη στης 17:59 london heathrow uk ποια ειναι τα επομενα σταδια και ποτε πανω κατω θα ειναι εδω απο ατομο που το εχει παραγκηλει και ξερει ας μου πει......ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το πρωι email shiped μπαινω με το track number στη dhl και μου βγαζει οτι απο παρασκευη στης 17:59 london heathrow uk ποια ειναι τα επομενα σταδια και ποτε πανω κατω θα ειναι εδω απο ατομο που το εχει παραγκηλει και ξερει ας μου πει......ευχαριστω

Παει προς κέντρο διαλογης στη Γερμανία.

Τετάρτη στην καλύτερη, Παρασκευή στη χειρότερη θα το χεις.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κάνεις τραγούδια με Ελληνικούς χαρακτήρες στο Music app της συσκευής ?

ενώ τα διορθώνω με το id3fixer σε όλες τις εφαρμογές μου τα δείχνει οκ σε αυτή εξακολουθεί να τα δείχνει κινέζικα...

Link to comment
Share on other sites

Το 7a δεν ειναι αυτο;

Το 7 σε λευκό είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[ATTACH]47667[/ATTACH]

Ήρθε...

Αντε να πληθαίνουμε. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κάνεις τραγούδια με Ελληνικούς χαρακτήρες στο Music app της συσκευής ?

ενώ τα διορθώνω με το id3fixer σε όλες τις εφαρμογές μου τα δείχνει οκ σε αυτή εξακολουθεί να τα δείχνει κινέζικα...

Αυτό συμβαίνει επειδή δεν έχουν περάσειστην στοκ εφαρμογή μουσικής την υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων. Τους έχω δώσει αρχείο mp3 ελληνικού τραγουδιού (του Snik κιόλας) αλλά δεν το έχουν προχωρήσει ακόμα το θέμα. Μάλλον πάει στην επόμενη αναβάθμιση...

 

ΥΣ: Καλώς το έλαβες galanakop..... :-D

Edited by Feregorn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...