Jump to content

Διαθέσιμη η έκδοση 1.0 PR του Mozilla Firefox!


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σε δω όταν σβήσεις την cache...
Με 99% βεβαιότητα: Τα favicons δεν αποθηκεύονται στην cache, αλλά στο αρχείο με τα bookmarks.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:up: άντε βρε Φίλιππε...επιτέλους you are back...:) δεν τους προλάβαινα όλους μαζί...:o

αα...και καλό χειμώνα και σε σένα πλέον...;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος ( 6 Οκτ. 2004 , 22:37)

 

Με 99% βεβαιότητα: Τα favicons δεν αποθηκεύονται στην cache, αλλά στο αρχείο με τα bookmarks.

 

 

χχμμ...κατά 99% είμαι σίγουρος ότι κάθε φορά που σβήνω την cache (και το κάνω αρκετά συχνά) χάνονται και όλα τα favicons(με ελάχιστες εξαιρέσεις).. :worry:

Link to comment
Share on other sites

χχμμ...κατά 99% είμαι σίγουρος ότι κάθε φορά που σβήνω την cache (και το κάνω αρκετά συχνά) χάνονται και όλα τα favicons(με ελάχιστες εξαιρέσεις)..
Όχι, εγώ έχω δίκαιο :P Τα favicons αποθηκεύονται στο bookmarks.html και όχι στην cache--μιλάμε για εκδόσεις από 1.0PR και πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα με τον Browser.Ενω στο σταθερο παιζει κανονηκα στον φορητο εγκαθησταται αλλα δεν ξεκιναει ουτε η 0.8 ουτε η 1...

 

Υ.Γ. ο φορητος ειναι του κουτιου, ζητημα να χει αλλα 1-2 προγραμματα μεσα.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος ( 6 Οκτ. 2004 , 23:25)

 

Όχι, εγώ έχω δίκαιο :P Τα favicons αποθηκεύονται στο bookmarks.html και όχι στην cache--μιλάμε για εκδόσεις από 1.0PR και πάνω.

 

 

τελικά αυτά τα favicons είναι πονεμένη ιστορία.. :rolleyes:

π.χ ανοίγω την σελίδα του myphone...και ενώ στην tabbar το εικονίδιο φαίνεται κανονικά, στην bookmarks toolbar δεν εμφανίζεται τίποτα παρά μόνο το default άσπρο τετραγωνάκι.. :confused:

άσε που μερικά είναι λανθασμένα...δηλαδή το εικονίδιο μιας σελίδας παρουσιάζεται και σε άλλη σελίδα εντελώς άσχετη.. :worry:

γενικά , αν αποθηκεύονται στο bookmarks.html πως γίνεται να τα ''καθαρίσω'' ώστε να βγουν από την αρχή σωστά..?? :worry: (μην μου πεις να σβήσω το bookmarks.. :rolleyes: )

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος csk4023 ( 6 Οκτ. 2004 , 13:51)

 

Έχεις επιλεγμένο το Greek στο View-->Character encoding?

 

Ευχαριστώ.

Δεν το έψαχνα καλά. Κοίταζα μόνο στο οptions...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος ( 6 Οκτ. 2004 , 22:22)

 

EchiDNA, επιτέλους! Φτιάχτηκε το chat που τόσο ήθελες! Απεγκατάστησε την παλιά έκδοση της java από την προσθαφαίρεση προγραμμάτων, και κατέβασε την καινούργια από ΕΔΩ ("Windows Offline Installation, Multi-language")!

 

 

Το κατεβάζω στη στιγμή..... ευχαριστώ!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος ( 6 Οκτ. 2004 , 22:22)

 

 

To gmail δουλεύει πλέον και με opera.

 

 

η 7.54 που είχα πάντως δεν δούλευε...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως άλλαξε κάτι στην version που κυκλοφορεί???

 

Όταν κυκλοφόρησε το αρχείο ήταν το Firefox Setup 1.0PR.exe και σήμερα που το ξαναπροσπάθησα είναι το Firefox Setup 1-1.0PR.exe

 

??????

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 ( 2 Οκτ. 2004 , 20:15)

 

βγήκε patch για την έκδοση 1.0PR...(έκδοση 0.10.1)

λεπτομέρειες εδώ

δεν το έχω βάλει ακόμα,μιας και κανά δυο μέχρι τώρα ανέφεραν προβλήματα με τα tabs...θα συνιστούσα λίγο υπομονή...:)

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

niko kai ta ypoloipa paidia

 

to ""MIKRO"" update to thewrw aparaithto giati yparxei security issue opote prepei na to kanei kaneis apo to Tools-Options-Software update click sto check now :)

 

epeidi eixes pollous endiasmous opws kai poloi apo emas (kai ego anamesa) me ta tabs den antimetopizw kanena provlima pros to paron.

 

Firefox 0.10.1 prepei na leei sto About kai oxi 0.10 after the update.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 ( 7 Οκτ. 2004 , 07:22)

 

τελικά αυτά τα favicons είναι πονεμένη ιστορία.. :rolleyes:

π.χ ανοίγω την σελίδα του myphone...και ενώ στην tabbar το εικονίδιο φαίνεται κανονικά, στην bookmarks toolbar δεν εμφανίζεται τίποτα παρά μόνο το default άσπρο τετραγωνάκι.. :confused:

άσε που μερικά είναι λανθασμένα...δηλαδή το εικονίδιο μιας σελίδας παρουσιάζεται και σε άλλη σελίδα εντελώς άσχετη.. :worry:

γενικά , αν αποθηκεύονται στο bookmarks.html πως γίνεται να τα ''καθαρίσω'' ώστε να βγουν από την αρχή σωστά..?? :worry: (μην μου πεις να σβήσω το bookmarks.. :rolleyes: )

thanks..:)

 

 

Φιλιπ καμιά ιδέα γι'αυτό..??? :worry:

ή να το παρατήσω..?? :o

Link to comment
Share on other sites

Νικο αυτό που λες νομίζω έχει διορθωθεί εντελώς στην 1.0PR. Δεν ξέρω πού οφείλεται το πρόβλημά σου. Μπορείς να αλλάξεις τα favicons χειροκίνητα με την επέκταση Favicons Picker.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος ( 9 Οκτ. 2004 , 01:35)

 

Νικο αυτό που λες νομίζω έχει διορθωθεί εντελώς στην 1.0PR. Δεν ξέρω πού οφείλεται το πρόβλημά σου. Μπορείς να αλλάξεις τα favicons χειροκίνητα με την επέκταση Favicons Picker.

 

 

ευχαριστώ,θα το δοκιμάσω Φίλιππε...συγκεκριμένα μου έχει κολήσει το favicon του mail του in.gr και δείχνει αυτό του extensionsmirror.nl... :wacko:

 

important note :

προσοχή στο extension translate 0.6.0 που βγήκε πριν κανά δυο μέρες...δημιουργεί πρόβλημα στο undoclosetab και ανοίγουν untitled tabs αντί γι'αυτά που μόλις είχατε κλείσει... :worry:

το πρόβλημα διορθώθηκε με την έκδοση 0.6.0.1 που θα την βρείτε εδώ

Link to comment
Share on other sites

To mozilla suite ειναι ενα πληρες πακετο (οποως ηταν ο Netscape Cominicator) που περιλαμβανει browser, mail client, html builder και κατι ακομα που μου διαφευγει.

Ο Firefox και o Thunderbird ειναι απλως browser και mail client αντιστοιχα. Σκετοι, πιο ελαφριοι, πιο μικρα αρχεια εγκαταστασης κλπ...

 

Τα δινει η ιδια εταιρια-οργανισμος-ιδρυμα (Mozilla foundation), γιατι θελει να εχει την ευελιξια ο χρηστης να διαλεξει οτι τον βολευει... Και ΤΖΑΜΠΑ!!! Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο Firefox σήμερα τον εγκατέστησα , μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί , πως γίνεται αυτόματη αποσύνδεση όταν τον κλείνω (όπως στον ΙΕ)?
Link to comment
Share on other sites

Φίλιππε λύσε μου μια απορία...αποφάσισα σήμεα να ασχοληθώ και με τα user.js , usercontent.css , userchrome.css :)

παρόλο που αντιγράφω σε αυτά κάποια codes,δεν φαίνονται να λειτουργούν..:worry: (αφού τα αντιγράψω κλείνω τον browser και τον ξαναανοίγω αλλά τίποτα...)

π.χ έραψα τον παρακάτω κώδικα για να μην φαίνονται τα favicons στο user.js και τζίφος..:o

 

// Disable Bookmark Icons

user_pref("browser.chrome.site_icons", false);

user_pref("browser.chrome.favicons", false);

 

any ideas..?? o

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 ( 3 Οκτ. 2004 , 19:16)

 

θεωρητικά ναι...αλλά πολλές φορές μόνο και μόνο επειδή βρίσκεται εκεί εγκατεστημένο,εξακολουθεί να ''χτυπάει''... :worry: καλύτερα uninstall... :rolleyes:

 

 

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα αφαιρώντας ένα από τα φίλτρα στο adblock. Για όσους δεν το ξέρουν όταν κάνεις ένα κλικ στο υπογραμμισμένο Adblock κάτω δεξιά σου δείχνει τα φίλτρα που μπορείς να βάλεις στη σελίδα που βλέπεις αλλά και όσα ήδη εφαρμόζονται, με διαφορετικό χρώμα. Έτσι βρήκα ποιο μου έκοβε τη λειτουργία των κουμπιών του yahoo και το έβγαλα...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...