Jump to content

ZTE V955


marsal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω. Θα ηθελα τη γνωμη σας για το ZTE V955. Θελω ενα κινητο μεχρι 70 ευρω, δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις, εκτος απο το να εχει μια αξιοπρεπη (για κινητο 70ευρω) καμερα και θεωρω οτι αυτο το μοντελο αποτελει μια καλη λυση. Το βρηκα στο aliexpress (http://www.aliexpress.com/item/ZTE-V965-phone-Original-ZTE-phone-MTK6589-Quad-Core-1-2Ghz-5MP-3G-smartphone-512-4GB/1561874076.html) και σκεφτομαι την αγορα του. Μου εχουν πει και για το Mpai S720 οτι ειναι καλο και περιπου εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με το ΖΤΕ. Ωστοσο επειδη η Μpai ειναι λιγοτερο γνωστη η εταιρεια σε σχεση με τη ΖΤΕ, το σκεφτομαι...

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω. Θα ηθελα τη γνωμη σας για το ZTE V955. Θελω ενα κινητο μεχρι 70 ευρω, δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις, εκτος απο το να εχει μια αξιοπρεπη (για κινητο 70ευρω) καμερα και θεωρω οτι αυτο το μοντελο αποτελει μια καλη λυση. Το βρηκα στο aliexpress (http://www.aliexpress.com/item/ZTE-V965-phone-Original-ZTE-phone-MTK6589-Quad-Core-1-2Ghz-5MP-3G-smartphone-512-4GB/1561874076.html) και σκεφτομαι την αγορα του. Μου εχουν πει και για το Mpai S720 οτι ειναι καλο και περιπου εχει τα ιδια χαρακτηριστικα με το ΖΤΕ. Ωστοσο επειδη η Μpai ειναι λιγοτερο γνωστη η εταιρεια σε σχεση με τη ΖΤΕ, το σκεφτομαι...

Ευχαριστω.

 

Καλά είναι τα χαρακτηριστικά του αλλά ψάξε λίγο από θέμα softwere. Λογικά θα σου έρθει με Android 4.0 και γενικός δεν θα έχεις υποστήριξη ή κάποιον να ρωτήσεις γιατί δεν το έχει κανένας άλλος. Σιγουρέψου αν θα έχει Play Store τουλάχιστον. Ελληνικά σίγουρα δεν έχει και δεν θα βρεις.

Προσωπική άποψη είναι να δώσεις 10-15 ευρώ παραπάνω και να πας στο V956 που έχει ίδια κάμερα και Quad-Core αλλά το βασικό είναι πως θα έχεις καλύτερη Rom (100% Ελληνικά από ΖΤΕ) και καλύτερη υποστήριξη γιατί κυκλοφορεί πολύ περισσότερο από το V955

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κριμα να δωσεις τοσα λεφτα και να παρεις 2πυρηνο με 512 ΜΒ ram και Android 4.0 , παροτι ειναι ΖΤΕ.Υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες και πολλα 4πυρηνα σ αυτο τα χρηματα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Arisg90 για ποια κινητα ακριβως μιλας? Εχεις να μου προτεινεις καποιο?

 

Με επιφυλαξη καθως δεν εχουν περασει απ τα χερια μου και καθως δεν εχει περασει αρκετο χρονικο διαστημα για να δοκιμαστει η αντοχη και η αξιοπιστια τους.

Στα 99$ το (ZLR) F9006 ,για το οποιο στο θεμα του εχουν ακουστει καλες γνωμες.

Στα 114$ το Elephone P7 Mini,το οποιο αναμενουν αρκετοι να παραλαβουν εντος των ημερων.

Τελος σε τιμη-presale (προπωληση) στα 109$ με ημερομηνια κυκλοφοριας 29-3 θεωρω οτι εχει εξαιρετικα χαρακτηριστικα το Doogee DG350.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα σας .

Πέρασα με επιτυχία και αναβάθμισα προς το καλύτερο ,το ZTE v955 μίας φίλης αλλά όπως γράφει και ο τίτλος ,αυτό είχε το τίμημα του .Λείπει το ΡΑΔΙΟ !!!Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω το .apk του radio που είχε προεγκατεστημένο βεβαίως η προηγούμενη ROM ;

Σας ευχαριστω !

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...