Jump to content

Συνδυασμός κινητού και σταθερού


cac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαχνω τις τελευταίες μέρες την καλύτερη προσφορα για μία θεία μου που θέλει να συνδυάσει σταθερό και κινητό! Μου κίνησε το ενδιαφέρον ο συνδυασμός της wind doyble play στα 20 ευρώ με απεριοριστο ιντερνετ, απεριόριστα σταθερά και 300 κινητά που αν συνδυαστεί με ένα κινητό wind (στα 20 ευρώ από τα 25 που στοιχίζει κανονικά) με 200 λεπτα προς όλα τα κινητά στοιχίζει το πακέτο 40 ευρώ για δύο χρόνια. Υπαρχει κάποια καλύτερη πρόταση? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

με δώρο το τέλος φορητότητας + 1 πάγιο δωρο της σταθερής από τα καταστήματα δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην αγορά
Link to comment
Share on other sites

δινουν δωρο τελος φορητοτητας και ενα παγιο????

 

Ναι το κόστος φορητότητας και ένα πάγιο σταθερού δώρο. ;)

Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

με δώρο το τέλος φορητότητας + 1 πάγιο δωρο της σταθερής από τα καταστήματα δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην αγορά

 

Είναι ότι πιο φθηνό υπάρχει αντικειμενικά

ck
Link to comment
Share on other sites

με δώρο το τέλος φορητότητας + 1 πάγιο δωρο της σταθερής από τα καταστήματα δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην αγορά

Σε ποιο καταστημα φίλε μου πέτυχες τη προσφορά;; στείλε μου και pm για να μη θεωρηθει διαφημιση γιατι χθες που ρωτησα μου ειπαν απλά οτι μπορουν να μου κανουν εκπτωση 20ευρω στο πρώτο λογαριασμό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολύ δυνατή προσφορά το W με το Douple Play

 

και τα δύο στα 49,9€ (56€ ΤΕΛΙΚΗ) για φορητότητα, μετατροπή από καρτοκινητό WIND ή 39,9€ νέο αριθμό κινητού

Ουσισατικά δίνουν τζάμπα το σταθερό. Ας ακούγονται οι καλές προσφορές.

 

Το έκανε σήμερα η κοπέλα μου...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αρχες δεκεμβρη εκανα hol σταθερο(ευελικτα 300) και ιντερνετ εως 24mbps με 16,10 και vodafone καρτοπρογραμα με 500 λεπτα προς ολους 100 μηνυματα 100mb και τα 11,50 να μενουν μεσα στην καρτα με αλλα 16,04.

Συνολο 32,14 μετα απο προσφορα τηλεφωνικη!

Link to comment
Share on other sites

Στη wind στην Αριστείδου στην πλατεία Κλαυθμώνος υπάρχει η προσφορά και με πολύ καλή εξυπηρέτηση από τα παιδιά και μετά..
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν καλά μαγαζιά, μέτρια και κακό. Μικρόκοσμος της κοινωνίας...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης πολύ δυνατή προσφορά το W με το Douple Play

 

και τα δύο στα 49,9€ (56€ ΤΕΛΙΚΗ) για φορητότητα, μετατροπή από καρτοκινητό WIND ή 39,9€ νέο αριθμό κινητού

Ουσισατικά δίνουν τζάμπα το σταθερό. Ας ακούγονται οι καλές προσφορές.

 

Το έκανε σήμερα η κοπέλα μου...

 

Εταιρεία έχει και θα μιλάει τόσες ώρες από σταθερό και κινητό η κοπέλα σου; Γιατί αν δεν έχει, με τη λογική του σταθερού & υψηλού παγίου ακόμη και αν σου τα προσφέρει όλα η Wind, αν οι πραγματικές - ρεαλιστικές ανάγκες σου δεν είναι ακριβώς στο ποσό του παγίου βγαίνεις σίγουρα χαμένος σε βάθος χρόνου. Just a heads up. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εταιρεία έχει και θα μιλάει τόσες ώρες από σταθερό και κινητό η κοπέλα σου; Γιατί αν δεν έχει, με τη λογική του σταθερού & υψηλού παγίου ακόμη και αν σου τα προσφέρει όλα η Wind, αν οι πραγματικές - ρεαλιστικές ανάγκες σου δεν είναι ακριβώς στο ποσό του παγίου βγαίνεις σίγουρα χαμένος σε βάθος χρόνου. Just a heads up. :rolleyes:

 

Από το σταθερό είναι κι οι γονείς της, από το κινητό κάνει ιδιαίτερα μαθήματα σε αρκετά παιδάκια, και χρησιμοποιεί και το 1,5GB

Κοίτα να δεις από ΟΤΕ και cosmote που ήταν με 90€ και για τα δύο το μήνα (και το κινητό ούτε τις μισές παροχές) θα το χαρεί.

 

Θα την μυήσω και στο F2G :D σιγά σιγά

Link to comment
Share on other sites

Στη wind στην Αριστείδου στην πλατεία Κλαυθμώνος υπάρχει η προσφορά και με πολύ καλή εξυπηρέτηση από τα παιδιά και μετά..

Το συγκεκριμενο καταστημα το χρησιμοποιω και εγω σουπερ ειναι οντως τα παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας πρότειναν (και το δεχτήκαμε)

 

  • 24άρι Ίντερνετ
  • απεριόριστα αστικά και υπεραστικά, 300' προς κινητά από το σταθερό
  • 300 λεπτά ομιλίας, 300MB και 30 μηνύματα στο κινητό
  • μείον 20 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό
  • δώρο ένα τάμπλετ (ντάξει, ένα φθηνό εννοείται)

 

με 44 ευρώ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από αίτημα ακύρωσης (μετατροπής σε f2g) του συμβολαίου μου "To All" στη Wind (έχω και συνδυαστικό με double play πληρώνω χονδρικά 50€/μήνα για όλα), με πήραν χθες τηλέφωνο για διαπραγμάτευση. Μου πρότειναν πακέτο (στο κινητό) με 9,72€, 500 λεπτά το μήνα προς όλους με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση, 30SMS, 100ΜΒ Internet από το κινητό και πίστωση 10€/μήνα για "να τα κάνω ό,τι θέλω". Επιπλέον αυτών, διατήρηση του double play μου με 20,40€/μήνα (απεριόριστα αστικά-υπεραστικά και 24Mbps adsl). 18μηνη δέσμευση στο κινητό και 12μηνη στο σταθερό. Επειδή φυσικά το 18μηνο με αποθαρρύνει, ρώτησα τι συνέπειες έχω για πρόωρη διακοπή του και με διαβεβαίωσε ότι μετά την ελάχιστη αρχική περίοδο 2μηνου, μπορώ να διακόψω την καρτοσύνδεση με ένα "πέναλτυ" 15€. Δεν πείστηκα πολύ από το οξύμωρο της "18μηνης δέσμευσης" μεν αλλά "κόβεις μετά 2 μήνες".

update: Σήμερα ξανακάλεσα, μίλησα με κάποια άλλη και μου είπε ότι αν και όταν αποφασίσω να διακόψω -πρόωρα πριν το 18μηνο- το κινητό, θα πρέπει να επιστρέψω την αναλογία της επιδότησης που έχω λάβει έως τότε. Δηλαδή 31,35€/μήνα κανονική τιμή μείον 9,72€ τιμή προσφοράς βγαίνει 21,63€ "επιδότηση"/μήνα επί τους μήνες που την έλαβα. "Βέβαια στην πράξη δε ζητάμε τόσο μεγάλο ποσό" ήταν το σχόλιό της. Αυτό το τελευταίο φυσικά δε μπορώ να το πάρω στα σοβαρά και σε συνδυασμό με το ότι η όλη ιστορία θα γίνει απλά τηλεφωνικά (χωρίς υπογραφή συμβολαίων) δε μου εμπνέει αξιοπιστία. Έχει πάρει κανείς αντίστοιχη προσφορά και αν ναι τι ισχύει τελικά σε περίπτωση πρόωρης διακοπής;

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας πρότειναν (και το δεχτήκαμε)

 

  • 24άρι Ίντερνετ
  • απεριόριστα αστικά και υπεραστικά, 300' προς κινητά από το σταθερό
  • 300 λεπτά ομιλίας, 300MB και 30 μηνύματα στο κινητό
  • μείον 20 ευρώ στον πρώτο λογαριασμό
  • δώρο ένα τάμπλετ (ντάξει, ένα φθηνό εννοείται)

 

με 44 ευρώ το μήνα.

 

Πολύ καλή προσφορά !! Περιμένουμε εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα ακύρωσης (μετατροπής σε f2g) του συμβολαίου μου "To All" στη Wind (έχω και συνδυαστικό με double play πληρώνω χονδρικά 50€/μήνα για όλα), με πήραν χθες τηλέφωνο για διαπραγμάτευση. Μου πρότειναν πακέτο (στο κινητό) με 9,72€, 500 λεπτά το μήνα προς όλους με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση, 30SMS, 100ΜΒ Internet από το κινητό και πίστωση 10€/μήνα για "να τα κάνω ό,τι θέλω". Επιπλέον αυτών, διατήρηση του double play μου με 20,40€/μήνα (απεριόριστα αστικά-υπεραστικά και 24Mbps adsl). 18μηνη δέσμευση στο κινητό και 12μηνη στο σταθερό. Επειδή φυσικά το 18μηνο με αποθαρρύνει, ρώτησα τι συνέπειες έχω για πρόωρη διακοπή του και με διαβεβαίωσε ότι μετά την ελάχιστη αρχική περίοδο 2μηνου, μπορώ να διακόψω την καρτοσύνδεση με ένα "πέναλτυ" 15€. Δεν πείστηκα πολύ από το οξύμωρο της "18μηνης δέσμευσης" μεν αλλά "κόβεις μετά 2 μήνες".

update: Σήμερα ξανακάλεσα, μίλησα με κάποια άλλη και μου είπε ότι αν και όταν αποφασίσω να διακόψω -πρόωρα πριν το 18μηνο- το κινητό, θα πρέπει να επιστρέψω την αναλογία της επιδότησης που έχω λάβει έως τότε. Δηλαδή 31,35€/μήνα κανονική τιμή μείον 9,72€ τιμή προσφοράς βγαίνει 21,63€ "επιδότηση"/μήνα επί τους μήνες που την έλαβα. "Βέβαια στην πράξη δε ζητάμε τόσο μεγάλο ποσό" ήταν το σχόλιό της. Αυτό το τελευταίο φυσικά δε μπορώ να το πάρω στα σοβαρά και σε συνδυασμό με το ότι η όλη ιστορία θα γίνει απλά τηλεφωνικά (χωρίς υπογραφή συμβολαίων) δε μου εμπνέει αξιοπιστία. Έχει πάρει κανείς αντίστοιχη προσφορά και αν ναι τι ισχύει τελικά σε περίπτωση πρόωρης διακοπής;

 

πολυ ενδιαφερουσα η προσφορα! δηλαδη αν καταλαβα καλα θα πληρωνεις 21,63+9.72 (για το κινητο)= 31,35 ???? και μια αλλη απορια, στο κινητο τι προγραμμα θα χεις?

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερουσα η προσφορα! δηλαδη αν καταλαβα καλα θα πληρωνεις 21,63+9.72 (για το κινητο)= 31,35 ???? και μια αλλη απορια, στο κινητο τι προγραμμα θα χεις?

 

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/programma-sumvolaiou/?planID=1244 καρτοσύνδεση 28 αφορά στο κινητό. Αυτό δίνει συνήθως η wind με 10€ σε όποιον κάνει αίτημα μετατροπής συνήθως τελευταία και συμφέρει ιδιαίτερα νομίζω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτημα ακύρωσης (μετατροπής σε f2g) του συμβολαίου μου "To All" στη Wind (έχω και συνδυαστικό με double play πληρώνω χονδρικά 50€/μήνα για όλα), με πήραν χθες τηλέφωνο για διαπραγμάτευση. Μου πρότειναν πακέτο (στο κινητό) με 9,72€, 500 λεπτά το μήνα προς όλους με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση, 30SMS, 100ΜΒ Internet από το κινητό και πίστωση 10€/μήνα για "να τα κάνω ό,τι θέλω". Επιπλέον αυτών, διατήρηση του double play μου με 20,40€/μήνα (απεριόριστα αστικά-υπεραστικά και 24Mbps adsl). 18μηνη δέσμευση στο κινητό και 12μηνη στο σταθερό. Επειδή φυσικά το 18μηνο με αποθαρρύνει, ρώτησα τι συνέπειες έχω για πρόωρη διακοπή του και με διαβεβαίωσε ότι μετά την ελάχιστη αρχική περίοδο 2μηνου, μπορώ να διακόψω την καρτοσύνδεση με ένα "πέναλτυ" 15€. Δεν πείστηκα πολύ από το οξύμωρο της "18μηνης δέσμευσης" μεν αλλά "κόβεις μετά 2 μήνες".

update: Σήμερα ξανακάλεσα, μίλησα με κάποια άλλη και μου είπε ότι αν και όταν αποφασίσω να διακόψω -πρόωρα πριν το 18μηνο- το κινητό, θα πρέπει να επιστρέψω την αναλογία της επιδότησης που έχω λάβει έως τότε. Δηλαδή 31,35€/μήνα κανονική τιμή μείον 9,72€ τιμή προσφοράς βγαίνει 21,63€ "επιδότηση"/μήνα επί τους μήνες που την έλαβα. "Βέβαια στην πράξη δε ζητάμε τόσο μεγάλο ποσό" ήταν το σχόλιό της. Αυτό το τελευταίο φυσικά δε μπορώ να το πάρω στα σοβαρά και σε συνδυασμό με το ότι η όλη ιστορία θα γίνει απλά τηλεφωνικά (χωρίς υπογραφή συμβολαίων) δε μου εμπνέει αξιοπιστία. Έχει πάρει κανείς αντίστοιχη προσφορά και αν ναι τι ισχύει τελικά σε περίπτωση πρόωρης διακοπής;

 

Μου φαίνεται πολύ συμφέρον το πακέτο. Δεν νομίζω να θελήσεις να το διακόψεις ;)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ενδιαφερουσα η προσφορα! δηλαδη αν καταλαβα καλα θα πληρωνεις 21,63+9.72 (για το κινητο)= 31,35 ???? και μια αλλη απορια, στο κινητο τι προγραμμα θα χεις?

 

20,40+9,72=30,12€/μήνα. (21,63€ είναι η έκπτωση που υπολόγισα ως προς την αρχική τιμή με το φόρο μόνο για το κινητό). Το "Καρτοσύνδεση 28" έχω (ενεργοποίηθηκε σήμερα το πρωί). Ό,τι λέει στο site (500' προς όλους με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση, 30 SMS προς όλους, 100ΜΒ internet και 10€ για επιπλέον άλλες υπηρεσίες -ή χρονοχρέωση κλήσεων μετά το πέρας των 500'- κάθε μήνα). Βασικά δεν τα χρειάζομαι αυτά. Η κατανάλωση που κάνω είναι το πολύ καμιά 20αριά SMS το μήνα, 50-70ΜΒ internet και σπανίως υπερβαίνω τα 100 λεπτά ομιλία -έστω με ελάχιστη χρέωση 1 λεπτού-. Ο μόνος λόγος που ενέδωσα είναι ότι τα 10€/μήνα που παραμένουν ως χρήση στην κάρτα θα τα χαράμιζα έτσι κι αλλιώς σε f2g και έχω την άνεση 2-3 μήνες που χρειάζομαι το internet -σε διακοπές κλπ.- να αγοράζω με το ενσωματωμένο ποαό χρήαης, 2 πακέτα internet δηλαδή 1GB επιπλέον για χρήση στο laptop και το tablet μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου φαίνεται πολύ συμφέρον το πακέτο. Δεν νομίζω να θελήσεις να το διακόψεις ;)

Θα δω στο 2μηνο πάνω. Η 18μηνη δέσμευση είναι πολύ είναι η αλήθεια και οι εξελίξεις τρέχουν. Αυτό που φαίνεται τώρα συμφέρον, αύριο πιθανότατα δεν θα είναι. Επίσης η "φάκα" πίσω από το τυράκι είναι ότι αν αποφασίσω π.χ. (για οποιονδήποτε λόγο έστω ότι φεύγω στο εξωτερικό ή έχω πλήρη αδυναμία πλέον να τους πληρώνω έστω και αυτά) να διακόψω την καρτοσύνδεση τον 11ο μήνα, καλούμαι από όσο κατάλαβα να τους σπιστρέψω τη μηνιαία επιδότηση των 21,63€ Χ 11 μήνες δηλαδή περίπου ...240€. Ποσό υπέρογκο. Που σημαίνει ότι η απόφαση της διακοπής παίρνεται ή νωρίς (μόλις θα μπορώ στο 2μηνο-3μηνο χωρίς πολύ μεγάλο κόστος ακόμα) ή το ρισκάρω να παραμείνω για 18μηνο.

Edited by theo1973
Link to comment
Share on other sites

20,40+9,72=30,12€/μήνα. (21,63€ είναι η έκπτωση που υπολόγισα ως προς την αρχική τιμή με το φόρο μόνο για το κινητό). Το "Καρτοσύνδεση 28" έχω (ενεργοποίηθηκε σήμερα το πρωί). Ό,τι λέει στο site (500' προς όλους με 3λεπτη ελάχιστη χρέωση, 30 SMS προς όλους, 100ΜΒ internet και 10€ για επιπλέον άλλες υπηρεσίες -ή χρονοχρέωση κλήσεων μετά το πέρας των 500'- κάθε μήνα). Βασικά δεν τα χρειάζομαι αυτά. Η κατανάλωση που κάνω είναι το πολύ καμιά 20αριά SMS το μήνα, 50-70ΜΒ internet και σπανίως υπερβαίνω τα 100 λεπτά ομιλία -έστω με ελάχιστη χρέωση 1 λεπτού-. Ο μόνος λόγος που ενέδωσα είναι ότι τα 10€/μήνα που παραμένουν ως χρήση στην κάρτα θα τα χαράμιζα έτσι κι αλλιώς σε f2g και έχω την άνεση 2-3 μήνες που χρειάζομαι το internet -σε διακοπές κλπ.- να αγοράζω με το ενσωματωμένο ποαό χρήαης, 2 πακέτα internet δηλαδή 1GB επιπλέον για χρήση στο laptop και το tablet μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα δω στο 2μηνο πάνω. Η 18μηνη δέσμευση είναι πολύ είναι η αλήθεια και οι εξελίξεις τρέχουν. Αυτό που φαίνεται τώρα συμφέρον, αύριο πιθανότατα δεν θα είναι. Επίσης η "φάκα" πίσω από το τυράκι είναι ότι αν αποφασίσω π.χ. (για οποιονδήποτε λόγο έστω ότι φεύγω στο εξωτερικό ή έχω πλήρη αδυναμία πλέον να τους πληρώνω έστω και αυτά) να διακόψω την καρτοσύνδεση τον 11ο μήνα, καλούμαι από όσο κατάλαβα να τους σπιστρέψω τη μηνιαία επιδότηση των 21,63€ Χ 11 μήνες δηλαδή περίπου ...240€. Ποσό υπέρογκο. Που σημαίνει ότι η απόφαση της διακοπής παίρνεται ή νωρίς (μόλις θα μπορώ στο 2μηνο-3μηνο χωρίς πολύ μεγάλο κόστος ακόμα) ή το ρισκάρω να παραμείνω για 18μηνο.

 

Να σε ενημερώσω για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως πως τα ενσωματωμένα χρήματα των 10€ που παραμένουν στην κάρτα σου δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορές πακέτων...

Link to comment
Share on other sites

Να σε ενημερώσω για να μην βρεθείς προ εκπλήξεως πως τα ενσωματωμένα χρήματα των 10€ που παραμένουν στην κάρτα σου δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για αγορές πακέτων...

 

Το ξέρω. Μπορούν μόνο για το πακέτο 500ΜΒ (αυτό: http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/mobile-internet-gia-kartokinito-i-kartosundesi/). Μου αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Θα δω στο 2μηνο πάνω. Η 18μηνη δέσμευση είναι πολύ είναι η αλήθεια και οι εξελίξεις τρέχουν. Αυτό που φαίνεται τώρα συμφέρον, αύριο πιθανότατα δεν θα είναι. Επίσης η "φάκα" πίσω από το τυράκι είναι ότι αν αποφασίσω π.χ. (για οποιονδήποτε λόγο έστω ότι φεύγω στο εξωτερικό ή έχω πλήρη αδυναμία πλέον να τους πληρώνω έστω και αυτά) να διακόψω την καρτοσύνδεση τον 11ο μήνα, καλούμαι από όσο κατάλαβα να τους σπιστρέψω τη μηνιαία επιδότηση των 21,63€ Χ 11 μήνες δηλαδή περίπου ...240€. Ποσό υπέρογκο. Που σημαίνει ότι η απόφαση της διακοπής παίρνεται ή νωρίς (μόλις θα μπορώ στο 2μηνο-3μηνο χωρίς πολύ μεγάλο κόστος ακόμα) ή το ρισκάρω να παραμείνω για 18μηνο.

Έχεις ένα σημαντικο point όταν λές ότι οτιδηποτε μπορεί να σου συμβεί στο 18μηνο και να πρέπει να διακόψεις και να πληρώσεις το υπέρογκό penalty. Αλλά υπό ΚΣ δεν νομιζω να το μετανιώσεις, είναι καλή η προσφορά. Πόσο πια καλύτερη να πετύχεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...