Jump to content

Υπογραφη σφαλματος explorer.exe


sakaflias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου συμβαινει οταν μπαινω στο σκληρο να δω αρχεια που εχω αποθηκευση εκει. Μετα απο πολυ λιγο μου βγαζει το προβλημα

 

Γραφει : Η αναφορα explorer.exe αντιμετώοισε προβλημα......

Οταν παταω για αναφορα σφαλματος λεει: Υπογραφη σφαλματος AppName:explorer.exe ΑppVer:6.0.2600.0 ModName: unknown ModVer:o.o.o.o offset: 01b55bf0

 

Σε καποιο αλλο σημειο λεει: Η οδηγία στο ''0x01b55f0'' εκανε αναφορα στη μνημη στο ''0x01b55f0''.

 

Και μολις παταω να μην σταλθει μου σβηνει τα παντα και ολες τος ιστοσελιδες που είχα ανοιξει και οτι αλλο ειχα ανοιξει και ετσι δεν μπορω να δουλευσω.

 

Εχω windows XP αλλα οχι τα γνησια.Ποτε δεν είχα προβλημα.

Ξερει κανενας τετοιες λεπτομεριες να με βοηθησει γιατι εγω πολυ λιγα εως καθολου θα ελεγα

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις windows update και scan με adware/spybot search & destroy/Antivirus ισως λυθει το προβλημα σου
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

με spybot search & destroy το εκανα και το Norton και τιποτα.... τι αλλο να κανω
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρησιμοποιείς κανένα πρόγραμμα που να σβήνει άχριστα αρχεία, να καθαρίζει registry κλπ;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τώρα τελευταία άλλαξες το λογαριασμό σου και ΔΕΝ είσαι πια administrator?

 

Το συγκεκριμένο σφάλμα βγαίνει σε 2000/ΧΡ όταν χρήστης χωρίς δικαιώματα διαχειριστή καταφέρει και εγκαταστήσει πρόγραμμα. Όποτε πάει μετά να το τρέξει χτυπάει ο explorer.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Ilias1908 (12 Σεπ. 2004 , 00:16)

 

Μήπως χρησιμοποιείς κανένα πρόγραμμα που να σβήνει άχριστα αρχεία, να καθαρίζει registry κλπ;

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος metality (12 Σεπ. 2004 , 02:04)

 

Μήπως τώρα τελευταία άλλαξες το λογαριασμό σου και ΔΕΝ είσαι πια administrator?

 

Το συγκεκριμένο σφάλμα βγαίνει σε 2000/ΧΡ όταν χρήστης χωρίς δικαιώματα διαχειριστή καταφέρει και εγκαταστήσει πρόγραμμα. Όποτε πάει μετά να το τρέξει χτυπάει ο explorer.

 

 

Μαλλον χρησιμοποιησα προγραμμα που να καθαριζει αχρηστα.

Μπορει να εγκαταστησα κατι αλλα.....

Αν ισχυουν αυτα τι να κανω τώρα;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάσαι τι εγκατέστησες τότε:

 

Πίνακας ελέγχου --> Προσθαφαίρεση προγραμμάτων και τα στέλνεις στον αγύριστο!

 

Αν δεν θυμάσαι αλλά θυμάσαι πάνω κάτω από πότε ξεκίνησαν τα κουλά:

 

Βοηθήματα --> Εργαλεία Συστήματος -> Επαναφορά συστήματος και γυρνάς το σύστημα στην κατάσταση που ήταν πριν.

Link to comment
Share on other sites

θΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ επαναφορα. Για να δουμε αν και δεν νομιζω να λυθεί.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Re paidia kai emena moy to kanei ayto ton teleytai kairo!!

Apla kyrios moy xtypaei otan pao na anoi3o fakeloys poy exoyn mesa polla Giga (px Tainies),tote xtypaei to explorer!!!

Me mia ekatharish kai ena defragment exei veltiothei ligo!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα αναλογο προβλημα υστερα απο καποια πειραγματα στην registry με καποια προγραμματα.

Αν εχεις κανει κατι αναλογο και εσυ κοιτα αν εχουν κρατησει back up απο αυτα που σβηνουν και κανε restore.

Ειπε ο Εβραιος να παει στο παζαρι και ηταν ημερα...............Σαββατο!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος metality (12 Σεπ. 2004 , 11:47)

 

Αν δεν θυμάσαι αλλά θυμάσαι πάνω κάτω από πότε ξεκίνησαν τα κουλά:

 

Βοηθήματα --> Εργαλεία Συστήματος -> Επαναφορά συστήματος και γυρνάς το σύστημα στην κατάσταση που ήταν πριν.

 

 

Το εκανα, το γυρισα πισω, αλλα αποτελεσμα τιποτα δυστυχως

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

windows update εκανες?
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OratIos (12 Σεπ. 2004 , 14:42)

 

Re paidia kai emena moy to kanei ayto ton teleytai kairo!!

Apla kyrios moy xtypaei otan pao na anoi3o fakeloys poy exoyn mesa polla Giga (px Tainies),tote xtypaei to explorer!!!

Me mia ekatharish kai ena defragment exei veltiothei ligo!!

 

 

Ακριβως ετσι χτυπαει και εμενα. Και λυση καμια μεχρι τωρα

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω μια βλακεια;;; Μπορω να ξανατοποθετησω τον explorer.exe ;;;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα δεν ξερω αν εχει πεσει καμια επιδημια,αλλα το ιδιο προβλημα ειχα και εγω μεχρι χθες.Σημερα ομως ανοιξε κανονικα ο φακελος που συγκεκριμενα εχει μεσα ταινιουλες αρα και αρκετα giga οπως ανεφερε σχετικα και ο OratIos

Και μαλιστα επειδη μου το εκανε μετα την αποθηκευση συγκεκριμενου αρχειου το οποιο υποψιαζομουν,τουλαχιστον τωρα καταφερα να το διαγραψω γιατι πριν ουτε αυτο με αφηνε να κανω.

Ελπιζω τουλαχιστον να μην το ξανακανει.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hunter (12 Σεπ. 2004 , 15:02)

 

windows update εκανες?

 

Εκανα ..τιποτα και με αυτο! :cry:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel (13 Σεπ. 2004 , 03:59)

 

Τωρα δεν ξερω αν εχει πεσει καμια επιδημια,αλλα το ιδιο προβλημα ειχα και εγω μεχρι χθες.Σημερα ομως ανοιξε κανονικα ο φακελος που συγκεκριμενα εχει μεσα ταινιουλες αρα και αρκετα giga οπως ανεφερε σχετικα και ο OratIos

 

 

 

Μαλλον αυτο ειναι, τα πολλα giga αλλα δεν δικαιολογετε να μου το κανει καθε φορα

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως προβλημα μου εχει δημιουργηθει κι εμενα.

Το προβλημα ειναι καποιο προγραμμα που χρησιμοποιει το μεγαλο αρχειο που πατε να ανοιξετε.Δοκιμαστε να κανετε απεγκατασταση ισως του media player ή καποιου αλλου προγραμματος που μπορει να το κρατει ενεργο ακομα και ας μη φαινεται στις διεργασιες.Εμενα ετσι λυθηκε παντως και μπορεσα και εσβησα το αρχειο.

P@niS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Panosgep (15 Σεπ. 2004 , 20:09)

 

Το ιδιο ακριβως προβλημα μου εχει δημιουργηθει κι εμενα.

Το προβλημα ειναι καποιο προγραμμα που χρησιμοποιει το μεγαλο αρχειο που πατε να ανοιξετε.Δοκιμαστε να κανετε απεγκατασταση ισως του media player ή καποιου αλλου προγραμματος που μπορει να το κρατει ενεργο ακομα και ας μη φαινεται στις διεργασιες. Εμενα ετσι λυθηκε παντως και μπορεσα και εσβησα το αρχειο.

 

Οποτε πως θα καταλαβω αν λειτουργει αν δεν φαινεται απο διεργασιες;

Και δεν θυμαμαι αν εκανα κατι τελευταια αν φορτωσα καποιο προγραμμα

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel (13 Σεπ. 2004 , 01:59)

 

Τωρα δεν ξερω αν εχει πεσει καμια επιδημια,αλλα το ιδιο προβλημα ειχα και εγω μεχρι χθες.Σημερα ομως ανοιξε κανονικα ο φακελος που συγκεκριμενα εχει μεσα ταινιουλες αρα και αρκετα giga οπως ανεφερε σχετικα και ο OratIos

Και μαλιστα επειδη μου το εκανε μετα την αποθηκευση συγκεκριμενου αρχειου το οποιο υποψιαζομουν,τουλαχιστον τωρα καταφερα να το διαγραψω γιατι πριν ουτε αυτο με αφηνε να κανω.

Ελπιζω τουλαχιστον να μην το ξανακανει.

 

 

same problem here.. :worry: στον φάκελο που αποθηκεύονται τα downloads από το dc++ και είναι αρκετά giga όταν το ανοίγω σχεδόν πάντα μου πετάει σφάλμα στον explorer :!:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakaflias (15 Σεπ. 2004 , 21:09)

 

Οποτε πως θα καταλαβω αν λειτουργει αν δεν φαινεται απο διεργασιες;

Και δεν θυμαμαι αν εκανα κατι τελευταια αν φορτωσα καποιο προγραμμα

 

Στην τυχη εγω που ειχα προσπαθησει το πετυχα παντως.Ηταν το media player ή το windvd.Παντως με restore δεν γινεται τπτ.
P@niS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PaFmAn (16 Σεπ. 2004 , 11:57)

 

same problem here.. :worry: στον φάκελο που αποθηκεύονται τα downloads από το dc++ και είναι αρκετά giga όταν το ανοίγω σχεδόν πάντα μου πετάει σφάλμα στον explorer :!:

 

 

Αυτο ακριβως...καθε μα καθε φορα που μπαινω στο φακελο με τα αποθηκευμενα με πεταει εξω (explorer)!!!

Δεν υπαρχει κατι να προτεινετε;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Τι αρχεια εχεις εκει μεσα????

Ειναι σημαντικα???

Αν σβησεις το φακελο θα ειναι ολα κομπλε νομιζω.

Προσπαθησε να μπεις απο safe mode σε command prompt και κανε copy τα αρχεια σε αλλο φακελο να δεις αν θα λυθει το problem.

P@niS
Link to comment
Share on other sites

ΕΛΑΤΕ ΧΑΛΑΡΑ, κανετε boot απο knopix (ειναι μια διανομη του linux που τρεχει απο cd) μεταφερετε καποια βαρια αρχεια σε αλλο φακελο και αποστολη εξετελεσθει (ή τουλαχιστων ελπιζω:lol:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...