Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7260


sequent_c
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (10 Σεπ. 2004 , 12:33)

 

Μάλλον η κορύφωση στη ΝΟΚΙΑ ήρθε με το 6230 και φαίνεται πως αρνείται πεισματικά αυτό να παραχωρήσει τη θέση του σε νέα μοντέλα..... :rolleyes:

 

....ΟΛΕ.... :D

 

Όχι μάλλον. ;) Το 6230 είναι υπερβολικά πλήρης και θα ήταν λάθος της ΝΟΚΙΑ να βγάλει ένα νέο 40άρι με παραπλήσιες δυνατότητες με την μόνη διαφορά στην ανάλυση της οθόνης. Το 6230 πάει πάρα πολύ καλά στη αγορά και μια τέτοια κίνηση θα της έκοβε τα πόδια. Το 6230 είναι κορυφαίο, έχει συντηρητικό σχεδιασμό και θα προτιμηθεί σίγουρα απο αυτούς που τα θέλουν όλα απο μια μη smartphone συσκευή. Προσπαθεί τώρα να χτυπήσει εκείνο το ποσοστό των καταναλωτών που δεν έχουν απαιτήσεις απο το κινητό τους αλλά αγοράζουν με μοναδικό κριτήριο την εμφάνιση, όχι οτι το 7260 είναι όμορφο, λέμε τώρα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (10 Σεπ. 2004 , 16:18)

 

Όχι μάλλον. ;) Το 6230 είναι υπερβολικά πλήρης και θα ήταν λάθος της ΝΟΚΙΑ να βγάλει ένα νέο 40άρι με παραπλήσιες δυνατότητες με την μόνη διαφορά στην ανάλυση της οθόνης. Το 6230 πάει πάρα πολύ καλά στη αγορά και μια τέτοια κίνηση θα της έκοβε τα πόδια. Το 6230 είναι κορυφαίο, έχει συντηρητικό σχεδιασμό και θα προτιμηθεί σίγουρα απο αυτούς που τα θέλουν όλα απο μια μη smartphone συσκευή. Προσπαθεί τώρα να χτυπήσει εκείνο το ποσοστό των καταναλωτών που δεν έχουν απαιτήσεις απο το κινητό τους αλλά αγοράζουν με μοναδικό κριτήριο την εμφάνιση, όχι οτι το 7260 είναι όμορφο, λέμε τώρα.

 

Οff topic, αλλά στο παρελθόν έχει δείξει η νοκια πως δεν είχε και σίγουρα δεν έχει τέτοια προβλήματα....Αρκεί να δεις την σύντομη κυκλοφορία των περισσότερων i αναβαθμίσεων, αλλά και την σύντομη διαχρονική εξέλιξη των τεχνικών προδιαγραφών της από μοντέλο σε μοντέλο....Τα μόνα της κολλήματα ήταν αυτό των οθονών όσων αφορά τα χρώματα και τις διαστάσεις, κάτι που καθυστερεί απ' ότι φαίνεται διαχρονικά να το ξεπεράσει..... :o

 

Είναι επίσης σαφές το κόλλημά της με την μόδα και το μόνιμο φλερτάρισμα με τις νεαρές ηλικίες της αμφισβήτησης.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στη ΝΟΚΙΑ μάλλον έχουν αρχίσει τα ληγμένα...

Είναι δυνατόν να βγαίνει τηλέφωνο χωρίς BT, MMC, αναπαραγωγή mp3???? Τί να το πάρουμε δηλαή να το κάνουμε??? Να μιλάμε μόνο??? έχουμε και το παλιό μας 8210...

Έλεος!!!!

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Την φράση οτι πληρώνεις παίρνεις την έχεις ακούσει; :) Δεν μπορεί όλες οι συσκευές να έχουν τα κορυφαία χαρακτηριστικά των high-end μοντέλων γιατί θα κοστίζαν όλα 500 ευρώ και θα μέναμε όλοι μας με το παλιό μας 7110. :D :)

 

Μην έχεις και πολλές απαιτήσεις απο ένα μοδάτο, και τίποτα παραπάνω, κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Περαν του οτι δεν εχει bluetooth,mp3,υποδοχη για mmc και εχει την 128*128 pixel οθονη(μιας και πολλα αλλα κινητα παρουσιαζουν τις ιδιες-ταυτοχρονα ή οχι-ελλειψεις),εμενα και μονο ο σχεδιασμος μου,μου προκαλει αποστροφη.... :(

Πραγματικα με ζαλιζει οταν το κοιταω... :wacko:

Βεβαια περι ορεξεως.... :whistle: :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι ο μόνος φίλε μου. :) Η ΝΟΚΙΑ με τις τελευταίες προτάσεις της, είναι συνήθες φαινόμενο να προκαλεί τέτοιου είδους συναισθήματα στους χρήστες.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgehh (23 Σεπ. 2004 , 16:28)

 

exw na paradextw padws pedes ine poli omorfo ok

 

 

Ομορφο??? :wacko: :blink: :wacko: συγγνωμη αλλα εμενα μου φαινεται απαισιο..... τεσπα γουστα ειναι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tipota (23 Σεπ. 2004 , 23:12)

 

Ξέρετε μήπως πότε θα κυκλοφορήσει στην Έλλαδα?

 

 

Available:

Planned in the 4th quarter, 2004

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σε ασπρο βλεπεται.... αν και ουτε σε τετοιο χρωμα θα το παιρνα και να μου το δινανε :p το μαυρο ομως ειναι επιοικως απαραδεκτο....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://mobil.idnes.cz/obrazek/Nokia_7260_c10.jpg

 

http://mobil.idnes.cz/obrazek/Nokia_7260_c06

 

http://mobil.idnes.cz/obrazek/Nokia_7260_c09.jpg

 

http://mobil.idnes.cz/mobilni_komunikace/mobilni_telefony/abecedni_prehled_mt/nokia/Nokia_7260041011.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι έτσι; Μαύρο χάλι. :D Όσο το βλέπω τόσο πιο άσχημο μου φαίνεται.

Και απ'ότι βλέπω, έβγαλε το Stereo Headset HS-3 σε μαύρη έκδοση ειδικά για το 7260;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (12 Οκτ. 2004 , 01:41)

 

Πως είναι έτσι; Μαύρο χάλι. :D Όσο το βλέπω τόσο πιο άσχημο μου φαίνεται.

Και απ'ότι βλέπω, έβγαλε το Stereo Headset HS-3 σε μαύρη έκδοση ειδικά για το 7260;

 

 

Σιγουρα η Νοκια εχει βγαλει και ποιο ομορφα σχεδιαστικα τηλεφωνα,

τι το ηθελε αυτο? :worry:

Μαλλον αυτα τα ακουστικα θα περιεχει το πακετο για το μαυρο

και ασπρα για το ασπρο.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iosif1980 (13 Οκτ. 2004 , 14:32)

 

ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΟΜΩΣ...

275 ΤΕΛΙΚΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ...ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ

ΓΙΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ PM ME

 

 

Πολυ καλη τιμη οντως.

7260 Manual on-line

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
re paidia,na sas po kati?ego piga kai to pira se mauro kai mou aresei yperbolika kai opoios to blepei pathainei plaka. mou aresei giati einai poly space. allo sti fotografia kai allo sta xeria sou. kai einai kai ftino kai den xodeueis ena soro lefta. ego autis tis apopsis eimai. oti kinito kai na exoume parei krataei toulaxiston ena me enamisi xrono, to pas kai sou lene tis malakies tous dose ki alla lefta gia na ftiaxtei giati auti i blabi poy exei den kalyptetai apo egguisi. na doso ena soro lefta? mia xara einai to kinitaki.

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πιστεύω ότι για κάποιον που δε θέλει πολλή τεχνολογία είναι η καλύτερη (και πιο όμορφη) λύση....

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω αντιθετη γνωμη ισως φυσικα επειδη το ειδα σε ασπρο και ηταν ενα μαυρο χαλι οχι οτι θα το επαιρνα ακομα και να μου αρεσε δε θα το επαιρνα γιατι δε μπορω διχως mp3 δεν αμφιβαλω φυσικα οτι σε μαυρο θα ειναι ωραιο απο τη φωτο παντως μου αρεσει,α ρε 7610 απ οτι φαινεται το ιδιαιτερο σου σχημα επιασε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
NA SAS PO THN ALHTHEIA, EPEIDH TO EIDA KAI SE ASPRO KAI SE MAYRO, TO ASPRO EINAI POLY MOYFA!!!!! TO MAYRO MIA XARA. KAI EPISHS SYMFONO OTI EPIASE POLY TO IDIAITERO SXHMA TOY 7610.... AYTO HTHELA EX ARXHS ALLA....... EINAI POLLA TA LEFTA GIAKOYMHHHHH

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

κανε λιγο υπομονη ερχεται και το 7270

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...