Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Upon investigation, we were stunned to find that the formula we use to calculate how many bars of signal strength to display is totally wrong.

Χμμμ και ξανά χμμμμ... Από πότε η λανθασμένη βαθμονόμηση ενός signal strength meter προκαλεί line-drops; Κάποιος δεν μας τα λέει καλά, η Apple ή οι χρήστες με το πρόβλημα. :confused:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ και ξανά χμμμμ... Από πότε η λανθασμένη βαθμονόμηση ενός signal strength meter προκαλεί line-drops; :confused:

 

Ελα μου ντε!

χμμμμμ:blink:

 

As a reminder, if you are not fully satisfied, you can return your undamaged iPhone to any Apple Retail Store or the online Apple Store within 30 days of purchase for a full refund.

 

Tουλάχιστον πέρνεις τα λεφτά σου πίσω :)

Kαι μας βγήκε και απο πάνω!

Edited by koukoulakis

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ και ξανά χμμμμ... Από πότε η λανθασμένη βαθμονόμηση ενός signal strength meter προκαλεί line-drops; Κάποιος δεν μας τα λέει καλά, η Apple ή οι χρήστες με το πρόβλημα. :confused:

 

ενταξει δεν πιστεψαμε οτι ειναι ολα θεμα software. εχω την εντυπωση οτι παμε για μια σιωπηλη αντικατασταση για αυτο επιστρεφω και εγω το κινητο Αγγλια αμεσα. :)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ και ξανά χμμμμ... Από πότε η λανθασμένη βαθμονόμηση ενός signal strength meter προκαλεί line-drops; Κάποιος δεν μας τα λέει καλά, η Apple ή οι χρήστες με το πρόβλημα. :confused:

 

ναι καλε εχουμε κανει τοσα και τοσα fake video.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ και ξανά χμμμμ... Από πότε η λανθασμένη βαθμονόμηση ενός signal strength meter προκαλεί line-drops; Κάποιος δεν μας τα λέει καλά, η Apple ή οι χρήστες με το πρόβλημα. :confused:

 

Εχουμε ανακοινωση και οφειλουμε να περιμενουμε.

O καιρος θα δειξει. Aν ειναι θεμα περιοχων με προβληματικο σημα, το ζητημα θα ξεχαστει.

Aν ομως ειναι θεμα περιοχων με καπως ασθενες σημα, θα φουντωσει καθως οι νεοι κατοχοι θα εχουν μετακινηθει σε διαφορες περιοχες και θα εχουν διαπιστωσει το προβλημα.

ΕΙΔΟΜΕΝ

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ναι καλε εχουμε κανει τοσα και τοσα fake video.... :lol:

 

Αμάν βρε Χριστόφορε, μην το παίρνεις και εσύ προσωπικά. :lol:

Απλά για τον κάθε τρίτο όπως εγώ που δεν έχει εμπειρία του προβλήματος, οι ισχυρισμοί της Apple αν φυσικά τους δεχτούμε οδηγούν στο συμπέρασμα πως δεν ευσταθούν τα περί line drops.

Αν πάλι δεν ευσταθούν αυτά που λέει η Apple, γιατί με μεταβολή της γραμμικότητας μιας ένδειξης δεν αλλάζει το reception, τότε την κάτσαμε την βάρκα και πάμε αγκαλίτσα για κουκούλωμα. Διαλέξτε και πάρτε... :p

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Απομένει λοιπόν η καταγραφή των επιστροφών για να διαπιστώσουμε και με πιο αξιόπιστους αριθμούς τις πραγματικές διαστάσεις του "προβλήματος".
Link to comment
Share on other sites

Απομένει λοιπόν η καταγραφή των επιστροφών για να διαπιστώσουμε και με πιο αξιόπιστους αριθμούς τις πραγματικές διαστάσεις του "προβλήματος".

 

Ώρα για χαλάρωση και διακοπές μέχρι να δούμε τι θα αλλάξουν..:happy:

 

Εγώ μετά από όλα αυτά ακύρωσα 2 περιπτώσεις αγοράς και έτσι πάω διακοπές και αν έχει διορθωθεί το πρόβλημα όπως λένε, το Σεπτέμβριο το παίρνω κανονικά από Ελλάδα με την επιδότηση όπως ήταν προγραμματισμένο από την πρώτη στιγμή..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Απομένει λοιπόν η καταγραφή των επιστροφών για να διαπιστώσουμε και με πιο αξιόπιστους αριθμούς τις πραγματικές διαστάσεις του "προβλήματος".

 

βαλε ειδη 2 απο μενα στην λιστα :lol:

 

και αλλα 2 απο φιλους που μενουν Αγγλια. συνολο 4 :p

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πάντος οτι στο Hardware θα αλλάξουν κατι, ούτε και σε επόμενες παρτίδες.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πάντος οτι στο Hardware θα αλλάξουν κατι, ούτε και σε επόμενες παρτίδες.

 

εμενα μου φαινεται οτι μαζι με το fix ερχεται και μια σιωπηλη αντικατασταση. αυριο θα μιλησω με το καταστημα στο Cardiff και θα ξερω περισσοτερα :)

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φαινεται οτι μαζι με το fix ερχεται και μια σιωπηλη αντικατασταση. αυριο θα μιλησω με το καταστημα στο Cardiff και θα ξερω περισσοτερα :)

 

Σιωπηλή αντικατάσταση όμως με τι; Γιατί αν το πρόβλημα είναι ακριβώς όπως παρουσιάζεται από τους κατόχους, τότε μόνο ένας ριζικός ανασχεδιασμός μπορεί να αλλάξει κάτι, και φυσικά είναι από απίθανο έως αδύνατον να συμβεί κάτι τέτοιο. :confused:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Σίγουρα το iPhone 4 (που δεν έχω δει ούτε ζωγραφιστό) έχει κάποιο πρόβλημα στην κεραία του (μικρό πιστεύω εγώ) αφού η επαφή της με το ανθρώπινο σώμα επηρεάζει την απόδοσή της θετικά η αρνητικά. Αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα φαίνεται να υπάρχει στο λειτουργικό του.

Edited by dedalos
http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

Καταρχάς μου άρεσαν πολύ οι απόψεις των ψύχραιμων. Συμφωνώ απόλυτα! Αν και δεν είμαι πολύ ψύχραιμος με το θέμα, φανερά επηρεασμένος από τον οργασμό των φημών και βίντεο αλλά και τις μαρτυρίες του Χριστόφορου (που είναι πιο έγκυρες από κάθε συνομιλία ή γνώμη «κάποιου» σε «έγκυρο» blog/site), δεν μου άρεσε πολύ αυτό που έγινε! Εν αναμονή!

Χμμμ και ξανά χμμμμ... Από πότε η λανθασμένη βαθμονόμηση ενός signal strength meter προκαλεί line-drops; Κάποιος δεν μας τα λέει καλά, η Apple ή οι χρήστες με το πρόβλημα. :confused:

Πριν τοποθετηθώ, να διευκρινίσω ότι δεν είμαι προγραμματιστής. Φυσικός σπούδασα. Δεν έχω ιδέα από προγραμματισμό, αλγόριθμους, γλώσσες. Επίσης δεν είμαι μηχανικός τηλεπικοινωνιών. Δεν έχω γνώσεις. Αλλά με το φτωχό μου το μυαλό, έκανα έναν συνειρμό. Κάνω quote το μήνυμα του foxx, μιας και διαβάζοντας αυτό το σκέφτηκα. Και θέλω εσάς που «ξέρετε τα πολλά και ο νου σας κατεβάζει» να μου πείτε αν στέκει.

Δεν θα μπορούσε ο αλγόριθμος που αναλαμβάνει να μετατρέψει την βαθμονομημένη μέτρηση του σήματος σε εικόνα μπαρών, όταν αυτός είναι λάθος, και εκεί που έχεις σήμα, αυτό να δείχνει «No Service». Μετά, δεν θα ήταν το πιο «απλό» ή «λογικό», να υπάρχει δεύτερος αλγόριθμος, υπορουτινά ή οτιδήποτε, ο οποίος θα ελέγχει την ένδειξη αυτή και αναλόγως να πράττει και να έχει τις επιπτώσεις;

Δηλαδή, να υπάρχει εξ αρχής λάθος στην ένδειξη, και οι λειτουργίες του τηλεφώνου (να πραγματοποιεί κλήσεις, να στέλνει sms, να μπαίνει στο internet με το 3G κοκ) να βασίζονται στην εικονική αυτή ένδειξη και όχι στην πραγματική ισχύ του σήματος...

 

Οι επαγγελματίες και γνώστες, ας μου απαντήσουν αν στέκει ή όχι! Και ξαναλέω, μην με πάρετε με τις ντομάτες...:O:O Δεν ξέρω και πολλά!:X

Εγώ μετά από όλα αυτά ακύρωσα 2 περιπτώσεις αγοράς και έτσι πάω διακοπές και αν έχει διορθωθεί το πρόβλημα όπως λένε, το Σεπτέμβριο το παίρνω κανονικά από Ελλάδα με την επιδότηση όπως ήταν προγραμματισμένο από την πρώτη στιγμή..:)

Και εγώ έτσι με βλέπω, Σπύρο! Αν και η αναβάθμιση μου βγήκε 4 μήνες νωρίτερα, εφόσον δω «φως στο τούνελ», έτσι θα το πάρω! Αλλιώς δεν θα πάρω κανένα! :p

Edited by soom
Link to comment
Share on other sites

http://bibz05.apple.com:8080/ssurvey/shared/pics/Thank-You.gif

 

Αφού απάντησα σε ένα ερωτηματολόγιο της εταιρίας (για ένα πρόβλημα που είχα και τους έστειλα mail μου έστειλαν να συμμετέχω)...! Μας έχουν και εμάς στα ελληνικά! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σκέψη, αποφάσισα να μην ξαναδιαβάσω τίποτα από κανέναν. Θα διαβάζω εδώ, εσάς! Και μόνο τις προσωπικές εμπειρίες. Και επίσημες, πραγματικά, ανακοινώσεις. Και θα βασίζομαι στην δική μου, προσωπική, γνώμη και εμπειρία...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σκέψη, αποφάσισα να μην ξαναδιαβάσω τίποτα από κανέναν. Θα διαβάζω εδώ, εσάς! Και μόνο τις προσωπικές εμπειρίες. Και επίσημες, πραγματικά, ανακοινώσεις. Και θα βασίζομαι στην δική μου, προσωπική, γνώμη και εμπειρία...

 

:lol::lol::lol:

έγραψες Άλεξ!!!! εγώ πάλι χωρίς σκέψη αποφάσισα να διαβάζω τα πάντα, να πιστεύω τα πάντα να μην πιστεύω κανένα που δεν έχει κάνει βιντεάκι η να έχει Μail απ τον φίλο μου τον δουλειά κ θα αλλάζω γνώμη 5 φορές την ώρα εκτός από Κυριακή που θα αλλάζω 6 !!!:wacko:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

έγραψες Άλεξ!!!! εγώ πάλι χωρίς σκέψη αποφάσισα να διαβάζω τα πάντα, να πιστεύω τα πάντα να μην πιστεύω κανένα που δεν έχει κάνει βιντεάκι η να έχει Μail απ τον φίλο μου τον δουλειά κ θα αλλάζω γνώμη 5 φορές την ώρα εκτός από Κυριακή που θα αλλάζω 6 !!!:wacko:

 

Εσυ ρε Μιχαλη εισαι εγκαθετος. Εδω αγορασες Dell και του εβαλες Mac OSX. Τι να λεμε τωρα :ρ

Διαβασες αυτα που μετεφρασε ενας αλλος εγκαθετος (που πληρωνεται απο την μηλοεταιρια) και καθισες και μετετρεψες το Dellάκι σου :X Απαπαπαπαπαππααπαπαπαπαπα :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Εσυ ρε Μιχαλη εισαι εγκαθετος. Εδω αγορασες Dell και του εβαλες Mac OSX. Τι να λεμε τωρα :ρ

Διαβασες αυτα που μετεφρασε ενας αλλος εγκαθετος (που πληρωνεται απο την μηλοεταιρια) και καθισες και μετετρεψες το Dellάκι σου :X Απαπαπαπαπαππααπαπαπαπαπα :lol:

 

:respect::respect:

 

πως θα γίνει να τα παίρνω κ εγώ απ την μηλοεταιρεία για να γράφω σε φορα!!! τ όνειρο μου είναι....

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπορούσε ο αλγόριθμος που αναλαμβάνει να μετατρέψει την βαθμονομημένη μέτρηση του σήματος σε εικόνα μπαρών, όταν αυτός είναι λάθος, και εκεί που έχεις σήμα, αυτό να δείχνει «No Service». Μετά, δεν θα ήταν το πιο «απλό» ή «λογικό», να υπάρχει δεύτερος αλγόριθμος, υπορουτινά ή οτιδήποτε, ο οποίος θα ελέγχει την ένδειξη αυτή και αναλόγως να πράττει και να έχει τις επιπτώσεις;

Δηλαδή, να υπάρχει εξ αρχής λάθος στην ένδειξη, και οι λειτουργίες του τηλεφώνου (να πραγματοποιεί κλήσεις, να στέλνει sms, να μπαίνει στο internet με το 3G κοκ) να βασίζονται στην εικονική αυτή ένδειξη και όχι στην πραγματική ισχύ του σήματος...

 

Αλέξανδρε, ένας GSM δέκτης (αλλά και κάθε DR) λειτουργεί κάπως διαφορετικά. Χωρίς να μπω σε πολλές τεχνικές λεπτομέρειες που δεν είναι και το θέμα μας άλλωστε, το στάδιο του GSM encoding / decoding όπου και γίνεται το protocol negotiation με το cell είναι το στάδιο της ανώτερης IF του δέκτη ενώ το RF stage (pre -> amp -> flt -> ant) είναι πολύ πριν, καθώς αποτελούν τα πρώτα στάδια της λήψης.

 

Αντίστοιχα η ανάλυση των δύο μονάδων "βαθμονόμησης" της λήψης (Q=quality & S=signal) που τροφοδοτούν ως μεταβλητές τον αλγόριθμο υπολογισμού του signal strength είναι επίσης μετά το IF, δηλαδή επίσης αργότερα από RF stage. Καθώς λοιπόν το RF στάδιο (INP & OUT) είναι από τα πρώτα, η οποιαδήποτε παρέμβαση στην ευαισθησία λήψης, το gain control κλπ, γίνονται σε αυτό το στάδιο ασχέτως με το αν τροφοδοτούνται από ποιοτικούς τελεστές που υπολογίζονται στο IF και στο GSM.

 

Κάθε "αλλοίωση" είτε χωρητική, είτε παρασιτική και γενικότερα συντονισμού στο RF στάδιο (που συμπεριλαμβάνει την κεραία ως αρχή του), δεν μεταφράζεται παρά ως χαμηλότερος συντελεστής σήματος, ή συντελεστής ποιότητας (κατά GSM). Στην πρώτη περίπτωση ανοίγει το RF gain ώστε να επιχειρηθεί μια μορφή ενίσχυσης της λήψης, ενώ παράλληλα ελέγχεται ο συντελεστής ποιότητας ώστε σε περίπτωση αύξησης των dropped acks (χαμηλό S/N) να δοκιμάσει ο δέκτης διαφορετικό cell, εφόσον υπάρχει.

 

Αν έγινα αντιληπτός από όσα εντελώς χονδρικά περιέγραψα προχωρώ στο παρασύνθημα. Στα chipset που χρησιμοποιεί το iPhone 4, η μονάδα S/Q του DIF stage εμπεριέχει και το ladder που παράγει το signal strength status byte αλλά δεν έχει κανένα έλεγχο στο RF stage, ούτε στο gain control των οποίων η συμπεριφορά είναι preset για το όλο chipset. Με απλά λόγια, μόνο το interpretation του SIsS byte μπορεί να αλλάξει σε αντιστοιχία με το Q (quality status) που επιστρέφει ως status το cell. Άρα μόνο η ένδειξη, η γραμμικότητά της και το λογαριθμικό παράγωγο του Si/Q. Όπως όμως και αν έχει το πράγμα, το gain δεν μπορεί να αυξηθεί εφόσον ήδη το RF input είναι χαμηλό αλλοιώς θα έρθει η παρέμβαση του Q να φιμώσει το δέκτη (κάνοντας διακοπές ή και line timeouts).

 

Για να μην τα πολυλογούμε και σας πιάνω κεφάλι με λεπτομέρειες, η ένδειξη είναι κάτι στο οποίο η Apple μπορεί να παρέμβει, η ευαισθησία λήψης το ίδιο (αν και καθ'ομολογία της δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα), οποιαδήποτε όμως αναντιστοίχιση του S με το Q (το οποίο δεν ελέγχουν φυσικά) θα προκαλέσει τεχνιτή μεν αύξηση σήματος κατά περίπτωση, αλλά με τρομερές παρενέργειες όπως διακοπές, GSM data & decoding (audio) doppler και ένα σωρό άλλες, ακόμα και αν το σήμα εξακολουθεί να είναι υψηλό (σε μπάρες ένδειξης). Δεν χρειάζεται να πω, πως στην περίπτωση του 3G, κάτι τέτοιο θα ήταν απλά καταστροφικό καθώς τα υψηλής επίδοσης πρωτόκολα τηλεφωνίας απαιτούν πολύ υψηλότερες στάθμες ποιότητας και σήματος, ενώ το overhead του αλγόριθμου υπολογισμού τους γίνεται πλέον καθοριστικός παράγοντας λόγω του γρήγορου switching rate.

 

Γενικά, κάτι που ισχύει σε κάθε δέκτη αναλογικό ή ψηφιακό, όσο tuning issues (όπως οι αλλοίωση χωρητικότητας και αντίστασης λόγω επαφής με το χέρι) προχωρούν προς το εξώτερο - αναλογικό στάδιο RF, τόσο λιγότερα έως τίποτα μπορεί να κάνει ένα ενδότερο στάδιο όπως των IF, DIF και φυσικά το digital. Αν μιλούσαμε για οποιοδήποτε στάδιο, άσχετο όμως του RF και των κεραιών, θα είχα πολλές ελπίδες στο τι μπορούσε να κάνει η Apple. Όμως εδώ μιλάμε για ένα εντελώς κλασικό πρόβλημα επαγωγικής - χωρητικής επίδρασης επί της κεραίας, σε έναν δέκτη που είπαμε πως ήδη έχει πάρα πολύ καλή λήψη (όπως λέει και η Apple και δεν έχω λόγο να την αμφισβητήσω). Τέτοια προβλήματα είναι συνηθισμένα σε κάθε κινητό και δεν είναι πρωτόγνωρα, έστω και αν άλλες συσκευές "κρύβουν" τις κεραίες τους μέσα στο κέλυφος.

 

Έτσι, και μη έχοντας την ευκαιρία να δοκιμάσω το iPhone 4, το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι δύο ενδεχόμενα. Είτε χωρίς να το παραδεχτεί άμεσα η Apple και σε αντίθεση με τα λεγόμενά της, υπάρχει πρόβλημα στο IF/DIF και στο GSM στάδιο υπολογισμού του Q άσχετο δηλαδή με την κεραία (απλά ένα μικρό tuning error επιφέρει μεγάλη πτώση του Q), είτε λέει αρλούμπες και έχοντας το antenna hotpoint στο σημείο ένωσης των elements έρχεται το χέρι και αλλάζει τον αδόξαστο στο tuning του με τα γνωστά και αναμενόμενα αποτελέσματα. Στην πρώτη περίπτωση κάτι γίνεται και υπάρχει σοβαρότατη πιθανότητα να διορθωθεί σε μεγάλο βαθμό το πρόβλημα. Στην δεύτερη μόνο placebo αποτέλεσμα θα έχει η όποια παρέμβασή της στην γραμμικότητα, άντε το πολύ και στο gain.

 

Υπάρχει βέβαια πάντοτε και η τρίτη περίπτωση, το πρόβλημα να είναι πολύ μικρότερο από το πως παρουσιάζεται από τους μέχρι στιγμής κατόχους του iPhone 4 (χωρίς παρεξήγηση παιδιά). Αυτό όμως δεν μπορώ να το ξέρω χωρίς να μπορώ να έχω τη συσκευή στον πάγκο του εργαστηρίου μου οπότε και το αφήνω ασχολίαστο. Ελπίζω πάντως να ισχύει το πρώτο ενδεχόμενο που αφήνει κάποιες ελπίδες βελτίωσης. ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ ομως, όχι επίλυσης του προβλήματος, και το λέω και το υπογράφω ανεξαρτήτων το ποιό ενδεχόμενο αποδειχτεί ως αληθές. :)

 

Συγγνώμη για την πολυλογία αλλά πήρα φόρα... :(

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

καλα κανεις foxx μου αρεσουν πολυ αυτα που γραφεις:)

 

Καλά θα ήταν να ήμουν Γιάννη κοντά με κανέναν φίλο που έχει το iPhone 4, να ερχόταν στην εργασία μου που υπάρχει όλος ο σχετικός εξοπλισμός να το βάζαμε κάτω και να βλέπαμε ακριβώς τι παίζει. Τώρα ότι και να πω είναι δυστυχώς θεωρητικές προσεγγίσεις και τίποτα άλλο. Αν πάνε καλά τα πράγματα σε καμιά δεκαριά ημέρες θα έχω ένα iPhone 4 εδώ οπότε πιστεύω πως θα έχω πολύ περισσότερα να πω, εκτός βέβαια και αν με προλάβουν οι εξελίξεις. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...