Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι βέβαια. Για αυτό άλλωστε είμαι πεπεισμένος πως η έκταση του προβλήματος στην περίπτωση του iPhone 4 είναι πολύ μεγαλύτερη. Δεν δικαιολογώ τον ντόρο και τις επιθέσεις απο τους γνωστούς - άγνωστους apple haters αλλά δεν μπορώ και να παραβλέψω τις τόσες πολλές μαρτυρίες απο τους ήδη κατόχους της συσκευής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μόλις το έκανα στο 3GS και από 5 μπάρες πήγε στην μία αλλά ποτέ δεν έβγαλε no service κοντά στα 3 λεπτά που το κρατούσα....

 

iPhone, αλλάζει τα δεδομένα το πως κρατούσατε το κινητό μέχρι τώρα!!!!

Αλλη μία πρωτοπορία της Αpple!!!!!!:D Εντός ολίγον ημερών θα κατοχυρώσει και την πατέντα!!!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Για αυτό άλλωστε είμαι πεπεισμένος πως η έκταση του προβλήματος στην περίπτωση του iPhone 4 είναι πολύ μεγαλύτερη. Δεν δικαιολογώ τον ντόρο και τις επιθέσεις απο τους γνωστούς - άγνωστους apple haters αλλά δεν μπορώ και να παραβλέψω τις τόσες πολλές μαρτυρίες απο τους ήδη κατόχους της συσκευής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

σωστα. και μην ξεχνας οτι εχω στην κατοχη μου imac, mbp,ipad, ipod και τωρα iphone 4. δεν εχω καποιο λογο να θελω να επικρινω την apple!

Link to comment
Share on other sites

 

Δηλώστε σημετοχή, σίγουρα κάποιοι από εδώ μέσα ξέρουν πολλά περισσότερα από τους άχρηστους στο cupertino..

 

A και κάτι άσχετο το 2g μου τρέχει το ios4...:p

 

http://farm5.static.flickr.com/4076/4749042500_834c9974f2.jpg

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ρε Σπυρο δεν ξερω αν το λες ειρωνικα αλλα ολοι περιμενουμε κατι να λυθει το προβλημα :(

 

δουλευει κανονικα το 2g; απο ταχυτητα; :)

Link to comment
Share on other sites

MSEE required, PhD is preferred

 

Καλά πες τους! :lol:

 

 

 

Αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής. Αν και εφόσον είναι αλήθεια και η αίτηση για δουλειά, αλλά και το θέμα με το σήμα στο 4, πως γίνεται να συνεχίζουν να το πουλάνε; Είναι δυνατόν να συνεχίζεις να πουλάς ένα προβληματικό τηλέφωνο; Γιατί όταν μιλάμε για 80% αποτυχία στις συσκευές (αλήθεια, το άλλο 20% δεν έχει πρόβλημα ή δεν έχει βγει να πει ότι έχει, σε κάποιο blog ή φόρουμ; ).. Είναι πολλές συσκευές, πολλά λεφτά... :confused:

 

Και πως περιμένουν να διορθωθεί; Γιατί εφόσον ζητάνε άνθρωπο στην σχεδίαση κεραιών σε φορητές συσκευές (δεν νομίζω να αναφέρονται σε iPad/iPod), θα το περάσουν στην ζούλα. Θα φτιαχτεί τσάκα τσάκα, και μετά τι; Θα αντικαθιστούν τις προβληματικές συσκευές με νέες με διορθωμένη κεραία; Και όλα μέλι γάλα; :mad:

Link to comment
Share on other sites

 

http://twitter.com/#search?q=jonyives

 

μας κοροιδευουν η μου φαινεται; :(

 

Και τα 2 account ειναι fake!:)

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

το ξερεις στα σιγουρα;

 

και αυτο ελεγαν οτι ειναι ψεμα: http://jobs.apple.com/index.ajs?BID=1&method=mExternal.showJob&RID=55849&CurrentPage=1

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 account ειναι fake!:)

 

Φαινόταν! Ήθελα να το γράψω και εγώ αλλά το ξέχασα ! ! !

 

 

 

 

 

Πάντως, πέρα από την πλάκα, δεν μπορώ να καταλάβω, την στιγμή που έχουν τόσα πολλά παράπονα από τόσους πολλούς χρήστες, γιατί δεν κάνουν κάτι. Να περιμένουμε κάποια αναβάθμιση στο OS που μπορεί να λυθεί; Και τότε προς τι η αγγελία για ζήτηση μηχανικού; :confused::wacko:

 

Να περιμένουμε ανάκληση συσκευών και αντικατάσταση με νέων; Γιατί συνεχίζουν να πουλιούνται συσκευές; Και γιατί δεν ανακοινώνεται κάτι;

 

Να υποθέσουμε ότι συγκεκριμένες παρτίδες είχα πρόβλημα; Γιατί δεν ανακαλούν τις συγκεκριμένες; Σύμφωνα με τα λεγόμενα των προηγούμενων (νομίζω του Περικλή, αν όχι ζητώ συγγνώμη αλλά δεν θυμάμαι:O), έχει ξαναγίνει ανάκληση συσκευών στο παρελθόν. Δεν θα είναι κάτι νέο...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

το ξερεις στα σιγουρα;

 

και αυτο ελεγαν οτι ειναι ψεμα: http://jobs.apple.com/index.ajs?BID=1&method=mExternal.showJob&RID=55849&CurrentPage=1

 

Ψέμα δεν είναι η αγγελία αλλά καταφανέστατα ο συγκεκριμένος τρόπος με τον οποίο το παρουσίασε το Engadget ως "πακέτο" τριών αγγελιών των τελευταίων τεσσάρων ημερών.

Στην μεν πρώτη περίπτωση της οποίας την ημερομηνία ανάρτησης δεν γνωρίζουμε, είναι εντελώς φυσιολογικό μια εταιρεία σαν την Apple κάποια στιγμή να ζητά μηχανικούς τηλεπικοινωνιών για επάνδρωση των τμημάτων της, ενώ στην δεύτερη δείχνει την ίδια εταιρεία να "τρέχει" προς αναζήτησή τους μόλις εμφανίστηκε το πρόβλημα. Κάτι τέτοιο στην συγκεκριμένη συγκυρία μόνο ένας ηλίθιος θα το έκανε, και σίγουρα οι άνθρωποι της Apple δεν είναι ηλίθιοι. :)

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

ωραια αφου λεμε οτι στην apple ουτε ηλιθιοι ειναι ουτε μας θεωρουν μαλακες, ας βρουν την λυση συντομα γιατι ενας αριθμος πανω απο μισο εκατομυριο iphone 4 αυτη τη στιγμη εχουν προβλημα............... και οχι κατι αμελητεο, απλα δεν μπορουμε να παρουμε τηλεφωνο ουτε να σερφαρουμε. επειδη εχω ξενερωσει πραγματικα με το προβλημα δεν ξαναγραφω μεχρι να βρεθει κατι.

 

ρε Δημητρακη (zaharakis) που χαθηκες να μας πεις και εσυ την γνωμη σου να δωσεις λιγη πνοη στο φορουμ; :)

Link to comment
Share on other sites

το ξερεις στα σιγουρα;

 

και αυτο ελεγαν οτι ειναι ψεμα: http://jobs.apple.com/index.ajs?BID=1&method=mExternal.showJob&RID=55849&CurrentPage=1

 

Kαι το Steve Jobs και το άλλο, γραφόυν στο Bio Just For Fun:)

 

Για το Twitter μιλάω, όχι για την αγγελία.

 

ρε Δημητρακη (zaharakis) που χαθηκες να μας πεις και εσυ την γνωμη σου να δωσεις λιγη πνοη στο φορουμ; :)

 

Ψάχνει να βρεί κράνος να προσαρμόσει το νέο iPhone 4. :) :)

Edited by koukoulakis

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

ωραια αφου λεμε οτι στην apple ουτε ηλιθιοι ειναι ουτε μας θεωρουν μαλακες, ας βρουν την λυση συντομα γιατι ενας αριθμος πανω απο μισο εκατομυριο iphone 4 αυτη τη στιγμη εχουν προβλημα............... και οχι κατι αμελητεο, απλα δεν μπορουμε να παρουμε τηλεφωνο ουτε να σερφαρουμε. επειδη εχω ξενερωσει πραγματικα με το προβλημα δεν ξαναγραφω μεχρι να βρεθει κατι.

 

Δίκιο έχεις Χριστόφορε και δεν θα περάσει έτσι εφόσον το πρόβλημα είναι τόσο εμφανές όσο το περιγράφεις. Απλά έχω βαρεθεί να διαβάζω στο web για δήθεν πρόσφατες αγγελίες, δήθεν tweeter accounts, δήθεν εσωτερικά documents, δήθεν απαντήσεις του Jobs, δήθεν, δήθεν, δήθεν.

Ξέρεις μου θυμίζει το παραμύθι με τον ψεύτη και τον λύκο. Κάποια στιγμή που θέλω να πιστεύω πως θα δοθεί από την ίδια την Apple κάποια εξήγηση για το όλο θέμα, δεν θα την πιστεύουμε καθώς δεν θα ξέρουμε αν τελικά είναι πραγματική η ακόμα ένα ευφεύρημα κάποιου ανόητου blogger ή άλλου "δημοσιογραφίσκου". :p

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ωραια αφου λεμε οτι στην apple ουτε ηλιθιοι ειναι ουτε μας θεωρουν μαλακες, ας βρουν την λυση συντομα γιατι ενας αριθμος πανω απο μισο εκατομυριο iphone 4 αυτη τη στιγμη εχουν προβλημα............... και οχι κατι αμελητεο, απλα δεν μπορουμε να παρουμε τηλεφωνο ουτε να σερφαρουμε. επειδη εχω ξενερωσει πραγματικα με το προβλημα δεν ξαναγραφω μεχρι να βρεθει κατι.

 

ρε Δημητρακη (zaharakis) που χαθηκες να μας πεις και εσυ την γνωμη σου να δωσεις λιγη πνοη στο φορουμ; :)

εχει παρει το iphone 4 και δεν μπορει να μπει να ποσταρει,του πεφτει το σημα:D:D
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις Χριστόφορε και δεν θα περάσει έτσι εφόσον το πρόβλημα είναι τόσο εμφανές όσο το περιγράφεις. Απλά έχω βαρεθεί να διαβάζω στο web για δήθεν πρόσφατες αγγελίες, δήθεν tweeter accounts, δήθεν εσωτερικά documents, δήθεν απαντήσεις του Jobs, δήθεν, δήθεν, δήθεν.

Ξέρεις μου θυμίζει το παραμύθι με τον ψεύτη και τον λύκο. Κάποια στιγμή που θέλω να πιστεύω πως θα δοθεί από την ίδια την Apple κάποια εξήγηση για το όλο θέμα, δεν θα την πιστεύουμε καθώς δεν θα ξέρουμε αν τελικά είναι πραγματική η ακόμα ένα ευφεύρημα κάποιου ανόητου blogger ή άλλου "δημοσιογραφίσκου". :p

 

μα η apple εχει δωσει το δικαιωμα. 6 μερες και δεν εχει κανει τιποτα. εχει βγαλει 1 ανακοινωση που λεει οτι δεν πρεπει να το κραταμε απο εκει η να αγορασουμε bumper. ελεος δηλαδη! εγω σε αυτην στεκομαι. ειναι σοβαρη απαντηση αυτη; μας θεωρει μαλακες δηλαδη; και σημερα βγηκε και στην επιφανεια (επισημα) οτι ψαχνει για μηχανικους! ε δεν θελει και πολυ για να δεσει το γλυκο...

 

τεσπα... τελος το θεμα για μενα. μολις εχουμε κατι νεοτερο βλεπουμε... προς το παρων να χαιρομαστε το νεο ipod 4! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ρε Σπυρο δεν ξερω αν το λες ειρωνικα αλλα ολοι περιμενουμε κατι να λυθει το προβλημα :(

 

δουλευει κανονικα το 2g; απο ταχυτητα; :)

 

Στο πνεύμα της πλάκας το λέω χριστόφορε, σίγουρα όλοι θέλουμε να λυθεί το πρόβλημα και προσπαθώ να διασκεδάσω άσχετα αν έχω τρελά νεύρα με την περίπτωση τους ...

 

Αλλά ότι κάποιοι ξέρουν περισσότερα αρχίζω να το πιστεύω...

 

Όσο για το 2g είναι face πολλές λειτουργίες αν και το voice control υπακούει αλλά σε ότι θέλει.. Και βέβαια δεν έχει την επιλογή να βάλεις wallapaper στο "Μενού" και φακέλους του ξεχνάς..

 

Και όπως γράψανε:

Βασικά είναι μια modified & Jailbreakαρισμενη μορφή της 3.1.3, με προστιθέμενες αντίστοιχες (fake) εφαρμογές της iOS 4!

 

Από ταχύτητα τα πάει μία χαρά όσο αφορά τις λειτουργίες του, αλλά ακόμα δεν έχω δοκιμάσει γιατί μόλις την πέρασα..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

μα η apple εχει δωσει το δικαιωμα. 6 μερες και δεν εχει κανει τιποτα. εχει βγαλει 1 ανακοινωση που λεει οτι δεν πρεπει να το κραταμε απο εκει η να αγορασουμε bumper. ελεος δηλαδη!

 

Μαζί σου πέρα για πέρα σύμφωνος φίλε μου Χριστόφορε. Αν υπήρχε ανέκαθεν κάτι που με εκνεύριζε στην Apple και για το οποίο ουκ ολίγες φορές της έχω σύρει τα εξ'αμάξης σε σημείο να κινδυνεύω να παρεξηγηθώ από φίλους της εδώ στο forum, είναι αυτή ακριβώς η αναισθησία μπροστά σε κραυγαλέα προβλήματα και στην άρνησή της έστω να τα σχολιάσει, πόσο δε να τα διορθώσει.

Βέβαια με την έκταση που πήρε το συγκεκριμένο θέμα, είμαι πολύ περίεργος πότε και πως θα αντιδράσει. Γιατί για να το διορθώσει με δήθεν firmware patches, επίτρεψέ μου όχι απλά να αμφιβάλλω αλλά σε διαβεβαιώ πως αν το δω και έχει αποτέλεσμα σε πραγματικό reception και όχι στην ένδειξη στις μπάρες, θα σκίσω το πτυχίο μου, ακόμα και το δίπλωμα οδήγησης και την ληξιαρχική πράξη γάμου μου. :lol:

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

αρχιζε σκιζε........

 

Μπα δεν θα χρειαστεί. Οι φυσικοί νόμοι δεν αλλάζουν με patches. :lol:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για εσάς με το πρόβλημα! Δοκιμάστε να βάλετε μονωτική ταινία ή σελοτέιπ (ένα μικρό κομματάκι) στην ένωση των δύο μεταλλικών μερών και δοκιμάστε ξανά!

 

Δεν σας κάνω πλάκα τώρα! Απλά δοκιμάστε γιατί η λύση μπορεί να είναι απλή! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια με την έκταση που πήρε το συγκεκριμένο θέμα, είμαι πολύ περίεργος πότε και πως θα αντιδράσει.

 

Θα μου επιτρέψεις να σε διορθώσω, Θάνο... Μπορείς να προσθέσεις και ένα «αν» εκεί! :D:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις να σε διορθώσω, Θάνο... Μπορείς να προσθέσεις και ένα «αν» εκεί! :D:lol::p

 

Σωστά. Είναι και αυτό Αλέξανδρε το ρημάδι το "ΑΝ" που με την Apple αποκτά άλλη διάσταση. :lol:

 

Αν όντως το πρόβλημα είναι έτσι και στο βαθμό που το περιγράφουν, πιστεύω πως είναι πολύ δύσκολο να το περάσει "στο ντούκου" χωρίς να της κοστίσει ιδιαίτερα ακριβά, ειδικά με την δημοσιότητα που πήρε το θέμα. Βέβαια κρατώ μικρό καλάθι μέχρι να πιάσω ο ίδιος τη συσκευή στα χέρια μου, γιατί αρνητικές και θετικές υπερβολές έχουμε κατά καιρούς δει και ακούσει ουκ ολίγες φορές.

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...