Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα φιλε μου Κωστα,το imac θα μου φανει πολυ δυσκολο πιστευω,οχι απαιτησεις δεν εχω,ουτε περιεργα προγραμματα τρεχω ουτε παιχνιδια παιζω, πριν μιση ωρα μου το εφεραν :w00t: και φοραει ati, εκανα μπανιο και βγηκα με τις σαπουναδες:p

 

Γιαννη τιποτε δεν θα σου φανει. Προχωρα και θα με θυμηθεις :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Γιαννη τιποτε δεν θα σου φανει. Προχωρα και θα με θυμηθεις :D
θα δουμε...παντως θελω δεν θελω θα το παλεψω γιατι δεν μπορει να γινει και αλλιως,τωρα ειναι αργα πια:Dαυτη την στιγμη το εχω βγαλει απο την κουτα και απλα....το χαζευω,δεν ξερω απο που να ξεκινησω,Κωστα ειναι γυαλι η οθονη η καποιο αλλο υλικο;ειναι δυνατον;:blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

θα δουμε...παντως θελω δεν θελω θα το παλεψω γιατι δεν μπορει να γινει και αλλιως,τωρα ειναι αργα πια:Dαυτη την στιγμη το εχω βγαλει απο την κουτα και απλα....το χαζευω,δεν ξερω απο που να ξεκινησω,Κωστα ειναι γυαλι η οθονη η καποιο αλλο υλικο;ειναι δυνατον;:blink::blink:

 

 

Ότι και να είναι είναι κουκλί! :D

Εγώ έκανα την αλλαγή από παράθυρα πριν 3 χρόνια και δεν το μετάνιωσα ποτέ...και μάλιστα έπεισα και 2 φίλους και με ευγνωμονούν!

 

Με γειά λοιπόν!!!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ότι και να είναι είναι κουκλί! :D

Εγώ έκανα την αλλαγή από παράθυρα πριν 3 χρόνια και δεν το μετάνιωσα ποτέ...και μάλιστα έπεισα και 2 φίλους και με ευγνωμονούν!

 

Με γειά λοιπόν!!!

σε ευχαριστω ντινα:happy:να σε ρωτησω κατι;σου πηρε πολυ καιρο να το μαθεις;(γκαλοπ κανω:D )πραγματικα ειναι κουκλα...
Link to comment
Share on other sites

θα δουμε...παντως θελω δεν θελω θα το παλεψω γιατι δεν μπορει να γινει και αλλιως,τωρα ειναι αργα πια:Dαυτη την στιγμη το εχω βγαλει απο την κουτα και απλα....το χαζευω,δεν ξερω απο που να ξεκινησω,Κωστα ειναι γυαλι η οθονη η καποιο αλλο υλικο;ειναι δυνατον;:blink::blink:

 

Γυαλι ειναι Γιαννη μου. Ειναι εκπληκτικη η ποιοτητα του iMac :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Γυαλι ειναι Γιαννη μου. Ειναι εκπληκτικη η ποιοτητα του iMac :D
τι να πω!!!!απλα εδω και 1 ωρα μονο το χαζευω,σιγα-σιγα θα το βαλω και στην μπριζα....και μετα;τι κανω;:p:pμαλλον το σβηνω και παω για υπνο
Link to comment
Share on other sites

τι να πω!!!!απλα εδω και 1 ωρα μονο το χαζευω,σιγα-σιγα θα το βαλω και στην μπριζα....και μετα;τι κανω;:p:pμαλλον το σβηνω και παω για υπνο

 

Ετσι, ετσι :lol: σιγα, σιγα :p:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ετσι, ετσι :lol: σιγα, σιγα :p:
ειμαι και σε ηλικια που δεν λεει να μου πεσουν ολα μαζεμενα:pκωστα να ρωτησω κατι ακομα;τωρα που εχω iphone και πηρα και imac ειμαι fanboy;:D
Link to comment
Share on other sites

ειμαι και σε ηλικια που δεν λεει να μου πεσουν ολα μαζεμενα:pκωστα να ρωτησω κατι ακομα;τωρα που εχω iphone και πηρα και imac ειμαι fanboy;:D

 

Τωρα εισαι fun purogeros:lol::D:p

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:μια κατηγορια μονος μου ε;

 

Οπως ολοι οσοι πλησιαζουμε τα πρωτα ηντα:D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω ντινα:happy:να σε ρωτησω κατι;σου πηρε πολυ καιρο να το μαθεις;(γκαλοπ κανω:D )πραγματικα ειναι κουκλα...

Κοίτα στην αρχή μου το σέταρε αυτός ο φίλος που με προσηλύτισε... Μου έβαλε τα must προγράμματα και όλα αυτά που πρέπει να τρέχουν για να λειτουργεί όμορφα πχ. για υπότιτλους κλπ κλπ...

 

Μετά κανά μήνα τον ρωτούσα διάφορα και έψαχνα και μόνη μου...Γενικά δεν χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια γιατί είναι απλή η λογική του...Δεν βγάζει περίεργα μηνύματα, δεν κολλάει, τα προγράμματα τρέχουν με απλό κλικ...τέτοια...

 

Και αυτοί οι 2 φίλοι που πήραν μετά από μένα, ήταν λιγότερο εξοικειωμένοι από μένα με τους υπολογιστές κ τους πήρε μόλις 2 μήνες περίπου για να κάνουν περίεργα πράγματα και να παίζουν μαζί του χωρίς φόβο.

 

Αν αισθανθείς δυσκολία βάλε ένα remote για να μπαίνει κάποιος στον υπολογιστή σου απο τον δικό του και να βλέπεις τι κάνει στην απορία που έχεις...βοηθάει...εγώ έχω το TeamViewer και λειτουργεί και σε παράθυρα...

 

Θα έλεγα να το παλέψεις χωρίς παράθυρα στην αρχή σαν δεύτερο λειτουργικό γιατί θα ξεχαστείς καθότι τα παράθυρα τρέχουν πολύ όμορφα σε mac...

 

Αυτά...ρώτα γενικά...όλοι έτσι μαθαίνουμε κάθε τι καινούργιο! Σε λιγότερο από μήνα θα είσαι τζετ!

 

Φιλικά

Κωνσταντίνα :)

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Γιάννη καλορίζικο! Ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε!
να εισαι καλα νικο:)σιγουρα αν δω τα σκουρα θα σας ενοχλησω λιγο και εσενα και τον πτεραρχο:O

 

Κοίτα στην αρχή μου το σέταρε αυτός ο φίλος που με προσηλύτισε... Μου έβαλε τα must προγράμματα και όλα αυτά που πρέπει να τρέχουν για να λειτουργεί όμορφα πχ. για υπότιτλους κλπ κλπ...

 

Μετά κανά μήνα τον ρωτούσα διάφορα και έψαχνα και μόνη μου...Γενικά δεν χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια γιατί είναι απλή η λογική του...Δεν βγάζει περίεργα μηνύματα, δεν κολλάει, τα προγράμματα τρέχουν με απλό κλικ...τέτοια...

 

Και αυτοί οι 2 φίλοι που πήραν μετά από μένα, ήταν λιγότερο εξοικειωμένοι από μένα με τους υπολογιστές κ τους πήρε μόλις 2 μήνες περίπου για να κάνουν περίεργα πράγματα και να παίζουν μαζί του χωρίς φόβο.

 

Αν αισθανθείς δυσκολία βάλε ένα remote για να μπαίνει κάποιος στον υπολογιστή σου απο τον δικό του και να βλέπεις τι κάνει στην απορία που έχεις...βοηθάει...εγώ έχω το TeamViewer και λειτουργεί και σε παράθυρα...

 

Θα έλεγα να το παλέψεις χωρίς παράθυρα στην αρχή σαν δεύτερο λειτουργικό γιατί θα ξεχαστείς καθότι τα παράθυρα τρέχουν πολύ όμορφα σε mac...

 

Αυτά...ρώτα γενικά...όλοι έτσι μαθαίνουμε κάθε τι καινούργιο! Σε λιγότερο από μήνα θα είσαι τζετ!

 

Φιλικά

Κωνσταντίνα :)

thanks,αλλα αν εισαι 15 χρονια στα παραθυρα στην αρχη ειναι καπως,η μονη μου επαφη ηταν σε ενα laptop mac στο πλαισιο:Dπου το χαζεψα κανενα 10λεπτο,και φυσικα δεν καταλαβα χριστο,βεβαια αλλιως ειναι απο την ανεση του σπιτιου σου,αν προς ο τελος του χρονου το δουλευω ικανοποιητικα θα ειμαι μια χαρα,τεσπα θα δουμε....
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη εδώ στη μέση της σελίδας εκεί που λέει How to get more out of your Mac έχει 4 βιντεάκια στα αριστερά. Δες τα:

 

http://www.apple.com/mac/

 

Επισης στην ίδια σελιδα κάτω κάτω έχει ένα link που το λέει Mac Basics. Πάτα και σε αυτό. Η ιστοσελίδα της Apple έχει πάρα πολλές πληροφορίες και για νέους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλορίζικο! Ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε!

 

 

 

το μονο που θα χρειαστει ειναι ψυχολογος :lol: :lol:

 

Γιαννη μου το μαντηλι σου :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Γιάννη εδώ στη μέση της σελίδας εκεί που λέει How to get more out of your Mac έχει 4 βιντεάκια στα αριστερά. Δες τα:

 

http://www.apple.com/mac/

 

Επισης στην ίδια σελιδα κάτω κάτω έχει ένα link που το λέει Mac Basics. Πάτα και σε αυτό. Η ιστοσελίδα της Apple έχει πάρα πολλές πληροφορίες και για νέους χρήστες.

ευχαριστω Νικολα:)αρχισε η μελετη
Link to comment
Share on other sites

το μονο που θα χρειαστει ειναι ψυχολογος :lol: :lol:

Γιαννη μου το μαντηλι σου :lol:

 

Βρε εγκαθετε hater :lol: ασε τον ανθρωπο να δει το φως του, που ηταν στην απομονωση 15 χρονια τωρα, με κλειστα παραθυρα :p :lol: :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Βρε εγκαθετε hater :lol: ασε τον ανθρωπο να δει το φως του, που ηταν στην απομονωση 15 χρονια τωρα, με κλειστα παραθυρα :p :lol: :lol:
και πατζουρια:D 15 χρονια...και εγκλημα να ειχα κανει θα ειχα βγει Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Βρε εγκαθετε hater :lol: ασε τον ανθρωπο να δει το φως του, που ηταν στην απομονωση 15 χρονια τωρα, με κλειστα παραθυρα :lol:

 

και πατζουρια:D 15 χρονια...και εγκλημα να ειχα κανει θα ειχα βγει

 

ρε παλιογεροι και οι 2 σας :X:cry: :p

 

απο ποτε η μυκονος ειναι απομονωση και μαλιστα και με κλειστα πατζουρια???εεεεεεε????????????:lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη εδώ στη μέση της σελίδας εκεί που λέει How to get more out of your Mac έχει 4 βιντεάκια στα αριστερά. Δες τα:

 

http://www.apple.com/mac/

 

Επισης στην ίδια σελιδα κάτω κάτω έχει ένα link που το λέει Mac Basics. Πάτα και σε αυτό. Η ιστοσελίδα της Apple έχει πάρα πολλές πληροφορίες και για νέους χρήστες.

 

Γιάννη, εδώ είμαστε και εμείς!

 

Θα σου δώσω μια συμβουλή που έκανα και εγώ. Βέβαια, εγώ το έκανα 2 εβδομάδες πριν φτάσει στα χέρια μου το MacBook, αλλά δεν μας πειράζει. Είδα όλα τα video εδώ:

 

http://www.apple.com/findouthow/mac/

 

Έχει πολλά και αρκετά χρήσιμα για το πως δουλεύουν και τι γίνεται.

 

Επίσης, να μην τα φοβάσαι καθόλου! Αν και εξοικειωμένος με τους υπολογιστές, μόλις έναν χρόνο πριν πάρω τον Mac είχα ασχοληθεί λίγο παραπάνω από το να παίζω παιχνίδια. Αλλά η προσαρμογή στον θαυμαστό κόσμο της Apple και των Mac ήρθε μετά από λίγες ημέρες χρήσης (εντατικής η αλήθεια). Το μόνο που λίγο με ζόρισε είναι το πως εγκαθιστάς κάτι! Αλλά εκεί, φταίει που δεν είχα διαβάσει καθόλου και έκανα τον έξυπνο! :happy:

 

Εκτός των άλλων, να έχεις υπόψιν σου και το εξής:

http://www.maclife.gr/forum/forumdisplay.php?f=112

 

Η γωνιά του αρχάριου! :happy::p

Δεν υπάρχει καλύτερο σημείο να μπαίνεις και να ψάχνεις!

 

και όταν, με το καλό, αρχίσεις να αναζητάς λογισμικό (Office, Windows και πως-αν-θέλεις να τα βάλεις, υπάρχει website τίγκα στο παράνομο:X:ninja::lol:)... Εδώ είμαστε! :lol:

Link to comment
Share on other sites

την καλημερα μου παιδια σε ολους :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Μήτσε:)

 

Καλημέρα κόσμε:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια !!!!! γιαννη θα δεις ποσο υπεροχο ειναι να ασχολεισαι με τα mac !!!!

Δες μερικα βιντεακια μου

http://www.youtube.com/watch?v=tURfDByIeK4&feature=related

Ακομα και ραδιο online κανεις ..... (μετα τις 11 με το whiskaky e ....)

http://www.youtube.com/watch?v=iZRQu44jtKs

 

Το μονο κακο ειναι οτι αυτη η ατιμη η apple θα σου τα παρει ολα ......

Στην αρχη πηρα imac24 , μετα ενα macmini για το σαλονι, μετα ενα imac21,5 για το γραφειο στο σπιτι , και ενα ipad για τις φορητες μου αναγκες............ (φυσικα η γυναικα θα σε κοιταει αγρια αλλα δεν θα μπορει να πει τιποτα γιατι θα τα χρησιμοποιει ολα ....... σαν να πηγες με αλλη ,,, αλλα καταβαθος της αρεσε ενα πραγμα :lol::D)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...