Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε ξερω τι λετε εσεις για το ipad εγω παντως στο cydia βρηκα καινουργια ασχολια:lol:

κατεβασα το winterboard και τωρα ψαχνω διαφορα themes. Με τοσα που εχει με βλεπω να ψαχνομαι για καιρο:D

 

Το installous μονο δεν εχω βρει τροπο να κατεβασω αλλα που θα μου παει:rolleyes::cool:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Στην αρχή ψάχνεις, βάζεις και βγάζεις συνέχεια θέματα, lockscreen, όλα. Αλλά μετά από λίγο τα βαριέσαι. Εγώ πλέον ούτε το five icon dock δεν έχω. Ούτε background στο springboard. Απλό και λιτό. Χωρίς πολλά πολλά.

 

Όσο για ipad vs iPhone, ας έρθει με το καλό το νέο iPhone και το ξανασυζητάμε. Γιατί σε τέτοιο δίλημμα εγώ μαλλον προς iPhone τεινω.

 

Την καληνύχτα μου σε όλους!!

 

 

Καλό μήνα να εχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Κυρίες και κύριοι, καλή σας ημέρα μετά από καιρό απουσίας μου από τα λημέρια και την ωραία συντροφιά. :)

Και επί τη ευκαιρία, να ενημερώσω αν δεν το πήρατε χαμπάρι πως κυκλοφόρησε το update του iTunes (9.0.3) που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μετά από χρόνια λέγεται πως διορθώνει το πρόβλημα του "remember password..." το οποίο και δεν λειτουργούσε ποτέ σωστά.

 

http://www.macupdate.com/info.php/id/5661/apple-itunes

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Κυρίες και κύριοι, καλή σας ημέρα μετά από καιρό απουσίας μου από τα λημέρια και την ωραία συντροφιά. :)

Και επί τη ευκαιρία, να ενημερώσω αν δεν το πήρατε χαμπάρι πως κυκλοφόρησε το update του iTunes (9.0.3) που ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μετά από χρόνια λέγεται πως διορθώνει το πρόβλημα του "remember password..." το οποίο και δεν λειτουργούσε ποτέ σωστά.

 

http://www.macupdate.com/info.php/id/5661/apple-itunes

βρε βρε. Καλησπέρα θανο!!

Που χαθηκες;; Όλα καλά :D

αμην Alex!

 

τα λεμε παιδια...

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Αλέξανδρε, καλημέρα. :)

Όλα καλά, απλά απουσίαζα λόγω εργασίας και τις λίγες φορές που ψιλοέμπαινα, ίσα - ίσα που έριχνα μια ματιά στα κλεφτά.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Στην αρχή ψάχνεις, βάζεις και βγάζεις συνέχεια θέματα, lockscreen, όλα. Αλλά μετά από λίγο τα βαριέσαι. Εγώ πλέον ούτε το five icon dock δεν έχω. Ούτε background στο springboard. Απλό και λιτό. Χωρίς πολλά πολλά.

 

Όσο για ipad vs iPhone, ας έρθει με το καλό το νέο iPhone και το ξανασυζητάμε. Γιατί σε τέτοιο δίλημμα εγώ μαλλον προς iPhone τεινω.

 

Την καληνύχτα μου σε όλους!!

 

 

Καλό μήνα να εχουμε!!!

 

Θα δουμε Αλεξανδρε οταν ελθει εκεινη η ωρα.

 

Προς το παρων βολευόμαστε ετσι :p

http://img.skitch.com/20100201-1effam4x488mbsc5e2p9m2xim5.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

η.... ετσι

http://img.skitch.com/20100201-qd1guy1ueiitgck684jm1sawnb.preview.jpgClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

 

@Fox

Καλωσορισες Θανο

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ωραια αυτα τα θεματακια Κωστα θα τα τσεκαρω αυριο :D:D

 

 

σωστα, καλο μηνα κιολας!!

:cool:
Link to comment
Share on other sites

το ανεβαζω απο το iPhone moy γιατι ειναι το αγαπημενο μου.

 

καληνυχτα σας.

 

http://img188.imageshack.us/img188/3319/img0092l.png

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το περας και του 7ου meeting κατοχων iPhone, HD/HD2 κ.α. PPC στη Θεσσαλονικη, που ελαβε χωρα στην Ταβερνα "Τηγανιες και Σχαρες" στη Θ. Σοφουλη 97, στη Θεσσαλονικη την Δευτερα 1 Φεβ 2010 21:00, ειμαι στην ευχαριστη θεση να κανω upload τα 2 βιντεο ντοκουμεντα της συναντησης. Ετσι για να ζηλευουν μερικοι

Στο πρωτο γινεται μια συντομη παρουσιαση των 13 συμμετεχοντων.

Στο δευτερο βιντεο παρουσιαζεται η κοπη της καθιερωμενης βασιλοπιτας, η ανακηρυξη του τυχερου και η επιδειξη του δωρου. Τυχερος της βραδυας ανακηρυχθηκε ο φιλος μας ο powerser :yahoo:.

Περισσοτερες λεπτομερειες στα βιντεο :whistle:.

:clap: Αντε παιδια, παμε για το 8ο :dance:

 

http://qik.com/video/4689760 Παρουσιαση των συμμετασχοντων :D

TBPL (To Be Published Later) Κοπη της πιτας :cool:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

 

Κωστα το dock πως το αλλαξες ? Μου αρεσει αυτο που εχεις. Παιζει με 5 Icons dock ? :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

του κώστα μοίαζει αρκετά με το simple iPad theme που δοκίμασα χθες.

 

αλλά μπαινει και με glass dock themes από cydia.

 

ενδιαφέρον βιντεάκι πάνω σε αυτό

 

Edited by Werra
Link to comment
Share on other sites

@foxx

καλώς ηλθες Θανο. Μας ελλειψαν οι τοποθετήσεις σου την εποχή του «μύθου» πριν την ανακοίνωση και της «πραγματικότητας» μετά την ανακοίνωση του iPad. :)

 

@ktsak και λοιπούς παριστάμενους στην κοπή της «μπουγατσας με το φλουρί» :)

Ωραία πράγματα! Καλή επανάληψη και στα δικά μας οι Νοτιοι!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

επειδή είχα καιρό να ασχοληθώ με iPhone πριν της 3.0

 

υπαρχει κανενα προγραμματακι που μπορείς να το σετάρεις πόσα λεπτα ομιλίας και MB σου έχουν μείνει καθορίζοντας του ένα οριο;

 

 

ευχαριστωωωω! αντε σιγά σιγά το σετάρω και εγώ!

Edited by Werra
Link to comment
Share on other sites

Κώστα θα πας στο παλιό σου pc που συχρονιζες. Θα μπεις στο my music και θα βρεις τον φάκελο iTunes μέσα εκεί υπάρχει ένας υποφακελος που λέγεται media .... κάτι :O δεν θυμάμαι και δεν είμαι σπίτι γράφω από το iPhone.

Θα τον ανοίξεις και εκεί υπάρχει ένας υποφακελος με όλες τις εφαρμογές που έχεις.

Παίρνεις το περιεχόμενο με copy paste και το ρίχνεις στον αντίστοιχο φάκελο στο mac που βρίσκεται στην ίδια θέση. Δεν θυμάμαι αν εμφανίζονται απευθείας στο applications του iTunes. Αν όχι κάνοντας διπλό κλικ πάνω στο αρχείο ipa κάθε εφαρμογής απ αυτές που μετέφερες θα εγκατασταθούν κανονικά.

Ξέχασα να σου πω ότι πριν ξεκινήσεις πρέπει να κανείς authorize το mac σου. Από το μενού του iTunes στο store θα βρεις την σωστή επιλογή που λέει authorize this compiuter.

Υπάρχει κι ένας άλλος τρόπος νομίζω αλλά μεταφέρει μόνο τις αγορασμενες αν δεν κάνω λάθος.

Όπως είσαι στο iTunes με το iPhone συνδεδεμένο, πας Αριστερά εκεί που έχει το εικονίδιο του τηλεφώνου και γράφει Kostas iPhone. Κανείς δεξί κλικ και κλικαρεις την επιλογή transferm purchases.

Λογικά θα μεταφέρει από το iPhone ολες τις εφαρμογές που έχεις πάρει από το app store συν τα τραγούδια που έχεις αγοράσει.

Νομίζω αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος.

Αν έχεις σπασμενες τις μετάφερεις από το pc όπως σου είπα πριν και τις βάζεις α ένα προσορινο φάκελο στην επιφάνεια εργασίας του mac.

Κανείς διπλό κλικ πάνω σε κάθε μια και παει στην θέση της.

Αφού κανείς όλα αυτά και δεις πλέον όλες τις εφαρμογές σου στο application του iTunes, με συνδεδεμένο το τηλέφωνο πήγαινε στο μενού που έχει για συχρονισμο στο applications και βαλτες με την σειρά που τις έχεις στο τηλέφωνο σου. Κανε συχρονισμο και είσαι ενταξι.

Σορυ πουδεν είμαι πιο ακριβής αλλά δεν έχω κομπιούτερ μπροστά μου.

 

Κώστα είσαι Φοβερός !!! :lol:

Ευχαριστώ πολύ !!!!! :D

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

@Te_salat

 

Κωστα το dock πως το αλλαξες ? Μου αρεσει αυτο που εχεις. Παιζει με 5 Icons dock ? :worry:

 

Καλημέρα

υπάρχει στο cydia στα θέματα για dock. Λέγεται max osx dock.

Δεν βαραίνει και δεν δείχνει να επηρεάζει την μπαταρία γιατί στην ουσία αντικαθιστά μόνο το εφέ του υπάρχοντος ΟΕΜ dock. Φυσικά πρέπει να το επιλεξεις από το winterboard μετά την εγκατάσταση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

υπάρχει στο cydia στα θέματα για dock. Λέγεται max osx dock.

Δεν βαραίνει και δεν δείχνει να επηρεάζει την μπαταρία γιατί στην ουσία αντικαθιστά μόνο το εφέ του υπάρχοντος ΟΕΜ dock. Φυσικά πρέπει να το επιλεξεις από το winterboard μετά την εγκατάσταση.

 

Κώστα καλημέρα κ απο μένα. να υποθέσω ότι χωρίς winterboard δε μπορούμε να έχουμε 5 dock έτσι δεν είναι?

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κώστα καλημέρα κ απο μένα. να υποθέσω ότι χωρίς winterboard δε μπορούμε να έχουμε 5 dock έτσι δεν είναι?

 

Μια χαρά μπορείς να έχεις! Δεν είναι θέμα. ;)

 

Ψάξε στο Cydia για Five Icon Dock.

 

Καλημέρες!

 

επειδή είχα καιρό να ασχοληθώ με iPhone πριν της 3.0

 

υπαρχει κανενα προγραμματακι που μπορείς να το σετάρεις πόσα λεπτα ομιλίας και MB σου έχουν μείνει καθορίζοντας του ένα οριο;

 

 

ευχαριστωωωω! αντε σιγά σιγά το σετάρω και εγώ!

 

Υπάρχει αυτό, αλλά έχει αναφερθεί μη σωστή λειτουργία του. Κατά τα άλλα, όπως είχαμε πει παλαιότερα, δεν μπορεί να υπάρξει τέτοια εφαρμογή που να δουλεύει σωστά γιατί θα πρέπει να τρέχει στο παρασκήνιο και κάτι τέτοιο δεν το επιτρέπει η Apple.

Στο Cydia, από όσο ξέρω, δεν υπάρχει κάτι..:)

Edited by L10nH34Rt
Συνεχόμενα posts! Δεν είναι chatroom! Χρησιμοποίησε το κουμπί "Τροποποίηση
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορείς να έχεις! Δεν είναι θέμα. ;)

 

Ψάξε στο Cydia για Five Icon Dock.

 

Καλημέρες!

 

Άλεξ ευχαριστώ φίλε!!! Το έβαλα !!! :) (είναι ελαφρύ έτσι??) καθότι ξεσαβουρώνουμε πλέον!!! :lol::lol:

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ ευχαριστώ φίλε!!! Το έβαλα !!! :) (είναι ελαφρύ έτσι??) καθότι ξεσαβουρώνουμε πλέον!!! :lol::lol:

 

:D

Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο Μιχάλη.

Μικρό και ωραίο! :)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Στα νέα της ημέρας, λοιπόν, από το ειδησεογραφικό πρακτορείο «soom».

Η πιο έγκυρη ενημέρωση με τις πιο hot ειδήσεις, μόνο εδώ! :lol:

 

Έχουμε και λέμε:

 

Για να ξεκινήσει καλά η ημέρα μας! :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Και ένα μικρό, ξέρω ότι απαγορεύεται, για αυτό μην επεκταθούμε, απλά το αναφέρω.

Κρυφό χρέος 40 δισεκατομμυρίων.

Edited by L10nH34Rt
Συνεχόμενα posts! Δεν είναι chatroom! Χρησιμοποίησε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Στα νέα της ημέρας, λοιπόν, από το ειδησεογραφικό πρακτορείο «soom».

Η πιο έγκυρη ενημέρωση με τις πιο hot ειδήσεις, μόνο εδώ! :lol:

 

Έχουμε και λέμε:

 

Για να ξεκινήσει καλά η ημέρα μας! :)

 

 

 

 

:respect::respect::respect::respect:

 

 

 

 

 

 

Και ένα μικρό, ξέρω ότι απαγορεύεται, για αυτό μην επεκταθούμε, απλά το αναφέρω.

Κρυφό χρέος 40 δισεκατομμυρίων.

 

οσοι εχουμε jb 3.1.2 κάνουμε άφοβα update στο itunes;

 

Ναι άφοβα!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άφοβα. Αν διαβάσεις το αντίστοιχο λινκ που δίνω παραπάνω το γράφει ότι ενημέρωσε η Dev-Team να κάνουμε άφοβα. :)

 

Δεν ξέρω αν το έχετε ψάξει, αλλά εκ πρώτης όψεως, το Podcasts φαίνεται να έχει πολύ ωραία πράγματα!

 

Ένα αρκετά αστείο που βρήκα εχθές ήταν αυτό!!! :D

 

Και έχει κάτι για Ελληνοφρένεια, κάτι για Discovery, Animal Planet.....:shifty:

Edited by L10nH34Rt
Συνεχόμενα posts! Δεν είναι chatroom! Χρησιμοποίησε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...