Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ειδαμε τα ειδαμε τα κατορθωματα σου :p

Αλλα Ναυαρχο δεν σε βγαζουμε. Με 1 ωρα στο τιμονι ? Απαπαπαπαπαπα :lol:

 

 

 

μην μου κολας :happy:γιατι εχω προυπηρεσια βαρβατη σε αμφιβια μοιρα καταδρομων κι αλεξιπτωτα σχολειο με καποια αλματα απο σινουκ και C130:rolleyes:

 

να μην αναφερω τα υπολοιπα σχολεια που εχω περασει στον στρατο!

 

αν συνεχισω,βλεπω πτεραρχους και στρατηγους :p

 

να καταθετουν τα γαλονια τους:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Αστειεύεσαι φυσικά όταν λες ότι τέτοιες ταχύτητες έχει το 3g της cosmote. Εγώε βοντα ούτε μισό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

μην μου κολας :happy:γιατι εχω προυπηρεσια βαρβατη σε αμφιβια μοιρα καταδρομων κι αλεξιπτωτα σχολειο με καποια αλματα απο σινουκ και C130:rolleyes:

να μην αναφερω τα υπολοιπα σχολεια που εχω περασει στον στρατο!.................

 

Αρα να σε φωναζουμε Βατραχι :p, τι Ναυαρχος και μ@....ιες :lol:

Οσο για τα αλλα τα προσπερνω :whistle:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αρα να σε φωναζουμε Βατραχι :p, τι Ναυαρχος και μ@....ιες :lol:

Οσο για τα αλλα τα προσπερνω :whistle:

 

Όχι βατράχι γιατί μετά μπορεί να προκύψει κ κανείς πρίγκιπας !!! Ασε που για Αεκτζηδες είναι απαγορευμένη λέξη !!:p

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρα να σε φωναζουμε Βατραχι :p, τι Ναυαρχος και μ@....ιες :lol:

Οσο για τα αλλα τα προσπερνω :whistle:

 

εγω θα σταθω στα αλλα που προσπερνας :p

 

πρεπει να επανερθει η ταξη στο thread :lol:

 

 

Όχι βατράχι γιατί μετά μπορεί να προκύψει κ κανείς πρίγκιπας !!! Ασε που για Αεκτζηδες είναι απαγορευμένη λέξη !!:p

 

μπα Μιχαλη ο πριγκηπας ειναι πλεον φιλικη λεξη για εμας..

 

δεν μας χαλαει καθολου να ειναι στο τιμονι της ομαδας μας και του χρονου!αλλα ειναι τα στραβα στην ΑΕΚ...

 

@Αλεξανδρε δεν ειναι και τα πλεον αξιοπιστα αυτα τα τεστ για αυτο εκανα και απο αλλο site δοκιμη...αλλα απο οτι ειδες,3 μετρησεις εδειξαν 3 διαφορετικα αποτελεσματα...

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε επιασε τοπο μαλλον το μαιλ που εστειλες στην apple.

Καπου πηρε το ματι μου μια ειδηση οτι αποσυρονται οι «εφαρμογες» :lol: με sex:p

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μια τεραστια καλημερα και ενα μεγαλο Pinggggggg σε ολην την παλιοπαρεα :)

 

χρωματα και μεγεθη δεν αλλαζω,εχουμε αλλον για αυτην την δουλεια :worry::X:cry::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σ όλους κ από μένα!!!

 

@ Κώστα ναι πραγματικά Κώστα έτσι ανακοίνωσε αλλά δε νομίζω να τις αποσύρει τελείως... μακάρι βέβαια!! Άσε που φοβούνται μην τους περιλάβει ο Αλέξανδρος.....

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Blue Ping! προς όλους :)

 

Τώρα που συμπληρώθηκαν οι 3 Κλάδοι, είμαστε έτοιμοι για παρέλαση στις 25 Μαρτίου.

 

Πρώτα θα παρελάσουν τα HD2 (ως βαρύτερα όπλα) ... στη συνέχεια τα iPhone και στο τέλος τα πεζοπόρα τμήματα με τα απλά κινητά :)

 

Υ.Γ. Ευτυχώς έγινα καλά και δεν θα παρελάσω ως ανάπηρος :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Blue Ping! προς όλους :)

 

Τώρα που συμπληρώθηκαν οι 3 Κλάδοι, είμαστε έτοιμοι για παρέλαση στις 25 Μαρτίου.

 

Πρώτα θα παρελάσουν τα HD2 (ως βαρύτερα όπλα) ... στη συνέχεια τα iPhone και στο τέλος τα πεζοπόρα τμήματα με τα απλά κινητά :)

 

Υ.Γ. Ευτυχώς έγινα καλά και δεν θα παρελάσω ως ανάπηρος :)

 

:lol::lol: Αν κ τραυματίας που ήσουν μια χάρα έδινες την μάχη σου στα χαρακώματα του πληκτρολογίου!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Αν κ τραυματίας που ήσουν μια χάρα έδινες την μάχη σου στα χαρακώματα του πληκτρολογίου!!!

 

Μέχρι τελευταίας ρανίδος, κλπ κλπ :)

 

Βέβαια, υπάρχουν και πιο extreme καταστάσεις :)

Edited by kkalog

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, υπάρχουν και πιο extreme καταστάσεις :)

 

Κάτι τέτοια βλέπω και αναπολώ παλιές εποχές, τότε που η τεχνολογία και όσοι ασχολούνταν με αυτή είχαν ακόμα λίγη σοβαρότητα. :mad:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια βλέπω και αναπολώ παλιές εποχές, τότε που η τεχνολογία και όσοι ασχολούνταν με αυτή είχαν ακόμα λίγη σοβαρότητα. :mad:

 

Ξέρεις πως πάει αυτό Θάνο, όπως ανοίγει το χωνί για να χωρέσουν περισσότεροι, αρχίζει και λειτουργεί η κανονική κατανομή (bell shaped curve) και ο "μπαξές αποκτάει από όλα".

 

Σε ένα άλλο θέμα τώρα, για όσους παρατηρούν ότι το HD2 είναι παντόφλα, υπάρχουν και χειρότερα με τη μορφή του Dell Mini 5 !!!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα άλλο θέμα τώρα, για όσους παρατηρούν ότι το HD2 είναι παντόφλα, υπάρχουν και χειρότερα με τη μορφή του Dell Mini 5 !!!

 

Καλά έλεγα πως δεν είναι μακρυά η ημέρα που θα κυκλοφορούμε με καμμιά τηλεόραση 46" στο αφτί... :p

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ένα άλλο θέμα τώρα, για όσους παρατηρούν ότι το HD2 είναι παντόφλα, υπάρχουν και χειρότερα με τη μορφή του Dell Mini 5 !!!

 

Ετσι που το πάνε σε λίγο θα βγάλουν τηλέφωνα σε μέγεθος Α3!!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ετσι που το πάνε σε λίγο θα βγάλουν τηλέφωνα σε μέγεθος Α3!!!

 

Ρε σεις σαν PSP δεν σας μοιαζει ? Να παρω του γιου μου, να το βαλω σταυτι μου και να κανω πως μιλαω στο δρομο ? Ε ρε γελιο που θα πεσει :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αηδίασα εντελώς διαβάζοντας αυτό, πως μέσω του ανανεωμένου SDK της Apple έρχονται και επιτρέπονται οι εφαρμογές online στοιχημάτων και τζόγου στο iPhone. :mad:

Ύστερα πείραζαν τον Αλέξανδρο τα sex-apps...

Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις σαν PSP δεν σας μοιαζει ? Να παρω του γιου μου, να το βαλω σταυτι μου και να κανω πως μιλαω στο δρομο ? Ε ρε γελιο που θα πεσει :lol:

 

Το ύφος του Κινέζου στις φωτογραφίες είναι όλα τα λεφτά πάντως!

 

Διαβάζω και αυτό, πως μέσω του ανανεωμένου SDK της Apple έρχονται και επιτρέπονται οι εφαρμογές online στοιχημάτων και τζόγου στο iPhone. :mad:

Ύστερα πείραζαν τον Αλέξανδρο τα sex-apps...

 

Εκεί θα γίνει "πάρτυ βρυκολάκων" για να θυμηθούμε και την παλιά κωμωδία του Πολάνσκι !!! Μάλιστα στην περίοδο που είμαστε υπάρχει και σημαντικό κίνητρο για πολύ κόσμο αν δεν το καλοσκεφτεί να πέσει στην "παγίδα" αυτή (από μια έρευνα που είχαμε κάνει στο πλαίσιο δουλειάς για μεγάλο παίκτη του χώρου, υπάρχει εξαιρετικά υψηλή συσχέτιση ανάμεσα στο ρυθμό μείωσης του βιοτικού επιπέδου και το ρυθμό ανάπτυξης των τυχερών παιχνιδιών σε μία χώρα).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εκεί θα γίνει "πάρτυ βρυκολάκων" για να θυμηθούμε και την παλιά κωμωδία του Πολάνσκι !!! Μάλιστα στην περίοδο που είμαστε υπάρχει και σημαντικό κίνητρο για πολύ κόσμο αν δεν το καλοσκεφτεί να πέσει στην "παγίδα" αυτή (από μια έρευνα που είχαμε κάνει στο πλαίσιο δουλειάς για μεγάλο παίκτη του χώρου, υπάρχει εξαιρετικά υψηλή συσχέτιση ανάμεσα στο ρυθμό μείωσης του βιοτικού επιπέδου και το ρυθμό ανάπτυξης των τυχερών παιχνιδιών σε μία χώρα).

 

Ακριβώς αυτό που περιγράφεις Κώστα θα συμβεί. Είμαι βέβαιος επίσης πως δεν είναι μακρυά η ώρα που όλες οι άλλες πλατφόρμες θα τρέξουν να μιμηθούν την Apple υιοθετώντας και αυτές με τη σειρά τους αυτό το τόσο "innovative" feature. Κάτι τέτοια δεν αργούν συνήθως να βρουν το δρόμο τους σε κάθε συσκευή και λειτουργικό. :mad:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που περιγράφεις Κώστα θα συμβεί. Είμαι βέβαιος επίσης πως δεν είναι μακρυά η ώρα που όλες οι άλλες πλατφόρμες θα τρέξουν να μιμηθούν την Apple υιοθετώντας και αυτές με τη σειρά τους αυτό το τόσο "innovative" feature. :mad:

 

Από όσο τυχαίνει να γνωρίζω ήταν εδώ και πολλά χρόνια στόχος να αναπτυχθεί το κινητό τηλέφωνο ως κύριο κανάλι στοιχηματισμού αλλά έως τώρα υπήρχαν πολλοί περιορισμοί (χρηστικότητα / ασφάλεια / δυνατότητα προσέλκυσης). Εδώ φαίνεται ότι μαζί με όλα τα θετικά ενός καλύτερου user interface έρχονται μαζί και όλα τα αρνητικά!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Από όσο τυχαίνει να γνωρίζω ήταν εδώ και πολλά χρόνια στόχος να αναπτυχθεί το κινητό τηλέφωνο ως κύριο κανάλι στοιχηματισμού αλλά έως τώρα υπήρχαν πολλοί περιορισμοί (χρηστικότητα / ασφάλεια / δυνατότητα προσέλκυσης). Εδώ φαίνεται ότι μαζί με όλα τα θετικά ενός καλύτερου user interface έρχονται μαζί και όλα τα αρνητικά!

 

Και με την πλειοψηφία των κατόχων smartphones να είναι πιτσιρικάδες και έφηβοι καταλαβαίνουμε τι έχει να γίνει. Όχι πως οι μεγαλύτεροι είμαστε πολύ καλύτεροι βέβαια...

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό που περιγράφεις Κώστα θα συμβεί. Είμαι βέβαιος επίσης πως δεν είναι μακρυά η ώρα που όλες οι άλλες πλατφόρμες θα τρέξουν να μιμηθούν την Apple υιοθετώντας και αυτές με τη σειρά τους αυτό το τόσο "innovative" feature. Κάτι τέτοια δεν αργούν συνήθως να βρουν το δρόμο τους σε κάθε συσκευή και λειτουργικό. :mad:

 

Ήδη για τον online στοιχιματισμό σχεδόν όλες οι εταιρείες έχουν είτε έκδοση για το iphone είτε μορφή του site tous για το Iphone!!

Kώστα θα συμφωνήσω ότι όσο πιο "ζόρικα¨" οικονομικά για ένα λαό είνα τα πράγματα τόσο πιο εύκολα καταφεύγιε στο τζόγο! Σαν δεύτερη δουλειά δουλεύω τα σ/κ σ ένα πρακτορείο ΠΡΟ-ΠΟ κ μ αυτά που βλέπω σιχαίνομαι τον εαυτό μου...

 

Αλλά νομίζω ότι ισχύει το ίδιο κ με τα περιβοήτα apps του Αλέξανδρου!!!(πλέον κατοχυρώθηκαν σαν δικά του μετά απο τέτοιο πόλεμο :p:p). ΑΝ δεν τα βρουν εκεί θα τα βρούν αλλού όσοι θέλουν. Σε καμία περίπτωση δεν συμφωνώ με την πολιτική αυτή της apple η της εκάστοτε apple αλλά είναι μια πραγματικότητα κ νομίζω το πρόβλημα είναι αρκετά βαθύτερο απ το να το εστιάσουμε εκεί.

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ήδη για τον online στοιχιματισμό σχεδόν όλες οι εταιρείες έχουν είτε έκδοση για το iphone είτε μορφή του site tous για το Iphone!!

Kώστα θα συμφωνήσω ότι όσο πιο "ζόρικα¨" οικονομικά για ένα λαό είνα τα πράγματα τόσο πιο εύκολα καταφεύγιε στο τζόγο! Σαν δεύτερη δουλειά δουλεύω τα σ/κ σ ένα πρακτορείο ΠΡΟ-ΠΟ κ μ αυτά που βλέπω σιχαίνομαι τον εαυτό μου...

 

Αλλά νομίζω ότι ισχύει το ίδιο κ με τα περιβοήτα apps του Αλέξανδρου!!!(πλέον κατοχυρώθηκαν σαν δικά του μετά απο τέτοιο πόλεμο :p:p). ΑΝ δεν τα βρουν εκεί θα τα βρούν αλλού όσοι θέλουν. Σε καμία περίπτωση δεν συμφωνώ με την πολιτική αυτή της apple η της εκάστοτε apple αλλά είναι μια πραγματικότητα κ νομίζω το πρόβλημα είναι αρκετά βαθύτερο απ το να το εστιάσουμε εκεί.

 

Συμφωνώ Μιχάλη, εξ άλλου το είχαμε συζητήσει με αφορμή την εκστρατεία του Αλεξανδρου όχι κατά των Περσών αλλά κατά των Τσ***ών :)

 

Η καλύτερη πρόληψη σε όλα αυτά τα θέματα είναι η ενίσχυση της άμυνας του καθενός μας και όχι η απαγόρευση γιατί μια τρύπα κλείνεις δέκα ανοίγουν.

 

Καλημέρα Ηλία !

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ δεν τα βρουν εκεί θα τα βρούν αλλού όσοι θέλουν.

 

Δεν έχεις άδικο Μιχάλη, αλλά από την άλλη δεν νομίζω πως θα πρέπει να διευκολύνονται τέτοιες καταστάσεις. Ειδικά τα credit-card-based smartphones όπως το iPhone. που η πλειοψηφία των χρηστών τους είναι μικρής ηλικίας και μιας κάπως καλύτερης οικονομικής κατάστασης, πιστεύω πως θα γίνουν εύκολος στόχος ειδικά μάλιστα του "καμουφλαρισμένου" τζόγου. :(

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...