Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαγγελη θα παραμεινω σε αυτο και ειλικρινα θα ηθελα να με πιστεψεις...

 

η αξιοπιστια και η σταθεροτητα πληκτρολογησης στο λεο (τουλαχιστον στο δικο μου,κατι που φυσικα δεν οφειλεται σε μενα,αλλα στις νεες ρομς ακομα και στις επισημες) ειναι υπερανω καθε κριτικης!!

ακριβεστατο,ταχυτατο και οτι πατας αυτο θα γραψει...και δεν ειναι και οτι ευκολο για τα δαχτυλα μου,που μονο την σκληροτητα του δερματος να βαλεις και τα σκισιματα λογω δουλειας,δεν ειναι και οτι καλυτερο για να εχεις αξιοπιστη κριση,παρολα αυτα,δεν εχω κανενα προβλημα :)

 

εχεις την εντυπωση απο το 1ο λεο και την 1η επισημη ρομ που φοραγε,οπου εκει ισχυαν οτι ακριβως επισημαινεις ;) πραγματα που ειναι πλεον μακρινο παρελθον...

δεν εχει χρειαστει μεχρι σημερα να ασχοληθω καν με screen alingment,κατι που ξερεις πολυ καλα λογω της εμπειριας σου,οτι ειναι βασικη η σωστη ρυθμιση του για καλη λειτουργια ,μιας οθονης αφης :)

 

Βρε Δημητρη, αφου το ξερεις πως επαιξα με ολες τις custom roms, με το που βγηκε το hard spl για το λεο. Δοκιμασα περι τις 8 roms, με διαφορετικα builds της 6.5, εκανα πολλα screen alignment, επαιξα με τις ρυθμισεις της registry (με sktools και χειροκινητα) για την ευαισθησια της οθονης, διαλεξα ο,τι εναλλακτικο keyboard κυκλοφορουσε στην αγορα.

Και τελικα, τι?

Αυτα που περιγραφω παραπανω. Σιγουρα σε μικροτερο βαθμο απο αυτα που γινονταν με τη stock rom, αλλα και παλι με προβληματα.

Το θεμα το συζητησα εκτενως και με ενα καλο φιλο, με τεραστια εμπειρια σε smartphones και συμφωνησε απολυτα μαζι μου.

Ειναι καθαρα θεμα υλοποιησης της capacitive οθονης και των wm 6.5

Τα 7αρια θα λυσουν μια και καλη αυτο το προβλημα...

 

Για να πω την αλήθεια θα προτιμούσα μια ποιό τεχνική παρουσίαση από κάποιον άλλο αντί του "καραϊγκιόζη" του Ballmer αλλά τι να κάνουμε αυτός μας έτυχε. :lol:

 

Δεν εχεις αδικο. Αντε να δουμε...

 

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ από Ομάδα Διαχείρισης :

 

συνεχόμενα μηνύματα .Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση

http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif----->http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_on.gif

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα .Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Δεν εχεις αδικο. Αντε να δουμε...

 

Όχι πως μου έκανε τίποτα ο άνθρωπος αλλά με εκνευρίζουν αφάνταστα οι παρουσιάσεις όταν γίνονται από CEO. Πολύ δράμα και θεατρινισμοί και ελάχιστες τεχνικές λεπτομέρειες που είναι και το ζητούμενο. :wacko:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια θα προτιμούσα μια ποιό τεχνική παρουσίαση από κάποιον άλλο αντί του "καραϊγκιόζη" του Ballmer αλλά τι να κάνουμε αυτός μας έτυχε. :lol:

 

σε xp μου ανοιξε το λινκ του βιντεο αμεσως....στα 7αρια σπιτι μου,ειναι απλα.....ασπρη οθονη :confused:

 

Βρε Δημητρη, αφου το ξερεις πως επαιξα με ολες τις custom roms, με το που βγηκε το hard spl για το λεο. Δοκιμασα περι τις 8 roms, με διαφορετικα builds της 6.5, εκανα πολλα screen alignment, επαιξα με τις ρυθμισεις της registry (με sktools και χειροκινητα) για την ευαισθησια της οθονης, διαλεξα ο,τι εναλλακτικο keyboard κυκλοφορουσε στην αγορα.

Και τελικα, τι?

Αυτα που περιγραφω παραπανω. Σιγουρα σε μικροτερο βαθμο απο αυτα που γινονταν με τη stock rom, αλλα και παλι με προβληματα.

Το θεμα το συζητησα εκτενως και με ενα καλο φιλο, με τεραστια εμπειρια σε smartphones και συμφωνησε απολυτα μαζι μου.

Ειναι καθαρα θεμα υλοποιησης της capacitive οθονης και των wm 6.5

Τα 7αρια θα λυσουν μια και καλη αυτο το προβλημα...

 

επειδη δεν θα βγαλουμε ακρη :lol:

 

εμενα με βολευει μια χαρα :p:D:D:D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

σε xp μου ανοιξε το λινκ του βιντεο αμεσως....στα 7αρια σπιτι μου,ειναι απλα.....ασπρη οθονη :confused:

Μάλλον κάτι δεν πάει καλά με τα 7άρια σου Δημήτρη. Ίσως θα πρέπει να σκεφτείς κάποια στιγμή το clean install.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εικόνα από τη ζωντανή κάλυψη των Windows Phone 7, ή βλέπετε και εσείς τη λευκή οθόνη με το Ready. Set. και τα χρωματιστά τετράγωνα;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να άρχισε ακόμα η live μετάδοση Κώστα. Το Ready Set βλέπω και εγώ.
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι δεν πάει καλά με τα 7άρια σου Δημήτρη. Ίσως θα πρέπει να σκεφτείς κάποια στιγμή το clean install.

 

αυτο βλεπω Θανο και με τρελαινει η ιδεα του φορματ.....

 

δεν θελω να χασω την μερα μου ετσι....:(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Θάνο, όσο περιμένουμε, δείτε εδώ!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εικόνα από τη ζωντανή κάλυψη των Windows Phone 7, ή βλέπετε και εσείς τη λευκή οθόνη με το Ready. Set. και τα χρωματιστά τετράγωνα;

 

Δεν πρέπει να άρχισε ακόμα η live μετάδοση Κώστα. Το Ready Set βλέπω και εγώ.

 

εγω βλεπω συντομα...μα πολυ συντομα το ready shoot 7αρια :lol:

 

ΑΡΧΙΖΕΙ!!!

 

Ευχαριστώ πολύ Θάνο, όσο περιμένουμε, δείτε εδώ!

 

δειτε τι βλεπω εγω με τα "πολυ καλα 7αρια"":mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και εδώ πλήθος επίσημων φωτογραφιών!!!!

http://www.microsoft.com/presspass/presskits/windowsphone/imageGallery.aspx

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

το βλεπω τελικα απο τον :X:worry: ιντερνετ εξπλορερ :lol::lol:

 

παει ο firefox...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

.........δειτε τι βλεπω εγω με τα "πολυ καλα 7αρια"":mad:

 

Εχεις μια τελεια ασπρη εικονα :rolleyes:. Δεν μπορω να σε καταλαβω, γιατι διαμαρτυρεσαι ? :blink:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Μία με το iPad μια με αυτή την παρουσίαση, νομίζω ότι αρχίζει και διαφαίνεται ξεκάθαρα το μέλλον της μετάβασης από υπολογιστικά συστήματα σε καταναλωτικές συσκευές.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αυτό που προβλέπω είναι αυξημένη κατανάλωση bandwidth. :lol:

 

Εγώ πάλι αυτό που προβλέπω είναι αυξημένη κατανάλωση bandwidth. :lol:

Αλλά από όσα μέχρι στιγμής είδα δεν μου γλυτώνει ένα WM7 phone μόλις με το καλό κυκλοφορήσουν. :)

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !!
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αυτό που προβλέπω είναι αυξημένη κατανάλωση bandwidth. :lol:

 

Αυτό ξαναπέστο, αν το iPhone λέμε ότι είναι πρακτικά άχρηστο χωρίς data plan, εδώ είμαστε στην επιτομή της κατανάλωσης δεδομένων, βέβαια αυτό είναι καλό, δε φταίνε τίποτα οι κατασκευαστές αν οι χώρες δεν είναι σε θέση να προσφέρουν οικονομική / ποιοτική πρόσβαση στο internet!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Αλλά από όσα μέχρι στιγμής είδα δεν μου γλυτώνει ένα WM7 phone μόλις με το καλό κυκλοφορήσουν. :)

 

Κι αρκετα νωριτερα με τις leaked roms... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για το λειτουργικό αυτό καθεαυτό δεν έχουν πει τίποτα ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η διαφήμιση πολύ αδύναμη!

 

Κι αρκετα νωριτερα με τις leaked roms... ;)

 

Θέλει και συγκεκριμένο hardware από ότι καταλαβαίνω;

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Τα social-features ωραία αλλά για εμένα άχρηστα. Αλλά το δέσιμο των tabs με αυτά και τα local features φαίνεται το δυνατό σημείο. Σίγουρα πάντως προτιμώ το μενού των WM7 από οτιδήποτε "μία-από-τα-ίδια" τύπου manilla, android κλπ. Ίδωμεν... :-) Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Τα social-features ωραία αλλά για εμένα άχρηστα. Αλλά το δέσιμο των tabs με αυτά και τα local features φαίνεται το δυνατό σημείο. Ίδωμεν... :-)

 

Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι στοχεύει σε ένα πολύ συγκεκριμένο τμήμα πελατείας με αυτή την υπερτονισμένη κοινωνική δικτύωση σε συνδυασμό με την υπεραπλουστευμένη διεπιφάνεια χρήσης.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

δλδ μου λετε οτι σας αρεσε αυτο το εκτρωμα?:blink:

 

μαλλον θα ηταν καλυτερα να μην το εβλεπα καθολου...

 

προσωπικα απογοητευτηκα....

εγω ειδα ενα κακοφτιαγμενο μηλο data device με πανασχημο interface με κατι τεραστια τετραγωνα να γεμιζουν την οθονη ακανονιστα βαλμενα....

 

και τωρα βλεπω εναν ηλιθιο/γραφικο ψυχακια(γνωστος μας...) να προσπαθει να μας πεισει οτι αυτο που ειδαμε ειναι ενα νεο ξεκινημα στον ορο wm device....

 

Βαγγελη ολα αυτα που λες οτι σουυ εκανε το λεο στην πληκτρολογηση μου τα κανει απο την στιγμη που περασα το opera flash tool 1.54....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

+1000 Δημήτρη

 

Το χειρότερο είναι ότι εμφανίζεται σαν καινοτομία (πως λέμε, "ο κόσμος τόχει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι ...").

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

δλδ μου λετε οτι σας αρεσε αυτο το εκτρωμα?:blink:

 

μαλλον θα ηταν καλυτερα να μην το εβλεπα καθολου...

 

προσωπικα απογοητευτηκα....

εγω ειδα ενα κακοφτιαγμενο μηλο data device με πανασχημο interface με κατι τεραστια τετραγωνα να γεμιζουν την οθονη ακανονιστα βαλμενα

 

Να σου πω εμένα Δημήτρη που έλπιζα σε κάτι Zune-like μου άρεσε αν και θα περιμένω μέχρι το real-thing μέχρι να κατασταλάξω. Όσο για τα look για να πω την αλήθεια και στο Zune αλλά και στο iPhone αυτό που μου αρέσει είναι ακριβώς αυτή η λιτή εμφάνιση.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...