Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

για όποιον θέλει ένα ξεκουραστο στο μάτι θέμα ας κατεβάσει το kubilay colorfull theme.Βέβαια θέλει αλλαγή στην lockscreen σε κάτι αντίστοιχο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση..!ειναι ιδεα μου.; Ή ολοι νιωθετε οτι το μηλο ανεβαζει θερμοκρασια;; Το παρατηρησα τωρα που σας γραφω και απο το μηλο..!

 

κατά 90% δεν ανεβάζει.Το δικό μου μπορεί να ανεβάσει θερμοκρασία,σε σημείο να καίει το πίσω μέρος μια στο τόσο,αλλά το βγάζω απο τη θήκη,κλείνω και το παιχνίδι που έπαιζα (γιατί πάντα τότε συμβαίνει) και δε τρέχει τίποτα:lol::):p:happy:

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Αντε ας ρωτησω και γω κατι : Επειδη περασε παρα πολυς καιρος απο τοτε που περασα την 3.1.2, και ειναι η πρωτη φορα που κανω restore στον iMac, ακι επειδη το internet μου τις τελευταιες μερες δεν ειναι σταθερο και δεν θελω να μαφησει στη μεση του restore, κατεβασα απο iclarified την 3.1.2 ispw, αρα επιλεγω στον iMac Shift + Restore και φορτωνω το ispw απο εκει που εχω σωσμενο, κανω μετα blackra1n, εγκαθιστω appsync, SBSettings και κανω τελος συγχρονισμο με itunes, σωστα ? :blink:

 

:blink::blink::blink:

Custom ipsw?? Τι τα θέλεις αυτά??? Γιατί?? Δεν θέλεις απλά το Black Rain???:blink::blink::worry:

Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink:

Custom ipsw?? Τι τα θέλεις αυτά??? Γιατί?? Δεν θέλεις απλά το Black Rain???:blink::blink::worry:

 

Δεν ειναι Custom ipsw Αλεξη, το official ειναι, απλως επειδη τον ψιλοπ....ει λιγο το ιντερνετ στο σπιτι και για να μην με κρεμασει στα μεσα της εγκαταστασης το κατεβασα τοπικα στο σκληρο και το εκανα εγκατασταση εκει, και πλεον ειμαι στο 95% του στησιματος, κατι λεπτομερειες εμειναν :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια επειδη δεν ηξερα που να το γραψω αν θελουν οι admin μπορουν να το μεταφερουν.θελω να ρωτησω οταν συνδεομαι με το iphone απο το wifi του σπιτιου μου παρολο που εχω 24 συνδεση μολις παω να καταιβασω κατι καταιβαζει μονο με 6 kb/s μπας και πρεπει να ανοιξω καμια πορτα στο modem η καμια σχεση?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια επειδη δεν ηξερα που να το γραψω αν θελουν οι admin μπορουν να το μεταφερουν.θελω να ρωτησω οταν συνδεομαι με το iphone απο το wifi του σπιτιου μου παρολο που εχω 24 συνδεση μολις παω να καταιβασω κατι καταιβαζει μονο με 6 kb/s μπας και πρεπει να ανοιξω καμια πορτα στο modem η καμια σχεση?ευχαριστω

 

Καλημέρα Δημήτρη και Καλή Χρονιά!

 

Δεν είναι φυσιολογικό το τηλέφωνο να κατεβάζει με τόσο χαμηλή ταχύτητα. Επίσης το θέμα του "ανοίγματος πόρτας" δεν πρέπει να έχει σχέση.

 

Χωρίς βέβαια να μπορεί κανείς να σου δώσει συγκεκριμένη βοήθεια εξ αποστάσεως, θα σου έλεγα να κοιτάξεις τα εξής θέματα:

 

Εκτός της ονομαστικής ταχύτητας των 24 Mbits/Sec η οποία στα περισότερα σπίτια στην Ελλάδα τουλάχιστον είναι θεωρητική, θα πρέπει να επιβεβαιώσεις ποιά είναι η πραγματική ταχύτητα που πετυχαίνεις όταν κατεβάζεις με ένα pc που είναι ενσύρματα συνδεδεμένο στο router σου γιατί αυτό θα σου δώσει το πρακτικό μέγιστο που μπορείς να πετύχεις. Για τη μέτρηση της ταχύτητας χωρίς αυτό να είναι απόλυτα ακριβές, καλό είναι να δοκιμάσεις ένα site όπως το speedtest.net το οποίο έχει και δωρεάν εφαρμογή στο App Store ώστε να μετρήσεις με συγκρίσιμο τρόπο την ταχύτητα κατεβάσματος και από το τηλέφωνο.

 

Στη συνέχεια δοκιμάζοντας το μετρητή του speedtest.net δες με τι ταχύτητα κατεβάζει ένα laptop / ή άλλο PC που συνδέεται με το router σου μέσω wi-fi, αυτό θα σου δώσει μια τάξη μεγέθους της ταχύτητας που κατεβάζεις μέσω wi-fi από το router σου.

 

Τέλος δοκίμασε και το iPhone με την εφαρμογή του speedtest.net για να δεις τι ταχύτητες πετυχαίνεις.

 

Λογικά, οι ταχύτητες του κατεβάσματος με laptop / iPhone στον ίδιο router και με το ίδιο πρόγραμμα σύγκρισης (speedtest.net) αν μετρηθούν σε κοντινή χρονικά στιγμή δεν πρέπει να διαφέρουν πολύ.

 

Αν δεις διαφορές ίσως - στην περίπτωση που το τηλέφωνο είναι jailbroken - φταίει κάποιο πρόγραμμα που έχεις εγκαταστήσει από cydia.

 

Αν τα έχεις κάνει όλα ή κάποια από τα παραπάνω, τότε μάλλον θέλει πολύ περισσότερο ψάξιμο και διάβασμα από την πλευρά σου σε διάφορα fora γιατί η εξ αποστάσεως υποστήριξη δεν βοηθάει όσο πιο σύνθετοι μπορεί να είναι οι λόγοι που εμφανίζεται κάποιο πρόβλημα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

βιργινια..και εγω αυτο παρατηρησα..γιατι ημουν αρκετη ωρα στο ιντερνετ και χαζευα..!!αλλα ισως ειναι και επειδη το κραταμε στο χερι μπολικη ωρα..!!
Link to comment
Share on other sites

μπορεί.Σε κάθε περίπτωση όμως δεν είναι κάτι το τρομερό που να λες "ζεματαει" ειναι απλά ζεστό

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

καλα αν "ζεματαγε" θα ειχε φυγει το κινητο....σιγα μη παιζω κορονα-γραμματα ..αν θα σκασει τωρα ή σε λιγο..!! χαχαχα!!
Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ που το έχψ και σε θήκη "ολόσωμη" και οθόνη και πλάτη συνήθως είναι κρύο,οπότε τη γλιτώσαμε :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

βιργινια..και εγω αυτο παρατηρησα..γιατι ημουν αρκετη ωρα στο ιντερνετ και χαζευα..!!αλλα ισως ειναι και επειδη το κραταμε στο χερι μπολικη ωρα..!!

 

Σε μενα ανεβαζει θερμοκρασια στην πλοηγηση και σε μερικα απαιτητικα παιχνιδια.

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

αρα τελικα δεν ειναι η ιδεα μου..!!σωστα το παρατηρησα..!!ελπιζω σε γενικες γραμμες να μην ειναι κατι το ανησυχιτικο..!!
Link to comment
Share on other sites

μην ανυσηχειτε παιδια για την θερμοκρασια ;)

ανεβαζει μονο τις κρυες νυχτες του χειμωνα :lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μην ανυσηχειτε παιδια για την θερμοκρασια ;)

ανεβαζει μονο τις κρυες νυχτες του χειμωνα :lol::lol:

ναι έχει ενσωματωμένη την εφαρμογή ikalorifer με ενσωματωμένο θερμοστάτη :p

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα γραψατε και οι 2..!!

δημητρη γιαυτο χρησιμοποιεις τν λαβρεντη ε??γιατι δεν εχει κρυο...??Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

ναι έχει ενσωματωμένη την εφαρμογή ikalorifer με ενσωματωμένο θερμοστάτη :p

 

ελιωσα στο γελιο :lol::lol::lol::lol:

 

χαχαχα γραψατε και οι 2..!!

δημητρη γιαυτο χρησιμοποιεις τν λαβρεντη ε??γιατι δεν εχει κρυο...??Χαχαχαχα

 

εμ :rolleyes::happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κανονικα πρεπει να βγει και εφαρμογη..που δειχνει την φωτια απο τζακι..!!για ρομαντικες καταστασεις..χαχα
Link to comment
Share on other sites

κανονικα πρεπει να βγει και εφαρμογη..που δειχνει την φωτια απο τζακι..!!για ρομαντικες καταστασεις..χαχα

 

και οταν βγει αποσπωμενη μπαταρια,να ανοιγουμε το πορτακι να πεταμε και κανα ξυλο μεσα :lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα...και αν ανεβασει πολυ την θερμοκρασια να κανουμε και κανενα bbq

 

 

περα ομως απο την πλακα....επιτρεπετε να ανεβαζει ετσι θερμοκρασια..??ο λαβρεντης το κανει?? χαχα

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κατι για αυτοmyphone.gr/forum/showthread.php?p=3031950#post3031950
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

φιλε unique..οι αγορασμενες εφαρμογες...ειναι το μονο σιγουρο οτι δεν χανονται...και οποτε θες εσυ μπορεις να τις ξαναπερασεις απο το itunes..οσο αφορα το jb εγω δεν εχω κανει οποτε δεν μπορω να σου απαντησω...
Link to comment
Share on other sites

@unique

αν κάνεις JB και μετά το συγχρονίσεις θα σου περάσει όλες τις εφαρμογές σου όπως τις είχες.Αν μετά από το JB αποφασίσεις να το κάνεις set up as a new iphone τότε δεν θα σου περάσει τις εφαρμογές και θα πρέπει να πας να τις βρεις και να τις κατεβάσεις πάλι μια μια,δωρεάν βέβαια,χωρίς να τις ξαναπληρώσεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Thx για τις απαντήσεις !

Ρωτάω πάλι γιατί ενώ έκανα ......(πως να το πω;) home & power μεχρι να βγει το μηλαρακι, όταν το ενωσα πάλι ήταν σαν να μην είχα κάνει τίποτα....

 

Hard reset όπως λέμε στα windows ΠΩΣ κάνει;

Επίσης πως το κάνω set up as new iPhone ???

όταν το έκανα πριν δεν με ρώτησε πουθενά

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις το itunes και κάνεις restore.Μετά όταν τελειώσει το restore κάνεις το κινητό σου set up as a new phone και είναι ολοκάθαρό ακριβώς όπως ήταν όταν το πήρες.Hard reset όπως ήταν στα wm το ξεχνάς,δεν γίνεται με συνδιασμό πλήκτρων

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...