Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γάτα που δεν τρώει ψάρια και δεν πίνει γάλα. Πάντα είχα γάτα και αυτό δεν το είδα ποτέ. Με τι την βγάζει; χόρτα και φρούτα;

Ψαρια δεν τρωει ουτε ο δικος μου.

Γενικα δεν τρωει τιποτα αλλο απεραν απο ξηρα τροψη (κροκετες) και αντε καμια κονσερβα απο εκεινες της whiskas.:)

Φυσικα ομως οσων αφορα το γαλα, του αλλαζει τα φωτα....:!:

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός σου από ότι βλέπω είναι ράτσας. Δεν ξέρω τι γίνεται με αυτές. Αλλά οι κοινές γάτες τρελένονται για ψάρια.
Link to comment
Share on other sites

Τρώει φρούτα; Πλάκα μου κάνεις. Εγώ χιούμορ έκανα.

Μάλλον κάτι τρέχει με το γατάκι.

 

nai einai alithia...eidika tin mpanana tin skizei...:happy:

Link to comment
Share on other sites

και μετά έλεγα για το δικό μου το σκύλο που τρώει ψαρια...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

nai einai alithia...eidika tin mpanana tin skizei...:happy:
Ρε σεις το έχετε κοιτάξει με κτηνίατρο αυτό; Νομίζω τα φρούτα είναι επικίνδυνα για γάτα... Ιδίως αυτά που έχουν ζάχαρη νομίζω ότι μπορεί να τα σκοτώσουν κιόλας. :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις το έχετε κοιτάξει με κτηνίατρο αυτό; Νομίζω τα φρούτα είναι επικύνδινα για γάτα... Ιδίως αυτά που έχουν ζάχαρη νομίζω ότι μπορεί να τα σκοτώσουν κιόλας. :worry:

 

exoume pai se ktiniatro gia ta aparetita (emvolia klp) alla den tou exoume milisi gia ta frouta...

den to ixera euxaristo pantos tha to yaxo;)...den leei na to xasoume to gataki.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι επικίνδυνα τα φρούτα για τις γάτες αλλά φυσιολογικό δεν είναι σίγουρα. Την προσωπικότητα της γάτας σου μάλλον την έκλεψε ο σκύλος της freak of nature.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Gordon Setter που είναι πολύ ωραίο σκυλί αλλά θα πρέπει να λείψω εκτός Αθηνών για 2-3 μέρες. Και ρωτάω εγώ να το βάλω σε μια πανσιόν σκύλων για αυτές τις μέρες αλλά φοβάμαι πώς μπορεί το σκυλί να το φάνε, δηλαδή να σου πούν ότι το σκυλί ψόφησε και αυτοί να το πουλήσουν, ή να το πάρω μαζί μου σε πλοίο. Και λέω αυτό γιατί και οι δικοί μου θα λείπουν εκείνο το ΄διάστημα εκτός.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Ρούξι Ψυχάρα για πάντα Τριφυλλάρα.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να τον παρεις μαζι σου εκει που θα πας καλυτερα να τον παρεις. Δε νομιζω να στο φανε στην πανσιον βεβαια, αλλα σιγουρα δεν θα νιωθει τοσο καλα οπως οταν ειναι μαζι σου. το πλοιο δεν ειναι τιποτα, κι αν εκει που θα μεινεις μπορεις να τον εχεις μαζι σου, θα ειναι καλυτερα και για τους δυο σας!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Σου αναφέρω για την πανσιόν γιατί άκουσα για μια περίπτωση που είχαν αφήσει έναν σκύλο και όταν επέστρεψαν τους είπανε ότι είχε πεθάνει και ενώ ζητούσαν να δούν πως είχε πεθάνει δεν τους έλεγαν καθαρά. Για αυτό και εγώ αναφέρω αυτό
Ρούξι Ψυχάρα για πάντα Τριφυλλάρα.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Προκειται να κανς ενα ταξιδι για 2 μερουλες και θελω να παρω μαζι μου τον σκυλο μου. Θα παω με κανονικο πλοιο και θα γυρισω με High Speed. Εχει παρει μαζι του ποτε τον σκυλο του?? Επιτρεπεται κανονικα ετσι??
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Προκειται να κανς ενα ταξιδι για 2 μερουλες και θελω να παρω μαζι μου τον σκυλο μου. Θα παω με κανονικο πλοιο και θα γυρισω με High Speed. Εχει παρει μαζι του ποτε τον σκυλο του?? Επιτρεπεται κανονικα ετσι??

 

Προσωπικα παιρνω τον γατο μου Ιταλια (Bluestar) και επιτρεπεται κανονικοτατα.

Αλλα πολλοι γνωστοι μου που ταξιδευουμε μαζι, φερνουν τον σκυλο τους μαζι (δεν ειναι μεγαλου μεγεθους υποψην) και δεν τους εχει πει κανεις τιποτα.

Τωρα δεν ξερω τι παιζει αν πρπει να ειναι αναγκαστικα σε κλουβακι ή οχι.

Παντως οπως σου ειπα αυτοι οι γνωστοι μου τα εχουν δεμενα (μιλαμε για πεκινουα ή μικρα σε ηλικια λαμπραντορ) και οχι σε κλουβακι και κανεις δεν τους εχει πει κατι...

Παρε ενα τηλ. στη high speed και στην εταιρεια και ρωτα να σου πουν σιγουρα.;)

Link to comment
Share on other sites

Πειρα τηλεφωνο αλλα ή επεσα σε ασχετη ή δεν ξερουν τι τους γινεται. Μου ειπαν να παω εκει και θα μου πουν. Τωρα ειναι απαντηση αυτη??? Οχι τιποτε αλλο βαριεμαι να τσακωνομαι πρωινιατικο...
Link to comment
Share on other sites

Εγω 11 χρονια που ειχα την σκυλιτσα μου την εχω βαλει κανονικα με λουρακι και ποτε σε κλουβακι και σε αεροπλανο και σε τραινο και σε πλοιο απειρες φορες και ποτε κανεις δεν μου εχει πει τιποτα, ειδικα σε πλοιο οσες φορες ειχε τυχει να την βαλω ειχε και αλλα σκυλια με τα λουρακια τους!
Link to comment
Share on other sites

Elektro κανεις δεν θα σου πει τιποτα.Οπως και με την powerZ ετσι κι εγω σου λεω.

Μεχρι τωρα κανεις δεν εχει πει τιποτα, οποτε don' t worry!;)

Link to comment
Share on other sites

Σε πλοίο δεν νομίζω να πουν τίποτα. Έχω ταξιδέψει αρκετές φορές με πλοίο από Ηγουμενίτσα για Κέρκυρα (και το αντίθετο) μαζί με την γάτα μου (σε κλουβί) και δεν έχει πει κανένας τίποτα. Ακόμα και όταν την βγάζω από το κλουβί και την έχω στην αγκαλιά μου δεν λένε τίποτα. Και σε αεροπλάνο δεν θα έχεις πρόβλημα, αρκεί το σκυλί να είναι σε κλουβί. Αν είναι μεγαλόσωμο το σκυλί (πίτμπουλ, λυκόσκυλο κ.λ.π.) μπαίνει στον χώρο των αποσκευών από όσο ξέρω,
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μεγαλόσωμο το σκυλί (πίτμπουλ, λυκόσκυλο κ.λ.π.) μπαίνει στον χώρο των αποσκευών από όσο ξέρω,

 

:wacko: Σοβαρά;! Το σκυλί στις αποσκευές; Και άμα... μπατάρει; Τι γίνεται;:O

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδια, απλα στα highspeed επειδη ειναι κλειστου τυπου, θα αναγκαστεις αν το σκυλι ειναι μεγαλοσωμο να ταξιδεψεις στο καταστρωμα (οταν λεμε καταστρωμα εννοουμε εκεινο το κομματακι λαμαρινας μπρος και πισω απο το πλοιο το οποιο δεν εχει καν καρεκλες!). Ηταν ο λογος που προτιμησα τελικα να πηγαινοερχομαι με το απλο πλοιο κι ας χανω χρονο διοτι το εβρισκα πολυ ηλιθιο να πληρωσω πανακριβο εισητηριο για να καθομαι καταχαμα πανω στα σιδερα (Υπ οψιν οτι ταξιδευω παντα με δυο μεγαλοσωμα σκυλια, το λεω παντα οταν βγαζω εισητηρια, και μου ειχαν πει κανενα προβλημα- για ποιον δε μου ειχαν πει, με αφησαν να το ανακαλυψω μονη μου!)

Anyway αν δεν εχεις αλλη λυση νομιζω οτι μπορεις να θυσιαστεις για να του κανεις παρεα εκει εξω (δεν ειναι και πολυ ασχημα) η απλα να τον αφησεις δεμενο εκει εξω (εμενα τους δικους μου παλι δε μου πηγαινε καρδια να τους αφησω μοναχουληδες ασε που δεν εχω εμπιστοσυνη στη φιλοζωια των συνεπιβατων μου!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφερομαι να παρω ενα leopard gecko για pet. Ξερεις κανεις τπτ γιαυτο το ερπετο-σαυρα?

 

http://www.proexotics.com/pics_11_18/geckos/e%20leopard%20gecko%20breeder%20female%209-19-02.jpg

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Φίλε kolabrou, μιας και το εικονιζόμενο ερπετό προορίζεται για pet, το θέμα σου ενώθηκε με το παρόν. :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

 

Ω γαματο λυκοσκυλο φαινεται μιαζει λιγο με την δικια μου τη Λιζα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...