Jump to content

Nexus 5 : Unlock / Reset flag / Custom Recovery / Root / Factory Image


Gialakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάζεις μόνο το - w ή τα φλασάρεις χειροκίνητα χωρίς το userdata.img. Αλλά μέχρι την επόμενη μπορεί να έχει αλλάξει κάτι. Θα το δούμε τότε.

 

Το τότε ήρθε :D

 

Δεν διάβασα κάτι περίεργο σε άλλα forum από όσους πέρασαν την 5.0.1 οπότε υποθέτω ισχύουν ακόμα τα παραπάνω που ανέφερες.

 

Απλά μια επιπλέον απορία μου. Το Recovery.img υπάρχει λόγος να το φλασάρουμε αν έχουμε ήδη TWRP; Το σωστό σε αυτή την περίπτωση είναι να το κάνουμε και αυτό skip;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τότε ήρθε :D

 

Δεν διάβασα κάτι περίεργο σε άλλα forum από όσους πέρασαν την 5.0.1 οπότε υποθέτω ισχύουν ακόμα τα παραπάνω που ανέφερες.

 

Απλά μια επιπλέον απορία μου. Το Recovery.img υπάρχει λόγος να το φλασάρουμε αν έχουμε ήδη TWRP; Το σωστό σε αυτή την περίπτωση είναι να το κάνουμε και αυτό skip;

Δεν το έχω δοκιμάσει. Δοκίμασε και πες μας.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

i will, αλλά δυστυχώς προς το βραδάκι που θα γυρίσω σπίτι από δουλειά και θα έχω άνεση χρόνου και θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει. Δοκίμασε και πες μας.

 

Ολα κομπλε

 

Εκανα skip το userdata και το recovery και πέρασα την SU 2.40

 

Ολα τα δεδομενα και settings διατηρήθηκαν, η Recovery (2.8.1.0) διατηρήθηκε, και κανένα προβλημα με το root επίσης

Link to comment
Share on other sites

Ολα κομπλε

 

Εκανα skip το userdata και το recovery και πέρασα την SU 2.40

 

Ολα τα δεδομενα και settings διατηρήθηκαν, η Recovery (2.8.1.0) διατηρήθηκε, και κανένα προβλημα με το root επίσης

Ωραίος. Μια χαρά. Ευχαριστούμε.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ ει.αι σε 444 purity μπορω κατευθείαν να φλασαρω χειροκίνητα την lolipop η πρέπει να τα κάνω όλα απο την αρχη!?

device nexus 5

rom purity 4.4.3

kernel code_blue r 172

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ει.αι σε 444 purity μπορω κατευθείαν να φλασαρω χειροκίνητα την lolipop η πρέπει να τα κάνω όλα απο την αρχη!?

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=393240

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημέρα παιδιά.

 

πήρα πρόσφατα το nexus 5 και έχει lollipo 5.1. Θα ήθελα να το κάνω root για να φτιάξω κυρίως μερικά προβλήματα όπως την φωτεινότητα και την μπαταρία.

 

ο οδηγός είναι αυτός στην αρχή του thread ή υπάρχει κάτι καiνουριο? επίσης υπάρχει κάποιος φόβος brick ή γενικά χάνουμε τίποτα από το root? (πρωτη φορα κάνω root)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.

 

πήρα πρόσφατα το nexus 5 και έχει lollipo 5.1. Θα ήθελα να το κάνω root για να φτιάξω κυρίως μερικά προβλήματα όπως την φωτεινότητα και την μπαταρία.

 

ο οδηγός είναι αυτός στην αρχή του thread ή υπάρχει κάτι καiνουριο? επίσης υπάρχει κάποιος φόβος brick ή γενικά χάνουμε τίποτα από το root? (πρωτη φορα κάνω root)

Ο οδηγός ισχύει. Δεν υπάρχει κίνδυνος για μπρικι.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά.Χρειάζομαι βοήθεια.Έχω κλειδώσει την οθόνη του κινητού με password και μου λένε πως η μόνη λύση είναι το reboot αλλά έχω δεδομένα μεσα που δεν θέλω να σβηστούν.Υπάρχει άλλη λύση είτε μέσω gmail είτε κάπως αλλιώς?Το κινητό μ είναι το Nexus 5. Όποιος ξέρει αν μπορεί ας μου απαντήσει.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερεα παιδια, ετρεξα τον οδηγο εκανα εγκατασταση μια ρομ και μετα απο μια μερα το κινητο εκανε επανεκκινισεις σε τακτα χρονικα διαστηματα ως που καποια στιγμη εκλεισε και δεν ανοιγει καθολου, ανοιγει εμφανιζει την οθονη για 2 δευτερα και μετα ξανα επανεκκινηση το ιδιο καρηβως και οταν του βαλω το φορτηστη!!κανει τοσο γρηγορα επανεκκινηση που δεν μπορω να μπω πουθενα ουτε στο ρικοβερι!! καμια ιδεα?? οχι τιποτα αλλο δεν εχω λεφτα για αλλο help my!!!!!! Edited by spinaci
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα υπάρχουν οδηγίες για το πως να επαναφερεις την συσκευη σε εργοστασιακη κατασταση .

Πριν το κάνεις μπες σε recovery ,μπορείς να μπεις ακόμα και αν κανει συνεχόμενα reboot κρατώντας ταυτόχρονα power /volume down ,μην τα αφήσεις μέχρι να δεις το recovery .

Όταν μπεις μέσα σε recovery κανε full wipe και μετά που θα ανοίξει πέρνα μια άλλη rom .

Αν δεν τα καταφέρεις βάλε τα images όπως σου γράφω στην αρχή .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα υπάρχουν οδηγίες για το πως να επαναφερεις την συσκευη σε εργοστασιακη κατασταση .

Πριν το κάνεις μπες σε recovery ,μπορείς να μπεις ακόμα και αν κανει συνεχόμενα reboot κρατώντας ταυτόχρονα power /volume down ,μην τα αφήσεις μέχρι να δεις το recovery .

Όταν μπεις μέσα σε recovery κανε full wipe και μετά που θα ανοίξει πέρνα μια άλλη rom .

Αν δεν τα καταφέρεις βάλε τα images όπως σου γράφω στην αρχή .

 

oκ θα το δοκιμασω,ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα να ρωτησω είμαι με 5.1.1 και root και μου ήρθε το update το μικρο 10 κάτι mb πρεπει να κάνω unroot και όλα τα υπολοιπα η το περνώ απο πανω χωρίς φόβο και πάθος?

 

Ευχαριστώ

Knock knock!!! Who's there? ME I KILL YOU!!!!!

 

Xiaomi Pocophone f1

MIUI 11.0.5.0

Android 9 (Pie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...